POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od kusna »

Borci,musím vám napsat...

Smazáno. Příliš mnoho vulgarit. Fab
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 328
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Majkl Night »

Pokud vypsal záznam o nehodě, tak tam je snad uvedeno co zpusobil a že s tím souhlasí. Takže bych to hnal výš.

PS: To výrazivo...
Martin11
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2012 13:29

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Martin11 »

Ja som si s poisťovňami za svoj život zažil svoje... neviem ako v Čechách ale u nás na Slovensku dohliada na činnosť poisťovní Národná Banka Slovenska. Zatiaľ sa mi osvedčilo, že keď poisťovňa nerobí to čo má alebo to nerobí v zákonných lehotách stačí sa niekedy povyhrážať tým, že ak nevyhovejú dá sa podnet na prešetrenie na NBS. Zvyčajne to zaberie a podnet na prešetrenie postupu netreba ani reálne podávať. Myslím, že len raz som ho skutočne poslal, no už si nepamätám detaily.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od MrPorter »

Der, die, DAS ;-)
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od kusna »

[quote="Majkl Night"]Pokud vypsal záznam o nehodě, tak tam je snad uvedeno co zpusobil a že s tím souhlasí. Takže bych to hnal výš.

PS: To výrazivo...[/quo
Jediného nevhodného slova vůči ŠMEJDŮM nelituji...snad to pochopíte

ohledně dalšího postupu se zatím radím s mojí pojišťovnou....určitě dám vědět jak to dopadlo
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Strelec45 »

Pro tyto případy je dobré mít připojištění čelního skla. Máš? Ušetříš si tím spoustu nepříjemností, třeba vůbec nemusíš honit viníka atd,atd.
S tím Q to je fakt, děláme to taky, jsem z jiný pojišťovny. Viník nepřiznal vinu - no podepsal to, ale není tam nikde napsaný, že souhlasí, ergo - že je viníkem. Je to jen vyjádření zúčastněných stran. Takže pojišťovna JAKÁKOLI nemůže vyplatit, protože není "právní nárok". Je to svinstvo, já vím, ale je to tak. Vychází to z našich zákonů. Mimouchodem ... jedna pojišťovna už VŮBEC neproplácí čelní skla z povinného ručení. Ne ta moje. :mrgreen:
Po bitvě je každý generál, ale píšu to sem, aby jste to dopisovali na ty slavný eurotiskopisy. JSEM VINÍKEM DOPRAVNÍ NEHODY, případně SOUHLASÍM SE ZAVINĚNÍM. Teď ti nezbývá nic jiného, než právníkem napsaný dopis viníkovi, případně pojišťovně a pokud neuspěješ po dobrém, tak soudně vymáhat. Stojí to za to? Kolik za sklo sakum prdum?
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od kusna »

Okno mám připojištěné a byla to chyba z mé strany,že jsem si to nelikvidoval z mého připojištění(už jsem poučen).Celkem to vyšlo cca 8000 Kč.....Jen nechápu postoj od pojišťovny ohledně označení a zničení MÉHO okna na MÉM vozidle a stejný názor má i právník-neměli mi co hrabat na vozidlo bez mého souhlasu,což zjevně neudělali.
Žalobu nadále zvažuji,ale momentálně nemám chuť a energii na psychickou válku s PODVODNÍKY Z UNIQY !!!

Nic proti Vám osobně,ale po těchto zkušenostech bych neměl povahu a žaludek na to,abych se živil odíráním lidí,rodin a společnosti jakožto POJIŠŤOVÁK !!!
U mne jsou pojišťováci,exekutoři,nahaněči důchodců atd zločinci a veřím v dobu,kdy se jejich praktiky otočí proti nim a všechna tato HAVĚŤ skončí v kriminále !!!
VŮBEC MI MOZEK NEBERE,JAK NÁS MOHLI PŘIJMOUT DO CIVILIZOVANÉ EVROPSKÉ UNIE,KDYŽ U NÁS NIKDO ZE ZÁKONODÁRCŮ CIVILIZOVANĚ NEUVAŽUJE !!!
Naposledy upravil(a) kusna dne 10.11.2013 17:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Terminated Account »

A to je právě ono...
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Centurion »

Platit pojištění je jako házet prachy do automatu. Jeden z deseti na tom vidělá ale dalších 9 ostrouhá. Prachy co jim posíláte jdou jim na platy, takže logicky už se nikdy nemůžou vrátit zpátky. Já osobně platim jen socální, zdravotní a povinné ručení na auto a kdybych mohl, tak platim jen zdravotní a možná ani to ne. Dúchodu se stejně nedožiju a když někomu rozstřelim auto, tak se vymluví na triviálnost a budu to stejně cvakat ze svého. Raději se spoléhám sám na sebe, než na vyžraný prase někde v kancu, které mě stejně vožulí. :puke
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Tommy »

Tak na pojištěni se nikdy nemá vidělávat, pokud to tak je, tak je to nezákonné.

A důchodu se bohužel dožije většina lidí a ten kdo řiká, že ne, tak ten se ho dožije určitě.


Vždycky je lepší spoléhat sám na sebe, ale někdy to prostě nejde. Co má například dělat rodina co žije od měsíce k měsíci a pokud by přišla o jeden příjem tak je v prde**. Takových situací je mnohem víc, hypotéka, dluhy a jiné závazky. Takže spoléhat jen sám na sebe je fajn, ale nekdy to je trochu krátkozraké.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Centurion »

A to že rodina žijící od vejplaty k vejplatě nasype část svého příjmu pojištovně jí má pomoct? Víc do pojištovny nasypeš než ti pak při nějaké pojistné údálosti zaplatí. Lepší to nacpat do matrace. Tim vydělat sem samozřejmě nemyslel nějaké pojištovací podvody, ale to že ti pojištovna nedá víc než si do toho nasypal. Jinak znam jednoho člověka co žije celej život od vejplaty k vejplatě. 2k pojištění všeho druhu, 4k splátky za auto 7k hipotéka a zbytek jídlo a elektřina plyn apod. Kdyby se spokojil s laciným autem, lacinou chaloupkou a neplatil pojištění, tak by byl dneska úplně někde jinde. Každý svého štěstí strůjcem.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Tommy »

Tady jde o to, že když je rodina závislá na dvou platech a bez toho druhého se nedokáže obejít, tak tím, že by byli manželé/partneři nepojištění, by v případě, že jeden z nich zemře totálně na dně. A taková rodina si finanční rezervu pro takový případ sama těžko zajistí, tak si ji musí koupit u pojišťovny. Nemluvím tady o životních pojistkách s extrémně výhodným spoření s obřím úrokem, tady souhlasím s tebou, že dostanou na konci stěží to co tam nacpali.

A pokud se k tomu přistupuje tak, že nechci pojistku, protože až zemřu, tak mi ty prachy budou k ničemu je dosti sobecké vůči rodině.

A jak jsi psal, že je lepší cpát prachy do matrace, protože do pojistky nasypeš víc než je pojistné plnění, tak bych ti nikdy nepřál zažít povodeň nebo požár, to by jsi musel mít tu matraci hezky nacpanou :-)
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od marish »

Centurion píše:Platit pojištění je jako házet prachy do automatu. Jeden z deseti na tom vidělá ale dalších 9 ostrouhá. :puke
Možná to tak lze v jistém věku vidět. Ale kolik lidí je na tobě přímo finančně závislých?

Mám životní pojištění, aby rodina mohla i beze mne fungovat a bydlet.
Naopak penzijní vidím zatím jako předčasné. Chápu spořit si na důchod deset patnáct let před důchodem, ale víc jak třicet? Takovou důvěru ve finanční istituce ani v kontinuitu státních záruk nemám...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od dracekvo »

Spoření na důchod začíná být zajímavé v případě, že vám přispívá zaměstnavatel.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Tommy »

marish píše: Chápu spořit si na důchod deset patnáct let před důchodem, ale víc jak třicet? Takovou důvěru ve finanční istituce ani v kontinuitu státních záruk nemám...
Tak pokud je to s příspěvkem zaměstnavatele, tak je to bez debat výhodné klidně na 40 let. Ale i bez toho, bych se nebál spořit klidně třicet let. Samozřejmě ne 2000,- měsíčně, protože stát se může cokoli a mít všechny úspory takovou dobu u jedné splečnosti/produktu je nesmysl. Ale klidně jen 300,- nebo 500,- měsíčně. Není to obrovská částka, ale za ty roky to už může být dost zajímavá částka.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Centurion »

Tommy píše:A jak jsi psal, že je lepší cpát prachy do matrace, protože do pojistky nasypeš víc než je pojistné plnění, tak bych ti nikdy nepřál zažít povodeň nebo požár, to by jsi musel mít tu matraci hezky nacpanou :-)
Tady jde o to, že ty pojištovácký prasata tu pojistku nemůžou zaplatit všem ani kdyby chtěli. Já u pojištovny dělal ještě na střední škole a byl jsem poslední článek řetězu. Všechno to funguje na tzv. pyramidovém systému. Ty si zackaváš třeba litr pojistku a než se to dostane nahoru, tak je z toho sotva 10%. Po cestě si každej něco urve. Ten dole si za to koupí chleba a rohlíky ten uprostřed to prošustruje v kasínu a ten nahoře si za to koupí jachtu. V podstatě jim dáváš peníze jen tak. Protože pak nemají peníze na pojistky tak si na 90% pojištěných něco vymyslí, aby nemuseli nic platit a 10% je jakž takž vyplaceno. Vem si případ s tim oknem co píše kusna. Kvůli posraným 8000kč dělají šachy. Nechtěj vědět, jak by to dopadlo, kdyby měli platit vyhořelej barák za 2 mega.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Tommy »

To co píšeš je hrozně přitažené za vlasy, není to prostě možné. To by pojiš'tovny ani nemohly existovat, kdyby plnili 10% pojistých událostí. Je jasné, že nikdo a žádná sebelepší pojišťovna nezaplatí všem všechno. Jen si vem, kolik ročně odhalí pojistných podvodů (v miliardách korun).

Další věc je jakou si vybereš pojišťovnu, nechci tady nikomu dělat reklamu ale třeba taková Slávia, co má nejlevnější povinné ručení nemůže z tak levné pojistky nikdy pokrýt všechny škody. Stejně jako Direct, který na to dojel.... Naopak třeba Česká pojišťovna je zas obrovský kolos, pojistky dražší, ale zas firma točí xkrát víc peněz než ostatní, čili má větší finanční rezervy a zákonitě jí tak nebolí zaplatit plnění jako nějakou malinkou pojišťovnu.


Nejsem likvidátor a předpokládám, že ty taky ne. Ale příjde mi tvůj poměr, 90/10 nesmysl.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Centurion »

Většinu lidí nemusejí vyplácet, protože se jim zádná událost nikdy nepřihodí, ale kdyby měli vyplatit všechny, tak mají sotva pro 10%. Bilance je porád zhruba 10%. Samozřejmě záleží na druhu pojistky a pojištovne. Nejhorší jsou úrazový a životní, protože je v tom moc peněz a dá se vymluvit na hodně věcí.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Tommy »

Tak jasně, kdyby měli vyplácet všechny najednou, tak na to mít nebudou, ale tak víme, že to se nestane.

No právě, že se v životních a ŕazových pojištění točí moc peněz, proto si nemůže dovolit jakákoli pojišťovna neplnit ve velkém % případů. Byli by opět sami sobě, nikdo nechce aby kvůli neplnění za úraz klienti odcházeli. Ale to je asi nekonečná debata :-)
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od kusna »

U nás proplatí pojišťovny cca 30%.Kousek dál u sousedů germánů je to cca 90%,Tak kde se stala chyba?
A opět jsme na začátku,u našich slavných a šikovných zákonodárců,poslanců a ostatní zkorumpované havěti,která staví zákony právě pro tyto lotry a ne pro nás obyčejné lidi.
Odpovědět