POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od bacil »

Pojišťovny jsou pro případ velkého prů.eru samy pojištěny, takže ikdyby na to neměli, mohou bez problémů zaplatit všem.
Uživatelský avatar
mischanek
Příspěvky: 128
Registrován: 22.01.2013 17:08
Bydliště: Beskydy

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od mischanek »

Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Strelec45 »

kusna píše:Okno mám připojištěné a byla to chyba z mé strany,že jsem si to nelikvidoval z mého připojištění(už jsem poučen).Celkem to vyšlo cca 8000 Kč.....Jen nechápu postoj od pojišťovny ohledně označení a zničení MÉHO okna na MÉM vozidle a stejný názor má i právník-neměli mi co hrabat na vozidlo bez mého souhlasu,což zjevně neudělali.
Žalobu nadále zvažuji,ale momentálně nemám chuť a energii na psychickou válku s PODVODNÍKY Z UNIQY !!!

Nic proti Vám osobně,ale po těchto zkušenostech bych neměl povahu a žaludek na to,abych se živil odíráním lidí,rodin a společnosti jakožto POJIŠŤOVÁK !!!
U mne jsou pojišťováci,exekutoři,nahaněči důchodců atd zločinci a veřím v dobu,kdy se jejich praktiky otočí proti nim a všechna tato HAVĚŤ skončí v kriminále !!!
VŮBEC MI MOZEK NEBERE,JAK NÁS MOHLI PŘIJMOUT DO CIVILIZOVANÉ EVROPSKÉ UNIE,KDYŽ U NÁS NIKDO ZE ZÁKONODÁRCŮ CIVILIZOVANĚ NEUVAŽUJE !!!
Než si budeš ničit nervy s právníkem, nebo u soudu... Kontaktuj svoji pojišťovnu, u které máš připojištěné čelní sklo, vysvětli ji situaci, zaregistruj pojistnou událost, uveď, že prohlídka byla u té a té pojišťovny, případně to podlož kopií zápisu o poškození, který by jsi měl mít. Pokud ne, má ho ta pojišťovna. Myslím, že ti vyjde vstříc. ;)

To označení je kvůli zabránění pojistných podvodů. Ano měl se zeptat, nebo aspoň upozornit, "označím Vám sklo, protože...". Osobní selhání konkrétního člověka. I to se bohužel stává. Jen tak pro informaci, v POV a HAV je kolem 30% pojistných podvodů. Nedivte se, že se pojišťovny brání tím, či oním způsobem, vpodstatě si to děláme sami. Podobně jsou i v zostřeném režimu jiné skupiny...

Reakce na ostatní věci:
Ohledně těch nesmyslů ohledně toho, že platíme (pojišťovny obecně) 10% škod je to kravina, a také o výběru pojišťovny. A co se týče vyplacení škod... Uvědomte si, kolik pojišťovny vyplatily o povodních 1997, 2002, a dál. To bylo v desítkách miliard korun. Ano máme zajišťovny a ano špatně by se nám to opakovaně vyplácelo, proto zajišťovny jsou a platíme si je. Mimochodem i moje pojišťovna je zajišťovnou jiné pojišťovny. Ano, je potřeba vydělávat na pojistkách, protože provoz něco stojí a akcionáří chtějí svůj bakšiš. A ano, odměny musí být i u zaměstnanců, jinak by jsme to nedělali. Nebo Vy jo?

Nechcete se pojistit, nemusíte. Teda až na pojistky ze zákona povinné. Ale uvažujte, co když se něco stane. Mám na to, abych to ustál? Na Nově každou chvíli vidíte lidi který jsou v pr..., protože pojištění nebyli, (taky co jiného od komerční televize čekat - katastrofy, skandály, požáry,povodně, atd.) a pak si na jejich místě představte sebe. :?

Výběr konkrétní pojišťovny je ještě těžší: cena? produkty? jak se ke mě chovají teď, jak při škodě? obslužnost? rychlost? výše zaplacení? atd. atd. VŽDY A U KAŽDÉ pojišťovny se najdou nespokojení klienti, je jen otázkou kolik jich je na počet pojistek, třeba.

Váš invektiv osobně neberu, jen si uvědomte, že i my jsme jen zaměstnanci a platí stejně jako u kohokoli jiného: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. A ano, souhlasím, zákonodárci s jejich výtvory, to je zmetek na zmetek. Nicméně se tím musíme chca nechca řídit. :head
A o těch prasatech... to už vůbec nebudu komentovat. :lol:

Nebudu brát některým nasranost na pojišťovny, to není mým cílem. V podstatě je mi to i jedno. :roll: Jen se zamyslete a "nenechte cloumat svým majestátem". Emoce nejsou dobrý rádce, to ostatně víte všichni. ;)

Je to nějaký obsáhlý, tak to ani nikdo číst nebude. Už :x
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Fabulous »

Vecer to zde promazu. Nelibi se mi urazlivy zpusob diskuze (Kusna). Nazor se da vyjadrit i adekvatne kultivovane.
michal
VIP
Příspěvky: 142
Registrován: 17.02.2013 18:18

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od michal »

Centurion píše:Platit pojištění je jako házet prachy do automatu. Jeden z deseti na tom vidělá ale dalších 9 ostrouhá. Prachy co jim posíláte jdou jim na platy, takže logicky už se nikdy nemůžou vrátit zpátky. Já osobně platim jen socální, zdravotní a povinné ručení na auto a kdybych mohl, tak platim jen zdravotní a možná ani to ne. Dúchodu se stejně nedožiju a když někomu rozstřelim auto, tak se vymluví na triviálnost a budu to stejně cvakat ze svého. Raději se spoléhám sám na sebe, než na vyžraný prase někde v kancu, které mě stejně vožulí. :puke
Sociální platit nemusíš,není povinné. Nárokuješ si tím pouze výplatu důchodu ve stáří ( což je v tomto státě irelevantní záležitost),resp. důchod dostaneš, ale o něco vyšší (než kdyby jsi si soc.neplatil).

K těm majetkovým a úrazovým pojistkám- pokud dojde k PU (pojistná událost), tak záleží jen a jen na libovůli pojišťovny zda bude (a kolik) plnit.Každá pojistná smlouva má několik,,pojistek", které pojišťovně zaručují, že na základě ,,pojistky" má možnost odmítnout plnění. To samé je u úrazových.Není v možnostech normálního jedince pochopit obsah pojistné smlouvy s dodatky, výlukami...včetně souladu s obchodními podmínkami (většinou 100 stránková kniha).Poj. smlouvy jsou dokonale propracovány vždy ve prospěch pojišťovny.
Uživatelský avatar
SharKhan
Příspěvky: 520
Registrován: 28.02.2012 1:10

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od SharKhan »

Nuž veru tak.
Žiadnu poistku neplatím, okrem zákonného poistenia na automobil.

Poisťovníctvo je v podstate biznis so strachom. :moon
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Hohepa »

michal píše: Sociální platit nemusíš,není povinné. Nárokuješ si tím pouze výplatu důchodu ve stáří ( což je v tomto státě irelevantní záležitost),resp. důchod dostaneš, ale o něco vyšší (než kdyby jsi si soc.neplatil).
Jsem OSVČ někdy od roku 1993 ale tuto "informaci" slyším poprvé.

Když se zpozdím s placením tak mi vždy úřady důrazně připomenou, že platit MUSÍM ,

co nemusím platit , na rozdíl od zaměstnance, je nemocenské ...

P.S.: Prosím , ověřte co kde zaslechnete , než začnete šířit další HOAX (slušně řečeno)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Hohepa »

Hm to je od autora článku rada za hranicí zákona
Druhá alternativa, pro běžného občana mnohem dostupnější, jsou příjmy z autorských práv – záleží jen na autorovi, zda svou tvorbu vidí jako soustavnou činnost či nikoli (lépe nevidět, pak není třeba platit).
Jak může být únik od sociálního pojištění pro běžného zaměstnance snadno dosažitelný?
Hlavní je dohoda se zaměstnavatelem – každý zaměstnanec si jistě zaslouží za svůj autorský přínos k firmě autorský honorář a ani zaměstnavatel nemá důvod tento nárok (po dohodě o přiměřeném snížení běžné mzdy) zamítat.
a je to snadno prokazatelné. Pokud dotyčný nemá jiné příjmy než příjmy z autorských práv, tak těžko ukecá, že to není soustavná činnost a pokud má jiný příjem, tak z něho to pojištění musí platit. Tedy pokud nevlastní a nepronajímá deset bytů a ani tím si nejsem jistý (článek je deset let starý).
Jediná možnost je žít jen ze sociální podpory, ale na to mám špatnou národnost. :roll:
michal
VIP
Příspěvky: 142
Registrován: 17.02.2013 18:18

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od michal »

Hohepa píše:
michal píše: Sociální platit nemusíš,není povinné. Nárokuješ si tím pouze výplatu důchodu ve stáří ( což je v tomto státě irelevantní záležitost),resp. důchod dostaneš, ale o něco vyšší (než kdyby jsi si soc.neplatil).
Jsem OSVČ někdy od roku 1993 ale tuto "informaci" slyším poprvé.

to Hohepa:skoč si na sociální za svojí správkyní (pod koho spadáš) a řekni, že nechceš platit sociální-ona ti dá vyplnit nějaký formulář (jinak ta nemocenská-to je takový vyšší level k tomu sociálnímu-pokud onemocníš,tak něco dostaneš).A zeptej se jí na všechny okolnosti,ona ti to vysvětlí.Jak jsem uvedl- když neplatíš soc.,tak se ti to nepočítá do důchodu.
Zdravotní povinné je.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od kregan »

Pro MacGyver (házim to sem, abych nebyl OT):
Již po několikáté dávám odkaz na stánky Českého horolezeckého svazu http://www.horosvaz.cz/doporuceni-infor ... oporuceni/

Kde jsou také mimo jiné podrobně uvedené doporučené konfigurace outdoorových lékárniček vyšperkované dlouholetou praxí a zkušeností.

Jeho lékařská komise je v našich i evropských podmínkách absolutní špička zabývající se první pomocí v přírodě a divočině. Tvoří ji profíci, kteří svým povoláním doslova žijí. Na základě celosvětových zkušeností, aktuálních poznatků a praxe stanovují metodické doporučení. Na odkazovaných stránkách je jen střípek toho co člověk získá když pronikne ´více do hloubky. Společnost horské medicíny http://www.horska-medicina.cz/ je také velmi užitečná partička.
Vypadá to, že do ČHS víc vidíš. Docela by mě zajímal ten případ tuším z loňského roku, kdy si česká horská vůdkyně rozlámala v Himalájích páteř. Hodně se o tom psalo na Hedvábné stezce. Údajně byla pojištěná přes ČHS a jednání pojišťovny i komunikace s lékaři a postup léčby bylo hodně zmatečný.

EDIT:
co se stalo: http://www.hedvabnastezka.cz/zeme/asie/ ... vrtulniku/
a nehoráznost pojišťovny: http://www.hedvabnastezka.cz/zeme/asie/ ... jistovnou/
Přílohy
013.JPG
013.JPG (22.37 KiB) Zobrazeno 6722 x
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: POJIŠTĚNÍ A POJIŠŤOVNY

Příspěvek od Terminated Account »

Ač to vypadá jednoduše, protože jde o celkem marginální segment lidské činnosti, je tato problematika (komerční outdoor) strašně složitá.

Díky tomu, že se každý stát snaží chránit svůj trh a každý vůdce, průvodce, instruktor, lektor svoje živobytí, existuje nepřehledná změť pravidel, zákonů, právních výkladů bez precedentů a dalších složitostí, které v jednotlivých kauzách rozporují (využívají) pojišťovny, aby snížily, nebo zamezily plnění. I když existují mezinárodně uznávané organizace sdružující jednotlivé profese, které vytvářejí pravidla a standardy, jsou jednotná pravidla v nedohlednu. Zároveň je mezi jednotlivými profesemi obrovská konkurence a každý si chce pro sebe urvat co nejvíce, tak aby to nemohl dělat kolega s jiným papírem. Rád bych napsal, že je to především pro blaho lidí a jejich bezpečnost. Bohužel jako člověk z oboru musím říci že je to především o průkazkách a až na druhém místě o lidech.

Beu to zeširoka, ale tato džungle právě souvisí s komplikovaným jednáním s pojišťovnou. Nehody v horách se nedají srovnávat s autonehodami. Jaký asi poměr řeší pojišťovny?

Zmíněná kauza:
http://www.hedvabnastezka.cz/zeme/asie/ ... vrtulniku/

Z praxe znám případy, kdy to s pojišťovnou šlo naprosto hladce i případy, kde to byla naprostá tragédie. Nejde jednoduše říci ČHS (dříve Kooperativa) je lepší nebo horší než AV (Uniqua). Jsou to dvě různá pojištění a každé se hodí lépe na něco jiného. Každá kauza je pak originální. Co však platí obecně je fakt, že rychlost vyřízení je přímo úměrná tlaku a ostrým loktům pojistníka, které uplatňuje.
Odpovědět