Dotaz:energetický štítek

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Dotaz:energetický štítek

Příspěvek od Ježura »

Zdravím všechny...
Mám opět takovou malou otázečku..
Jak je to teď při nákupu nemovitosti s energetickým štítkem?
Musí mít nemovitost (60 let stará)při prodeji E-štítek? Je to povinnost prodávajícího? Jde mi o to abych potom nezjistil že jí nemovitost nemá a někdo mě za to neopálkoval flastrem. Je to celkem novinka. Proto se radši ptám.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Dotaz:energetický štítek

Příspěvek od Desouza »

Ahoj ,
pokud vím , je to povinnost prodávajícího . Ten Průkaz energetické náročnosti budov (PENB) stojí cca 5000Kč a platí 10 let .

Stavby určené pro rodinnou rekreaci, stavby menší než 50 m2 průmyslové budovy a budovy v ochranných pásmech či rezervacích nemusí vlastnit průkaz energetické náročnosti budovy.

Domy, které již stojí (a neprodávají se, nově nepronajímají ani nepřestavují) se budou muset povinně průkazy energetické náročnosti vybavit až později, postupně v letech 2015 až 2019 – zjednodušeně řečeno podle své plochy.

Zdroj: http://www.penize.cz/vlastnictvi-nemovi ... ledna-2013

Jinak v praxi má ty energetické štítky tak 10% nabízených nemovitostí .Ty ostatní můžou dostat pokutu až 100.000 Kč . Ale jsme v Čechách . :) tj. nikdo to neřeší .....
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dotaz:energetický štítek

Příspěvek od cipis »

A nebylo to náhodou tak, že když ten výdaj energie prokážeš jinak, tak to na starších soukromých budovách nemusíš mít?
Co já vím, tak se mluvilo o tom, že prodávající informuje kupujícího styl protopil jsem tolik a tolik a ukáže třeba spotřebu za posledních x období ...
Něco se na těch štítcích měnilo, protože se došlo na to, že by to bylo drahé jak prase ...
Odpovědět