E-bay

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

E-bay

Příspěvek od alibaba »

E-bay je mocna stranka co je v mnoha statech a v mnoha jazycich a pak jsou mensi drazby a jedna je aukro . Jasne zacit prodavat prakticky nepotrebuje nic jedna se o zpusob drazby a jasne muzete neco nakoupit nechat to pul roku doma a pak to dat zase znova na e-bay za vyssi ceny ,neco muzete nakoupit na ulici a dat to za vyssi cenu na e-bay ,tam jasne nemusi to nikdo koupit ale jinek je to tam jasne lacinejsi nez v krame ,nebot dotycny nemusi mit "overhead" sklady zamestnance atd pak jasne muze mit internetovy obchod a na konec svuj blog kde take prodava ....

Jak se ted vse hrouti a mladi studenti nemohou sehnat dzoby ja jim radim ....go west youg man ...... Totiz tady je to divoky zapad ...Vlada vytvorila strasnou bidu a ted je ci bude 20 milionu domu prazdnych jak lidi nemohou zaplatit hypoteku ,nebot prisli o praci a tak to mame ghost towns a tak v Chicagu nakoupite novy dum za 1000 $ a tak se tam nastehujeme a jasne vime ze tam zadny dzob nesezeneme a tak si z toho udelame sklad asi z polovicky a prodavame na e-bay ...jasne v takovem miste je vse maximalne levne .....
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: E-bay

Příspěvek od Pepe »

Zajímavá myšlenka :) Z ebay nakupuju pravidelně, většina věcí je opravdu o dost levnější než u nás. Teď se ovšem musí všechno několikrát přepočítat, protože se snížil celní limit ze 150Euro na 22Euro. Celnící nestíhají a já čekal na balík víc jak 3týdny... to jenom proto, že ležel na celnici a mají tam moc práce.

asi takto (email ze skladu):
Vážení klienti,
toto je automaticka odpoved, která potvrzuje příchod Vaší elektronické zprávy k vyclívací poště Praha 120.
V souvislosti se snížením limitu DPH (ze 150 EURO na 22 EURO) došlo k rapidnímu nárůstu celně projednaných zásilek. Vzhledem k této skutečnosti dochází u zásilek k prodloužení doby celního odbavení.
Omlouváme se Vám za komplikace a děkujeme za pochopení.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: E-bay

Příspěvek od alibaba »

U vas nepouzivame nejakou Americkou e-bay, ale nemeckou /rakouskou a Svycarskou ,tim si usetrime postovne a mozna usetrime i ty nesmyslne celni poplatky-- nevim ......pokud ne pouzivame aukro jako domaci postu a jasne neni tak bohata ,ale to se casem zvedne obsahnete hodne zakazniku timto zpusoben urcite vice, nez kdyz stojite na rohu ve stanku ....jo to DHP je jenom oskubavani zakazniku ,nebot zacina ta valka men . Napred mame obchodni valku mezi staty a pak je to valka men a nakonec je to skutecna valka a tak do te doby se snazime neco vydelat ,dat to do Svycar kde to premenime na zlate Helvetii .......
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: E-bay

Příspěvek od alibaba »

E-bay je celosvetovy internetovy obchod a pokud vam nekdo neco posila at vam napise cenu tech 22 dol a kdyz neni ochoten obrate se na dalsiho a ja normalne prodavam na e-bay ,lidi si jeste nezvykly moc na pocitace ale ma se o 100% zlepsit do 5 let ,muzete prodavat treba do Australie ...
Tady soused je na e-bay asi od roku 1998 a jasne nic nemel a neco koupil a drzel to pul roku doma a znova to dal na e-bay a vydelal si na auto vyrocni Ford jak jsem rikal e-bay je dobra na privydelani i vydelavani nekteri maji na e-bay 120 000 prodeji a jasne co se nevyplaci byt nekde zamestnan obchodem a prodavat neco na e-bay a ten vam plati drobky .....kdyz jsem byl v Bostonu tak ten ma dodnes hodne skol hlavne college tam studovaly holky tak 18-22 let a hodne jich bylo s bohatych rodin a ty byly tak pevne presvedceny co budou delat az vyjdou ze skoly ......ja pro nikoho makat nebudu a nebudu jej delat bohatym a budu vzdy makat pro sebe ......a jak se na to divam dnes meli 100% pravdu ja nic tehda nerikal jen sedel popijel vino a poslouchal ......
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: E-bay

Příspěvek od alibaba »

Jeste musim opakovat e-bay je obrovska a levna reklama co jde do celeho sveta a ja jsem prodal luk do Australie a do Spanelska a ted makam na sipech pro jednoho na Floridu a tak s nim obchoduji money order ,sek a tak nikdo nemusi nic platit pay-pal jak rikam ohromna reklama soudruzi a to si malo lidi uvedomuje a i kdyz neprodate delate si reklamu a ta stoji 50-70 centu na 10 dni a ebay kazdy den prochazeji miliony lidi .......
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: E-bay

Příspěvek od alibaba »

Uz jsem dost o tom psal ,ale paypal si nechava asi 11% z toho to co prodate a tak vas okradaji ,ale necha se to delat i jinym zpusobem ze E-bay o tom nevi, proste kdyz vam nekdo posle zpravu tak reknete ,ze aby vam poslal money order v obalce pres postu o 10% mene, ze tak nemusite platit paypal ,ja tak asi pred 14 dny prodal juk na Floridu a o tyden pozdeji 7 sipu a tim se vyhnete E-bay co pro vas slouzi jako levna a velmi levna reklama co vidi miliony lidi a e-bay ma filialku take v Cesku ,ale tam je to slabe stale, lidi si nezvykli kupovat na netu ......Pay pal pouze pouzivame, kdyz to mame daleko jako je napriklad Australie ,jelikoz mame komunikaci se zakaznikem muzeme dobre podvadet ,tak jako paypal muze dobre krast .....
Pokud jde o posilani penez musime pouzivat znalosti paseraka ,penize se v malem mnozstvi nechaji poslat v dopise a co pojistime a posleme na podpis te osoby a to posilame co nejvyssi bankovky a ja nevim jake jsou u vas ,vememe A4 papir a ten pocmarame a prelozime a vlozime do dopisu tak 2-3 100$ bankovky a kdyz chceme posilat vice penez, pockame tak 2-3 dny a posleme druhy dopis ,zde kdyz poslete Euro musim s tim jit do banky kde se plati za vymenu, prepocitano na dollary 15 $ a tak se nechaji posilat v malych davkach penize okolo sveta ..... Dopisem se nech u vas posilat i osobni sek co jdev bance na vase konto .......jo a jeste bezdomovec muze mit schraku a poste a to je jeho adresa a schranka stoji asi 30 $ rocne take jsem ji mel ,byl jsem take bezdomovec a bydlel jsem asi pul roku na motelu a chodil do prace .......
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: E-bay

Příspěvek od alibaba »

Jinak jsem cetl jak nekdo si narika ,ze nevi jak kupovat na e-bay a tak jak jsem to vyresil ja co vlastne chtel prodavat na e-bay. Tak nejdrive se musite prihlasit na e-bay a pak se prihlasit na pay-pal a budete potrebovat mobil na overeni ze jste to vy....take jsem nevedel jak to funguje a tak jsem si kolem university vypsal letaky kdo mne to nauci ,jenze to bylo naproste selhani a nakonec nezavisle jsem sehnal holcicku kterou jsem asi pred 3 lety ucil loveckou lukostrelbu a ta mi napsala postupy co je treba zmacknout,a jak udelat fotku a dat to na E-bay nesnazte se pamatovat postup na pocitaci ,ale nechte si to napsat a mem pripade kdyz nekdo koupi dam mu fakturu a on to zaplati treba na pay-pal ci v Usa sekem co jde okolo e-bay a ja to pak poslu balikem ......Na pay-pal potrebujete jedno konto v bance kde budete z tohoto konta posilat penize na pay-pal tomu druhemu na jeho pay-pal co od neho chcete neco koupit....
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: E-bay

Příspěvek od Rase »

Co se nakupování na E-bayi týče, tak sem nedávno našel zajímavý nápad, který může hodně lidem usnadnit nákupy a nemusíte si složitě zakládat účet na pay-palu. Možností asistovaných nákupů je určitě víc, já si našel jen orientačně třeba tento: http://www.zasilkovasluzba.com/v2/shopping.php provizi si berou 5% z hodnoty nákupu (maximálně 5 dolarů) Já osobně s tím zkušenost nemám, nakupuju jen vyjímečně a to přes kamaráda.
Uživatelský avatar
tibet
Příspěvky: 70
Registrován: 10.12.2014 12:24
Bydliště: ✌ ČSR ✌

Re: E-bay

Příspěvek od tibet »

rád bych se chtěl zeptat všech využívající nákupu na ⓔbaץ.com ohledně solidních firem zajišťující přijímaní zásilek zakoupených v USA, a jejich zaslání do čr, jako např.

Kód: Vybrat vše

http://www.cz-ebay.cz/ , tatraship.com, (shipito.com - nebrat) 
jelikož jsem doposud kupoval pouze od osob či firem zasílající zboží za hranice ,rád bych také chtěl zakoupit zboží, které prodejce prodává pouze po státech. občas jde prodejce obměkčit zasláním slušného emailu s prosbou, ale často to i odmítne.
jaká je tedy situace teď v roce 2015?
díky za odpovědi k tématu!
(¯`·._.·[Good Coffee Is A Pleasure, Good Friends Are A Treasure]·._.·´¯)
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: E-bay

Příspěvek od MrPorter »

shipito nebrat? Proč? Párkrát jsem to použil a vždycky v pohodě.
MFvAGS
Příspěvky: 29
Registrován: 04.11.2013 19:37
Pohlaví: muž

Re: E-bay

Příspěvek od MFvAGS »

Ja pouzivam shipito pravidelne, vsechny baliky (asi 50) v poradku dosly.
Uživatelský avatar
tibet
Příspěvky: 70
Registrován: 10.12.2014 12:24
Bydliště: ✌ ČSR ✌

Re: E-bay

Příspěvek od tibet »

jednoduše, poslal jsem tam nakopírovaný opisy občanky,řidičáku,několika povrzenejch účtů a stále to bylo málo,ale posílat jim tam ještě notářsky ověřenej papír v aj, ( nemaj ho ani v čj, ještě dělat překlad pro notáře... ) aby potom nějakej talibanec zavítal do čech na moji ukradenou identitu se mi teda vůbec nechce.
lidi který dlouhodobě používají sh*pito tolik problémů nemají, jako ty nově zakládající .
je to celý podivný s tou "verifikací". navíc ti ani nedaj potvrzení, že tvoje id nepouští dál třetím stranám, popřípadě, že po zrušení účtu smažou i tvoje citlivý informace.
pokud to někomu funguje, tak mu to samozřejmě ze srdce přeju, ale není nad osobní zkušenost každého jednotlivce.je mi líto, ale u mě negativní 【 ๏̯͡๏】
----------------
za jakékoli tipy na jinou firmu díky! :beer
(¯`·._.·[Good Coffee Is A Pleasure, Good Friends Are A Treasure]·._.·´¯)
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: E-bay

Příspěvek od MrPorter »

Ok, no možná se to nějak změnilo, ale já jsem tam nikdy nic posílal, prostě normální registrace, zadání adresy a to bylo všechno. Balík přišel, oni ho ofotili, dali mi echo do mailu, já jsem jim to zaplatil a oni to poslali...nic jinýho jsem nikdy neřešil.
MFvAGS
Příspěvky: 29
Registrován: 04.11.2013 19:37
Pohlaví: muž

Re: E-bay

Příspěvek od MFvAGS »

presne tak, verifikace je podle me dobrovolna, pokud chce clovek posilat hodne baliku. ja jsem jim nic neposilal a jsem "omezen" tim, ze za jejich sluzby muzu utratit pouhych 500 USD mesicne. Kdybych chtel vic, musel bych poslat kopie dokladu. Dalsi pripad, kdy je treba verifikace, je ten, kdybych chtel prijimat dopisy - jejich prijeti muze mit pravni dusledky a proto vcelku logicky chteji plnou moc (overenou notarem). Jestli ona chyba nenastala spis mezi klavesnici a zidli?
Uživatelský avatar
tibet
Příspěvky: 70
Registrován: 10.12.2014 12:24
Bydliště: ✌ ČSR ✌

Re: E-bay

Příspěvek od tibet »

omlouvám se, děkuji za tipy, ale k výšezmíněné firmě se již nebudu vyjadřovat, abych nebyl sprostý.
řešil jsem to jak písemně, tak i přez online chat. pokud vám jejich pravidla vyhovují, tak prosím.
ale mě ne. třeba se to časem zlepší , a změním názor i já, spolu s dalšími ( nikdy neříkej nikdy...)
bavme se radši o něčem příjemnějším , třeba o chutných uzených žebrech z davle s :beer v jiném tématu.
(¯`·._.·[Good Coffee Is A Pleasure, Good Friends Are A Treasure]·._.·´¯)
Uživatelský avatar
tibet
Příspěvky: 70
Registrován: 10.12.2014 12:24
Bydliště: ✌ ČSR ✌

Re: E-bay

Příspěvek od tibet »

na začátku bych rád chtěl jmenovitě poděkovat MrPorter a MFvAGS, za jejich příspěvky,
které mne přivedli ke zdárnému konci!
¸.•*¨*•♫♪díky vám kluci jsem zase o něco chytřejší! :yes

Kód: Vybrat vše

nedalo mě to rozloučit se s faktem, že to nefunguje a zkusil jsem zase vše odznova (od založení nového účtu a získání informací ohledně chodu příchozích,odchozích zásilek a jejich uhrazení)
na online chatu to začalo stejně jako předtím, využívat služeb ⓢHIPITⓐ je možné, až po dosažení dostatečně vysoké verifikace a bla bla bla.
napsal jsem , jak je tedy možné, že někdo koho znám využívá úspěšně ⓢHIPITⓞ , ale bez verfikace. odpověď byla, že mu byla udělená nejspíš nějaká výjimka.
tak  jsem se zeptal, jak je možné že někdo druhý má již na svém kontě několik desítek úspěšně doručených balíků, aniž by zasílal jakékoli povrzení dokladů apod. následovala několika minutová pauza a pak to z ní začalo pomalu lézt, a to, že nejspíš hradí vše paypalem.
nechápu, proč to neřekli hned na samém začátku.
(¯`·._.·[Good Coffee Is A Pleasure, Good Friends Are A Treasure]·._.·´¯)
Uživatelský avatar
tibet
Příspěvky: 70
Registrován: 10.12.2014 12:24
Bydliště: ✌ ČSR ✌

Re: E-bay

Příspěvek od tibet »

opatrně se rozhodovat s DHL jako s přepravcem zásilek z USA neuškodí...

Mogulové DHL se poučili z listopadového fiaska a na oficiálních stránkách tak lze konečně najít i přímo informace vztahující se k poplatku, mohu tedy pro začátek citovat odtud :

Vážení obchodní přátelé, dovolte nám, abychom Vás informovali o navýšení poplatku „Záruka DHL v celním řízení“ od 7. ledna 2015 pro zákazníky, kteří platí celní dluh a daně souvisejících se zásilkou v hotovosti nebo platební kartou při převzetí zásilky. Nová výše poplatku 2% z celkové částky cla, daní a DPH (min. 490 Kč, max. 2000 Kč) zohledňuje rostoucí náklady na manipulaci s hotovostí a zároveň zohledňuje zvýšené náklady a odpovědnosti spojené se zpřísněním celní a finanční legislativy v oblasti bezpečnosti a finanční kontroly dováženého zboží do Evropské unie a to jak pro soukromé tak pro obchodní účely.

Kód: Vybrat vše

   zdroj článku: 

   http://gizchina.cz/2015/02/05/informace-ke-zvyseni-celniho-poplatku-dhl-k-7-1-2015/  
(¯`·._.·[Good Coffee Is A Pleasure, Good Friends Are A Treasure]·._.·´¯)
Odpovědět