Zabezpečení čerpadla na zahradě

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Zabezpečení čerpadla na zahradě

Příspěvek od Reiser »

Hledám nějaké řešení, které by mi umožnilo nechávat na zahradě čerpadlo. Chápu, že ukrást se dá všechno když je vůle. Napadly mě dva způsoby jak to vyřešit.

1) Vybetonovaná díra do země s izolací proti vlhkosti a zabetonovat voděodolný poklop. Hledal jsem něco s vnitřním rozměrem cca 600 x 400 mm. Narazil jsem na tom, že jsem nenašel žádný poklop, který by měl nějaký rozumný bezpečnostní mechanizmus, případně zámek už zabudovaný v sobě. Cenově všechno 4 - 7tis CZK. Pravděpodobně bych stejně bojoval s vlhkostí, případně musel řešit jak odtam dostat vodu při odstávce čerpadla apod. Musel bych taky vyřešit těsnost u průchodů pro sací a výtlačnou hadici a taky vedení elektřiny, kvůli tomu, že by to bylo v zemi. Tuhle variantu jsem prakticky zavrhnul, jediná výhoda asi je, že by poklop skoro nebyl vidět. Nevím jestli někoho napadá jak to vymyslet líp, napadlo mě to celé ještě uzavřít do plastového boxu, ale to už je asi trochu overkill a navíc tím zase narostou náklady.

2) Celé to zazdít nad zemí = postavit tomu malou budku a vsadit do toho nějaká bezpečnostní dvířka, pro přístup kvůli údržbě. Tam by se taky dala schovat svinutá hadice. Nenáročné, funkční, zbývá jediný problém. Najít nějaká dvířka s rozumnou odolností, kvalitním zámkem a ideálně v nerezu, abych se o to nemusel nijak zvlášť starat. Zkoušel jsem to googlit, ale zatím jsem nenašel nic co by mi pomohlo. Máte nějaký tip?
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Zabezpečení čerpadla na zahradě

Příspěvek od GOD »

Zdar, prave riešim rovnaky problem.
Studna je vrtana, fi 15cm. Uvažoval som kúpiť tlakový zásobník alebo nádrž kruhoveho prierezu fi min 50cm. z kovošrotu.
Odrezať dno a navariť k nemu L profily - kotvy aby sa nedala vytiahnuť rukami. Zakopať cca 60cm. Hornu časť odrezať a navariť buď pant alebo niečo podobne a na spôsob modernych grilov na grilovanie - že sa to da odklopiť do vrchu alebo do strany alebo zdvihnúť. Vrchnak spraviť uzamykaci.
Spodok drenovať, ale pretože je to kameniste podložie blato moc nehrozi.
Čerpadlo dočasne malyš v neakej dnešnej produkcii - tzn. ponorne. K hadici rychlospojku a kabel ktory budem zapajat ručne do elektriky - pač všetko je dočasne.
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Zabezpečení čerpadla na zahradě

Příspěvek od venca_h »

čau,

nepíšeš jestli máš studnu nebo vrt a o jaké čerpadlo se jedná. Každopádně jsem pro variantu 2. Tchán má takhle
řešenou vodu na chatě, vrt a nad ním postavenou budku.Taková menší zahradní vodárna na 220 V. Vrt je pod úrovní
terénu, chata u řeky takže vlhko v tom je, někdy i voda.Čerpadlo leží na na dvou profilech na úrovni terénu, na zimu se
musí uklízet aby nezamrzlo. Krytí řešeno horem, dva pláty plechu na pantech a jeden visací zámek. Kdybych něco
podobného řešil já tak postavím tak jak potřebuju a zavírání si udělal na míru popř. zadal zámečníkovi než shánět něco
hotového a přizpůsoboval se tomu. Příští víkend tam jedem tak mohu nafotit pro inspiraci kdybys chtěl.
pavel131
Příspěvky: 116
Registrován: 08.05.2013 14:14
Pohlaví: muž

Re: Zabezpečení čerpadla na zahradě

Příspěvek od pavel131 »

Já bych doporučil 1. variantu, do země. Vhodné jsou kabelové komory které mají vyřešené vše, vodotěsné, zamykání a nenápadnost.
například:

http://www.sitel.cz/categories/view/categoryId/413

http://www.srovnanicen.cz/q/kabelova%20komora/
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Zabezpečení čerpadla na zahradě

Příspěvek od Reiser »

Všem díky moc za tipy. To řešení co sem dal Pavel je přesně to co potřebuju. Hledal jsem poklopy samostatně a řešil pak do čeho to všechno uložit kvůli vlhkosti. Toto je naprosto ideální, protože to bude vodotěsný celek. Ještě jednou díky.
Odpovědět