Nesmrtelne zraneni nozem

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od JimmyJazz »

Zdravim.
Timto vlaknem bych chtel navazat na vlakno o rvacich v metru (http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=32&t=378). Jelikoz u sebe nosim kudlu (7cm cepel), tak mne napadlo: Kam pripadneho utocnika v rvacce bodnout, abych ho nezabil? Stehno jsem zavrhl kvuli tepnam, hrudnik nepripada do uvahy. Jako relativne bezpecna zona mne napadlo rameno a vubec ruce od loktu nahoru. Dale pak hyzde a chodidla. Napada nekoho neco lepsiho?

Diky.
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od Lamprecht »

A co do vocasu?
aliděda
Příspěvky: 102
Registrován: 13.01.2011 20:52

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od aliděda »

Pokud se ti to podaří, tak podpaží je dobrý.
Jinak bych spíš doporučoval řezné rány, než bodné.
A pokud nůž dobře ovládáš pokus se rozříznout čelo.
Krve jak z vola = oslepení útočníka a zmatek z toho množství krve je u oběti veliký.
Přitom se nejedná o závažné poranění, je to "jen" rozseklá kůže.

To je vyzkoušené praxí a funguje to skvěle.

EDIT : Oprava překlepu ve slově
Naposledy upravil(a) aliděda dne 29.05.2011 21:07, celkem upraveno 1 x.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od alibaba »

Z lovu lukem vime zasah nemusi byt do plic, ale staci zasahnout nekde tepnu a zvire musi vykrvacet na 40% sve krve a ztraci vedomi ,mame napr kuchynsky nuz a ten uchopime za cepel tak ze nam jenom kouka jenom asi 2 cm a tim jsme schopni zasadit reznou ranu na krvaceni ,nebo si poridime nuz dlouhy jen 3 cm, ale stale jej drzime za cepel, ze kouka jen pul cm, kdyz zasazujeme jen reznou ranu .Jednou jsem byl na nejakych zavodech jiu-jitsu kde meli boj nozem a ja tam vedl druzstvo pevne rozhodnut zavod vyhrat ,nebot nikdo neumel s nozem a tak zapasnici mely ochranne bryle a gumove noze a pocitalo se to na body jako serm ,ale najednou jeden zacal krvacet a tak skocim na zinenku jako kouc a zacnu prohlizet co se stalo ,no nakonec jsem zjistil ,ze ten jeden mel dlouhy nehet na palci a v souzasahu trefil soupere do ruky a tem zacal krvacet--- rana se zalepila k sobe, aby postizeny mohl pokracovat......
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od JimmyJazz »

2 Lamprecht: podbrisek take neni spatny cil, nicmene nahoda je blbec. Nekomu uhvizdnes pytel a/nebo lofase a vykrvaci.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od JimmyJazz »

2 alideda: To s tim celem je dobry poznatek, dekuji.
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od GloryToSunTsu »

EDIT: Uvedeno do souladu s bodem 12. pravidel.....
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 04.01.2012 2:00, celkem upraveno 1 x.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od alibaba »

Jak si ten otrok dovolil se branit s tim musime zatocit !!!! :lol:
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od Karlos »

GTST: ...na ten pripad si pamatuji, byl to hnus!
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od PaF »

Pokud bojujes o zivot, bojuj jako o zivot. Kasli na nasledky.

Nebojujes-li o zivot, nebojuj nozem. V bezne chlapske kockovacce vytahnes nuz, a nekdo Te smazne pistoli.

Jinak rezne rany jsou dostatecne odrazujici a prece jen nejsou tak nebezpecne (obvykle). Kratka cepel snizuje nebezpeci dramatickeho zraneni.
http://www.mujnuz.cz/noze/noze-s-pevnou ... ent-5-5-8/
Skvele drzeni pro seky i body, temer nejde vytrhnou z ruky, zubata verze rozerve i kozeny kabat, vyzkouseno. Nosim jej, pokud u sebe nemam kratkou zbran. Vyhodou je i to, ze je na stejnem miste jako pistole :lol:
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od JimmyJazz »

ohledne tech nasledku: byt nekde jinde nez v cr, tak mozna ano. K tem zahnutym nozum: Zrovna tenhle nuz jsem mel moznost drzet a nevim, nejak mam radsi rovne vyrobky :)
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od PaF »

Svacina se s tim upizlat da, ale ma proste jine prednosti. Mimo jine chrani zapesti pri prudkem bodu do tvrdeho... Neni nutno zapesti ohybat jako u bodu primym nozem.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od Karlos »

Na druhou stranu je nutvo vzit v potaz i fakt ze je to ciste bojovy nuz (byť mozna primarne obranny) a to by v pripade nutnosti jeho pouziti mohlo byt v ocich nasich soudu neco jako jizdenka za katr... ja vim kdyz to bude NO apod. ... ale vite jak to chodi u nasich soudu... tato spolecnost proste nema moc rada kdyz si nekdo dovoli branit se se zbrani v ruce.

Staci se kouknout na reklamni letak k temto nozum a soudci/kyni bude vse jasne...
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od PaF »

Kdyz bojujes o zivot, bojuj jako o zivot... Na nasledky nehled.
Lepe par let v chladku nez zbytek zivota na voziku, o krchovu nemluve. Az nejaky soudce bude resit, ze jsem mel takovy nuz a pouzil ho, bude to prace pro pravnika. Nosim ho, kdyz z nejakeho duvodu nemohu mit strelnou zbran. Na tu taky soudci koukaji skrz prsty a nosim ji.
a) Je to moje pravo,
b) Kdybych ji mel pouzit,... viz prvni veta.

Pokud Ti pujde o zivot a zacnes resit, co na to soudce, nema cenu nic nosit... Na ty uvahy totiz neni cas, ani hlava na to v tu chvili nevzpomene. Je to otazka nazoru na zivot, ne prava a tim mene soudce. Kdyz Ti jde o zivot, mas moznost:
a) utect,
b) bojovat,
c) rezignovat.
Utikat uz je pro mne zbytecne, sneci a zelvy moc neutoci a nicemu jinemu neutecu. :lol: Rezignovat mi neni vlastni, tak co mi zbyva :roll:
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od Karlos »

PaFe to jsme si nerozumeli, kdyz se budu muset branit tak to provedu cimkoliv co bude po ruce...

Ja to myslel tak ze kdyz se (v klidu) rozhoduji jaky nuz si na noseni zakoupim tak ze i tento aspekt je dobre zohlednit... alespon ja to udelal.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od PaF »

No, ja zhodnotil charakteristiku noze, vyzkousel jej... a vedome se pro nej rozhodl. Kazde rozhodnuti ma svoje rizika. Pro mne je dulezitejsi charakteristika noze nez hypoteticke riziko nepravdepodobneho soudniho procesu.
Uživatelský avatar
Kedr
Příspěvky: 283
Registrován: 02.02.2012 15:36

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od Kedr »

Naopak pod paži směrem na hrudník ne - dřív se tak bodalo třeba kvůli pancíři či jiné ochraně, která pod paží bud vůbec nebyla nebo tam byla "jen" kroužková zbroj. Taková rána jde s dobrou silou rovnou do srdce ( a samozřejmě ze správné strany). Zajímavé jsou různé kurzy a vůbec historické spolky, kde tě naučí bojovat s noži, dýkami a tesáky - zjistíš, že je to hodně zaměřené na všelijaké páky a hlavně šlachy - třeba nad loket... Jinak je nůž coby obranná zbran hodně nepraktická záležitost a kýžený efekt může mít leda tak nějaká kukra nebo pořádná bojová kudla vytažená na efekt - použití už hodně pokulhává ;)

Když si najdeš třeba věhlasnou německou příručku šermu (jejiž jméno si ted absolutně nevybavuju :D ), či nějaké reprodukce nadšenců na youtube ( http://www.youtube.com/watch?v=Kj4Ng6DBfrg ) , tak zjistíš, že veškeré techniky jsou vedeny prakticky za jedním účelem - bud vychýlit protivníka, nebo jeho meč z dráhy a pak okamžitě zakončit smrtelným sekem/úder. Žádný prostor pro romantické šermování, nebo důmyslné zranovací techniky tam prakticky není a měl bys z toho vycházet - přece jen se jedná o učebnici šermu z doby, kdy se takové věci děly běžně. Prostě a jednoduše zjistíš, že to není bud technicky možné - nebo by se jednalo o tak nepraktickou techniku (jako páky s dýkama a tesákama), že ti za to dávat život všanc prostě nestojí.

Zmínku o boji s meči dávám spíš jen jako ilustraci celkového problému, která ti má potvrdit to, že nůž jednoduše není dobrá volba pro obranu a moc možností, byt jsi dobře cvičený ti nedává (myslím tím možností, které z tvého protivníka neudělají mrtvolu nebo v lepším případě doživotního mrzáka).

Mimo to se u nás dá udělat spousta kvalitních kurzů zaměřené na boj s nožem a obranu . za zmínku stojí třeba pan Červenka. Pak je tu spousta kvalitních publikací ale o těch už nemám vůbec žádný přehled. Je to pár let co jsem chodil s klukama po škole šermovat a cvičit všemožně nemožné a mnohdy neužitečné techniky. :)

Jinak z morálního hlediska nůž taky nosím - pěkný zavírák se sadou bitů a tahám ho sebou spíš z důvodu, že je to pro mne hodně užitečný nástroj. Co se obrany týče tak v krajní situaci by mi nedělalo žádný problém bránit se nožem tak abych člověka okamžitě vyřadil ze snahy ublížit či usmrtit mou či blízkou osobu. Neříkám, že bych vrámci nějakých znaleckých posudků nedopadl jako svině na břuch ale jak se říká: hřbitovy sou plné hrdinů... A já rozhodně nejsem na takové úrovni aby pro mne případné techniky byly otázkou reflexu a stálo za to to humánnější odstranění protivníka s rizikem toho, že to naprosto zkopeš a skončíš s kudlou v hrudníku...

Tam kde se tahají nože to nezřídka končí smutně...

edit: tak jsem našel tu starou knihu, kterou jsem chtěl zmínit - http://en.wikipedia.org/wiki/Sigmund_Ringeck

S filmů mě celkem pobavil štvanec : "http://www.csfd.cz/film/3195-stvanec/". .. ještě jsem ti na utube našel přímo tu scénu kterou jsem myslel : http://www.youtube.com/watch?v=G4b74IZCXqw - čistě teoreticky si tam můžeš z amaterského hlediska prohlédnout tu myšlenku a relativně lehce si odvodit jak by pro tebe takový styl boje asi probíhal. Dle mého názoru celkem nepraktická hloupost ale to je na tobě - a jestli tomu budeš věnovat čas tak to napiluješ ostatně jako všechno ostatní - do té doby jsou to jenom rádoby video-efektivní blbosti...

To co jsem napsal ber s nadhledem a ty dvě poslední zmínky ber spíš jako zajímavost. Co jsem se snažil říct je to, že jsem nad podobnou problematikou taky hodně přemýšlel a nakonec jsem usoudil, že nejlepším řešením je teleskop a dobrá znalost jeho použití - kvalitních kurzů je u nás dostatek v každém větším městě.
Jinak pro teleskop:
Obrázek
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od BOGOVIK »

To Kedr:

Boj s nozem neprakticky? A cim chces bojovat na vzdalenost 10 a mene metru, pokud nemas vytahnlou strelnou zbran? Nez ju vytahnes tak te utocnik s nozem dostane...

Bych to definoval jinak, u vetsiny situaci DNES ti je nuz nanic, ale pri boji z blizka kdy protivnik nema strelnou zbran(ci ji nema tasenou) je nuz efektivni zbran.

P.S. kdyby to s tim nozem tak spatne tak by to uz amici davno svoje vojaky neucili...
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od alibaba »

Nesmrtelne raneni nozem tohle vi kazdy kriminalnik, nuz drzime tak ze vykukuje pouze asi 2-3 mm spicka a nozem pouze rezame a nejlepe tam kde to hodne krvaci a celo je casty cil a krev steka protivnikovi do oci jinak kam rizneme na tele tece krev a jak vime clovek ci zvire jak ztrati 40 % krve upada do bezvedomi a tak i spicka vykukujici 2-3 mm hrozi ze clovek vykrvaci jinak hlavni tepny jsou o neco hloubeji ,nez 2-3 mm a pokud je zasazena tepna na rukou ci nohou mate jen asi 1,5 minuty casu a ztratite tech 40 % krve a jdete pod kytky.... dnesni zapasy v kleci rozhodci musi vedet so je to asi 1/2 litre krve ,to se uci v rozliti nejake hovezi krve z jatek jak jak vlastne to vypada a pak se prerusuje zapas, nuz je dobra zbran a ne kazdy dostane bumazku na pistoli od serifa tedy kdyz je kriminalnik a tech je dost ,zde radove miliony ....americti zoldaci maji novy nuz co je vzhlem jako K-bar z 2 svet valky , ale novy model ma asi 1,5-2 libry aby byl tezky a byl schopen probodnout urcite neprustrelne vesty ......
Uživatelský avatar
Kedr
Příspěvky: 283
Registrován: 02.02.2012 15:36

Re: Nesmrtelne zraneni nozem

Příspěvek od Kedr »

Bogovik: Proto jsem uvedl teleskop a dobrá znalost jeho použití - jak údery s otevřeným tak údery a páky se zavřeným, sevřeným v pěsti (pokud třeba nemáš čas)... Samozřejmě chápu výhodu a přednosti nože a přesně z toho důvodu od něj v normálních životních situacích dávám pokud možno co nejvíc ruce pryč...

Jinak je mi celkem jedno co se kde po armádách učí - sám jsem navštěvoval jeden rok Musada (hrubý výřez z obsahu prvních dvou urovní v rámci toho neplnohodnotného armádního systému - tuším Musado MCS či tak nějak) pod AČR a mám představu o boji s nožem, lopatkou či podobnými věcmi... Spíš jsem nabyl dojmu, že nikoho nezajímá jak někoho efektivně zaparkovat za zvuku praskajících kostí a prořezaných svalů a šlach - k čemuž všechny tyhle armádní nácviky směřují - a když ne, tak min. k trvalému znehybnění končetin takovým stylem, že jednoduše nepochodíš u různých posudků - vleklé zdravotní potíže atp...

Otázka je, zdali tě zajímá řekněmě nějaká přiměřená sebeobrana, nebo možnosti nože samotného. To je ale uplně jiné téma...

To Alibaba: Kdyby tohle fungovalo v legislativní praxi tak se používají už dnes různé shurikeny, hvězdice či pěstní dýky, které jsou k takovému účelu přímo navrženy a byly tak i běžně užívany. Bohužel skutečnost je mnohdy jiná a můžeš taky skončit v kategorii zákeřných zbraní a nepřiměřené sebeobrany... Kdyby si někteří zákonodárci neseděli na koulích, tak by možná pochopii, že taková hvězdice je naprosto geniální zbran určená výhradně k získání fyzické výhody nad protivníkem - s účelem lehkého zranění na pohyblivě citlivých místech, které pak umožní jeho snažší spacifikování - to už je ale jiná písnička.Co je podstatné je to, že útočník si většinou neláme hlavu čím a jak nebezpečně tě ve výsledku napadne - to si pak musí přebrat až ten, co se chce bránit a nemít budoucí problémy se zákonem...

Chápu kam tím na mne směřujete - každopádně jak už jsem uvedl - nabyl jsem dojmu, že se bavíme o nutné sebeobraně a možnosti to pak nějakým způsobem obhájit...

Hrozně nerad bych se s váma zapletl do diskuze - kde mne postupně navedete k jedinému možnému výsledku a to sice: "nože rozhodně ano".
Odpovědět