Skloubení PMR a VOX/chůvičky

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Skloubení PMR a VOX/chůvičky

Příspěvek od Hohepa »

přes 3 hodiny v kuse
Pak to ale není na ČTU ale na sociálku.
Také jsem PMR používal jako chůvičku.
V Praze nebyl důvod, v paneláku slyšíš dítě křičet i od sousedů přes dvě patra.
Koš s odpadkama není nic co se musí řešit ihned, neuteče a počká až na něj přijde řada.
Navíc bych měl i obavu, že v kritickém okamžiku mi kanál přegumuje někdo se silnější stanicí.

Ale na chalupě nebo o dovolené to bylo příjemné ulehčení hlídání, obzvlášť při "odpoledním spinkání".
Pokud mají rodiče alespoň trochu rodičovské pudy , tak není důvod aby PMR vysílalo déle než dvě tři minuty za den.
Na větší vzdálenost jsem se nikdy nedovolil vzdálit.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Skloubení PMR a VOX/chůvičky

Příspěvek od bacil »

Za 3 hodiny řvaní dítěte to prásknout na sociálku? Tak tos asi neměl moc dětí. Počkej si, až jim porostou zoubky, nebo až budou víc nemocný a po prohýřené noci s dítětem na rukách přestaneš takhle blbě mluvit. Jo a kluci kolem 3-4 měsíce věku, to je taky dost zážitek, holky potíže s prdama tolik nemají.
Uživatelský avatar
Seldred
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2013 2:43
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Skloubení PMR a VOX/chůvičky

Příspěvek od Seldred »

Ačkoliv mám 2 malé synky, naštěstí nikdy nebrečeli nikdy delší dobu než půl hodiny v kuse. A jsem za to neskonale vděčný. Ale když brečeli byl jsem u nich. Pak není důvod aby bylo plačící dítě slyšet v éteru déle jak 2-3 minuty než k němu dojdeš.
Pokud dítě brečelo do vysílačky více jak 3h a NEBYL tam slyšet rodič je to opravdu na sociálku, protože to dítě je v té chvíli asi bezprizorní a může jít o život. Jiná věc je jestli je slyšet rodič který se snaží utišit dítě a vysílačka je prostě omylem trvale zapnutá.

Mám chůvičku Philips Avent SCD 510, je trvale zapnutá pod postýlkou v ložnici a vypínám a zapínám pouze rodičovský přijímač/vysílač se kterým se jinak pohybujeme v baráku a okolí (dosah chůvičky je asi 50-80 m od baráku). Podle manuálu vysílá na DECT což absolutně netuším co je. Dá se toto pásmo na běžné vysílačce (myslím levné ručce jako baofeng) naladit? Sice bydlím na samotě a signál k nejbližším sousedům nedosáhne, ale nevysílám běžně naladitelný signál s nočním chrápáním a občasným vrcholným sportovním výkonem na manželce?
Díky zkušenějším za rady.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Skloubení PMR a VOX/chůvičky

Příspěvek od sigmark »

DECT s veřejnými pásmy nekoliduje
http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_En ... unications
Odpovědět