Odstranění vypalovaného laku

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Odstranění vypalovaného laku

Příspěvek od Vito »

zdravím,
potřebuji z výfuku motorky odstranit černý vypalovaný lak, který tam napatlal předchozí majitel. potřebuji to ovšem udělat tak, aby chrom nacházející se pod ním příliš (ideálně vůbec) neutrpěl. je možné to sundat pomocí nějakého chemického barvožrouta?
ptal jsem se v jedné prodejně laků, kde byl personál vstřícný, bohužel mi nedokázali jednoznačně dopovědět. tak jsem si řekl proč to nezkusit zde, v bezedné studnici praktických vědomostí a zkušeností :D

ještě mě napadla varianta opálení letlampou nebo nějakým podobným nástrojem. chrom taje při 1600°, meď pod ním při 1000° takže by to možná šlo
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění vypalovaného laku

Příspěvek od Fabulous »

Pouze mechanicky kamaráde ;) Letlampou neuhlídáš teplotu, navíc ten lak po zahřátí neměkne. Snad bych doporučil mosazný drátěný kotouč nebo jemné pískování z dálky. Ale stejně pro nové chromování budeš muset povrch řádně vyhladit :(
paja
Příspěvky: 191
Registrován: 30.03.2014 19:27
Pohlaví: muž

Re: Odstranění vypalovaného laku

Příspěvek od paja »

etyl metyl keton ten mi zatím sežral vše.
http://www.lach-ner.com/ethylmethylketo ... l/d-70898/
edit: ječtě mě napadlo že na chromu by to moc držet nemělo a jestli to drží a neloupe se to tak ho asi předtím majitel jemně zdrsnil...
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Odstranění vypalovaného laku

Příspěvek od Vito »

na tlumiči se na pár místech ten lak trochu loupe a chrom je pod ním poměrně dost zachovalý, takže zdrsněný asi nebyl. asi to bude tím, že tlumič za jízdy nedosahuje dostatečných teplot pro vypálení té barvy. na koleni od válce ale drží pořádně.
Odpovědět