Nemohu najít román, film...

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Maximus »

Osobně bych se rad dozvěděl jméno románu či vlastně asi spíše životopisu z prostředí českého či moravského venkova, který se odehrává od konce 18. století až do druhé poloviny 19. století. Příběh popisuje životní příběh sedláka, který pocházel z bohaté sedlacke rodiny. Ten se jako kluk zamiloval do chudé holky a přes odpor rodiny si ji vzal. Rodina ho vydedila, ale on přesto díky svému umu, pili a schopnostem si vybudoval vlastní statek a úspěšne hospodarstvi.

Moc si toho už detailně nepamatuji, před více než 10 lety jsem to poslouchal jako četbu na pokračování na Českém rozhlase při nočních službách. Byla tam třeba historka, jak už hlavní postava jako uznávaný člen obce nebo starosta podporuje zavádění petrolejek místo loučí a dalších novot do konzervativního prostředí tehdejšího venkova.

Kdyby si někdo vzpomněl, tak bych byl velmi rad - připadalo mi to tenkrát jako takové "pohlazeni pro duši".
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Obrněný žebřiňák
Příspěvky: 154
Registrován: 27.06.2014 12:41
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Hornomoravský úval

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Obrněný žebřiňák »

Kdysi jsem četl dobrou povídku o chlápkovi, kterej se živil prolamováním hesel-hekslák. V pubertě ho postřellili a tak zůstal jako kluk. Nevíte někdo?
Co nepotřebuješ, nemáš. Co nemáš, nepotřebuješ.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od JOBU »

Však si sa to tu už raz pýtal a bolo ti odpovedané..
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Kocour »

Kapo píše:Neviete, kde by sa dal stiahnuť starý /79/ madarský film "Pevnosť" ? http://www.csfd.cz/film/29311-pevnost/prehled/
https://www.youtube.com/watch?v=iKXBWGrPZkI Ale je to maďarsky bez titulků. Kdybych na tom kdysi asi 2x nebyl v kině, těžko bych chápal, o co jde :)
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od colek »

Ahoj,western o Amíkovi v austrálii,měl střílet dingy na velkou dálku,ale pak po něm chtěli likvidovat domorodce.Dík.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Hohepa »

Tom Selleck, Quigley u protinožců ? https://www.csfd.cz/film/21019-quigley- ... u/prehled/
můj oblíbený :rofl
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od colek »

O děkuji Ti,šlechetný zachránče! :beer
mengele
Příspěvky: 73
Registrován: 27.09.2016 13:07
Pohlaví: muž

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od mengele »

Ahoj, už asi rok mi to leží v hlavě a nemůžu si vzpomenout:
Jako kluk jsem četl knížku-před dvaceti lety.
Děj se odehrával v Sudetech po válce. Hlavní hrdina v malé vesnici se stává cílem útoků bývalých fašistů a jejich sympatizantů. Jeden člověk je zabit infrazvukem ve vlastním domě-někdo mu nainstaluje zařízení do reprobeden, což ho zabije a na první pohled to vypadá na infarkt. Hrdina tuší o co jde a začne vyšetřovat. V průběhu vyšetřování je i s otcem nalákán dod sklepa, kde je na něj nastražená bomba, která by vybuchla po otevření dveří-všimnou si jí a zneškodní nalitím uhelného mouru rozmíchaného ve vodě. Útočníci si to pojistí ještě tím, že na zapnutý vařič v domě dají PB láhev.
Hrdinové vše přežijí, a v závěru zjistí, že vervolfové hledali ukrytý sklad z války. Když ho najdou, dokumenty v něm nalezené dostanou do Německa v kluzáku, který vytáhnou do vzduchu navijákem.....

Vzpomene si někdo?
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1294
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Kapo »

Pred rokmi som videl v TV časť filmu a teraz som si spomenul, že ho skúsim vyhladať a pozrieť. A nič. Bola to taká amrická tarantínovka odohrávajúca sa aj pri dákom bazéne, bol tam dáky portál na presun časom a miestom, gangstri, Kalifornia, druhá šanca...? dáky rok okolo 2000.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od bivoj »

Napadá mě Looper - https://www.csfd.cz/film/247870-looper/prehled/
Ale to je film z roku 2012 a nikoliv 2000
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Venet »

Neviem nájsť film:
Niečo ako deti močiaru??? alebo také niečo... neviem si spomenúť...
bolo to z Francúzka (myslím že to bol aj francúzky film) z prostredia chudobnejšej vrstvy, začiatok storočia. Chytali tam žaby a z toho prostredia vzišiel človek ktorý najskôr zbieral železo potom sa z neho stal továrnik, ktorý sa stále cítil ako jeden z nich.
Bola tam pekná hláška keď sa jeden z tých chudobných klaňal tomu továrnikovi, a on mu hovorí, nech prestane, že prišiel na svet z rovnakej diery ako on...
Máte niekto potuchy?
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Rookie81 »

Jako malý jsem viděl film, nebo možná i díl nějakého seriálu, pamatuju si jen, že tam spolu bojovaly dvě party a jejich šéfové spolu losovali která parta dostane pistole a která revolvery.
Když by mě někdo z vás nasměroval, budu moc rád
BOB2016
Příspěvky: 138
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od BOB2016 »

Nespomeniem si na názov, ale veim že losovali o revolver a pištol kvôli tomu že mali traja a traja rovanké množstvo nábojov, ale do revolveru bolo treba prebíjať...

Zdá sa mi že sa tam stretli traja a traja bratia... Súboj bol variácia na Grécke báje, z jednej partie zostal len jeden, ušiel a postupne si počkal na troch z druhej partie ktorý boli rôzne ťažko zranený a nakoniec vyhral...
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od vrbodol »

To je přeci seriál Chobotnice a ještě před bitkou museli přísahat že má každej u sebe jen jeden nůž. :D Takovej ten klasickej italskej vyhazovák, co jsem ho jako kluk vždycky chtěl.
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Rookie81 »

Děkuju moc :yes :D to je ono! Seženu si na dlouhé zimní večery.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Argonaut »

za komára jsem viděl v kině nějaký sovětský vojenský film o cvičení modrých a rudých, byly tam seskoky, námořní pěchota a tak... Netušíte, co to bylo? Nebylo to v" Ostře sledovaném pásmu", to mám.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od hrd »

O Specnaz? Jak nakonec našli falešné velitelské centrum? Anebo to je ještě něco jiného?
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Argonaut »

To falešné velitelské centrum je v "V ostře sledovaném pásmu". Moc si z toho filmu nepamatuju, snad nějaké scény u moře, myslím i nějaké rogalo... jestli specnaz, to nevím.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Ulfhednar »

Óðinn á yðr alla
Odpovědět