Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zorge »

Úplně nejlíp bylo na brigádě v pivovaru :D. Ve sklepě cca 3 nad nulou. Akorát to člověk nesměl prehnat s pivem. To když vylezl ven tak to bylo jako kladivo.

Rafael: Na ustrojovou kázeň já z vysoka..... Když se sváří 1,5 plech a jen se to boduje, dělám v tričku. Za ty roky mi popáleniny od kuliček nevadí a ultrafialové??? záření mi taky neva. Ale když se vaří velké sváry, klidně nad hlavou, musíme být nabaleny jak pumpy. Jednou jsem to vysvětloval mladému, že vím, že je mu vedro, ale ať se oblékne. Neposlechl a skončil ve špitálu a já na koberecku.

Proforma: Já jsem sice doma, mám ošetřování na manželku po autonehodě, ale vstávám v 5 abych uvařil dřív než bude Palermo, ale vypadá to ze dneska to je nějak jedno.
lordCorvin
Příspěvky: 102
Registrován: 22.12.2011 12:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od lordCorvin »

Dnes je na pořadu dne střevní chřipka. Celá rodina, s vyjímkou prťouse. Do toho bolest ve zlomeném kolenu. Jestli si to chce se mnou někdo vyměnit, jsem pro všema deseti, bo po dvou měsících na hrbu se mi to krapátko zajídá.

Navíc mi začal i k teplotě haprovat krevní tlak (kolísavý směrem dolů). Když jsem vstal, že se nechám odvézt na rehábky, zase jsem si to velice rychle rozmyslel. A to jsem si myslel, že v mém věku se mi to už spravilo.

V práci dělám s matrošem o teplotě nějakých 60-70 stupňů. Je pravda, že až mě po Vánocích uschopní, budou ty teploty lepší. :D

V pivovaru bylo fajn, byl jsem tam na sudové stáčírně měsíc a půl před vojnou. To byly časy - občas jsem měl problém po ranní dojít domů. :devil
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Trace »

Abych přidal trochu depresivních zpráv, dnes jsem byl na orálním glukózovém tolerančním testu (test na diagnostiku cukrovky), pěkně to se mnou zamávalo. Zítra či pozítří se dozvím výsledek, pravděpodobně jsem neprošel.

Já bych tu střevní chřipku asi bral, kdyby se to dalo vyměnit :)
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zorge »

Na sudarne jsem se něco namakal. To byla posilka. Taky jsi plne sudy schazoval ručně a rovnal na palety, nebo už automatika? Mě spadl sud každých 54 vteřin. Asi 500 sudů za směnu.

Mě cukrovku zjistili při kontrole moči na chřipku. Já dokud nechodim k doktoroj tak jsem zdravej.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

My v chemickém průmyslu to máme celkem v pohodě...
Když to jede bez komplikací užívám si klimu na velínu (lepší jak doma :chuckle ) a když se nedaří šplhám venku po technologii v nehořlavých montérkách zapnutých až ke krku. :sad


K aktuálnímu počasí - mám dovolenou, celý týden nám neteče teplá voda a drahá žena si navíc vymyslela novou ložnici. (štuk, vymalovat, lino, nábytek,... :wasntme )
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Serža »

vedro-nevedro, trénovat se musí...15 km běhu = očistec
ale za odměnu vychlazená Moucha....uáááá! :beer
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

A běháš v hitech oblečení nebo na Cimrmana (oblečení co máš do práce/školy a batoh/aktovka na zádech) ? :rofl
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Vite, proc jsou takovy hice? Protoze NEMAM dovolenou :lol:

Pro novacky tady: kdy mam dovolenou, poznate podle toho, ze prsi. Spolehlive :-D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Vem si už tedy konečně dovolenou, ať pořádně zaprší.. furt samé sucho :D

Já si v práci ty vedra celkem užívám, protože je tu klimatizace. Jen je tu ten moderní "open space", takže je často spory, na kolik je nastavená. Takže ve skutečnosti tu sedím většinu času v tričku a přes to lehkou bundu. Doma je to ale horší, jelikož panelák, okno na východ a hlavní šestimetrová stěna na jih, takže rozehřátá fest. Co ale fakt dost pomáhá, tak je stropní ventilátor. To byla úžasná investice. S klasickým ventilátorem se to nedá srovnávat. Komfort přežití vedra o mnoho lepší a na nižší otáčky velmi tichý, takže může běžet i celou noc. Jednoznačně můžu doporučit každému, kdo v těchto vedrech trpí, a nechce/nemůže řešit nějakou malou klimatizaci.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Permonik píše:Vem si už tedy konečně dovolenou, ať pořádně zaprší.. furt samé sucho :D
To rikaji sousedi na chalupe taky. Jestli uz se chystam prijet, kdy uz prijedu, ze jsem tam dlouho nebyla... :-) Ja jsem takova destova panenka - mne prselo i na Sahare a na Sinajske pousti :lol:
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od golem »

Ja jsem takova destova panenka - mne prselo i na Sahare a na Sinajske pousti :lol:

Rozpadlíci z Lounska, nesložíme se proformě na all inclusive pobyt u nás?
Tady je to dlouhodobě nejsušší oblast republiky (pokud si dobře pamatuju, tak Lounsko a Žatecko cca. 400 mm ročně, celostátní průměr cca. 700 mm ročně a nejmokřejší Jizerky - mám je rád, ale trochu se to pere se závistí :-) - cca. 1700 mm ročně), ale teď je to nějaké horké a suché i na nás zvyklé na ústrky... poslední týden se začínám bát, abych nezdegeneroval ve velblouda...
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zorge »

Spíše bych se složil na obytné auto a aby projížděla republikou. Byla by online na mapě, lidé by si mohli plánovat natírání, sušení sena, zalévání atd. A za vyplněnou žádost a 30 Kč za km,VIP přesun na požadované místo.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od golem »

Sorry, ale my jsme nejsušší oblast v republice, takže by jí tady plným právem z obytného auta zmizela kola a ocitlo by se na tvárnicích... :lol: No a koneckonců občanů s dědičnou kvalifikací k realizaci této imobilizace tu máme také nadprůměrně... :-(
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tina »

Potřebuju záškodnickou radu - co je tak lepkavého, aby to i v tomhle vedru nezaschlo, něco aspoň trochu přírodního, aby se z toho nikdo neotrávil a časem aby to opršelo?
Vysvětlím - potřebuju něčím popatlat lavičku pod okny, aby se mi tam do tří do rána nescházeli, jak to psal Golem? -občané s dědičnou kvalifikací k celoživotnímu nepracování. Zpívají, radují se ze života a nerespektují, že já potřebuju ve 4:40 vstát a jít pracovat na jejich dávky. Napadá někoho něco, jak tu lavičku do zimy vyřadit z provozu?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

1. Odpuzovač divokých prasat. To je puch...

2. Odnést lavičku?
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5349
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Štěpářský vosk.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tina »

Lavičku odnést nelze, je to kráva obrovská, na kamenných blocích. Okolo domu (tedy v doslechu mých oken) jsou ty lavičky tři. Zasedací pořádek je skoro ustálený, poblíž hřiště sedávají hnědočeši (hřiště je taky samostatná hlučná kapitola, ale to neřeším, to v noci jakžtakž utichá) a ty mám téměř pod okny ložnice. To je priorita. Druhá lavička je z druhé strany domu, tam sedává šlapka s pasákem a do noci si nadávají, vyhrožují, břéskají na sebe a aplikují si drogy (z balkonu mám na ně pěkný výhled). Ta je druhá na řadě. A třetí je bokem, bohužel mezi domy a jakýkoliv hovor se odráží jako v komínu a opět ruší. Tam sedává omladina, dědek alkoholik, mladé holčiny, nedospavé babky se štěkajícími psy, různě. Tuhle jsem ještě schopna akceptovat, ale ty druhé dvě z provozu prostě vyřadím.
Nejsem první, loni už to někdo něčím polil - tipuju pryskyřici, takže to ani není z mé hlavy, ale pomohlo to výborně.

Ten puch na ty prasata není špatný nápad, ale nebude to pak smrdět do oken i mě? :-)

Štěpařský vosk - nevím, jak se chová, to nezaschne?
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

nalepit mucholapky
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5349
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Štěpařský vosk je mazlavá polotuhá hmota která vysychá velmi pomalu. Používá se hlavně při roubování dřevin kde je žádoucí aby ošetření rány zůstalo co nejdéle pružné a lepivé, pevně lpělo a bylo odolné vůči dešti.
To proto aby jak rána zarůstá a rouby síli zůstala chráněná před nepříznivými vlivy a ochranná vrstva toho vosku nepraskala.
(Pokud se tím nešikovný štěpař zapatlá, vodou, ani horkou, se toho nezbaví).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od golem »

Tina píše: Vysvětlím - potřebuju něčím popatlat lavičku pod okny, aby se mi tam do tří do rána nescházeli, jak to psal Golem? -občané s dědičnou kvalifikací k celoživotnímu nepracování. Zpívají, radují se ze života a nerespektují, že já potřebuju ve 4:40 vstát a jít pracovat na jejich dávky. Napadá někoho něco, jak tu lavičku do zimy vyřadit z provozu?
Ale ne, golem naopak upozorňoval na jejich, v určitých situacích velmi nadprůměrnou, pracovní aktivitu... Kdybys ráno neviděla lavičky, ověř si, jestli ukradli lavičky, nebo naopak panelák i s tebou. :lol: Ale řekněme si upřímně, situace je složitá a někoho by mohlo napadnout použít kyselinu máselnou, což není žádná novinka. Tento prostředek poměrně často používají různí levicoví aktivisté ke zkrášlení světa a někdo by se jimi mohl inspirovat...
Odpovědět