Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Tina: Aplikuje se skutečně velmi malé množství, puch je to ukrutný, že by do toho ani hnědočecha nevyhnal... Při větší náloži by to samozřejmě vyhnalo celý blok domů :)

Osobně problémová místa impregnuji výše zmíněným nebo postřikem kvalitním slzným sprejem. Ten se poté dotykem přenáší na ruce, z nich na oči, ústa, řiť, atd... :)
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od majsner »

golem píše:... a nejmokřejší Jizerky - mám je rád, ale trochu se to pere se závistí...
Letos nám není co závidět. Posledních několik větších dešťů se severu vyhnulo, takže sucho a sucho. Přehrady v Jizerkách, jinak rezervoáry jedné z nejčistších vod u nás, jsou kvůli teplu a malým přítokům zamořené bakteriemi a úpravny vody to přestávají dávat.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Tina:
Buď tak zvané mědvědí hovno , to je stále pružný tmel co se s ním už za komančů tmelily spáry mezi panely u paneláků. https://www.poradte.cz/domacnost-a-bydl ... hovno.html
Originál poptat u starších instalatárů, mívají nasysleno....

Nebo vazelínu s grafitem něco jako toto https://www.prumyslovamaziva.cz/prumysl ... -800g-doza

S obojím mám z dětství zkušenost z rukou velmi velmi obtížně odstranitelné , z oděvu téměř nemožné.
Co jsem jich schytal, když jsem to přines na kaťatech. Někteří nepřející zahrádkáři s tou grafitovou vazelínou patlali plot bo jim vadilo že jsme jim coby dětska chodili ochutnávat úrodu. :angel
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tina »

Vidím, že se ptám na správném místě :-)

Kluci, moc děkuji za rady, já to nějak zkombinuju... To by bylo, abych tu verbež nevypudila. Musím uznat, že jste kreativní a inspirativní :-)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

A co nějakou selektivní metodu? třeba tam dát ceduli "v Chomutově taky dělali bordel" a rozsypat pár hilzen? :devil
Ale vážně, ještě tě někdo obviní z vandalství. Volej úderem desátý policajty, máš to zaplacený.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tina »

Cedulím se zasmějou, policii volávám, ale ti je ve 22:10 rozeženou a ve 22:20 už tam ta verbež sedí zase.
Předevčírem si tam udělaly párty nějaké ženy, 4 ženské mezi 35-45. Ze začátku kafíčko, tichý hovor, pak vínko, už to sílilo. Vlahá noc, kam by spěchaly, do práce evidentně nevstávaly. Zlaté řetízky, prstýnky, spokojenost... Jsem na ně ve 23:00 houkla, jestli nechtějí jít jinam.. Už přiopile hulákaly, že se ztiší. Seděly tam do dvou. Nemůžu říct, že by vysloveně dělaly bordel, ale relativně hlasitý hovor, výbuchy smíchu.. a spát se nedalo.
Když tam sedává omladina, tak trvám na tom, ať jdou jinam. Tak v 90% se mi to povede, ale už to obnáší řvaní z okna, důrazné vysvětlení, že i když mají oni prázdniny, já ne a už je s tím rozčilování.
Bohužel, jak je horko, je to denně, to už by mě policie nařkla ze zneužívání linky :-) Už tak tu budu za prudivou semetriku. Kdyby nebyla balistika taková potvora, zkouším střelbu prakem...
Prostě znemožnění posedu na těch lavičkách je momentálně nejjednodušší cesta.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tina »

A z vandalství mě neobviní, udělám to ráno, to tam nebude ani noha. Vyspávají... :-)
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Možná se mejlím,ale není černá přemnožená zvěř povolena střílet celoročně? Samozřejmě nee u krmelce/popelnic :rofl :rofl :rofl
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Tak vyrob umělé zvratky a pořiď adekvátní voňavku, :devil
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Potvrzuji, že grafitová vazelína skutečně nejde odstranit.

Mažou se s ní třeba šroubovky spřáhla nebo talíře nárazníků u vagónů ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zorge »

A co k těm lavičkám prodělat lopatu? Toho se bojí jak čert kříže.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od golem »

Grafitovou vazelínu hned tak neumeješ, když se jí umažeš, budeš černá. Ale jak o této události informovat ty, kteří byli černí už před tím? :lol:
My bychom to určitě neudělali, ale levicoví extremisté používají kyselinu máselnou (viz třeba kauza Řízkárna). To není kyselina, která by sežrala všechno co vidí (na leptavé obohacování britové mohamed, ali a ahmed používají úplně jiné kyseliny), ale strašně páchne, prý něco jako zvratky...
Tak nějak si dokážu představit, že by nad ránem po odchodu těch sympatických pohodových osob trochu potřísnili okolí lavičky a následující noc by jim bylo smutno z toho, jaké je tam ticho, pusto a naprostý nedostatek obohacení... A je to hrozné, ale tato látka je běžně dostupná...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Grafitka je takovej sajrajt že ti garantuji že i na těch našich opálenějších spoluobčanech bude vidět.
Ale uznávám že v rovníkové Africe by to už mohl být problém .

Tady bude nejvhodnější hybridní válka , grafitka, kyselinka máselná, nejaké hlizny, skvrny od krve, psí lejno, umělé holubince na lavičce .....
od všeho trochu a střídat to
on ani cigán si nesedne na pořádně posranou lavičku a omladina, či dámský klub tuplem..
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

proforma píše:...Já jsem taková dešťová panenka...
Tak to jsi nějaká nová, genderově vyvážená verze z dotací, ne? Z meteodomečku vždycky lezla panenka když mělo bejt hezky a panáček když mělo pršet. :angel
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Woe v tom hnusu se už fakt nedá spát!!

Půl druhé ráno a venku 26,5 st. V bytě 28 a to jsem to už o dva stupně srazil větráním z chodby.
Už ani větrák neochladí. Studená sprcha pomůže tak na půl hodiny, vana tak na hodinu. Ale už to fakt nedávám.

Vážně už přemýšlím o klimatizaci, ale to zas budu chodit půl rok s bolavým krkem a nudlí u nosu.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Lystere, poves si na ta otevrena okna mokra prosteradla. To pomaha, kdyz uz je rozdil teplot venku a vevnitr tak maly, ze nevytvoris pruvan. Ale jak se Ti povedlo mit vevnitr 28 C? Ja se drzim na stale jeste prijatelnych 24-25, nastesti :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

že by panelák ?
Jo beton se rozpálí a vydrží hicovat do rána..
Tohle znám.

Pomohlo jižní stěnu ( obývák bez oken , jedno okno v kuchyni ) zevnitř obložit dvoucentrimetrovým polystyrenem, přes něj perlinku a znovu štuk. Dnes bych té perlinky dal dvě vrstvy.
Kuchyňské okno jsem polepil teplo nepropustnou fólii ( myšleno infrazáření ) z Lídlu.
Po úpravách je již snesitelně a teplota nepřekračuje 27-28°C .
Před úpravou nebyl problém i 33°C v pozdním odpoledni.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Na domku z Ytongu bez dalšího zateplení (nechtěl jsem mít barák obložený polystyrénem a vata byla v té době pro mě drahá) se držíme přes den na cca 25°C a do rána při otevřených oknech to spadne na krásných 23°C ;)
You cannot kill me as I am already dead!
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BiSon »

Tina:
Vzpomel jsem si na tento prispevek, taky zajimave reseni. Jenom je na nej treba mit koule a nelze aplikovat vzdy.

http://bojovaumeni.cz/viewtopic.php?f=1 ... 13#p133013

PS doufam ze lze odkazovat i jine forum. I kdyz uz je prakticky mrtve.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od J-e-n-n-y »

My ve starém poctivém baráku s půl metru širokými zdmi máme pořád luxusně jako s klimatizací. A venku pod ořechem taky dokonalost :-P

Jaký chladicí efekt mají stromy
http://www.magazinzahrada.cz/stromy-a-k ... tromy.html
Kdo je připraven, není překvapen.
Odpovědět