Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Lystere, proč bys s tím měl mít problém? Slušně požádáš, ať předloží občanku nebo jiný doklad totožnosti. Policajt při standardní silniční kontrole také nesmí chtít občanku, ale může se zeptat, jestli mu ji ukážeš a je jen na tobě, jestli ukážeš. To je asi stejné, jako když kámošce řekneš, ať ti ukáže kozy :D Buď ukáže nebo neukáže, no, nebo také dostaneš po čuni :)
Bille, ono to je zase o Ynteligenci těch ochranek a schopnosti improvizace :)
Samotář
Příspěvky: 348
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Samotář »

Na takto položenou otázku musí být odpověď, že NE.
Zejména proto, že není obecná povinnost mít občanský průkaz u sebe.

Pan ředitel školy možná spíše měl na mysli ověření totožnosti návštěvníka. A to lze udělat na základě jakéhokoliv dokladu vydaného státní autoritou, který obsahuje podobiznu držitele nebo i jiným způsobem.

Škola sice je veřejná budova, ale má určitě nějaký režim vstupu. Pokud by součástí tohoto režimu bylo i prokázání totožnosti návštěvníka, tak pokud návštěvník totožnost neprokáže, nemusí být vpuštěn. O prokázání totožnosti může požádat každá osoba, kterou tím režim vstupu pověří nebo která obvykle režim vstupu zajišťuje. Toto není z hlediska ochrany osobních údajů (například GDPR) žádný problém.

Pokud se o osobních údajích návštěvníků vede nějaká evidence (například kniha návštěv nebo počítačová evidence), potom by se ochrana osobních údajů již řešit měla.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od malajizva »

...diskusi kolega uzavřel slovy: "nezabývám se pravdou a jsem šťastnější" :head
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Samotář píše:Pokud se o osobních údajích návštěvníků vede nějaká evidence (například kniha návštěv nebo počítačová evidence), potom by se ochrana osobních údajů již řešit měla.
To je ten problém, kniha návštěv se právě vede.

PS: Policie ČR na mail ještě zatím nereagovala, dokonce nebyl za tu dobu ještě přečtený. :head
Samotář
Příspěvky: 348
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Samotář »

Kniha návštěv vedená v listinné podobě není vážný problém.

Pokud se kniha návštěv vede tak, že se návštěvníci zapisují do knihy postupně tak, jak přicházejí, potom se taková evidence nepovažuje za zpracování osobních údajů. Ale určitě nenechávat knihu návštěv volně přístupnou jakékoliv třetí osobě, například položenou na stolečku u vchodu s propisovačkou na provázku, to ne. Když bude kniha zastrčená v šuplíku pod stolečkem pana školníka, není podle mého názoru žádný problém s ochranou osobních údajů.

V případě vedení knihy návštěv v počítači by to bylo složitější.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Za a) to musí být zamčené a musí existovat seznam lidí, kteří k tomu mají přístup a za b) při zapisování musí být skryty údaje nad zapisovaným člověkem. Typicky zamčené v šuplíku a když se podepisuješ, tak ti dotyčný strčí kus papíru na již napsané lidi.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak dnes je pátek, skvělý den v práci - nevěděl jsem se dočkat až bude padla a budu z tama moc zdrhnout. Nu a doma pak kafíčko a dýmka na balkóně v krátkém rukávu. Na stejném balkóně kde jsem ve středu v 8 málem s dýmkou umrzl. Pohodička.

Kdo navíc sledoval vlákna o zbraních, ví, že jsem dlouho vybíral první velkorážní pistoli v plastu a nechtěl jsem Glocka. No po pár (doslova pár = 2) ohmatání u prodejce a hromadě čtení a diskuze s kámošema jsem postupně vyřadil PPQ, XD, XDM, HK45 (na kterou bych dostal supr slevu) a M&P 45 2.0 jsem vybral ... ano - Glock 41 MOS - teď ještě doufat, že mi ji prodejce objedná a udělá mi na ní slíbené úpravy za rozumný peníz (stejně je to nejdražší z výběru :( )

Ad 2 ať to nedělím po vláknech - neví někdo jestli se barevné rámy ke glockům dělají ve všech verzích nebo ne? Líbil by se mí FDE nebo Urban Grey :)

PS: Pro dýmkaře - středa Sir Walther Raleigh, dnes Palace Gate.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Proč ne Glock 21? Nejlepší a nejuniverzálnější pětačtyřicítka?

G41 je dlouhý a nehodí se skoro na nic. Rozhodně se nehodí na nošení :)
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

To je velikostně stejné jako G 34? Nosím běžně,ale já se z 99% pohybuji v pracovním a snadno schovám na desáté hodině :hand Jinak teď budu přecházet na 1911,více mi vyhovuje ovládáním
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Ad1 41 má 5"+hlaveň
Ad2 41 má užší závěr než 21 a je delší tak o 1,25 cm což směrem k hlavni problém nedělá - to není problém schovat, horší je schovat rukověť
Ad3 41 se dělá v úpravě MOS.

Primárně to mám na LOSa (ještě lepší by bylo, kdyby už konečně povolili kolimátory ale není vůle v Radě) a jiné střelecké blbůstky.

A myslím, že to už i unosím - do brašny se vejde cokoliv a ona ta 41 není o moc větší než 1911, kterou denně nosí strašná hromada lidí, takže s dobrým pouzdrem by to mělo jít.

Ad4 malou pistolku už mám, teď bude k ní malé příruční dělo

PS: Nad 21 jsem přemýšlel taky, ale rám je stejnej a jak jsem psal výše, o ten kousek delší hlaveň už moc neomezuje a ještě je 41 lehčí než 21.

2 Václaf: JJ jak 34. Já většinu dne prosedím v kanclu, takže když se s ní nebude dát vydržet tak půjde do šuplíku, chodím normálně "slušně" oblečený v riflích a triku nebo košili protože moje oblíbené turistické kaťata mi ředitelka zakázala, že vypadám jak kdybych šel do hory :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Přišel jsem v montérkách i k soudu,musím si na to dát bacha,ve středu jdu naposled a hlavně jak připomínala budoucí ex,,neber si zbraň,nemaj ji kam uložit ,, :rofl
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Zlatý soud Brno-město/okres, mají trezorovou místnost a vybíjecí zařízení. Na druhou stranu se tam občas doslechneš něco jako: Obžalovaná, mě se Vaše výpověď nezdá. Jste vinna.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Právě jsem se začal dívat z nostalgie na Dr. Guinovou. Je to už vážně nějaký pátek, kdy jsem tohle viděl naposledy. Jsem v polovině prvního dílu. No uvidíme, co si o tom budu myslet po cca 18 letech, co jsem to viděl naposledy.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

smi dal hledám Dr. Guinovou a nic . Pak se mi rosvítilo ty myslíš Quinnová https://www.csfd.cz/film/70453-doktorka ... a/prehled/
Q.PNG
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Venet »

čo je dnes s rozpadom? na 4krát sa otvára furt vypisuje generálny eror...
To akože fakt mám začať makať? hneď takto z rána?
Cogito, ergo armatum sum.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dolmar »

Žádný takový problém nepozoruju a to už makám od půl sedmé :)
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Nápodobně, smrdím v práci od 6 a nepozoruji žádné výpadky :)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Listere doktorku Quinovou? fakt? Já si říkal, že bych se z nostalgie kouknul na Knight Ridera a Highlandera. :chuckle
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Venet »

Porucha bola asi v mojom prijímači. Začal som makať, a teraz pozerám, že už mi to funguje.
Cogito, ergo armatum sum.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Bille , co se divíš . Naše generace vyrůstala na Vinnetouovi, Posledním Mohykánovi, Dvou divoších a spol.
Ve své době byla Quinová jediný pro nás skousnutelný seriál v té záplavě Dalasu, Esmerald a dalších.
Na Startrek a Sedmou z devíti také nelze čumět pořád. :angel
Odpovědět