Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Brok v zadku ještě nikomu fatálně neublížil. Dosáhneš přes plot. Pokud nebudeš střílet do latí, nic neponičíš. Až kočky odradíš, bude klid, jen se občas připomeneš... Odhaduju, že žádnou kočku nebudeš muset trefit 2x. Kdysi jsem to řešil na chatě a kočky si dokonce zvykly dodržovat odstup cca na hranici účinného dostřelu. Kdo jim řekl, na jakou vzdálenost už je netrefím, netuším. :lol: Když se ale některá přiblížila víc a uviděla mne vylézt z baráku, okamžitě patřičně zvětšila distanc.
Všechny ty smrady proti kočkám jsou fajn, ale na tvém pozemku kočkám nezabrání srát na ten vedlejší. A jako soused bych taky nebyl nadšený, že mi smrdíš u plotu, nedej bože na mém pozemku.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Dneska odpoledne jsem se stal poprve otcem... Jako uzasny pocit ale v porodnici jsme byli od vcerejsiho odpoledne takze toho mam az do prdele... Dneska zadne zapijeni nehrozi, jenom se tesim na spanek
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Serža »

to se budeš těšit ještě pár let :-)
jinak tedy gratulace! :hand
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Serža »

Bill Masen píše:A fungovalo by, kdybych usušil a namlel kúru citrónů a rozsypal to sousedce po zahradě? Ideální by bylo, aby tam k ní přestaly chodit úplně. To bych ani nemusel poslouchat, jak na ně řve. Fungujou takhle i pomeranče?
Proformo ty jako kočičí máma mi dáváš jedinou možnost, tedy olovo?
možná kdybys usušil a namlel pár koček...
:devil
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

To bych mohl namlejt tu sousedku, usušená je už dost. :devil
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Bill Masen píše:A fungovalo by, kdybych usušil a namlel kúru citrónů a rozsypal to sousedce po zahradě? Ideální by bylo, aby tam k ní přestaly chodit úplně. To bych ani nemusel poslouchat, jak na ně řve. Fungujou takhle i pomeranče?
Proformo ty jako kočičí máma mi dáváš jedinou možnost, tedy olovo?
Bille, existujou 2 moznosti:

1) zvyknout si :-)

2) nasmerovat kocky jinam, idealne na nejake vzdalenejsi misto od Tveho pozemku. Duvod, proc tam kocky chodi, je ten, ze tam chodi jine kocky. Proste jste na krizovatce kocicich cest. Stejne jako psi, i kocky maji svoje "patniky", kde si davaji vedet, kdo je tady panem. Cim vic ucastniku, tim oblibenejsi. Cili je moznost nabidnout jim jiny oblibeny patnik :-) Pokud delaji na travu, vykopat kus toho drnu a premistit ho jinam (postupne posunovat). Pokud na kere, ulomit par "navonenych" vetvi u zeme (do cca 20 cm) a zase je postupne nekam odsunout. Idealne na jine podobne misto s nejakou svislou (zelenou) plochou (zivy plot, brectan apod.).

Muj kocour taky nerad chodi po necem, co susti, ale nevim, jak ostatni kocky. Az vykopes travnik nebo oholis ker, muzes pres to zkusit hodit takovou tu jemnou malirskou zakryvaci plachtu (klidne zakryj vetsi plochu okolo) a nechat to tam par tydnu. Uvidis.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Desouza »

3) zkus petardy, docela to funguje.
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Ad1) zahrádku máme malou a je to takovej letní zelenej obývák. Už jsem si skoro zvyknul, ale bez toho smradu by to bylo lepší.

Ad2) Choděj tam za žrádlem, protože je sousedka krmí. Přesměrování nepomůže.

Ad3) Tou petardou bych nejspíš přesměroval sousedku a problém by se vyřešil sám. :devil
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Bill Masen píše:Ad2) Choděj tam za žrádlem, protože je sousedka krmí. Přesměrování nepomůže.
Tak rekni sousedce, at je krmit (dava misky/zradlo) tam, kam chodej vyprazdnovat. Kocky nikdy nedelaji tyhle 2 veci na stejnem miste. Cili moje rada c. 2 + dani misek na misto puvodniho znecistovani by je mohlo odsunout treba na druhy konec sousedciny zahradky a to uz by mohlo byt snesitelnejsi, ne?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Foxy »

Ultrazvukový pištítko funguje na prasopsy, co očůrávali plot a zanechávali defekty (tedy produkty své defekace) přímo před vchodem. Funguje docela spolehlivě i na myši... což to zkusit na kočky?
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
lordCorvin
Příspěvky: 102
Registrován: 22.12.2011 12:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od lordCorvin »

Aneb jak bylo o víkendu. V pátek malá oslava narozenin, která se trochu (víc) zvrhla. V sobotu se zbytkáčem plinking na zlatého bažanta, pták byl po osmi brocích se vzduchovky jako cedník. Vkleče s oporou o dřevěný plotek na 22m jsem byl rád, že vůbec něco vidím. Vše v 5cm kroužku.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Snažím se poslat větši obnos peněz na manželčin zahraniční účet z důvodu snahy spekulace nákupu nemovitosti v zahraničí.

Banka po mě chtěla nějaké doklady proč to tam posílám v rámci boje s praním špinavých peněz a podpory terorismu. Třeba výpis z katastru nemovitosti.

Tak sem napsal čestné prohlášení začínající slovy Vážená česká republiko. Obsah sdělení byl asi takový, že těžko doložím výpis z katastru, protože peníze jsou teprve na cestě a bez peněz se velice těžko nemovitost kupuje, abych mohl doložit výpis z onoho katastru.
a zakončil jsem to slovy: Já niže podepsaný pokorný občan české republiky :)

Jeden by se z toho po.... Už to řeším dva dni.

Hurá, zrovna banka odepsala, že po mém prohlášení peníze odeslala :)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Banka je nejaka zvedava, ne? Banky maji povinnost hlasit podezrele prevody, ale zatim po mne nikdo nechtel zadne podobne prohlaseni, tedy krome toho, ze nejsem politicky cinna, kdyz jsem zakladala novy ucet. Ja bych se na to bance vy..., zadny prohlaseni bych ji nedavala, zeptala se na limit pro platby bez prohlaseni (myslim, ze je nekde okolo 100 tis. €) a pak bych to poslala v nejakych podlimitnich platbach. Nez se nechat buzerovat... V ramci EU uz jsou SEPA platby okolo 20 Kc, nektere banky i zdarma, tak co se nechat prudit s nejakym papirem...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Podle vyjádření banky musí prověřovat všechny větší platby do rizikových zemí :D
Nějaký limit tam asi bude, ale to bych zase platil, víckrát poplatek za převod + sem čekal měsíc na dobrý kurz a dneska už se to zase začalo zvedat. Takže při stornování platby bych byl ještě bit na změně kurzu.
Za pár srandovních emailů to stálo.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Koniáš »

Podle mne je jedno co se tam napíše.
Oni pouze potřebují papír.
Před léty jsem po 5 letech fixace hypotéky chtěl přejít k jiné hypošce. A protože jsem přistavoval, tak jsem chtěl ještě nějaké peníze navíc. Nakonec mi stávající Wuestenrot nabídl nejlepší úrok a já opět uzavřel smlouvu.
Byl tam dotaz zda ten kdo mi dal předešlý úvěr je důvěryhodný (nebo tak nějak). A zrovna byla zpráva v novinách, že nějaká sesterská firma Wuestenrotu v Británii je vyšetřována za něco.
Tak jsem napsal, že jsem s původní firmou byl spokojen, ale že se pravděpodobně jedná o vysoce nedůvěryhodnou instituci, protože je vyšetřována regulačními orgány VB.
A nestalo se nic. Ani odpověď nebo něco podobného. Peníze jsem dostal a vše ok.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
drigon
VIP
Příspěvky: 2967
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Včera jsem si pěkně navalil koleno. Při koupání mi uklouzla noha a sedl jsem si na ni. V koleni to kruplo, noha se trochu vytocila do strany a měl jsem co dělat abych se zvedl. Dneska jsem musel na školení tak jsem neměl čas to řešit. Koleno mi nateklo na vnitřní straně a je asi o 1/5 silnější než druhé. Po rovině ještě jakž takž jdu, ale schody jsou již značný problém. Přemýšlím nad tím jestli to risknout a zkusit se dát do pořádku sám, nebo to řešit přes lékaře. Jenže domů se dostanu až večer, tudíž to budu moci řešit až zítra dopoledne (mám odpolední). Uvidím ještě, co to udělá přes noc.
S pozdravem M.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

S kolenem není žádná legrace. Nepodceňoval bych to.
drigon
VIP
Příspěvky: 2967
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Takhle to vypadá.
Přílohy
15602645692127403397220232862265.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

Val k doktorovi. Podobnych fotek je cely internet s pozadavky na rady k domacimu leceni. Ale tohle neni pupinek na obliceji a nic by nemelo mit prednost pred zvym zdravim. A pokud chodis sem, tak vis ze dobre zdravi je zaklad kazdeho rozpadlika. Tak fic na pohotovost.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Odpovědět