Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

tygrsdrakem píše: 12.03.2020 22:45...jsem naučil drahou polovičku chodit na Rozpad...
Takže tu budeme mít tygřicisdračicí?
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od pekoz »

Takže tu budeme mít tygřicisdračicí?
No jestli se dostane až sem: viewtopic.php?p=207793#p207793
tak možná jenom to druhé :lol:
Jinak dnes jsem po dlouhé době objevil broky SAGA 24 Trap (nemají v košíčku výstupky) :x
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Ok, takže stejné místo ze včerejška (z druhé strany barikády):
12.3 18:00
12.3 18:00
a to dnes:
13.3 18:23
13.3 18:23
Z čáry
Z čáry
Měl jsem na sobě kamerku, ale mrcha mi vypověděla službu tak jsem to jen nafotil a popíšu:
Na naší straně není vůbec nikdo, kontroly jsou na Slovenské straně a kontrolují oba směry. Resp. směr ze Slovenska je sice zúžen, ale jen se někdo přijde podívat a mává se. Na druhou stranu už je to přísnější. Nejsou tam vojáci, ale policie a pak hasiči. Policistů je tam několik, každý na sobě roušku (žádné FFP3) a kontroluje se kdo odkud jede a každý zkontrolovaný teprve pak jede k stanovišti s hasičema a tam se kontroluje teplota. Nevím od kdy tam jsou, ale vypadalo to spíš jak kdyby se teprve vybalovali. Hasiči měli plné ruce práce a nafukovali červený stan pro případnou karanténu. Zatím je to takové spíše jalové.
Hranice není hermeticky uzavřená, ale prostě pokud policajti (mimochodem ne lokální, ale poměrně z daleka) načapají českou občanku, tak otáčejí. Pár lidí už otočili. Na druhou stranu pokud bych chtěl projet třeba do lokální vesnice asi bych projel i když bych neměl. Nebyli na mě zlí tak jsem je radši netestoval.
Jinak v lese rušno jak blázen. Odstavené kamiony, spousty zahraničích SPZ (dokonce z Vídně), spousta pěších turistů! Proč pěších? Předpokládám že auto na hranici stopli, tak děcka vysadili ať to dojdou pěšky. Z druhé strany se zase vracející se studenti a gastarbeiteři. Jednoho jsem zastavil (bylo mi to divné) a zeptal se co se děje. Vrací se z Prahy na Slovensko hned za hranici a prostě byla zastavena veškerá hromadná doprava tak těch pár kiláků přes les po tmě už domů do karantény dojdou.
Jinak strašit tam mají nařízeno min. 14 dní, pak se prej uvidí dle situace a nařízení. No vůbec jim to nezávidím, protože tam nemají žádné zázemí (všechno po vstupu do Schengenu zlikvidováno a odstěhováno) a to ještě nechčije nebo nemrzne. Předpoklad je že přes víkend se pojede v jalovém režimu (lidi se musí povracet domů), v pondělí se mají na hranice stěhovat i na naši stranu Policie ČR a pak bude min. na těch 14 dní panovat tuhá karanténa.
Okomentovat to můžu tak, že na jednu stranu konečně něco (já předpokládal že to projedu naprosto bez jediné kontroly tak jak jsem se dostal včera až do Rakouska) no na druhou stranu od toho pondělí uběhlo spousta času a pohyb lidí za těch 5 dnů je jako blázen, takže co prolézt mohlo, stejně prolezlo takže opatření teď už spíš divadlo než cokoliv jiného.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nightmare »

Tak dnes zajímavý nákup - sypačky 9mmL S&B za 4,60 Kč. Krabička po 250 ks. Musím je vzít vyvětrat :-)

Pokud někdo chce zdroj, tak SZ.

Edit: já bral 7,5g střelu, ale mají i 8,0g
Naposledy upravil(a) Nightmare dne 13.03.2020 20:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Asi nakupujeme ve stejnem obchode 😀
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nightmare »

Proforma: spíš ne, bral jsem v Pardubicích... Takže asi zaplavili trh... Což je super, asi tam ještě zajedu...
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cortes »

Grunt, Lanžhot?Pokud jo tak to tam to znám v lesích jak svoje boty-)
Tož já bych to vzal přes železňák pěšky, nebo přes oblouky-))
:lol:
Naposledy upravil(a) cortes dne 13.03.2020 21:03, celkem upraveno 1 x.
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Bez komentáře. Nebudu ani naznačovat aby náhodou neměl někdo problém. Veškeré informace neoficiální (jedna paní povídala).
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cortes »

Grunt
Ok nevadí, ;) Já tam kousek žil 40 let.
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maric »

Nightmare píše: 13.03.2020 20:47Takže asi zaplavili trh...
Cenová válka. Někde se dá sehnat za podobné peníze i Geco (bílé krabičky). Například loni na podzim je měl Řezník ve Vracově za 4,40.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nightmare »

Pro normálního člověka výhoda...
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Tak to vypadá, že rodina konečně pochopila na co jsou dobré alespoň nějaké zásoby. Celou dobu si že mne dělali srandu, že je držím ( ve stylu: jseš blbej, mít doma trvanlivé potraviny. Když chci, skočím do auta, sjedu obchoďáky a koupím si co chci.) Ještě včera nevěřili, že může k uzavření obchodů dojít. Dnes valili bulvy a následoval rychlý výlet do obchodu. Mladá, která školní karanténu pochopila jako příkaz k vymetání hadraren byla ráno jako oparena. Konečně se probrala :devil
Doufám, že to pochopili a alespoň minimální rozpadlictvi jim vydrží až se tento průser přežene.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

při dopoledním ohánění se krumpáčem jsem hlavu zaměstnal dvěma tématy:
1) nepohltilo mne rozpadlictví až moc? Ovčané kolem mne naříkají, jak je to tu teď jak v severní koreji - do práce a domů, žádná zábava, no prostě peklo na zemi. Současný "krizový" stav se naší domácnosti dotl tak, že mi zrušili LOSku, ženě kadeřníka a saunu, a my jsme zrušili pravidelný "nedělní podvečer s deskovými hrami". Takže jsem se nad sebou kriticky zamyslel, jestli jsem v době hojnosti nežil už dobrovolně v krizi (pasivní sledování sportu mi přijde mrhání časem, koncerty, kina nenavštěvuji, do krámů nelezu, aqualandy a podobné věci taky nenavštěvujeme). Střelnice, bushcraftování, sport, cvičák a práce kolem baráku furt je a asi i bude dostupná. Jak se současný stav dotkl vašeho životního stereotipu?

2) Co o mne vypovídá skoková změna na mé digitální stopě? Do obchodů s potravinami jsme začli chodit o dost méně než obvykle a navíc z průměru se vymykám tím, že nepodnikám nájezdy na obchody všeho druhu. řekl bych, že jednoduchý algoritmus mne může odhalit, neboť nezapadám ani do skupiny "nic se neděje" a ani do "je tu konec světa". Asi dnes vyrobím pár objednávek na loveckých potřebách a ve stavebninách, at´ se přiblížím skupině "nic se neděje". Opět otázka, jak se současný stav podepsal na vašem výpisu z účtu? větší/menší/stejný pohyb?
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Equestrian »

Jak bylo dnes? No, ráno jdu vybalovat rajčata, které jsem koupil na běžném nákupu, nějak jsem nepřemýšlel na kontrolou etikety (jen vždy koukám jestli nejsou plesnivý), přes sezonu beru buď domácí nebo od českých dodavatelů, ale teď mě při pohledu na země původu proběhl mráz nejen po zádech, ale od paty až k hlavě a s hrůzou jsem nestačil chytat svoje kulící se oči z důlku :shock: země původu: Itálie :x :) ač jsem jich pár během tří dnů odebral, hodil jsem je ještě pro jistotu na "pár" dní na samotku :) ač doufám, že než se ke mě dostali, tak strávili minimálně 9dní někde v kamionu, či skladu v ČR :shock: :lol:
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Sakra, kdyz uz Nova misto reprizy Vymeny manzelek vysila zaznam ranni tiskovky, tak je to asi fakt vazny 😄 Chtela jsem si o neceho odpocinout, ale neni kde, snad vsechny programy jedou Babise furt dokola.

U nas prave zavrelo Penny. Netusim proc, proud jde.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nuwara »

Equestrian: Chceš říct, že je někde zaznamenaný případ nákazy potravinou? Nebo jen zbytečně lekáš sám sebe a pak ostatní? Je mnohem pravděpodobnější, že tě nakazil někdo z ostatních lidí v tom krámě než italské rajče.
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Equestrian »

Nuwara: je to tak trochu "nadsázka" , samozřejmě nic takového potvrzeného není, takže se to spíše mohlo hodit do vlákna Vtipy, ale třeba opatrnost u zásilek je asi na místě, když to dokáže na předmětu být až 9 dnů, když někdo na tu zásilku nachrchlá ;) rajčata samozřejmě sbírají zelený, aby vůbec přežily dopravu a dobu skladování. :yes
Snad jsem krom sebe nikoho nevyděsil :clap a každopádně je mnohem větší šance, že to člověk vydejchá v tom obchodu od někoho, ale od toho tu na foru určitě všichni rozpadlíci používají patřičnou ochranu :rock
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nuwara »

Opatrnost je třeba o tom žádná. Ideální ochrana před tím nakazit se v obchodě je nechodit do obchodu.
A co se týká přenosu ze zásilek? Ano, nedá se to vyloučit stejně jako výše probraný přenos z potravin, ale opět se ptám: "Je někde zaznamenaný případ takového přenosu který jsem nezaznamenal?"
Ptám se bez ironie, tahle informace mi mohla utéct...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

Soused bojuje s koronavirem pořádáním zahradní párty pro cca 20 lidí. Říkal jsem si ještě ráno, že mu nabídnu pomoc s nákupem, když jsem vybaven POO, ale s tímhle se na to vybodnu. Evidentně má dost kuráže a zdravé zabedněnosti.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak mi vláda hodila vidle do nákupu brokovnice. No co psal jsem email prodejci zda mi ji bude ochoten vydat jako kdybych ji koupil skrz e-shop s tim ze mu samozřejmě doklady pošlu naskenované a při prodeji prodeji předložím. Když ne tak to holt budeme muset zvládnout s ARkem.

PS: Venku je krásně. Už tři hodiny posedáváme na balkóně, cucáme rum a čaj. Taková normální sobota.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět