Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

Mě zase rozhodili nákupy materiálu na stavbu. Musím improvizovat, ale ještě se to dá. Pokud zavře stát úřady jsem total v řiti, neboť papíry :-(
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nuwara »

Až stát zavře úřady, čekal bych s tím automatické odklady. Nelámal bych si s tím hlavu dopředu, stejně to neovlivníš.

Mimochodem, co se týká karanténních opatření, narazil jsem na zajímavý rozhovor. Sice na tomhle kanále často melou nesmysly, ale tohle je celkem užitečné. Stejně jsou všichni rozumní doma a nikde netrajdají, tak je čas si to poslechnout.
Rozhovor s Monikou Pilloni, češkou žijící v Itálii o aktuální situaci a jak se žije v karanténě. Má to asi hodinku
https://www.youtube.com/watch?v=rhpy3_fFnLs
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Tak koukam na CT24 - Havlicek z min. dopravy nejak poklaslava a Petricek (MZV) se poti. Otazka za 100 bludistaku: budeme mit za tyden jeste krizovy stab? 😀
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od surikata »

Dneska bylo lidi na procházce jako na 1. máje. No asi bude mít karanténa dopad na zdraví národa. Tolik nachozených km venku ma čerstvém vzduchu a né v shopinu .....
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dneska jsem se vydala na nasi zachranku. Slusne jsem zaklepala a rekla, co chci. Spadla jim celist a chvili ji sbirali ze zeme. Jenom nevim, jestli proto, ze jsem jim prinesla krabici respiratoru, nebo proto, ze jsem byla komplet zakuklena v R-shieldu :lol:
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

proforma píše: 14.03.2020 18:32 Jenom nevim, jestli proto, ze jsem jim prinesla krabici respiratoru, nebo proto, ze jsem byla komplet zakuklena v R-shieldu :lol:
Pro tenhle případ mám nejmenší velikost M10. Schválně jsem ji testoval jestli i vleze do motorkářské helmy a i když je to nepohodlné tak vleze. Ještě by to chtělo pořádný atombordel. Takového exota jako jsem já ještě neviděli a dlouho neuvidí ;)
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od TomSmith »

surikata píše: 14.03.2020 18:28 Dneska bylo lidi na procházce jako na 1. máje ....
V tom výše postnutém rozhovor s Monikou Pilloni, říká že v Itálii jsou zakázány i procházky a kontroluje se to proč jste vůbec venku.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od malajizva »

Tak hmotné palivové rezervy doplněny, karanténa ČR může začít. Začátek čekám od 3 do 5 dní.
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ibex »

vsadím svoje staré škrpály, že máme karanténu od pondělí... uvidíme...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nuwara »

Sázet proti tobě nebudu, ještě by jsi mě nutil vyklízet tvůj botník (můj tip je, že ještě příští pracovní týden karanténa nebude, to přijde až o následujícím víkendu).

Mimochodem, přemýšlím, jak si sám naordinovat předčasnou karanténu. Momentálně jsem buď doma nebo se autem přesunu do práce a zpět, ale zrovna v té práci vidím potenciální riziko.
Dovolenou mi takhle narychlo asi neschválí. "Hodit se marod" když nechci do práce - to jsem nikdy nedělal a krom toho - dobrovolně teď do ordinace k doktorce fakt nejdu, jelikož je to asi nejrizikovější místo. Napadá někoho nějaké rozumné řešení?
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Já ti říkal ať o víkendu nejezdíš na nákupy do Německa :angel
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Dneska na hranicich s nemeckem kontrola povoleni, organi naprosto v pohode spise se omlouvali za zdrzeni. Cestou domu taky kontrola ale dneska uz bez mereni teploty. Uz jenom dva pcr a zadny vojaci nebo hasici
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Kechli8a5
Příspěvky: 174
Registrován: 28.01.2020 0:29
Pohlaví: žena

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Kechli8a5 »

Tak jsem zas po nekolika dnech zacala vic cist zpravy, vsechno je to mnohem horsi nez to vypadalo pred 2 tydny, nasla jsem sice dnes ten clanek o vakcine z kanady, pak ty izraelce... jenze takovych clanku bylo, lek ani vakcina porad neni, ja kdyz si vzpomenu jak jeste pred mesicem clovek resil takovy hlkouposti a ted najednou na nic neni cas, mnohem lepsi je nejaka nahla katastrofa jako tsunami nebo apokalypsa ve stylu terminatora, clovek to ma rychle za sebou, ale takhle se snazi jen cosi oddalit, pak to chytne, 2 tydny v horeckach a uz se viru nezbavi, ten se uhnizdi vsude....
nejhorsi jsou ty deti, zacinam je nenavidet, schvalne si nemeje ruce dost peclive, nic nepomaha, jeden z nich pokaslava, ale ma rymu, takze koronavirus ktery se rymou neprojevuje to asi neni, nejspis ma nejakou chripku, jenze treba minuly rok to bylo to samy, nakazil mne chripkou a ja lezela tyden doma, nekolik dnu horecky a ted k tomu jeste chytnu koronavirus, radsi bych umrela hned nez kazdy den uklizela a resila vsechny ty starosti s dekontaminaci po prichodu domu
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od TomSmith »

To chce klid, mám "děti" 18+ a je to stejné, nebo spíše horší.
Oproti mrňatům si navíc otvíraj hubu že furt prudíme s tím mytím rukou a blbým virem :?
Dokud jim neodpadnou první kamarádi tak furt budou v režimu že to přeháníme ;)
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Foxy »

Hele, nevzlykej, jseš naživu? Jseš, A to je to hlavní, vše ostatní je až v dalším pořadí, tedy pohlavní.

Vnoučátka si taky nic moc svý pacičky nemejou, ono to taky nejde, když lítaj venku. Ten tříletý samozřejmě bos, ale to nic, kdyby mu byla zima, šel by se někam zahřát. Ta starší, dvanáctiletá, se u svěráku oháněla rašplí, pilovala a řezala nějaký starý kravský roh, ten prostřední, devítiletý, sekal nějaké klacky u špalku svojí sekerou (má ji podepsanou, aby se mu nepletla s tou ségřino). Ten tříletý před chvílí u babí vyžebral nějaké buřty, vypadá to na malý zálesácký táboráček. Mám pocit, že si vnoučátka své koronovirové prázdniny docela užívají.

Hele, k těm zprávám si raději doplň nějaký seriosní zdroj informací. Pro začátek třeba toto:
https://necyklopedie.org/wiki/Koronavirus

A vůbec; na něco stejně jednou musíš umřít, tak si to užij. On koneckonců ten terminální trip bude jedinečný zážitek... nebo, přesněji řečeno, zásmrtek.

Krleš!
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

U nás naštěstí ty menší děcka to berou vážně, problém trochu je s většíma že jsou už moc velká prasata. Zkus je trochu citově vydírat, řekni jim, že když budete vy rodiče nemocní, tak taky můžete být oba v nemocnici a oni budou v děcáku. Třeba.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Kechli8a5
Příspěvky: 174
Registrován: 28.01.2020 0:29
Pohlaví: žena

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Kechli8a5 »

dneska vecer jsem dostala depresi, zpravy se nedaji cist, vsechno je tak negativni, jeste na podzim jsem pracovala v jedne "korporaci", nejvic mne srali lidi s kteryma bylo obtizne vyjit, misto aby se resily veci rychle a lide byli k sobe mili, tak lidi jen pomlouvali a vsechno se prehazovalo na nekoho jineho, nechapu jak ty spolecnosti vubec muzou takhle roky zit jen z podstaty kdyz nikdo nejen nic nedela ani nevymysli ale jeste skodi okolo a nici to malo co lidi vytvori, resi se spousty zbytecnych veci, vsechno se jen lakuje na vic ruzovou, jestli zajit pres ulici do kavarny nebo jen vedle do automatu nebo o patro niz do jineho automatu, doma mam skrin obleceni ktere jsem ani jednou nemela na sobe, kupovala jsem to jen proto ze se treba jednou bude hodit jenze co ted s tim, a ted cekam kdy mi dojde ozonizer a jestli chytnu virus za tyden nebo za dva, to je perspektiva, zvazuju ze se sbalim a zmizim na chalupu kde nic neni, ale tece tam voda a je tam zavedena elektrina a zatim ani ten virus, jen plisen, tam bych to snad mohla oddalit o par tydnu nez to chytnu. Izolace pryc od lidi je jedina moznost. Jeste tak aby vyhlasili karantenu a ja pak nemohla odjet z mesta pryc, to uz by bylo uplne ******** jen doma cekat az to chytnu.
To je jasny, kdyz Babis rika ze izolovat mesta v ramci CR je nesmysl, tak nad tim zvazovali, on vzdy neco povi ze nikdy ani nahodou a pak kdyz se mu to hodi tak to otoci a udela, uz moc nema co by vytah z klobouku, kazdy den v tydnu chce neco vytahnout pred divaky v hledisti ale je cim dal tim tezsi necim prekvapit publikum .... Mela jsem davno odjet do Norska, tam za polarnim kruhem tam je hezky, od lidi daleko, tam si postavit nejaky pekny bunkr pod chaloupkou na brehu a clovek ma klid, v nejhorsim vytahne pusku a nezvani navstevnici zas zmizi....
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maric »

Notak, důležité je neztrácet optimismus. Všichni zde na fóru se nějak připravili, zatímco většina národa se nepřipravila ani teoreticky. A to je zatraceně velká výhoda. Nákaza končí smrtí či těžkými komplikacemi v nízkých procentech, tak to není až taková šílená ruská ruleta. V případě mytí rukou u dětí je potřeba být kreativní. Například jim ruce postříkat rozprašovačem se silným alkoholovým (lihovým) roztokem, pokud odmítají mýdlo. Hlavně být nekompromisní. Taky je potřeba počítat s tím, že až bude pandemie na ústupu, a plně se odhalí ekonomický dopad, tak bude potřeba bystrá mysl a spousta pozitivní energie, aby si člověk udržel práci a rozumný životní standard.
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bak-ly »

K dětem a vysvětlení důležitosti mytí rukou jsem nedávno viděl hezké názorné video. Nejde mi rozumně sdílet, takže jsem nahrál na YouTube a tady je. Třeba to někdo využije.
https://youtu.be/P7ytP9i7vLg
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Kechli8a5 - To chce píseň proti trudomyslnosti - za polárním kruhem bys ji potřebovala tak jak tak... ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět