Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

PeFi píše: 16.03.2020 21:55Chce to fakt trénink. Celá operace mi díky OOP trvala asi 4x déle, než mi normálně tankování trvá. Těžko na cvičišti (osamělá málo vytížená benzinka), lehko snad bude na bojišti (supermarket). Dioptrické brýle jsou fakt problém. Příště to asi zkusím s kontaktními čočkami a ochrannými brýlemi. Zase budu za exota. :lol:
Nebudeš. Když jsem šel poprvé do obchodu v respirátoru a brýlích s rukavicemi, byl jsem nervózní. Měl jsem postup co dělat, ale v nervozitě jsem na něco zapoměl a něco opakoval. I když to nebylo dokonalé, měl jsem ze sebe dobrý pocit. Už jen otřít madlo košíku než na něj šáhnu udělá svoje. Vím, že příště to bude lepší a nakonec nejlepší. Tréning je nutný. :yes
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@Euaqa: Napsal jsi mi SZ, ale sam mas zakazany prijimani, takze Ti bohuzel nemuzu odpovedet.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrbodol »

Včera jsem byl navečír v Hypernově a nakupování jsem si vyloženě užíval v krámě nás bylo tak do 10 lidí i s prodavačkama. Dneska jsem si u nás na hale poprvé zkusil respirátor a kolega měl tu širokou šálu jak nosej muslimáci a lidi kouklali divně až posměšně. Zjistil jsem že musim dejchat pusou, protože mám částečně neprůchozí dutiny a muset v tom něco dělat tak by to byl teda záhul. Jinak Boleslav se pomalu začíná plnit lidma s rouškama je to ode dne víc a víc.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Pepasnek píše: 16.03.2020 23:48 Dnes jsem potkal člověka na 21jawce,na hlavě kokosku a na hubě plynovou masku tak z padesátých let minulého století :rofl
Potvrzuji že nejmenší velikost M10 je plně kompatibilní právě buď s kokoskou a nebo polo-otevřenou motorkářskou helmou. U té trochu vadí ty popruhy, které docela tlačí, ale teoreticky by se to dalo vyřešit tím že se vybere z helmy polstrování určené pro lidi s brýlemi. Svou helmu ovšem odmítám takto likvidovat. Jen s tím nedoporučuj řídit nic rychlejšího než nějakou tu Jawu, protože člověk přichází o periferní vidění a to může být docela nebezpečné.

Jinak dnes jsem byl u lékařky. Všechen personál roušku a brýle, sestřička lítala po čekárně a drhla polstrování něčím v rozprašovači. Bez lékařské roušky vám v ordinaci ani tlak nezkontrolují (jednu roušku jsem rozdal když si starší paní myslela že se tam dostane s jakými šátkem), víceméně doporučení je momentálně tam nelézt. Samozřejmě jsem celkem bulvy valil. Žiju na konci světa (a když ne na konci světa, tak aspoň na konci republiky) v díře, kolem které kdyby ten koronavirus procházel tak ji ani nenajde jak je hluboko. V obchodech se vyrojili důchodci, téměř všichni v průmyslových respirátorech. Nekontroloval jsem je všechny, ale jeden děda už na mě zdálky šajnil svoje FFP3. Na to jsem čuměl. Aspoň vím kam všechny resiprátory v okolí zmizeli. Předpokládám že je tím vybavili děcka. Jinak všichni ostatní (pošťačka na kole, lékárnice, někdo z úřadu) dostali vyfásnuto alespoň lékařské roušky. V obchodě na prodavačky asi nezbylo, tak si upíchli přes noc roušky z nějakého textilu s květinkovými motivy. Na rukou samozřejmě rukavice, po každém kontaktu s pokladnou desinfekce u umyvadla, rohlíky předpřipravené do sáčků, no prostě jsem čuměl. Pár lidí jsem samozřejmě bez roušky potkal. Ti se desinfikovali vnitřně plastovými štamprlemi a těm by roušky akorát zavazeli. V místní drogerce nebylo k dostání ani denaturáč ani isopropylalkohol, vše vyprodáno, objednáno a dorazí těžko říct kdy.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Rodiče, oba 70+: "Trvanlivý mlíko pít nebudeme. A sušený už vůbec ne. V Číně měli sušený mlíko a byl to plast a otrávilo se tím několik lidí." Otec se mléka do kafe a čaje vzdá, ale máti trvá na tom, že ona chce svý mlíko na který je zvyklá. Na otázku, zda je ochotná kvůli mlíku zemřít na koronavirus odpověděla, že ano. Nechápu. Fakt ne. :envy
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

tak dnes žena vytáhla svůj šicí stroj Singer, našla na netu nějaký japonský střih na samodomo roušky (https://drive.google.com/drive/u/0/fold ... btyf0dL09L) a ušila během 15minut dva kousky pro naše holky. Sice jsem se tady chlubil, jak jsem sehnal respirátory Moldex v dětské velikosti (S), ale ty jsou jim prostě velké... :cry:
No a hlavně, nebojí se je nosit protože se jim líbí, tam ty tátovy jsou pry děsivé, ach ty ženské... :lol:

Obrázek
Obrázek
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrbodol »

Naši dneska 3 hodiny po krámech- důchodci cca70let Je to marný je to marný je to marný a ještě se divili ,že je v Penny nechtěli pustit bez roušky a museli si vzit alespon šátek. Ale už si nechali vnutit každej jednu ffp2, ale počitám že to bude stejně doma ve skříni. Přitom by nemuseli vytáhnout paty z baráku a všechno jim s bráchou můžeme koupit.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nuwara »

PeFi: Normální rodičovský vzdor. Ty jsi jim to dělal jako dítě na a teď se to vrací naopak. :-)
V Čechách jsou lidi zatím docela lehkovážní, až bude pár mrtvých, tak to bude sice jako studená sprcha, ale spousta lidí z té lehkovážnosti vystřízliví.
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
MPSMacek
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2014 20:21
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočech

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MPSMacek »

To si takhle dlabu pořádný zahloubený záhonek a kamarád když to viděl, tak hned, že ten virus snad nebude tak hroznej, že by byli potřeba masový hroby :lol:
Přílohy
2020-03-17 16.23.57.jpg
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

No, já dnes telefonoval s máti (riziková skupina 70+), protože jsem omezil jejich návštěvy - jsou riziková skupina, jestli něco potřebují koupit apod. A ta mi řekla, že nepotřebují nic, že byla včera v Lidlu, že prý měli v akci pantofle a tak je musela koupit otci (asi životní nutnost...).

Přitom i kdybych jim nic nekoupil, tak mají nasyslených zásob konzerv, mouky apod. (to jsem až koukal, když jsem si to onehdy byl zkontrolovat) na několik měsíců dopředu. Nepochopím... Říkat jim můžu co chci.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od eotto »

Dnes bylo fajn, dokud jsem nepustil CT24 po internetu. A z opozice :puke
"Mors certa hora incerta"
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od golem »

PeFi píše: 17.03.2020 17:56 Rodiče, oba 70+: "Trvanlivý mlíko pít nebudeme. A sušený už vůbec ne. V Číně měli sušený mlíko a byl to plast a otrávilo se tím několik lidí." Otec se mléka do kafe a čaje vzdá, ale máti trvá na tom, že ona chce svý mlíko na který je zvyklá. Na otázku, zda je ochotná kvůli mlíku zemřít na koronavirus odpověděla, že ano. Nechápu. Fakt ne. :envy
Některá trvanlivá mléka nemají moc dobrou chuť, je tam dost cítit ta tepelná úprava. Pragolaktos a Tatra bývaly dobré, chuťově myslím nerozlišitelné od čerstvého mléka, na to bys mamku možná přesvědčil.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Díky. U ní jde bohužel o princip, ne o chuť. Ona nepije ani moje oblíbené plnotučné biomlíko Olma, které jednak mám osvědčené na dělání domácích jogurtů, jednak v nezávislých testech chuti i mikrobiologické čistoty dopadlo opakovaně naprosto výborně. Za pár dní se to snad poddá - mám bednu trvanlivého značky Madeta, to je taky chuťově zcela O.K, byť UHT úprava tam cítit samozřejmě je.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

2 PeFi
On člověk s věkem na životě už tolik nelpí a vlastní zvyky jsou důležitější než opatrnost. A pořád si myslím, že to chytnem časem všichni … a zatím jsou volné plicní ventilátory ;) .
Nic to ale nemění na tom, že jsem měl teď u TV ruční práce a smolil roušku. Zítra si vyzvednu u dcery, ale až odpo, tak ať mne nehoní soudce Lynch po ulici. :chuckle
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Ne nadarmo jedno přísloví praví:

Kůň je jen jednou hříbětem, ale člověk je dvakrát dítětem.

Sám to vidím na svých rodičích (75+), zvláště máti se začíná občas chovat a trucovat jako umanuté děcko, logika nebo vysvětlování se míjí účinkem. Alespoň že otec si zachovává poměrně rozum a kritické myšlení a sám se snaží máti dirigovat... Ale i on už začíná mít své chvilky, kdy se člověk nestačí divit. :(
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

U nas je venku mene lidi a temer vsichni neco pres pusu. Ale ceho jsem si vsimnul a hodne potesilo - dneska lidi koukaj pohorsene na ty co nic nemaji a ne obracene jak tomu bylo jeste vcera..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od honzaH »

Matěj píše: 17.03.2020 20:28 No, já dnes telefonoval s máti (riziková skupina 70+), protože jsem omezil jejich návštěvy - jsou riziková skupina, jestli něco potřebují koupit apod. A ta mi řekla, že nepotřebují nic, že byla včera v Lidlu, že prý měli v akci pantofle a tak je musela koupit otci (asi životní nutnost...).
A co treba nejakou appku na jejich telefon, ktera by ti dala vedet, ze jsou v oblasti mimo domov? Pak bys jim zavolal a zkusil jim domluvit, at se vrati?
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Problém je právě i ten telefon. Protože máti má tlačítkovou nokii, s jiným neumí, i když jsem jí dal novější dotykáč, tak se k ní vrátila. Otec to samé, dokonce když se mu po 15 letech pokazila stará dvoubarevná nokie (nebo co to je), tak dostal aspoň novější nokii a taky to nešlo, musel jsem sehnat jiný stejný typ na ND, aby měl aspoň nějaký telefon. A mimoto ho má běžně stejně víc doma než u sebe. Na druhou stranu on je z těch dvou ten rozumnější v tomto ohledu a stačí mu dělat kolem baráku a i na máti tlačí, ať nechodí mezi lidi, ale zjevně ji neuhlídá.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak už jsem v "karanténě" - včera hexenšus, dnes injekce do prdele a PN do 31.3.2020.
Prosím pěkně, PN do místa trvalého bydliště, i když jsem chtěl ke skorotchýni, kde by se měl o mě kdo starat.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Camera.jpg
Bez komentáře. Jen je slyšet sanitka za sanitkou. Tam ani nic zkoušet nejdu.
Odpovědět