Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od TomSmith »

Matěj píše: 18.03.2020 8:40Problém je právě i ten telefon.
To sledování polohy lze vyřídit přímo u operátora. Nabízí to jako službu, často využívají rodiče na mobily svých dětí.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

2 Grunt - ty dvě auta úplně vpravo vypadaj na armádní Defendry, takže vojáci...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Yup. Hele já bych si to jel i pofotit, ale co mi můžou udělat když mě tam chytnou?
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1480
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

TomSmith píše: 18.03.2020 12:26
Matěj píše: 18.03.2020 8:40Problém je právě i ten telefon.
To sledování polohy lze vyřídit přímo u operátora. Nabízí to jako službu, často využívají rodiče na mobily svých dětí.
Sledování polohy je k prdu, když senior nechává mobil doma. :wasntme
Aby se nerozbil / neztratil / neukradli mu ho, trvalo dlooouho než se naučil K+M+B... (klíče, mobil, brejle)
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Porušení zákazu vycházení (z práce/do práce, obchodu, osobou blízkou nejedeš), takže klidně ty 3 000 000.
Nic proti tobě, tohle by se ještě asi vsáklo, ale už by se mělo pár exemplárních případů zveřejnit.
Grunt píše: 18.03.2020 12:49 Yup. Hele já bych si to jel i pofotit, ale co mi můžou udělat když mě tam chytnou?
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

DanBlack píše: 18.03.2020 12:57
TomSmith píše: 18.03.2020 12:26
Matěj píše: 18.03.2020 8:40Problém je právě i ten telefon.
To sledování polohy lze vyřídit přímo u operátora. Nabízí to jako službu, často využívají rodiče na mobily svých dětí.
Sledování polohy je k prdu, když senior nechává mobil doma. :wasntme
Aby se nerozbil / neztratil / neukradli mu ho, trvalo dlooouho než se naučil K+M+B... (klíče, mobil, brejle)
Ano, to je další problém. Obecně nejvyšší šance na dovolání se jim je v době zpráv kolem 20. hodiny i bez pamdemie. Jinak často zůstane mobil doma i když jedou někam dál.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Paul »

U nás je taky kolona, kamiony k průmyslový zóně, asi 2 km.

Buď je dezinfikují a nebo firmy jedou "panické" zásoby.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Mrkva »

cipis píše: 18.03.2020 13:05 Porušení zákazu vycházení (z práce/do práce, obchodu, osobou blízkou nejedeš), takže klidně ty 3 000 000.
Nic proti tobě, tohle by se ještě asi vsáklo, ale už by se mělo pár exemplárních případů zveřejnit.
Grunt píše: 18.03.2020 12:49 Yup. Hele já bych si to jel i pofotit, ale co mi můžou udělat když mě tam chytnou?
Neni tam vyjimka na vylety do prirody? Ale osobne bych se u potencialne rizikovych mist radsi moc nepoflakoval...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

cipis píše: 18.03.2020 13:05...Porušení zákazu vycházení (z práce/do práce, obchodu, osobou blízkou nejedeš), takže klidně ty 3 000 000...
Žádný zákaz vycházení není, ta pokuta 3 mega je za porušení karantény.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Yup. Ale radši tam jezdit stejně nebudu. Na dálnici je to stejně naprosté šílenství a akorát bych tam tak zavazel a otravoval je. On je totiž problém v tom co už jsem avizoval dřív. Jalový režim na hranici skončil. Ti poťouši ze Slovenska si tam nainstalovali betonové zátarasy, kde uprostřed mostu stojí kluci v autě a hlídají to:
hranice_1.jpg
hranice_2.jpg
Hraniční přechody jsou uzavřené pro vozidla, cyklisty i pěší. Vše je pečlivě hlídáno. Z naší strany policajti, za zátarasem ještě víc Slovenských. Jediný způsob jak se dostat na Slovensko je přes Hodonín a nebo právě po té dálnici (pro kamiony). A tam fakt nejedu, protože tam byla kolona kam jsem dohlédl. Prostě karanténa hadr.

No a tak jak jsem se chvástal, že bych případným zátarasem projel. Cha, prd leda. Ani já bych neprojel. Předpokládané dva týdny jsou už historie. Nikdo neví jak dlouho to tam bude. Nejlepší je že to není nikde na mapě zaznačeno. Furt tam jezdí lidi s tím že možná projedou. Sedí tam normálně borec s kuframa a sluní se na hranici. Pokud nepřeplave, na druhou stranu se nedostane ;)
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od colek »

Uf,máme vymalováno. :beer
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Co zatim slo, to jsem resila Respilonem, respirator zatim jen 4x, vetsinou sedim doma. Pristi tyden budu muset celodenne mezi lidi, i udelala jsem doma velky test.

- Respilon + dioptricke bryle naprosto v pohode.
- Respirator + dioptricke bryle - nesedi optimalne, posunuje se ohnisko, blbe se v tom kouka. Respirator znacne rozsiruje rozmer nosu, pri castem pouzivani bych bryle asi rozbila.
- Respirator + dioptricke bryle + ochranne bryle - ochranne bryle trochu vic zmacknou respirator, takze i dioptricke sedi lip, ale ochranne trochu deformuji ram bryli. Jednotlive by to asi slo, pri castem pouzivani bych se bala o pevnost dioptrickych.
- Respirator + strelecke bryle s dioptrem - oboji sedi dobre, nosnice streleckych jsou pruzne a dokazi se prizpusobit. Ale samozrejme neni to dokonale (mezery pomerne velke), ale porad lepsi nez dioptricke.
- Polomaska + dioptricke - sedi velmi dobre.
- Polomaska + strelecke - sedi naprosto perfektne. Asi jsem nasla idealni kombinaci v ramci danych moznosti.
- Polomaska + dioptricke + ochranne bryle - asi by to z hlediska efektivni ochrany byl ideal, ale ta kombinace bryli neni moc idealni.
- Idealne sedi plavecke dioptricke, ale uz jsem si je nechavala delat pred par lety, dioptrie nejsou uplne presne, ale asi by se to v pripade nouze dalo.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrbodol »

Tak naši důchodci na to zase vyzráli. Včera jim volám jestli vědi že mužou jen od 10 do 12. Nasranost 2 hodiny to máme tak na jeden krám ,tak holt pojedem 3x v tejdnu. :head Takhle se tý korony asi nezbavíme. No už to vzdávám, asi dostanou rozum až to bude kolem nich kapat jeden za druhym. Jinak i u nás na vesnici snad stoprocentní nošení něčeho na hubě .Přijde mi že si lidi dost rychle zvyknuli.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

vrbodol: Mám to podobný. Minimálně 14 dní do nich hustím, že na nákupy budu chodit já a ať nikam nelozí, že mi stačí nákupní seznam, nebo se dá objednat Rohlík. Prej to bylo úplně v pohodě, protože tam bylo málo lidí.

Je to marný, je to marný, je to marný. :sad
----
proforma: Respirátor + dioptrické mi sedí velmi dobře, byl jsem v tom 3 hodiny v kuse a úplně bez problémů. Vyhovuje mi to víc, než rouška + dioptrické.
Plavecké dioptrické mám taky, na ty jsem úplně zapomněl. :yes

To bude ultimátní "ebola" kombinace:
Plavecké dioptrické + ochranné nepřímo větrané Uvex Ultravision + polomaska :lol:
(Za 3 týdny už se tomu smát nebudu a bude to reálná možnost :geek: )
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od viktor »

včera jsem si v ramci vyletu na moto byl nakoupit, mel jsem na sobe zrcadlovky, satek přes hubu na hlave prilbu, u pasu pistoli ( pod bundou ) prodavačka na sobe home nade rousku co ji vůbec nesedela na obliceji, bez bryli a hole ruce, v obchode ( na melem meste skoro nikdo. Jarni parace na pozemku, jsem bokem a tak rousku venku nepotrebuju. Telefonaty ruzne o kamosu a kamaredek z vyroby a bank, jedeme z kopce fofrem. Na zapade jak mam zprávy jeden velky mejdan.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1480
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

vrbodol píše: 19.03.2020 21:32 Tak naši důchodci na to zase vyzráli. Včera jim volám jestli vědi že mužou jen od 10 do 12. Nasranost 2 hodiny to máme tak na jeden krám ,tak holt pojedem 3x v tejdnu. :head Takhle se tý korony asi nezbavíme. No už to vzdávám, asi dostanou rozum až to bude kolem nich kapat jeden za druhym. Jinak i u nás na vesnici snad stoprocentní nošení něčeho na hubě .Přijde mi že si lidi dost rychle zvyknuli.
Už je zas všechno jinak! :head
Vysadil jsem ženu u doktora a frčel do krámu na osmou, ať to mám rychle z krku a ono platí nové nařízení...důchodci nakupují 7-9h! To jim dělníci a další pracující poděkujou, když si ráno nekoupí svačinu.
Takže jsem jak trubka seděl 3/4hodiny v autě před krámem a pozoroval tu lidsku zoo. Obrázek

Ale jedna pozitivní zpráva, podařilo se mi objednat dva Respilony a tchýně zkoumala ten co dorazil (v pondělí vybojován, ve St odeslán, ve Čt doručilo PPL :yes ), prý ho chce taky... :chuckle
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cortes »

Já takové štěstí neměl-) Chtěl jsem dnes přiobjednat ještě jeden respilon pro sestru, dokonce už byl v košíku-)) A tím jsem skončil :D
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Konečně dnes Respilon přišel. Objednáno 10.3. Chce to trpělivost.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MrPorter »

Podle těch vyjádření tady a na FB v tom mají v Respilonu dost bordel, někdo to objedná před pár dny a už má, já to mám před 8 a nic, ségra před 9 a už je to aspoň na cestě. P.S.: Dneska to jejich uvedení VirusKiller roušek a masek bylo peklo, odhadem tak za minutu pryč, jak člověk udělá někde chybu tak smůla.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cortes »

10-12 jsem objednával
Tož je tu.
Obrázek
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Odpovědět