Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FMJ »

Nemůžu si pomoct, možná jsem něco přehlédl, ale bez roušek se snad může sportovat jen na venkovních sportovištích, max ve dvou, jinak s odstupem 2 m. Ulice ani silnice sportoviště nejsou, tím spíš, pokud jsou tam lidi a odstup 2 m se nedá stabilně dodržet. Četl jsem o toleranci v přírodě, mimo obce, pokud se tam lidi nacházejí sami nebo s rodinou, ale např. na cyklostezce už by ji mít měli. Logicky, pokud na 100% nemám šanci potkat cizího člověka, je rouška zbytečná. V místech, kde lze logicky předpokládat, že někoho potkám, což jednoznačně v obci mohu, tak bych tedy roušku mít měl.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Z tohoto chápu (nejsem tedy právník), že se to nevztahuje jen na sportoviště...
Zákaz volného pohybu osob se nově nevztahuje na sportování na venkovních sportovištích, v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech. Sportující osoby nemusí nosit ochranu úst a nosu pokud jsou od jiných osob odděleni fyzickou překážkou (např. venkovní kurty oddělené stěnou nebo plotem) nebo dodržují vzdálenost nejméně 2 metry. Sportovat mohou společně jen dvě osoby, s výjimkou členů domácnosti, a od jiných osob musí zachovávat odstup nejméně 2 metry. Nesmí být také využívány související vnitřní prostory sportoviště, zejména společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení.
Zdroj:
https://www.mzcr.cz/dokumenty/vlada-dne ... 957_1.html
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FMJ »

OK. Mno, moc sportujících, kteří si drží distanc na 2 m jsem nepotkal. Takže příště, až kohokoliv osamoceného orgáni přistihnou bez roušky venku, stačí říct, že sportujete a je jen vaší věcí, jakým tempem a v jakém oblečení..... De facto, kdyby se všichni proměnili ve sportovce se snahou držet odstup 2m, tak jsme bez roušek...že?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Tak to není. Mimo obec, pokud jsi sám, můžeš bez roušky, musíš nasadit před setkáním s dalšími osobami. V obci bez roušky jen na sportovišti, odděleném plotem nebo technicky nejméně 2 metry od nezúčastněných osob. Na hřišti max 10 osob. Běh, jízda na kole, chůze v obci.... rouška povinná
Udělám co musím
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od glock69 »

No realita je poněkud jiná...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

U nás ve městě potkávám "běžce" bez roušek pravidelně.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Equestrian »

U nás je to úplně stejný, najednou se všichni dali na sport, roky zpět nepamatuju takových běžců a cyklistů. Samozřejmě se všichni opírají o to, že když běžím nebo jedu, roušku můžu zahodit ať jsem kde jsem :head
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

Udělalo se mi dnes smutno, když jsem se náhodou dostal na Twitter Armády ČR. V Ostravě a Mariánských lázních pomáhají vojáci, protože personál je v karanténě. Doporučuji se podívat, jako jsou vybaveni. Ne nadarmo už mají mezi sebou několik infikovaných. V diskusi někdo komentoval použití potápěcích masek tím, že je to pro lidi lepší, když vojákům vidí do obličeje, než kdyby nosili OM90. Co z nich asi vidí nyní, když nosí roušky a štíty? Achjo.

https://twitter.com/ArmadaTweetuje/stat ... 54/photo/2
https://twitter.com/ArmadaTweetuje/stat ... 08/photo/1
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Velmi rád bych se pletl, možná se i pletu, ale ten postřikováček asi moc dobře znám. Ze zahrádkářské praxe je to i pro malé aplikace šmejd s velmi krátkou dobou životnosti a použitelnosti.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Fakt že jo, přesně ten samý mám doma a přesně taky je rozbitý :lol: U vrchní části nádoby, kde začíná krk se závitem, tak v tom přechodu jsou mikrodírky a tlak tím uteče během pár vteřin. Předevčírem jsem to opravoval tak, že jsem to zevnitř přežehlik nahřátou lžičkou :D
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

I pracovní válec, manžeta pístu, všelijaká těsnění, pákový ventil apod.
Vše se kazí, životnost mizerná a furt to někde protéká a je třeba do toho vrtat.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Doporucuji rucni postrikovace Solo. Funguji dlouhodobe velmi spolehlive.

Jinak nechapu proc ACR pouziva ten improvizovany snorchl. Kdyz uz chteji celomasky, tak proc proboha nemaji profi od Guzu? Na ochranu hranic budou fasovat jednusky udelane z vodovodni trubky?
To je prehlidka neumetelstvi jak v nejake Sverakove komedii.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Asi bych se nedivil, kdybychom se ve finále dověděli, že AČR má nedostatek použitelných OM. :lol:
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Myslím, že v posledních týdnech, měsících, se to jasně projevilo. Absolutní nepřipravenost bezpečnostních složek, konkrétně AČR, na skoro cokoliv.
*
Čímž nechci snižovat ochotu, snahu pomáhat a tak.Jen žádná připravenost z vyšších míst nebyla..
*
Jen připomenout absolutní nepřipravenost státu na nějakou neobvyklou ,krizovou situaci.
(Tím nemyslím jen současnou vládu, ale úplně všechny!)

Ochranné pomůcky, sklady CO pamětníci pamatují určitě. A myslím, že i ve skladech tehdejší ČSLA byla takových věcí spousta.
Jenže, kde jsou ty časy?
AČR, aspoň to tak poslední dobou vypadá, je dobrá akorát tak šaškovat někde za cizí zájmy někde v prdelovicích, kde se prý "bojovalo za Prahu, demokracii a ČR".
*
A přitom, když si na něco vzpomenu, po srážce jejích bojových vozidel s Fabii museli ten jejich bordel odklízet a uklízet Hasiči.
A při velkých povodních nebýt hasičů a dobrovolníků....
Hasiči!!!!
*
Tohle už je asi velké, moc velké OT.
Byla by schopná AČR bez podpory IZS vůbec fungovat?
Nebo je jen takovou její "podpůrnou" složkou?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Připravenost z vyšších míst? Já myslím, že chyba je dole, u nás ... Že jsme na to srali všichni. Ti nahoře jsou jen obraz nás dole.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Dnešek věnuji doplnění zásob výživových doplňků, resp jejich výrobě:
IMG_20200502_141116.jpg
Jen musím mít zatažené žaluzie, někoho ze sousedů by mohly napadnout špatné asociace a nerad bych měl doma zásahovku kvůli zásobám bisglycinate magnezium chelated... :D
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

bivoj: Kde si vzal tak perfektní obaly? Kolik do nich vleze? Aspoň 10g?
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

2 Grunt - viz SZ. Jen pro ostatní doplním, že tobolky jsou velikost 0 (nulky) a do jedné se vleze cca 560mg magnezium bisglycinate chelátu. Pokud by někdo chtěl větší dávku na kapsli, může zkusit tobolky 00, kam se vleze cca 780mg chelátu. Nebo v extrému 000 kam se vleze cca 1130mg (1,13g) chelátu.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

K tem tobolkam - delaji mam doma plnicky (kapslovacky) - myslim ze se vejde 50 - 100 tobolek podle velikosti a naplneni jedne varky je otazka par minut (pouzivam na akvaristiku - hnojiva do dna). Masinka stoji par korun a usetri opravdu hodne mooooc casu
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Jo, o kapslovačce jsem také přemýšlel, ale nedělám toho desetitisíce... Dnes při čtení Rozpadu za 3 hoďky uděláno v poklidu 400 ks těch 560mg kapslí - ručně, po jedné... ;)

Ony ty plničky zas nestojí úplně pár korun, spíš více párů stokorun, nicméně pokud člověk chce velkovýrobu a nebaví ho se s tím mrcasit po jedné, smysl mají.

Daj se sehnat (i tobolky) např. zde: https://www.silesiaph.cz/cs/574-prislusenstvi
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět