Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Styl mam stejnej, timing opačnej - čtvrthodinku se stříhám a za 10minut mám uklizeno a vykoupáno.
Přiznávám, že na 3mm sestřihu není moc co zkazit, po letech už mam natrénováno a zvládám to i bez brejlí. :ugeek:
Začal jsem s tím v době, kdy zdražil holič z 50,- na stovku...koupil jsem mašinku od Philipse za necelej litr a vydržela přes 10roků.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

No asi tak nějak. Dá se i 12 mm, když je dobrý strojek a nástavce, tak úplně bez problémů, už pár desítek let. Teď mám druhým rokem profi strojek a je to otázka chviličky.
sigurd
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od sigurd »

Mne Philips odišiel po 12 rokoch na "starobu"-teraz mám Remington,a od nova ide štýlovo rozpadlícky na solárne dobíjanie ;) .Už vyše 40 rokov ma strihá (a upratuje) manželka(ten istý model).
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Taky řeším stejně, v podstatě jestli si pamatuji dobře, tak u holiče jsem nebyl nikdy v životě. Jen koupený strojek moc dlouho nevydržel. Navíc častý podvod je, že je inzerovaný na baterii a i do zásuvky, což ale v reálu znamená, že do zásuvky je zdroj-nabíječka, který to ale neutáhne s vybitou baterií. Takže jsem to vykuchal, vrazil tam silnější modelářský motor, připojil silnější adaptér a jede jako blesk :)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

mám to stejně, už cca 15 let se stříhám sám, první strojek (Remigton) odešel po 5 letech, nynější už slouží 10 let bez problému (Philips, nabíjecí, vodotěsný). Stříhám se v předklonu do vany, vše padá do ní, po akci smetáček případně vysavač, pak sprcha hlavy a pohoda, žádný bordel kolem. Akce na cca 15 minut max. Boky jedu trojkou, nahoře 6tka. Za ty roky už má člověk grif. Jednou jsem udělal výjimku a šel se ostříhat, do Klier. Slečna si za to řekla 280Kč a vypadal jsem úplně stejně, jako když se stříhám sám. Ale zas to bylo i s masáží..... hlavy, samozřejmě :lol:
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

No já už odepsal tři strojky v průběhu 8 let dva Remingtony jeden Philips. Holt jak s tím stříhám vlasy a fousy tak to úplně nedávají. Po smrti třetího jsem začal chodit tady ve Štatlu do učňovského kadeřnictví. Vytepat hlavu na půl cm strojkem na tom nejde nic zkazit, vyholit boky a krk do ztracena jim jak tak jde, ale zastřihnout plnovous to jim tam dávám jako takovou pomstu, to jim moc nejde a občas to vypadá hrozně, ale tak někde se to naučit musí.

PS chodím tak jednou za dva-tři měsíce a nechávám tam kilo i s hezkým dýškem.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

U lazebníka jsem nebyl tak 25 let. Všechno doma, jak vlasy tak vousy. Měl jsem zastřihovač Philips celou tu dobu, ale už to poslední dobou nedával.
Jako náhradu jsem chtěl zásuvkový model. Koupil jsem Oster MX PRO. Místo kmitání pomocí excentrického kolečka má elektromagnetické a tím je o kurvítko méně. Je to děsně těžká cihla do ruky, ale aspoň nemám pocit, že se to rozpadne během stříhání :D
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

On je problém s těmi vousy, dost ničí standardní strojky na vlasy. Prostě na některé dráty ty obyč. strojky nejsou. Defacto všechny předchozí strojky mi odešly, protože jsem bral vlasy i vousy tím jedním.
Teď mám Babyliss Pro FX668E Flash Professional Clipper za dvojku na vlasy (rok a půl) a na vousy jsem si koupil Wahl Beret ProLithium 4216-0471 za dva tři sta (necelý rok). Oboje duální, na baterii to zvládne v pohodě ostříhat, stojánky, dlouhé kabely. Spokojenost.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Ale já normálně k holičce chodím. Asi 5 let, s nejmladším synem. Jen jsem to nemohl vydržet, každé ráno to česat, navíc mi rostou dost rychle. Ke všemu jsem, mezi námi děvčaty, objevil šediny na spáncích. No, do prázdnin mám trvalou. Zřejmě rozpadlickou fazonku😆
Udělám co musím
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

devlop píše: 12.05.2020 12:25 ...Jednou jsem udělal výjimku a šel se ostříhat. Slečna si za to řekla 280Kč a vypadal jsem úplně stejně, jako když se stříhám sám...
Asi tak, stejná zkušenost. Už 20 let to beru sám trojkou, v zimě nahoře šestkou. Jeden Philips odešel po cca 13 letech, druhý drží zatím 7 let. Bezbateriové, tedy se šňůrou. A to pravidelně stříhám i komplet vousy. Ale vždy před každým stříháním/holením kapnu trochu oleje na břity (Ballistol) a pak to frčí.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Přesně tak,také vše už mraky let sám :hand
Čechy čechům !!!!!
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

cca před 15 lety jsem vybíral novou mašinku. Napřed návštěva :Elektrowordu a podobných, ale když jsem viděl jak vypadají ty vzorky k ošahání co si jen lidi vemou do ruky ale nic nestříhají, byl jsem dost skeptickej, vše se rozpadalo.
Brigoš v práci, co měl zrovna za spolusouložnici profi kadeřnici, mi poradil prodejnu pro profi kadeřnice.
Je to v Práglu Rabasova 1081, https://www.mameradivlasy.cz/kontakt
mašinka je takovej u veřejnosti noname "MOSER " ale supr.
Manželka tím stříhá celou familii (vono ji to baví) a krom toho, že po letech chcípla baterie (ale zdroj to utáhne bez problémů) fůrt jede jak nová. Byl u toho i pidi flakónek s olejem na mazání , ale se spotřebou dvě kapky po použití mi vydrží nadosmrti.
Vono to jsou profi strojky co maj běžet denně osm hodin :angel

P.S. Určitě tam neposílejte ženu , ale jděte osobně a sám. Těch barevnej odstínů všeho možnýho mají víc než v podnikový prodejně Barvy Laky, tak by se ten nákup mohl hódně protáhnout a prodražit. Osobní zkušenost :tmi
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Taky jsem měl Philipse, na jedné straně zastřihovač, na druhé holicí strojek. Vodotěsnej na akumulátor. Jenže když odešel, tak jsem zjistil, že už ho nevyrábí a nikdo jinej combo nedělá. Teď na to mám dva Brauny. Aspoň mají stejnou nabíječku. Hubu na hladko, bradka na šest milimetrů a hlava trojkou.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Dneska jsem si vyzvedl v Mall shopu novou hračku.

GoPro Hero 8 8-)

Rozbaleno ve starter setu za cca 11 tis. :yes

Musím říct, že je to opravdu top v téhle kategorii a už se fakt těším na první snímky.
You cannot kill me as I am already dead!
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Dneska jsem byl po 9 týdnech nakoupit potraviny, hlavně teda pivo :angel :D
Je až s podivem jak to opravdu už všichni berou jako dávnou minulost. Měj jsem polomasku, šátek na hlavě a rukavice a byl jsem za totál exota :D Před měsícem vůbec, ale to všichni znáte.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Teda, ucit se hrat novou kytarovou skladbu podle anglicky mluvenyho videa, to je vyzva na druhou! :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Tak jsem dnes koupil domek na vsi, vlastní studna + studánka ve sklepě. Smíšené zdivo kámen/cihla, stavba po Němcích, menší sad a zahrada. Sice mě čeká kompletní rekonstrukce ale aspoň si to udělám podle svých představ. Takový rozpadlický projekt. 😏😏
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Gratulace! Už žádné dovolené v zahraničí, místo nového auta sekačky, kango, žebříky,... Jako jediný koníček "sousedovic Toníček" ;) Pokud Tě to baví, budeš si chrochtat, jen co na to ženuška... Ta moje se mnou po letech už nechce jezdit ani na chatu, kde v zásadě nemusí nic dělat. :head
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

No, ono to půjde postupně, nikam nemusím spěchat. Mám novostavbu ve městě. Tohle je/bude koníček. Dovolená letos bude stejně v Čechách, už se na ni těším. Naštěstí manželka nadšená, tak mám kliku. 😁😁
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

To ji za chvilku prejde :-D
Odpovědět