Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Dnes přišla první vlastní nová pistole, čekalo se na ni trochu déle ale stálo to za to. Tak mám dnes VÁNOCE. :D :D
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Herony jsou fajn, už léta mám 5,5kW jednofáz a i když jí občas vyskočí jistič, když chci vařit tlustý jekly COčkem na MAX proud, tak zatím utáhla vše v pohodě, včetně jedné velké narozeninové párty, kde běžela lednička, chlaďák na pivo, světla, pár PC, rack audio sestava 2x1 kW a pár dalších pičovin... a to v tahu cca 48 hodin, při spotřebě cca 50l benzínu... :D ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Dnes jsem se šel projít do přírody. Narazil jsem na zajímavou bylinu, ale nevím jak se jmenuje. Víte to někdo?

Přeji hezký den a jsem s pozdravem. M.
IMG_20200721_155952_8.jpg
IMG_20200721_155952_8.jpg (1.57 MiB) Zobrazeno 3745 x
IMG_20200721_160130_7.jpg
IMG_20200721_160130_7.jpg (2.46 MiB) Zobrazeno 3745 x
IMG_20200721_160143_9.jpg
IMG_20200721_160143_9.jpg (2.52 MiB) Zobrazeno 3745 x
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ty nepoznas diviznu? :oops:
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MarS »

Styd se drigone, ty hanbáři! tuhle léčivku zná přece každá pořádnej chlap.. :)
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MarS »

když už jsme u toho, tohle na mě včera přistálo...vim, že to je zvíře
Přílohy
IMG_20200801_093705.jpg
IMG_20200801_093705.jpg (4.95 MiB) Zobrazeno 3654 x
Hasdrubal
Příspěvky: 38
Registrován: 01.01.2014 20:51
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hasdrubal »

Tesařík pižmový?
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MarS »

:yes se nějak zatoulal, je to foceny v 1200mnm..."Žije roztroušeně od nížin do nižších horských poloh. Vyhledává především lužní lesy a břehové porosty s dostatkem vrb, topolů a olší."...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

proforma píše: 02.08.2020 11:28 Ty nepoznas diviznu? :oops:
Já třeba diviznu taky nepoznám... Ale poznám téměř každej typ náboje, co kdo přede mě položí... Což jsem schopen se vsadit, že ty asi ne. Je potřeba, aby v případné PA komunitě byli oba typy lidí ve vzájemné symbióze a není potřeba se jeden druhému vysmívat. ;)

(Uznávám, trochu káži vodu a piji víno, sám taky základní neznalosti zhusta pranýřuji...) ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ja se nikomu nevysmivam, jenom mne udivuje, ze nekdo nezna kytku, ktera roste vsude a navic je dobre leciva :-) Taky nejsem zadnej botanik, ale divizna je tak jednoznacna kytka, ze tu si snad ani splest s necim jinym nelze. Stejne jako trifidy (bolsevniky), pampelisky nebo sekvoje :-)
Naposledy upravil(a) proforma dne 02.08.2020 22:19, celkem upraveno 1 x.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

BTW - nam roste na dvore. Velika jako vrata od stodoly. Neprehanim - kdyz se k ni postavim a vzpazim ruku, jeste dobrej metr prebyva. Ale to je extrem, jinak je to klasicka rumistni rostlina, predevsim na malo vyzivnych pudach. Lecive jsou kvety a vytazky z ni se pouzivaji predevsim pri plicnich onemocnenich - kasel, katary a tak. (Jestli i proti covidu, to netusim :-))
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od venca_h »

Na první pohled bych v tom diviznu taky nehledal - bezpečně poznám jen velkokvětou.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

MarS píše: 02.08.2020 13:15 když už jsme u toho, tohle na mě včera přistálo...vim, že to je zvíře
Podobný hmyzák v ještě větší velikosti přistál mojí drahé polovičce v Tatrách na hlavě a začal vydávat hlasité cvrčivé zvuky a svými háčky na nohách trochu prodloužil dobu extrakce z vlasů. Ženská se sice držela, ale trvat to ještě o chvilku dýl, tak by asi z okruhu kilometru zdrhla veškerá fauna :D
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Diviznu si od babičky pamatuji ve velikosti dobře dva metry. Tahle má tak 3/4 metru, max metr. Proto mi to bylo divné, ale je možné že je menší vzrůst způsoben tím, že roste na suchém a chudém stanovišti vedle kolejiště. Též je prý divizen více druhů, třeba je to nějaký menší druh.

Přeji hezký den a jsem s pozdravem. M.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ano, divizen roste v CR asi 10 druhu (https://cs.wikipedia.org/wiki/Divizna). Ti obri jsou divizny velkokvete a sve obri vysky (mimoradne nad 2 m) dorustaji jen ve velmi prihodnych podminkach. Vetsina ma okolo metru, plus minus. Se vsadim, ze po tehle diskusi uz diviznu poznas kdekoli, neboj :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MarS »

Sjíždim po 14ti dnech v horách do údolí, mokrej a hladovej jako pes, že se stavim někde na pořádný jídlo. Lidí všude jako sraček. V Sušici na náměstí, jako že to není úplně malý náměstí a stání je tam habaděj, jedinný volný místo ne. Asi se to všechno stáhlo dolu, protože co v horách když leje že jo nebo nevim, možná je to standard všude? Nakonec po nakouknutí přes futra do pár lokálů jsme s díky zbodli pár hamburgerů za městem s výhledem na trošku běsnící řeku. Je to zajímavej fenomén ten českej odezdikezdismus fakt...
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

A kde ses toulal po Sumave? Jinak ted je to v Susici total katastrofa, miliarda turistu. Byl to i kdyz bylo hezky a ted pri desti total.. prejet z jednoho konce mesta na druhy je vazne maso..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Jeste je tam ta uzavirka hlavni ulice? Hodne me bavily ty sipky na centrum na kruhaci u Tesca, hned se mi vybavil Tajemny hrad v Karpatech a jeho sipky k hradu :-) Smala jsem se celej kruhak :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Uzavirka stale trva a trvat bude.. uplne idealni na plnou letni sezonu. Vsichni ze znamych co maji obchody nebo restosky podel ty hlavni rikali: co nacal virus dooonci uzavirka.. ale to nikoho nezajima.. celkove ta objizdka je trosku divoka nejvic me dostavaji lidi kteri nepochopi ze se da na kruhaci otocit a snazi se otocit v plnem provozu pred...

Ale jak bylo dneska?! Dopoledne jsem v tom nejvetsim desti menil zamel na stavebni bunve na pozemku, vazne libovka. Koupil jsem zamkovou vlozku nejodolnejsi a nejkvalitnejsi co meli a daval do celoocelovych dveri. Hra na milimetry ale povedlo se.. a zed zase v praci, nejaky 15 den v kuse. Pred dvolenou je to mazec ale v sobotu se dockam :o)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Ray píše: 04.08.2020 10:03 Podobný hmyzák v ještě větší velikosti přistál mojí drahé polovičce v Tatrách na hlavě
Jako třeba něco takového?:
rohac.jpg
rohac.jpg (47.48 KiB) Zobrazeno 2976 x
BTW: Také si začínáte všímat (předpokládám že v souvislostí se ztížením prázdninovým tažením na jih) jak je u nás pěkně?
bivoj píše: 02.08.2020 22:03 Já třeba diviznu taky nepoznám... Ale poznám téměř každej typ náboje, co kdo přede mě položí...
Tím bych se fakt veřejně chlubil.
Odpovědět