Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

S tou dopravou je to osemetne, kdyz to vyhmatnou celnici a je tam treba free, tak ti napocitaji 300Kc dle CP. Takze kdyz jde vybrat pri stejne celkove cene neco s postovnym a bez, tak beru to s postovnym.
U BG aspon zatim nekecali v tom, jestli je to v EU nebo neni. Ze CZ sklad je v DE, tak na to uz prdim.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

U mě naopak - jednu z posledních objednávek na BG jsem bral dražší, s tím že to půjde z CZ skladu a za měsíc(!) mi dorazil balíček s etiketou "China post"... :head

Ohledně poštovného jsem to myslel jinak - aby číňan měl nízkou cenu natáhne pak dopravu. Takže stejná věc je třeba o stovku levnější, ale poštovné má 150,- (místo obvyklých 50Kč).
Free doprava má význam jen u korunových položek, zvlášť když to ještě daj bez trackingu.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

Na Ali za celou dobu jsem neměl problém s dispute. Vždy vyřízeno k mé spokojenosti. Když ťaman zkoušel zrušení dispute slušně jsem mu napsal, že bych přišel o jakoukoliv ochranu a dál s ním už nekomunikoval, a nechal Ali ať to vyřeší. Teď jsem platinum member a jediná pozorovatelná změna je, že dispute řeší rychleji.
Klíčem úspěchu je dle mého nakupovat podle hodnocení jak konkrétního produktu, tak i prodejce.
Když mám možnost vybrat za "stejnou" cenu zboží s dopravou nebo free shipping, beru vždy s dopravou, z důvodu co uvedl cipis.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Pozor, hodnocení prodejce je jen, když je někdo nespokojený s kvalitou nebo tak. Pokud vám zboží prodejce vůbec nepošle nebo tak, tak dostanete peníze zpět, objednávka je zrušená a žádné hodnocení prodejci se nedává. Takže on má stále svých pět hvězdiček od lidí, kde jim to fakt poslal.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od tajfun »

akorat kdyz platis dopravu zvlast, tak co si matne vybavuji, tak pri dispute je problem, ze dopravu ve vsech pripadech neproplaci ne?
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Jak bylo dnes? No je právě cca 0 : 30h ráno a právě jsem udělal takové hrozně moc fajn gesto a mému velice dobrému kamarádovi odpustil několika tísícový dluh. Ani jeden z nás to neměl hlavně teto rok jednoduché, já zdravotně, on finančně, a mám z toho neskutečně dobrý pocit. :). Jo, fakt to stálo za to. :yes
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

V tyhle době jsme bohatí především svými přáteli. Dobře ty👍
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak včera mi konečně vydali noty na A :D tak jsme se s kámošmi jeli projet k nejznámějšímu zábradlí v Jihomoravském kraji. No po cestě se jednomu z nich vysypala strojovna, takže k druhému pro vozík, donutit manželku ať skončí u šamstra dřív dotáhne auto odvézt mašinu domů tam vzít druhou.
To už nás začíná hodně tlačit čas (po tmě na mašině fakt napytel) takže rozhodnutí střelíme to z Rosic po dálnici na konec Brna a... no na dálnici zácpa jak svině, tak jsme to po "motorkářsky" začali štrikovat. No člověk by nevěřil kolik lidí to schválně zavře, aby se tam mašina nevlezla.

Na konci Brna napojit poníky a už je tma jak v pytli, padá rozhodnutí dáme to zpátky přes Štatl a zábradlí dáme jindy. Tak si to šineme kolem Ruské ambasády, na parkovišti u ní stojí měšťáci. No všimli jsme si jich pozdě, tak mě jen předběhlo bílý světlo :angel Na první vyjížďku v jedné stopě (poprvé v životě) docela dobrý :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Parta ukrajinskych zedniku, pracujou fakt dobre. Kdyz jsem jim nesla obed, poodhrnul se mi cip kosile. Jejich sef vytrestil oci a od te doby pracujou jeste usilovneji :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Je vidět, že víš co na chlapi platí :D Jídlo a ukázka síly.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Já blbec chvíli myslel na proužek neopálené kůže 😳😳
Udělám co musím
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Jo cip kosile u vystrihu 😀

Sranda, ze asi budes jediny, co nemyslel bouchacku 😁
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Na bouchačku bude čas až při placení 🙂☀️
Udělám co musím
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FarmářJan »

Tak co teda viděli. Makaj proto, že se těšej se, nebo se bojej?
;)
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MartinSk »

V práci máme firmu, co pro nás vykonává některé činnosti. A když jsem kdysi prohlásil, že jeden Ukrajinec některé nástroje drží jako sapík, tak jsem se moc nemýlil. Pak měl s jejich vedoucí naprosto "zásadní" problém o nějakou kravinu, tak jsem to vyžehlil. Protože je to neskutečný poctivec a dříč. Pak chlapík přišel poděkovat a trošku jsme se dali do řeči. Ptal jsem se odkud je - no že z Ukrajiny. Já že to vím, ale odkud. No že ze Zakarpatí. Já to vím, ale odkud. Tak pak z něj vypadlo jméno městečka. Nu a já se naposled zeptal odkud a tak jsem navrhnul pár možností. Tak to už vytřeštil oči a že jak to vím. Nu já z té oblasti 14 dní předtím přijel... Jinak nějakou dobu sloužil v Leningradu u speciálních jednotek... To jsou zvraty v životě - teď je rád, že tady může vykonávat pomocné práce. Někdy ho vezmu na střelnici.
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Kluci, vy me bavite :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

V 83 letech zemřel Václav Šorel, tvůrce komiksů a vystřihovánek časopisu ABC
https://www.idnes.cz/kultura/literatura ... atura_wass

:sad
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Koukam na vypis z kreditky a vidim tam nejaky divny urok skoro 600 Kc. Volam do banky, hovor asi 20 minut. Vysvetluju situaci a zadam o informace, proc byl urok uctovan:

Banka: Tady vidim, ze jste nesplatila cervnovou splatku celou.
Ja: Ano, protoze mi tam prisla vratka za letenky, takze jsem doplacela jen ten rozdil.
B: Ale nesplatila jste celkovou castku celou.
J: A proc bych mela splacet castku celou, kdyz 90 % uveru bylo splaceno vratkou za letenky?
B: Ano, vidim tady tu vratku. Ale podle systemu jste mela splatit 20 tisic a zaplatila jste jen 2.
J: Ta vratka za letenky byla pres 18 tisic. Proc bych vam mela davat dalsich 20, a ne jen 2?
B: Protoze system vyzaduje, abyste zaplatila celou dluznou castku, jinak budou uctovany uroky.
J (uz mirne nakvasenana): A proc bych vam mela posilat 20 tis. k tem 18, ktere uz tam lezi za tu vratku?
B: Protoze system je takhle nastaven.
J (uz penim): Copak si system neumi spocitat 18+2?
B (chlapec uz to zacina chapat): No, ja se na to zkusim podivat. Po cca 3 minutach: Tak ja bych to tu zkusil zadat jako reklamaci...
J: To budete hodny...
B: Ale vysledek vam nemuzu zarucit, protoze v systemu je to vedeno jako nesplaceny uver.
.
.
.
:head :head :head

Se slzou v oku zacinam vzpominat na papirove vkladni knizky, kdy clovek prisel do Sporky, na pult polozil knizku, slecna overila na mikrofisi celkovy zustatek, pak rucne pripsala vkladanou castku, rucne dopocetla a napsala celkovou ulozenou castku, orazitkovala a byl klid...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od poloventilator »

Jako ja v jedne pojistovne, mel jsem pojistena 3 auta. Doslo k male pojistne udalosti, urazene zrcatko, prisili vinu mne. Pojistovna chtela uplatnit malus. Ja na to ze dobre, dejte mi malus, ale ja od vas dve auta vezmu pryc - prodelate. Baba tupe dokolecka opakovala to same. Uplatnili malus - a celkove na mem odchodu prodelali... Neni to co se u nas deje nak moc podobne zaverecnym stadiim pred padem velkych civilizaci ?
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od golem »

proforma: jakou máš banku?
Odpovědět