Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Je to má oblíbená. A proč ne? Pokecal jsem s pár kamarády...
Je možné, že už jí nikdy neotevřou. :( Prostě krachnou.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

No vidíš, ale proč krachnou? Protože tam museli hodit furt všichni.
Proč by ji nikdy neotevřeli? Až se tohle přežene, tak se zase otevře. Možná jiný provozovatel, možná jiný výčepní, možná jiní štamgasti. Ale není důvod, aby když bude poptávka, tak se znovu neotevřela.
Že mezitím bude pingl s výčepním kopat hroby, no, nějakou práci si najít musí.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

To je jednoduché, nechci jiné majitele, nechci jiné pivo, nechci jiné výčepní, nechci ani jiné štangasty...
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Mno jo, ale zafixovat minulost nejde. Holt jsme se narodili do divočiny. Tak musíme bojovat a nebýt konzervy,
Ostatně tohle si myslím že je obecný problém všech opatření, proč nejsou dodržována. Všichni chtějí zůstat v tom svém aktuálním komfortu, ve své bublině a nic neměnit.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

To snad ale není špatně ne?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Cipisi naopak, místa, která jsou stále stejná a neměnná jsou pevný bod v životě. Není to zakonzervování minulosti, protože to není minulost. Proto třeba máme a i vytváříme tradice.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Pro vývoj a společnost jako takovou je to špatně. Vše musí jít dopředu, ne stagnovat. Stagnace je začátek pádu. A zoufalé snahy udržet stagnaci jsou akorát zbytečným vysílením, zbytečným plýtváním sil, které je lepší věnovat vymýšlením, co nového, jak se zase přizpůsobit.

Typicky na těch restauracích. Bylo jich všude jak much, konkurence v uvozovkách, protože když šlo jídlo nahoru, tak šly všechny nahoru stejně. Jak je možné, že některé restaurace, v případě toho zavření, krachly a některé se naopak rozjely? Že by tím, že doladili třeba rozvoz a krabičky atd.?
Už jsem to tuším někde psal. Neskutečná poptávka po řemeslnících. Tak kde je problém v tom, aby se přeškolili na jinou práci? Aha, ta bublina, pohodlnost a lenost.


Bille, ale to je něco jiného. Tradice asi rozhodně není každý den vychlastat deset piv, zanadávat a pomluvit všechno a všechny a jít domů. Tradice jsou zlaté české ručičky. A holt ty ručičky budou muset teď vzít ten krumpáč ...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Bill Masen: Lépe bych to neřekl. A jdu spát. :) GN.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

cipis píše: 13.10.2020 23:58...Tradice asi rozhodně není každý den vychlastat deset piv, zanadávat a pomluvit všechno a všechny a jít domů...
Tradice jsou to, že už před hospodou víš kdo bude sedět na baru, že je pátek a zase tam bude ten dědek s harmonikou, že dole u piána budou sedět dvě starý máničky a hádat se, že když řeknu, že chci snajpra, dostanu myslivce, že tam pořád bude servírka s parádníma pětkama a dneska jí je ještě nikdo neokomentoval, takže se netváří kysele. A když si dám utopence, nebo hermelím, bude parádní. To je ten pevnej bod ve vesmíru.
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Proba »

Pánové jelikož do toho trošku dělám, tak s tím jak se to ubírá, kdo zavře a propustí zaměstnance, znovu neotevře. O práci v gastronomii není a nebude zájem ani po covidu. Práce je to tvrdá a neustálý stres a naši mladí spoluobčané s vystudovanými humanitními obory rukama dělat nebudou. Většina jich je drzá a jakmile se ohradíte, že se vůči vám takhle chovat nebudou, tak to hned vyhrožuje telefonátem šéfovi. Čeká nás skvělá budoucnost plná hamburgerů se separátem, čmoudů s kebabem kde jako hlavní produkt je prodej drog a ten zabalenej hnůj kamufláž. Takhle je to u nás ve městě.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od viktor »

Probo nemusíš se omezovat jen na gastronomii. Podobna situace je prakticky všude. Prumysl, no ten uz vlastne nemame, transformovan v montovny...kdo myslis ze tam dela ? Stavebnictví, situace je duverne znama. Proste je malo lidi co chteji delat a ještě méně tech co vi co vlastne delaj :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Zdar,živím se jako zedník osvč a ,,zatím,, nepozoruji že bych neměl do čeho. Jinak pivo piju v poklidu doma už několik let,do hospody nechodím. Přítelkyně si dá sklenku vína,popovídáme si co dnes bylo,jaký je plán na zítra či víkend. Občas samozřejmě někam zajdeme,ale časy kdy mi bylo 18 a musel jsem být s kamarády ožralý jako pes každý den zůstali v minulém tisíciletí. Osobně věřím,že pokud člověk pracovat chce,tak pracovat bude... :hand
Čechy čechům !!!!!
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Bille, to, cos popsal, není tradice. Možná rituál, ale tradice to rozhodně není.
A zásadní chyby je právě z tohoto dělat pevný bod ve vesmíru. Pak se něco stane s tou hospodou a lidi jsou pak vyjevení a neví, co mají dělat.
Jediný pevný bod v tom vesmíru jsou vlastní schopnosti, abych v tom vesmíru přežil.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od viktor »

Vaclafe mas zlate remeslo :-) zednik, instalater, elektrikar, proste klasicka řemesla..to je dnes vzacne....
muzes byt v klidu.. lidi tve profese jsou dnes a budou placeni zlatem..
loni jsem cistil studnu...s kamosi dělalo nas na tom asi 7 inzenyru :-) tak ji přezdívám "studna inteligence".
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Jj, však to jsem psal. Řemeslníci chybí, neskutečně. Klempíři u nás mají pořadník na rok dopředu. Tak jsem se s tím musel šmrdlat sám.
Je to práce rukama a ta některým nevoní. Radši jednu nadobro zavřenou hospodu a místo toho 3-4 řemeslníky a řemeslnice.
pterodaktyl
Příspěvky: 52
Registrován: 16.01.2019 8:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od pterodaktyl »

Václaf: Tuhle jsem dal řeč s výborným Panem elektrikářem. Potvrdil moje i Vaše- říkal že jak lidi byli v karanténě, zakázky narostly protože:
- lidi vymýšleli,co by si doma vylepšili
-narostly poruchy na starejch nulovanejch TN-C instalacích v hliníku. Prostě trouby běžely víc a hliník to ve spojích nedal.
No a po elektrikářovi/instalatérovi přichází kdo? No přece zedník/obkladač ;)

cipis: k těm hospodám: myslím,že redukce počtu náleven a pajzlů pochybné úrovně by mnoha mèstům byla jen ku prospěchu. Tady u nás jich vyrostlo "neurekom"- slízá se tam banda z ubytoven pro agenturní dělníky automotive průmyslu. Ožralové,feťáčci,kriminálníci. Bordel,zlodějny ,vandalismus.
Tam s návštěvou na oběd/pokec nepůjdu- a myslím,že nikdo soudnej.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Naprostý souhlas s cipis :yes

Stačí se podívat na Vítkovice, žádný pokrok, nejsou vůči světu konkurence schopné, většina vybavení tak 100 let stará a vše se tam rozpadá.

Za 20 let nebudou existovat, protože tam jsou ve vedení lidé, kteří nemají vizi a majitelé nejsou ochotni investovat do modernizace.

Bo tak jsme to přece robili celou doby, tak proč na tom něco měnit pyčo.

Tu zkostnatělost a neflexibilitu tam člověk vidí na každém kroku, i u lidí, kteří by to měli posouvat kupředu :ne
You cannot kill me as I am already dead!
pterodaktyl
Příspěvky: 52
Registrován: 16.01.2019 8:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od pterodaktyl »

DeadMan: bohužel ta zkostnatělost je zakořeněná i ve školství. Taková strojárna ČVUT pohříchu žije v dobách soustruhu SV18R a radiálky VR5. Čest vyjímkám- ale dost vyučujících nevykouklo nikdy do praxe natož do zahraničí.
Kdosi tady v jednom tématu psal,že Izrael by měl průmysl přeorientovat na služby.
Jenže průmysl v Izraeli a u nás je nebe a dudy.
Izrael- ICT,biomechanika/biomedicína, farmacie,zbrojní a letecký průmysl.
My- lisovny plechu pro automotive.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FarmářJan »

Jo, řemesla jsou zase v kurzu. Už pár let pozoruji, že se dost lidí překvalifikovává. Prostě začnou dělat rukama něco co zjistili, že je baví, i když je rodiče poslali na gympl apod. Krásně to bylo vidět na školním srazu. Ono je taky škoda, že dřív se na řemeslo posilalo stylem ty jsi blbej, škola ti nejde budeš kuchař atd. A že školy je nepřipravují víc aby uměli makat na sebe.
Václafe, děláš i menší zakázky?

A k těm hospodám, u nas v pidivesnici do dvaceti domů a tím pádem pár lidí je hospoda od nepaměti. V kronice jsem nenašel od kdy se otevřela, ale min začátek 19. století je zmiňovaná.Takže přečkala různá omezeni na chlast te doby, krize, rok 1866 kdy nam to tu v okolí vyrabovali, velkou válku jednu i druhou. Znárodnění chvili vydržela, pak tam byl úřad obce a večer se točilo pivo. Pak obec spojili s větší a byla z toho hasičárna. Hasiči točili pivo. Dodnes to je hasičská neofic hospoda. Přečkali i methanolovou kauzu, i když kanály a potok pod vesnicí smrděl rumem týden.
Když jsem se přistěhoval, tak mi bylo blbý tam lízt když nejsem hasič a nikoho neznám. Ale asi za měsíc jsem pomoh hospodskýmu složit nějaké trubky a tak jsem pokecal a chodil. Nejsem pivař, ale je to tam fajn, i když tam sedí furt ty samý lidi. Nebo možná proto, že jako takova jistota. Pivo má místní dobré z městečka, takže kdyz je návštěva tak je tam beru.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Kdo tvrdí že hospoda nepatří k České kulturní tradici, neví o čem mluví..
Hospoda byla epicentrem místních komunit, středem kulturního bytí od nepaměti...

Pravda TV , internet, smártfouny a podobné tuto tradici dost narušují.
Generace Z se vydovádí ve virtuálním světě a o kontakt místní komunitou nemá zájem.
V hospodě sedíc nad půlitrem mají oči sklopené k displeji a přes stůl si vzájemně tvítujou...

Já jen doufám, že tato tradice vydrží déle než já. :wasntme
hospoda.jpg
hospoda.jpg (66.36 KiB) Zobrazeno 2082 x
Odpovědět