Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Ztrátu ohlásím, ale ta sazba tam takováhle je. Navíc je to komplikovaný, že je to služební auto.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FarmářJan »

Je. Ale ty jsi přece nejel bez reg značky, to by byl přestupek až za 10 táců. Tobě ji někdo na firemním autě asi ukradl. První cesta je tedy PČR abys měl papír pak až na příslušný úřad.
;)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

No jinak řečeno, Bill měl kliku že ho nezastavili cajti za jízdy bez té SPZ-
Ouřadovi je jedno jestli ji ukradli nebo ji stratil za jízdy a ani nemá oprávnění toto řešit.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od golem »

Ztratil ji za jízdy, protože před jízdou vozidlo samozřejmě kontroloval ;)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Hohepa píše: 19.10.2020 6:37 Ouřadovi je jedno jestli ji ukradli nebo ji stratil za jízdy a ani nemá oprávnění toto řešit.
To je velký omyl.
Ouřada právě má oprávnění to řešit, pokud člověk nesouhlasí s přestupkem na místě. A ouřada navíc musí přestupek náležitě prokázat podle platných zákonů.
Základní pravidlu survival na silnici je s policajty se nebavíme, nic jim na místě nevysvětlujeme a ani jim nic nepodepisujeme a vše samozřejmě nahráváme na mobil. Protože v hodně případech policajti lžou. Čím vážnější přestupek, tím je toto pravidlo důležitější.
Například právě jízda bez SPZ je docela vážný přestupek, protože se hraje o papíry v čistírně. Takže pokud vás zastaví, tak jediný správný postup je, pouze odpovědět na pozdrav a na dotaz proč není na autě SPZ, odpovědět, že před jízdou tam byla a tím veškerou komunikaci s orgány ukončit.
Dále pokud nám upadne SPZ, tak nikdy, opakuji nikdy jí nedáváme za sklo. Protože tím sami sebe usvědčujeme, že víme o tom, že SPZ není tam kde má být a přesto s vozidlem jedeme.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Myšleno samozřejmě ouřada co řeší vydání nové SPZ
, né co řeší jízdu bez SPZ ve správním řízení po cajtech
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FarmářJan »

Je důležité to hlásit, nejlépe, že to někdo ukradl. Známému zmizela jen jedna tabulka na parkovišti a pak mu začaly chodit pokuty z radaru. Nejakej blb si to dal dopředu na auto, dokonce úplně jiný typ auta.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zapadlo »

Pomalu třicet let dávám lidem pokuty a nestačím žasnout jakým kokotinám lidi s občankou a bez papírů na hlavu dokážou uvěřit. Ono v zásadě platí, že čím míň tvor ví o problematice, čím míň zná zákony a čím míň má praxe, tím větší hovadiny za sebou trousí. Víc se k tomu nebudu vyjadřovat.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Hohepa píše: 19.10.2020 8:37 Myšleno samozřejmě ouřada co řeší vydání nové SPZ
, né co řeší jízdu bez SPZ ve správním řízení po cajtech
Jo tak. To jo. Ale jedná se o služebák. Takže si novou SPZ musí vyřešit firma.
Zapadlo píše: 19.10.2020 9:38 Pomalu třicet let dávám lidem pokuty a nestačím žasnout jakým kokotinám lidi s občankou a bez papírů na hlavu dokážou uvěřit. Ono v zásadě platí, že čím míň tvor ví o problematice, čím míň zná zákony a čím míň má praxe, tím větší hovadiny za sebou trousí. Víc se k tomu nebudu vyjadřovat.
bývá dobrý zvyk, že pokud s něčím na fóru nesouhlasím. Tak napíšu s čím a uvedu argumenty proč je to jinak.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Zapadlo píše: 19.10.2020 9:38 Pomalu třicet let dávám lidem pokuty a nestačím žasnout jakým kokotinám lidi s občankou a bez papírů na hlavu dokážou uvěřit. Ono v zásadě platí, že čím míň tvor ví o problematice, čím míň zná zákony a čím míň má praxe, tím větší hovadiny za sebou trousí. Víc se k tomu nebudu vyjadřovat.
POMÁHAT A CHRÁNIT? :head
"mluviti stříbro, mlčeti zlato"
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Zapadlo píše: 19.10.2020 9:38 Pomalu třicet let dávám lidem pokuty a nestačím žasnout jakým kokotinám lidi s občankou a bez papírů na hlavu dokážou uvěřit. Ono v zásadě platí, že čím míň tvor ví o problematice, čím míň zná zákony a čím míň má praxe, tím větší hovadiny za sebou trousí. Víc se k tomu nebudu vyjadřovat.
Tak ono v každém oboru se najdou různí lidé. Mám mezi PČR i pár kamarádů a ,,zatím,, jsem se na silnici nepotkal s ,,debilem,, který by si na mne honil ego. Vše se dá rozumě vysvětlit. Něco jiného je MP,s těmi se opravdu nemá cenu bavit. :hand
Čechy čechům !!!!!
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Nebuďte na něj takový. Dal to jako praktik, v té rovině tomu rozumím. I dobrýpolicista někdy někdy udělá emoční souhrn.
Udělám co musím
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Tak jsme se dnes přiblížili Velkému Cíli a koupili dům na vesnici s hodně velkou zahradou a stromy. Je to sice ve stavu k rekonstrukci, ale ne zas ruina (potřeba voda, odpad, elektrika, topení ale statika ok). Už se těšíme, až se konečně přestěhujeme z paneláku a budeme si moci vypěstovat vlastní brambory :)
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Blahopřeji 👍Ať se daří 🌻
Udělám co musím
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Paráda, gratulace a pevné nervy. :yes ;)
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Preji pevne nervy s rekostrukci.. po moji zkusenosti uz nikdy vice.. ted akorat finisujem s povolenima aby jsme na jare zacali stavet..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Díky :)

No to je teď tak trochu moje noční můra, kolik všech projektů a povolení a na co všechno budu potřebovat. Jelikož nebudu stěhovat žádnou nosnou příčku ani nic razantního, tak bych chtěl projekty a papírování minimalizovat. U elektriky se neobejdu, u topení možná kvůli dotaci a zbytek uvidím. Teprve sbírám informace, tak se může vše ještě několikrát změnit :)
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Gratulace ke koupi, ať se daří. :clap

edit:
z vlastní zkušenosti mohu říct: vyser se na dotace. Žádali jsme o zelenou úsporám a to co jsme dali navíc firmám za to, aby to bylo s tím správným papírem pro zelenou, tak to jsme zhruba dostali nazpět.
Takže finančně +-0, ale ty NERVY! :evil:
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Vzhledem k tomu že rekonstruuji barák mohu přispět svoji troškou do mlýna.
Dotace NEBRAT!!! Finančně je to v podstatě jedno, zato nervů podstatně více. A taky Vás budou moci buzerovat, lézt do baráku a kdoví co ještě.
Pokud se chcete vyhnout papírování a nebudete zasahovat do nosných konstrukcí je dobrý postup: systém postupných kroků. Spočívá v tom, že rekonstrukci nedělám naráz, ale provádím postupně. Vloni jsem na baráku vyměnil stará okna, letos jsem ho zateplil, příští rok chceme dělat topení a tak dále. Taky to má výhodu v tom, že dělám z našetřených/vydělaných peněz a nemusím si brát půjčku.
Vloni jsem se na zateplení ptal na stavebním úřadě a odpověděli mi, že se to bere jako údržba/oprava fasády. Opravy vnitřních sítí taktéž. Ale nemohu zároveň zateplovat a rozkopat všechny sítě uvnitř - toto už je možné považovat za rekonstrukci.

Prostě a jednoduše: pokud rozkopu vše naráz - je to rekonstrukce.
Pokud to dělám postupně - je to oprava/údržba.

Přeji ať vám jde oprava domu dobře a bez zbytečných starostí a zdržování. :yes Hlavně si pak nechoďte pro skruže do cukrárny :rofl

Přeji hezký den a jsem s pozdravem. M.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Zelenou úsporám jsem vzdal po několika pokusech dát dohromady mojí představu s požadovanými dokumenty.
Pak jsem předloni prošel kotlíkovou dotací, protože mi začal protejkat kotel.Už bych do toho taky nešel. Jak bylo psáno výše, co dostaneš na dotaci utratíš jinde, protože vše je potřeba s certifikátem pro dotace(tedy mnohem dražší) a to nemluvím o různých možnostech udělat něco levněji bez papíru, či z použitého.
Ještě mi z tý posraný dotace zbyla jedna Akumulační nádrž na 1200l, jestli se nepletu. Musel jsem jí na poslední chvíli dokoupit, abych nakrmil úředního šimla a dostal to. Taky protože to muselo bejt všechno do termínu, tak se mi dvířka kotle otevírají na druhou stranu, než bych chtěl.(Neměli skladem L variantu a čekat nešlo.)
Obecně všechny dotace jsou zlo! Utratíš vždy nesmyslně velkej balík za věci, který nechceš, aby ti pak vrátili někdy i až 80% utracený ceny. Ovšem za těch 20% by jsi si koupil to co chceš a bez nervů s úřadama.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Odpovědět