Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nicotinick »

Tvl, úřady. Úřady téměř nic nekontrolují, třetina lidí je buď v karanténě nebo izolaci, třetina na home-office, mají problém zabezpečit normální chod. U nás jsou na celý "okres" 2, slovy dva, lidi na živnostenskou kontrolu za normálního stavu. :roll: Ale o to nejde.
Mně zarazila ta absurdita počínání, absurdita a chaos v obsahu nařízení vlády, nic víc. :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Nekontrolují? No to by ses možná divil, co vše kontrolovali na jaře. A sice to není historka z jara, ale doslechl jsem se, že tuhle někdo před svou provozovnou zahlídl stát zákazníky, tak otevřel cca 10 minut před oficiální otevírací dobou a jako na potvoru si pustil do provozovny (není to zcela normální obchod, mají extra legislativu) kontrolu. Pokus udělit za to pokutu tuším tehdy zarazil až nadřazený orgán, kterému to přišlo přes čáru. Ale i takhle vypadá mentalita kontrolora.

Historka z konce jara: Kolegové se mi divili, že jsem paranoidní, když jsem na jaře něco zakázal a přikázal dát na web formulace, které jsou brutálně alibistické. A to mi tak jednou dopoledne zazvonil v kapse telefon a pán na druhé straně začal dělat bububu, že obcházíme zákon, že by to s námi mohla řešit ČOI a podobně ... S pánem jsem si popovídal a tím to skončilo, protože mé paranoidní alibistické formulace nás ušetřily od hromady problémů za něco, co jsme dělali zadarmo jako pomoc lidem, ale neměli jsme všechna razítka a on byl jeden z těch co vládne jednomu z razítek. Tož asi tak se to má s těmi kontrolami. S ničím nepomůžou, ale když mohou uškodit, tak to zkusí, ale rozpadlík je vždy připraven :mrgreen: .

Což mi připomíná, že se své známé musím zeptat, zda se dokázali vykroutit z absurdního nálezu z jara, nebo zda museli zaplatit flastr.
Naposledy upravil(a) PeFi dne 23.10.2020 17:44, celkem upraveno 1 x.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Hdm, to povolené je, ale to pak zase zkoumají, jestli je to převažující sortiment v prodejně nebo není :D

Nicméně asi každý pochopil, co jsem tím chtěl říci ;-)
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

No takže mě tento týden v úterý či středu popadla naprosto šílená únava (doprovázeno sračkou a lehčím kašlem) jsem se zajel podívat jak vypadá odběrové místo u nás na okrese. Všude v televizi vidím jak se testuje že nestačí špajdlíky a jaké jsou kolony na odběrových místech, takže jsem očekával že uvidím kolonu aut a nestíhající zdravotníky. Cha, zavřená brána, za tím stan Městské policie, vstup pouze na objednání. Nikde ale jinak ani živáčka. Nejbližší termíny objednání někdy druhý týden v listopadu a to tam člověka musí poslat hygiena nebo obvoďák, který v této době není dostupný a vyšetřuje po telefonu. Vidím to na teplý čaj, do pondělí to vyležet v posteli a pondělí ráno hurá do práce :( Ještě že se nešíří mor.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Snad jen vojáci testují bez dvojitého objednání. Nechápu, proč si stěžují politici, že lidi nechodí. Chodí, ale úřední šiml je vyhazuje. A znovu už nejdou. Jak jsem psal, taky jsem vylít z Vinohradské Nemocnice, že objednání lékařem nestačí. Tohle nikam nepovede.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dnes maly vylet. Hadanka pro mistni: kam jsem se zatoulala? :-)
20201024_113457.jpg
20201024_113457.jpg (331.95 KiB) Zobrazeno 2061 x
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Na krchov...
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Na koenc světa, pohled přes okraj :)
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MarS »

Vimperk?
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nicotinick »

Krematorium v Pelhřimově to není, to vím. :)


Dnes jsem zaslechl pěknou zkratku. "Mně Germáni na hranicích testují furt. Aspoň vím, že nejsem Cozitivní."
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MarS »

proforma se nenápadně zvala na kafe a vono nic :lol: 8-)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

MarS: bingo! :-)
:hand
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

nápověda? EXIF ;)

Obrázek

jinak fajn telefon proformo :yes
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MarS »

proforma píše: 24.10.2020 19:07 MarS: bingo! :-)
:hand
no neke...

střelil jsem jenom od boku, ani zdaleka to tam neznam. Mám tam odtud tedy několik spolužáků, ale byl jsem tak 5x


devlop

a jo vidíš to, teď to vypadá, že jsem to hacknul .. :head
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Dnes naháňka na prase. Čekal jsem že nás bude pár, ale účast velmi hojná. Asi si všichni říkají - dokud to je ještě povolený. Obvykle se sejde sotva přes 30, dnes 40. Sraz na parkovišti fotbalového hřiště. Při příchodu jsme byli s rouškou, či respirátorem na hubě jen asi 4, ostaní roušky pod bradou, ke konci jsme zbyli jen dva. Symbolicky jsme se začali oťukávat loktama, ale někteří si standardně podávali ruce. Viděl jsem jednoho, kterej všem podával ruku a říkal, že kdo se nebojí, ten si podává ruku, jak potom běžel k autu a dezinfikoval se. Takže machírek, ale sám se taky bojí. Rozestupy dodržovali všichni nejenom na nástupu, ale i při běžných hovorech. Udělali jsme dvě leče, výřad a na závěr předseda zavelel rozchod, takže my zvyklí z vojny jsme dupli pravou a domů se jelo už bez obvyklého loučení. Poslední leč zrušena, jsem zvědav na počty za 14 dní.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Devlop - EXIF
Úplně jsem zapomněl co vše jde z fotky vyčenichat.
Můj starý komunikátor to částečně uměl.
Tablet jsem to teď zkusil naučit, něco jsem stáhnul, ale nic moc. Funguje to jen omezeně. A NTB nemám teď náladu krotit. Stejně je už těsně před smrti...
*
Nějaké psaní např. tady:
https://moje.tajemno.net/exif/
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Rafael: zkus toto http://www.takenet.or.jp/~ryuuji/miniso ... d/english/
exáč má je jen cca 700KB, netřeba instalace, to musí jít pustit na čemkoliv, na čem se horkotěžko rozjede Windows ;)

jinak spousta lidí zapomíná, co vše jim do Exif dat ukládá automaticky jejich phone. Postnout fotku typu "koukněte, co jsem si dnes koupil" někam na chat a nevymazat exif data se rovná oznámení "tak tady přesně bydlím" :lol:
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Díky za info a reakci.
*
A snad to někoho, i když ta jistá opatrnost na tzv. sociálních sítích mnoha lidem zveřejňujícím tam své osobní fota bez úprav nic neříká....
*
Sami si říkají a dávají tipy k vykradení apod.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

I pouhý IrfanView umí ten EXIF zobrazit - ale co je daleko důležitější, umí ho z fotky i "vyčistit" stejně tak jako úplně všechny ostatní (EPP, komenty, IPTC, atp...) nepodstatné informace - a to lossles! (Prostě to jen odebere z hlavičky). Zůstane pak čistý prostý JPG soubor, bez jakýchkoliv informací.
(při zobrazení v irfanu stisknout SHIFT+J a dole vybrat volbu Clean all APP markers)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1480
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

devlop píše: 24.10.2020 22:08...jinak spousta lidí zapomíná, co vše jim do Exif dat ukládá automaticky jejich phone.
Desitkovej android uz (konecne!) nabizi automaticke odstraneni osobnich informaci (poloha, model telefonu, etc.) pri sdileni obrazku... :ugeek:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Odpovědět