Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Díky za informace, já měl právě nucený pobyt v ústavu vždy spojen s nutností zbavení svéprávnosti, žil jsem tedy v omylu, že jedině tak nemůžeš podepsat reverz. Takže to bude běh na dlouhou trať se toho magora zbavit a čím dříve začne jeho agresivita a výlevy se dveřmi a řvaním z okna gradovat a počty výjezdu policie se zvyšovat, tím vlastně lépe. Nebo se taky můžeme odstěhovat :) ale do toho se mi vůbec nechce. Nebo doufat v to, že jeho oblíbená kombinace chlast, marihuana (neskutečný smrad na chodbě) + prášky na hlavu, ho jednou dovedou k chuti si vyzkoušet, jestli umí létat, okno má otevřené furt ;) Je to smutné, že stačí jeden magor v domě, a ovlivní životy dalších 4 rodin.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Jako nesvéprávný nemůžeš volit, manipulovat s nemovitým majetkem atd., a dělat nějaká závažnější rozhodnutí, ale mezi lidi můžeš. My jsem díky problémům se sousedy prodali se ztrátou byt na hezkém místě - nervy má člověk jen jedny ...
Je když tak je celkem důležité nechávat za sebou papírovou stopu (oznámení na PČR, stížnosti na úřad), abys měl pro případ konfliktu a následný soud důkazy o tom, že problémový je skutečně soused a ne ty.

Ale přes úřady žádné reálné řešení nejspíš nepřijde. Rychlé řešení je nějaký Ivan s Vasilem, kteří dotyčného doučí zásady slušného chování. Pokud je dotyčný nějak víc duševně nemocný, tak ani Ivan s Vasilem nejspíš nebudou řešení, protože jeho mozek nefunguje racionálně.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od step »

devlop píše: 05.11.2020 15:06 nucený pobyt v ústavu vždy spojen s nutností zbavení svéprávnosti
Ono je několik stupňů:
- dobrovolná hospitalisace - překvapivě většina bláznů je v nemocnici dobrovolně, či v průběhu léčby podepisují souhlas s dobrovolným pobytem.
- nedobrovolná hospitalisace - bez souhlasu (nejen blázni, ale i lidé v bezvědomí apod.)
- ochranná léčba
- zabezpečovací detence

§ 38 odst. 1 písm. b) zákona č. 372/2011 Sb. Podle tohoto ustanovení lze pacienta hospitalizovat bez souhlasu při kumulativním naplnění těchto podmínek: (a) pacient ohrožuje bezprostředně a závažným způsobem sebe nebo své okolí, (b) pacient jeví známky duševní poruchy, touto poruchou trpí nebo je pod vlivem návykové látky, (c) hrozbu ze strany pacienta nelze odstranit jinak

dále rozvedeno třeba zde: http://www.socialniprace.cz/zpravy.php? ... clanek=861
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

drigon píše: 05.11.2020 13:03 Ještě doplnění: je to ten typ ženské, co má vždy, všude a ve všem pravdu. Místo jazyka žihadlo, příjemná jako vosa v trenkach. Úplně k :puke Říkala, že si to dojde na město vyřídit. To jsme zvědaví, jak tohle dopadne. (je schopná psát stížnosti od hajzlbáby po mezigalaktický soud. A hádat se i několik hodin v kuse).
Tak ji měli ohnout přes kontajner a vyřešit to ,,domrdou,, všichni členové hlídky. I když,třeba by šla další den znovu :rofl :rofl :rofl
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Dneska se mi podarilo uplne cirou nahodou koupit mb vito v super stavu za super penize. Porad jsem vybiral nejakeho jeepa na pozemek a okolo baraku a naraz prislo toto. Proste dobrej den
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

👍
Udělám co musím
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Martysedlak »

Dnes konečně sluníčko tak sadíme, hrušně, jabloně, a švestičky :yes Vše původní staré odrůdy.
20201106_155545.jpg
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od marabu »

:F Pěkný, tak ať se vám to dobře chytne, vody teď bylo dost :)
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od marabu »

Dneska je fakt hnusný počasí, sice to k podzimu tak nějak patří, ale mě za mlha dobře nedělá :-/ to mám radši když chčije.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Ja mam dneska od rana na pozemku bagr a taky dela diry pro stromky (potreboval jsem vykopat i nexo jineho tak se to vzalo pri jednom).. zatim jsem jeste v praci ale uz se i to krati tak se tesim na sazeni
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Tak jsem si na rybách spálil čumák začátkem listopadu. Vody v řece moc, tak jsem chytal na slepém rameni. Ryb málo, ale ty barvy v celodenním slunku, prostě nádhera. A hned 2 dny za sebou!
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak dnes bylo hezky, tak jsem vytáhl mašinu, hezká vyjížďka, ale ke konci už jsem se fakt klepal jak drahej pes.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrbodol »

No já byl dneska už snad se 4 zájemcem o pronájem. Hrůza. 2 roky zpátky jsem musel vymazat inzeráty z netu po půl dni bo jsem nestíhal telefonovat a teď jak je ta krize tak bída. Ze všech těch zájemcu jedinej pár z Ukrajiny co nejsou v žádný exekuci , insolvenci , bez bydliště a to mi nevaděj ani cikáni a cizinci pokud to je slušný a pracuje. Zlatý moji staří nájemníci a to šlo o cikoše z východu.
Jinak koukám co lidí jezdí najednou do přírody víkend co víkend nemožnej nárůst, hlavní trasy na kokořínsku nejde nikde zaparkovat.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Dneska jsem od rana sazal stromy a hlavne makal s lopatou. Vcera se bagrista nejak rozvasnil a udelal mi diry cca 1x1x1m. Takze masakr. Ale stromy mam uplne peckovy - kamos co dela arboristiku mi dovezl smesku ruznych odrud a ruznych druhu (svestky, jablka, hrusky, jerabina, orech) a uz krasne veliky stromy. Jeste me ceka tak jeden den s lopatou... Jinak uz naplno vyuzivam nove vito a porad se divim jak jsem do tedka mohl existovat bez dodavky :D Sice jsem si mohl brat z firmy ale taky porad neni k dispozici a tak...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od xgordon »

Jason píše: 08.11.2020 19:31 ..... kamos co dela arboristiku mi dovezl smesku ruznych odrud a ruznych druhu (svestky, jablka, hrusky, jerabina, orech) a uz krasne veliky stromy. ...
Prosim ta, mas nejake foto tych stromov? Chystam sa prekopat celu zahradu a rad by som tam dal nejake ovocne stromy, tak hladam inspiracie. Cca 4 roky dozadu som nasadil hrusku a nejak este z nej nic nie je, mahrulu mj spalil mraz a broskyna umrela do pol roka na nejaku chorobu. Vsetky ale boli mladniky bez koruny.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

fotky udelam zitra nebo pozitri az budu pokracovat... Prave ze jsem si nechal dovezt uz vetsi stromky a ne takovy ty mrzaky co prodavaji v zahradnictvi... tak snad i neco vydrzi..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@ Jason: odkud jsi ty stromky bral? A nedas kontakt na toho arboristu? Klidne SZ :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

proforma mas to tam
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Teď jsem 4 hodiny čistil, včera koupenou, samonabíjecí brokovnici. Nedokážu pochopit, že to někdo nechá takto zasrat. Pak se diví, že jim to nefunguje jak má. :head
IMG_20201113_193834.jpg[/attachment [attachment=0]IMG_20201113_160932.jpg
Chápu, že ne každý si to troufne rozebrat ale když to začne zlobit tak to snad odnesu k puškaři.
Přílohy
IMG_20201113_193834.jpg
IMG_20201113_160932.jpg
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

To je CZ 241?
Odpovědět