Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Můj první odhad byl totéž, ale myslím, že to bude složitější.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od step »

proforma píše: 22.12.2020 9:13 Tedy, ja fakt ziram:
- v sobotu rano objednana Skrama ve Finsku
- pondeli 17.56 predani DHL
Když jsem bral z Amazonu z USA tlakový zavařovací hrnec, tak ve středu odpoledne jsem objednal, ve čtvrtek mi přišly celní papíry k vyplnění a v pátek ve 13hod doručeno, tedy necelých 48 hod z USA i s proclením, neuvěřitelné.

Skrama - parádní volba nože, jsem s ním maximálně spokojen. Ještě jsem k němu bral jako menšího bráchu Jääkäripuukko 140. Akorát jsem po několika pokusech rezignoval na samodomo pouzdra a nakonec si přiobjednal ještě originální pouzdro na oba.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MrPorter »

A mezitím zde v ČR, naše úžasná Česká pošta, služba převoz uložené zásilky na jinou poštu - výsledek je že zásilka je na poště 50km daleko, protože má podobný PSČ. A znovu už vás přeposlat nenechají...
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak už mám sledovací čip v mozku :D Dneska jsme byli všichni (na nátlak prarodičů) na rychlotestech. Organizace skvělá, bez čekání, personál vtipný a přátelský, lechtalo to ale fest.
Když uvážím, že to s ochranou nepřeháníme (masky jsem ani po letech z ABC bedny nevytáhl), pořád nějaké služebky do té strašně Prahy, podvratné navštěvování ilegální sauny..., tak jsem byl negativním výsledkem docela překvapen. I když spolehlivost není nejvyšší... Každopádně pracovníci odběrného místa :yes

Zboural jsem kapry a teď nákladám hovězí a zapíjím to famózním ryzlinkem rýnským červeným z Mlazic (málo rozšířená odrůda, která mne moc baví).
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

I já se umím radovat z maličkostí. Dnes jsem si vyzvedl opravenou vochcáfku a je to krása když auto v zimě topí. Pro někoho samozřejmnost,ale nemusí být tak vždy :rofl :rofl
Jinak zjištěn akutní nedostatek střeliva 12/89 :shock: 12/76 hromada,naštěstí :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ten pocit, kdyz vam vola neznamy cislo, rychle si to overite na netu a zjistite, ze je to hasicska zbrojnice v miste bytu, kde zrovna nejste...
.
.
.
Byl to omyl, nastesti :-D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Dnesni usmevna story- odjizdim z ryb, svitilnu mam na cervene diode neb nerad svitim v prirode bilym svetlem, za vsi se na mne nalepi blbecek, pak mi tam pusti dalkovy, po 3 km v dalsi vsi mi nakonec vyblokuje a zacne vyrvavat ze ma me vybrzdovani na kamere (kdyz mam nekoho na kufru tak pred kazdou zatackou bliknu brzdovkama) ze to odveze policajtum, tak jsem spustil sve fraze"dobry vecer pane ridici, pokud mate podezreni na spachani prestupku, podejte podnet k prosetreni udalosti na mistne prislusne sluzebne pcr atd." Pak jeste chvili krafal ze je mistni,(sranda-ma rodna ves)a ze uvidim (subu ma prazskou spz v plzenskem kraji). Tak sem nanej na blba zvedavej jestli ten zaznam poskytne, to si na nem smlsnu, dokonce i na to slovni vyhrozovani jsem ho natahl pred tu jeho slavnou kameru-opakovane omezovani a ohrozovani nedodrzenim bezpecne vzdalenosti, pak blokovanim, vyhrozovani jo a este nedodrzel covid odstup 2 metry, takze ten to ma rovnou na opratku😁

Nicmene ponauceni pro vsechny, po opusteni prirody prepnete svitilnu na plnej vykon! A za mne dukaz, ze je dobre mit modelovou situaci promyslenou dopredu. Nemit to promysleny, tak sem ho bud vykaseroval nebo nevim
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Včera se mi podařilo potkat u nás v rodné vsi před jednotou Afričana. Černý jako noc, špinavé šusťáky/tepláky, boty které na první pohled měly v sobě spoustu kilometrů, v ruce mobil větší než můj tablet a spustil na mě:
  • „Heloumajfrend…“<afričtina>,<afričtina>,<afričtina>.
  • „Nerozumím ti příteli ani slovo, umíš česky?“
  • „Eeeh, HELOUmajfrend…“<africkézaklínadla>.
  • „No tak to si moc nepokecáme, nazdar!“
Šel sem si nakoupit. Na jednu stranu jsem měl strach (stál hned vedle mého „vozidla“) na druhou stranu trochu výčitky, že jsem ho tak odbyl. Určitě chtěl buď prachy (žádné bych mu stejně nedal) nebo nějaké ubytování, ale zas na druhou stranu bylo vidět že nějakou cestu už má za sebou a že první třídou vyloženě necestuje. Pochybuju, že věděl kde se vůbec nachází. Něco k jídlu a vodu jsem mu koupit mohl. Jestli sebou něco měl tak určitě eura. No bylo to celkem jedno, protože když jsem vylezl, po Afričanovi ani stopy. Poněvadž dokolečka kroužilo reflexní vozidlo s nápisem "CELNÍ SPRÁVA".
Jak to vůbec je s takovýma „uprchlíkama“? Máme povinnost je někam hlásit nebo tak něco a nebo jelikož jsou v Šengenu, tak už na ně kašlat a naopak jim dát něco na cestu, popřát, zamávat a ukázat jim směrem na Německo a UK? Už jste se s něčím takovým setkali?
Stejně je nechápu. Hnusně jak sviňa, bláto, zima, déšť, mlha. Já nabalený v oteplovačkách, kanadách, bundě a vestě, na hlavě kukla, šátek a zateplená helma. Do obchodu leda s rouškou protože čím víc na server tím tvrdší opatření proti pandemii a stejně z té vyhřáté Afriky zdrhají na sever. To už jim tam musí dole být sakra horko, že se plahočí takovou dálku do zimy, deště a bláta.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Oni se plahočí takovou dálku do země zimy, deště a bláta a bohatých sociálních dávek. :evil:
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

PaF: K nám těžko. To by si sebou museli na zádech táhnout harém Afričanek a museli by věty namísto „Heloumajfrend“ začínat „Razysmus Dylno!“.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Sám jsi odhadl, že byl "On the Road to the West".
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Dcera (dospělá) dostala k vánocům nefalšovaný poctivý rtuťový teploměr.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

Plodné/neplodné ? :beer :lol:
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Grunt píše: 23.12.2020 20:25 Včera se mi podařilo potkat u nás v rodné vsi před jednotou Afričana.
Mohl si na něj zkusit "Halt, dokument!", třeba by z něj byl novej Usáma Bolt.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zapadlo »

cit :
"Nedovolené překročení státní hranice nezakládá trestnost osoby, která překročí státní hranici protiprávně, a to bez ohledu na to, zda překročí státní hranici v místech určeného hraničního přechodu (např. za použití cizího cestovního pasu), anebo mimo takové místo. Samozřejmě kromě případů předpokládaných ustanovením § 171b tr. zák. (tj. překročení státní hranice za použití násilí nebo pohrůžky bezprostřední násilí). Protiprávní překročení státní hranice samo o sobě nenaplňuje zákonné znaky skutkové podstaty trestného činu; může se jednat toliko o přestupek."

policajty samozřejmě zavolat můžeš, pokud nebude mít v pořádku doklady, zavolají cizineckou policii.
(Ideální případ)
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

… a už si ho tu necháme :head
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Lepší mu přispět na lístek za makrelou :D
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

cipis: No přesně to jsem se chtěl i zeptat.

Co v takovém případě dělat, resp. co byste udělali vy? Teď jak jsou "zavřené hranice" (dnes jsem se byl podívat na hranici a krom cedule nikde nikoho a je tam zcela volný průchod – toliko jako poznámka pod čarou), tak převaděči mají nějaký morální či možná legální problém, takže je vyhazují buď v Maďarsku či před naší hranicí a zbytek do země zaslíbené už si musí dojít milý Afričtí či Asijští turisté pěškobusem sami.

Když to vezmu všehovšudy kolem:
  • Nic mi neudělal
  • Neokradl mě (z toho jsem měl trochu strach)
  • Nedal mi přes hubu
  • Netvářil se nepřátelsky, spíš naopak
  • Na rozdíl od většiny povalečů co před tou jednotou žebrají s krabicákem či plastovkou v ruce byl očividně střízlivý, namakaný a měl cíl a jeho boty prozrazovaly, že se za ním taky jde.
Jako dvacku na bus bych mu klidně dal (stál tak asi padesát metrů od zastávky a pochyvuju že o tom věděl), ale nedovedu si představit jak mezi těma bábinama/důchodcema sedí roztrhaný namakaný černoch a dělá že tam patří. Ten by tam vyčuhoval i kdyby si tam sedl v kroji. Předpokládám, že teď se ty případy jen budou množit. Takže hlásit na příslušné orgány nebo naopak něco upustit, ukázat směr a popřát šťastnou cestu?

BTW: Jak můžou cestovat bez baťohu či nějakého báglu?
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Oni mají v tom ajfounu aplikaci kam se musí do večera dostavit a kde je pro ně zázemí - sprchy, prádlo, jídlo, spaní. Takový sólo jedinec se obvykle ztratil z cestujícího chumlu. U nás takový bod byl v čechách u nějaké přehrady (před lety, nevím kde je dnes). Proto jsou čistí, najezení, nestrádající a nemají žádné bágly.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

bacil: Tak ale to musí být buď někde v Německu a nebo hodně ve vnitrozemí, protože když ho chytnou celňáci tady, tak automaticky putuje na služebnu Inspektorátu cizinecké policie, kde je zadržovací místnost. Poté začíná vyšetřování, odkud turista je a pokud se na to přijde, okamžitě je do země původu (či zdrojové země nebo tak se to nějak jmenuje) deportován a může zkusit druhé kolo.

Vím o tom že tam dostanou najíst a ano máš pravdu, přespávají tam dokud se to nevyšetří a nerozhodne se co s ním.
Odpovědět