Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Co pro tebe znamená pevný internet? Jakýkoliv kabel? Ať již kabelová televize, po telefonní lince nebo výhradně jen datový ethernetový kabel? Asi taky dost záleží jaká přesně lokalita.

Já mám teď celkem nově vdsl internet, jede to 190 Mbit přestože v totálních prdelovicích.

Velká trojka a všichni další nakupují službu od Cetinu. Takže ceny +- stejné, ale jde dost i o ty doplňkové (třeba pronájem modemu zdarma, ipv4 zdarma, isntalace zdarma...). VDSL umožňuje použití bondingu, s čímž má zrovna velká zkostnatělá trojka trochu problém, že i když jsi daleko a dráty by to neumožnily, tak dostaneš internety dva a krabička je sloučí v jeden dvakrát tak rychlý.

Já mám net od Metronetu. Problémy nejsou, fungují dobře, nabídka ceny dobrá a dost věcí v ceně.

Porovnání cen:
https://www.zive.cz/clanky/prehled-kdo- ... fault.aspx
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BiSon »

proforma:
mrni na wifi, beze srandy. Ja na podzim menil poskytovatele, moznost byly
- cetin
- neverejna wifi 3.7GHz (nemela by byt tak zarusena)
- wifi 60GHz

Ve zkratce:
Cetin provozuje draty, cast z nich vybudoval jeste SPT Telecom, cast buduje prubezne. Pokud mas pevnou linku, mohlo by fungovat xdsl, zkus kontaktni formular na jejich webu.
3.7GHz, max nabidnuta rychlost byla 40MBit. Jde o licencovane pasmo, melo by byt daleko mene zarusene.
Wifi 60GHz - nova technologie, bezlicencni pasmo, povolena CTU od 2019. Me byla nabidnuta rychlost az 160Mbit. Ruseni z principu daleko mensi nez std wifi 2.4Mhz/5Mhz.

Presneji neporadim, zalezi kdo a co v tvem okoli nabizi. Ja nakonec vzal tech 60Mhz, rychlost dostatecna a levnejsi nez pres cetin.
Chce to asi i oslovit providery, ani jednu z tech wifi nabidek jsem nenasel primo na webu. I kdyz jsem to mozna jenom prehlidl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Permonik píše: 08.01.2021 17:46 Co pro tebe znamená pevný internet? Jakýkoliv kabel? Ať již kabelová televize, po telefonní lince nebo výhradně jen datový ethernetový kabel? Asi taky dost záleží jaká přesně lokalita.
Jedine telefonni linka. UPC k nam nikdy nevedlo (nehlede na to, ze ted je pod VDF) a optika sla taky jenom okolo.
Diky, super odkaz, prostudovala jsem a trochu navedlo :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

BiSone, diky, zkusit primo Cetin mne nenapadlo :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Cetin, pokud vím, koncové zákazníky neřeší. Cetinem podle mě bylo myšleno oslovit ty poskytovatele, kteří přeprodávají VDSL od Cetinu.
Než se upíšeš k VDSL, zamysli se nad tím, zda je pro tebe podstaná rychlost stahování, nebo rychlost odesílání. Ono to VDSL 50/5 znamená, že rychlostí až cca 50 Mb/s stahuješ, ale odesíláš pouze rychlostí 5 Mb/s. To někomu může vadit, ale většina normálních uživatelů si té asymetrie ani nevšimne, protože data většinou neproudí od nich, ale k nim.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BiSon »

PeFi píše: 08.01.2021 18:06 Cetin, pokud vím, koncové zákazníky neřeší. Cetinem podle mě bylo myšleno oslovit ty poskytovatele, kteří přeprodávají VDSL od Cetinu.
Presne tak. Ale maji na webu dve dulezite veci - formular na trasovani kabelu s informaci o maximalni rychlosti a seznam spolupracujicich provideru.
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Právě kvůli odesílání si platím vdsl 250 Mbit, protože to potřebujeme s manželkou oba pro práci.

Ten formulář na webu dnes ukáže skoro vždy plnou rychlost, pokud tam vede kabel. Realita ale bývá jiná, protože počítá pouze vzdálenost bodů a neuvažuje kudy přesně ty kabely vedou a jestli náhodou nejsou tenčí, než běžně. Takže to může dost kecat s tím, že realita bude horší (ale na to ti zas pomůže ten bonding). Lepší asi nebude :)
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

proforma: ITU-T V92. Funkční odkudkoliv a na to tlachání na Rozpadu (a podobných BBSkách) plně dostačující ;)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ty jo, to je vzpominka! Clovek zacal stahovat mail s prilohou a pri tom stihnul uvarit veceri :-D A k tomu mel v compu nainstalovanej meric pripojeni se zadanou cenou minutoveho hovoru, skakalo to tam jak na benzinovym stojanu...

Diky vsem, uz jsem to vyresila, klicovy byl ten odkaz na Zive. Vyborna inspirace :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

proforma píše: 08.01.2021 20:05 Clovek zacal stahovat mail s prilohou a pri tom stihnul uvarit veceri :-D
Proto velká data (vim že Atlas to kdysi právě v dobách dial-upu měl omezeno do 1MB myslím) do příloh mailu nepatří! A to už od dávných dob. Ale člověk to může opakovat jak nějakou mantru furt dokola.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

V dobe, kdy byl dial-up, byla 1 MB priloha sakra hodne, vetsinou to bylo radove min. Nezapomen, ze disketa (ta mala) mela 1,44 MB a na 10 disketach byly cely Windows :lol:
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Na třech (windows 3.0, 3.1) nebo na jedné (windows 2.0). Až Windows 3.11 for workgroups byly obrovské kvůli sítím a ty byly na těch 10.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Jo, mas pravdu, ale 3.0 jsem si neinstalovala, ty uz jsem koupila s compem, na ne jsem si hned nevzpomnela :-)

Netusite nekdo, kolik dat se veslo na MG kazetu? Jsem to nikdy nezkoumala, ale par kB to byt muselo :-)

Pamatuju na svuj prvni comp, na ktery jsem byla desne hrda (predtim jen compy ve skole nebo v praci), byla to 286 s RAMkou celych 8 MB a rychlosti 6 MHz. Proste delo! Jo, to byly doby :-D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

1 MB taky kurňa kopec dat je. Ono už si to akorát lidi co provozují 100Mb Wi-Finy a mají VDSL od Cetinu neuvědomují. Modem takovým lidem.
proforma píše: 08.01.2021 20:12 a na 10 disketach byly cely Windows
Jako tenhle?:
win386_000.png
win386_000.png (8.48 KiB) Zobrazeno 2326 x
krnl386_001.png
krnl386_000.png
bacil: Přesně tak. Většina obsahu je zaplácana nesmyslem, jádro by se v pohodě vešlo na 2-3 diskety.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

:yes
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

proforma: Jinak ať odpovím i druhý dotaz. KCS udává baudrate mezi 300–2400 baudy. Didaktik (Spectrum Tape Interface) má v průměru tak 1,2-1,5kbaudu takže si to spočítej. Záleží na délce pásky. A to bez turboloaderu, které to zvládly rychleji.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cortes »

Tak nevím-)
S partnerkou máme oba dva zvýšenou teplotu 37,2-37,3.
Opakované měření od 20:00 do 23:00 hod.
+ Únava a partnerka mírná bolest břicha od včerejška.
Jinak pohoda.
Tak uvidím ráno, jestli bude zase zvýšená.
Mám jít do práce-), mezi lidi.
Na testech 31.12 a negativní.
U nás v práci, pár pozitivních.
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

No já zastávám názor, že s teplotou by člověk do práce (mezi lidi) prostě chodit neměl. Je to nezodpovědné. Covid neCovid.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

S takovou bych už nikdy nikam nešel.
Nejhorší na těchto měřeních je to, že to člověk nemá zkalibrované a že neví, jakou má tu teplotu normálně.
37,2 je u mě někdy úplně normální. A z toho mám pak období, kdy mi to nepřeleze 36,6 ...

Nicméně jestli je to změna vůči standardu, tak bych se pro nevolnost omluvil. Chráním tím případně ty pitomce, co řeknou, že simuluji ...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Dobrá, napsal jsem to špatně, ne s teplotou, to může být 37,0 i ale s horečkou nad 37,5. Ale teplotou tělo většinou říká, že něco není v pořádku. Jasný že kdo má 37.0 i celkem běžně, tak to asi neřeší. Každý to má asi jinak. Já mám spíš problém že jsem zas většinou podle všeho podchlazený. 36,1 atp.

A podle těch hodnot co uvádíš, je to asi na zodpovědnosti každého z nás. ;)

Já osobně, když mám 37,0 tak mám pocit že umírám, ale jsou lidi kteří mají 39+ a dokáží fungovat. Bohužel (bohudík) to není můj případ.
Odpovědět