Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

No mě teď dvakrát za poslední dva měsíce překvapilo, že se mi dopis objevil ve schránce v sobotu odpoledne
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od TomSmith »

Co děláš zejtra? No, pošta mi má doručit balík, tak budu od devíti do čtyř doma ..
A pak? Pak si půjdu na poštu pro ten balík.

Dal bych ještě jeden vtip o české poště, ale stejně by vám "nedošel" :mrgreen:

POKÁČ - Rád chodím na poštu :D
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

2 Permonik
Za to nejspíš pošta nemůže a hází Ti to tam BIS, až si to přečte. :rofl
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Bohužel to občas ovlivnit nemohu, jak kdo posílá.
Předchozí "incident" mám na kameře, ostatně jsem to psal, ten ze 4. února se mi snad ani nechce hledat.
Nejhorší je, že když nemám ani lístek ve schránce, tak si nemůžu "přesměrovat", tedy dát opakované doručení.
Ty dva balíčky (ze tří) z minula šly, protože hodila pošťačka alespoň lístky do schránky, on tom jednom a teď tomto novém, tak bych ani nevěděl, že je na poště, kdyby mi pán neposlal SMSku, že to už poslal (a ten minulý pravidelně sleduji aliexpress).
Chápu, že moc práce, že se nestíhá, ale i ty nejhorší přepravky to vždycky nějak udělají, vrazí to sousedům, nechaj mi to na firmě, šoupnout do jejich pointu či zavolají a domluví se. Anebo to dovezou v sobotu :)
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Před chvílí u nás padal namrzající déšť. Na zemi se utvořil až centimetr ledu. Pak chvílí padaly kroupy a momentálně silně chumeli. Bude to zajímavá noční... .
20210207_235522.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Málem jsem po ránu s tím hráblem chcípnul! A asi nebudu dneska sám co? Aspoň že je to prašan.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

U nás napadly uchcané 2cm, ale je pod tím ta ledovka ze včera... :evil:
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

No jestli vyjde předpověď tak tento týden kolem -15 k ránu a příští týden až -18. Na to že jsme nějakých 250 m.n.m slušný... asi bych teď nechtěl bydlet někde na Kvildě.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

U nás napadlo tak deset čísel.
Když jsem očistil malé autíčko a vyjel před barák, tak jsem měl sto chutí se vrátit pro subaru. Ale nechtělo se mi znovu čistit další auto, tak jsem to risknul. Padesátkou jsem do práce dojel, ale občas jsem viděl kontrolku co značila prokluz kol :)
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Tak tu vidím občas i na suchu, ve Fábce :D
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

U nas klasika - kdyz jsem prohazel vjezd, projel pluhar a mohl jsem zacit hazet znova - takovy dvoufazovy trenink hned rano.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Já ráno zjistil, že než oškrábu ten centimetr ledu, tak tam budu pěšky 2x :D
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dnes PCR odber. Vstupni chodba 3x2 m, spojovaci chodba 1,2 x 5 m, cekarna 4x4 m, ordinace 3x3 m. Vse nevetrane, okna radne utesnena, lidi jak mravencu (cca 11) a vsichni narvani v cekarne. V nejmensi, odberove mistnosti, ktera ma stale otevrene dvere do cekarny, posadi kazdeho na stejnou zidli. Pri odberu ten respik jaksi stahnout musite. Sestre to trochu trva, na zadrzeni dechu to neni. A dalsi...

Bylo by fajn, kdyby se nekdo nad umistenim odberoveho pracoviste zamyslel, zvlast kdyz tu radi nakazlivejsi varianty, a nevyrabel dalsi zbytecne infikovane...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Ty šíříš poplašné zprávy!!! Teď jsem zase slyšel v televizi Hamé, že za všechno můžou neposlušní občané a že musí být větší přísnost. A Ty píšeš takové nesmysly :roll: :rofl
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

:D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

proforma: Ono je to asi jak kde. Já byl na PCR testu u nás, není to ani měsíc – stanoviště pro odběr vzorků na PCR mimo hlavní objekt nemocnice, ve stanu ve kterém není co utěsňovat, protože je ze všech stran otevřený. Člověk si sedne na lavičku na které většinou nikdo není, protože všichni čekají před branou. Sestřičky pendlují mezi stanem a nevytápěnou budkou ve skafandrech a klepou kosu a jen se modlí aby už šichta skončila. Schválně se pojedu podívat kolem teď jak budou mrazy, ale předpokládám že u ohýnku sedět nebudou. Fakt jim není co závidět. Aspoň teda u nás.

Jinak co jsem tak zagooglil, tak na spoustě odběrných míst se to provádí ve venkovním stanu. Takže to máte nějaké luxusní nadstandardní odběrové místo.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

U nás odběry také naprosto v pohodě. Židli neřeším, kalhoty si neolizuji.
Na zadržení dechu jsem vždycky vydržel v pohodě i "stereo odběr". Chce to víc trénovat ;)
To spíš válčím s tím, že mezi prvním a druhým "ďobnutím" mám problém si nekejchnout a neodfouknout sestřičku. Jinak s těmi je pokaždé sranda, stejně jako většina zdravotnického personálu mají můj obdiv.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Zidli taky neolizuju, resim, ze na tom samem nevetranem miste dychalo X lidi prede mnou. A s tou britskou mutaci... Ordinace v prizemi, primo se nabizi odber z okna - lidi venku, setricky v teple a u compu. Ale proc to delat jednoduse, kdyz to jde slozite :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Jo, proto taky zadržuji dech...Teda pokud se nezapomenu a nezačnu na ty hlášky sestřiček reagovat a nekecám s nimi, zatímco se mi šťourají v nose. Asi umřu ...no mladý ne, ale nestarý :D
Každopádně na nádech to musí jít vydržet. Pokud ne, bez legrace bych se trochu bál nějakého plicního onemocnění. Z výjimkou starých lidí, musí každý zdravý (sic!) člověk hodně přes minutu v klidu v sedě vydržet jako prd. Je to víceméně statická apnoe, většina netrénované populace tam má kolem tří minut.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

proforma píše: 08.02.2021 19:47 Zidli taky neolizuju, resim, ze na tom samem nevetranem miste dychalo X lidi prede mnou.
Vím že zas za to budu ukamenovaný, ale přece jen: Virus se nešíří vzduchem po molekulách. Šíří se v kapénkách pokud si někdo kýchne nebo blábolí. Pokud mají všichni přísedící roušky a jen zvolna dýchají, tak je větší pravděpodobnost že to člověk chytne přenosem přes ruce než vzduchem. Byl bych v klidu. Trošku mi to připomíná jak si lidi kdysi představovali že mor je důsledek toho když se zkazí vzduch a přitom absolutně ignorovali skutečnou cestu šíření bakterie.

V každém případě aspoň když jsem byl já u nás na odběru, tak jediné co jsem podával je občanka, kterou sestřička vzala, vyšplíchala sajrajtem a otřela. Nemám co dodat. Čekárna díky objednacímu systému žádná. Všechno probíhá venku víceméně pod slunečníkem, takže větší pravděpodobnost je že se nakazím v nemocniční kantýně, kterou jsem navštívil posléze než že bych se nějak nakazil v místě samotného odběru. Stačí prostě navštívit jiné odběrové místo.
Odpovědět