Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Mě dnes dorazil Vortex Solo 8x36 s obrazcem a přivezl jsem si roztomilé PPK. Na mazlení😇
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4354
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

O tomto víkendu vyzkoušen trek cca 35 km v těžkém terénu.

Možná by to mělo být i v threadu o obuvi, ale podcenil jsem to jak sviňa. Staré boty byly rozchozené na o cca 15 let mladší nohu a výběr vhodných ponožek nebyl proveden dokonale.

Tím pádem se přihodilo to, že jsem z toho lesa ani málem nedošel zpět, díky tomuto (aktuální foto):
IMG_20210201_214717.jpg
IMG_20210201_214438.jpg
Nicméně vyzkoušena (a prověřena) vůle přežít. ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Auvej, kdybych neviděl popisek, myslel bych si, že na fotce (hlavně foto č.2) je můj Jamón... (trochu sarkasmu... :P )
Tak ať se to dobře hojí. ;)

PS: Hlavně bacha, ať se ti do toho nedostane nějaký svinstvo (infekce).
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1581
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

bivoj: Dobřé. S tímhle si zajdi k lékaři. Normálně na to dostaneš obří náplast, něco na hojení a nejspíš budeš chodit na převazy. Jsem celkem stupidní, takže s oblibou strkám nohu na rozpálený výfuku, takže vím jak nepříjemné to může být. Jinak mám stejný problém, akorát zatím to vždycky odnesly boty, ne moje noha. Ale i takovou ďouru prošoupat ani vypálit se mi ještě nepodařilo.
Za pochodu by to mohla být velmi solidní fatalita, dostat se do toho infekce.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4354
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Lékaře imho netřeba, já se hojím naštěstí dobře... (A na infekce netrpím...) Blbý spíš je, že teď neobuji jakoukoliv jinou uzavřenou botu (páč ta rána 4x3cm na patě celkem bolí). Budu muset chvíli chodit v sandálech nebo kroksech... :D
Naposledy upravil(a) bivoj dne 21.02.2021 23:27, celkem upraveno 1 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Alstratt »

Stane se, tak snad priste to bude OK. Neco podobneho i kdyz ne tak velkeho zas se mi stalo poprve pred spousty lety pri vyberu kanad a nasledne cestu s nima venku. Od te doby si na to davam radsi vice pozor, znovu neco takoveho zazit uz nechci. Jinak pokud by nevyhovaly kombinace ponozek tak prodavaji i naplasti na to misto ktere zamezuji vytvareni tohoto. Me osobne dobre funguji SuperSkin Blister Tape od MyMedic. Takto otevrene to necim vlhkym cistym prekryt at se to dobre zahoji no.

Sincerely, Alstratt :beer
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Hydrogelová náplast na odřeniny není od věci. A má být v týdnu až 15 st C, klika.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

V dnešní době to lékařské (lékárnické) vymoženosti to jakš takš jistí ,ATB, hojící masti atp. Ale v PA době by tohle vážně mohl být "hřebíček do rakve". Sepse ani teď není sranda.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Tak právě jsem mluvil s ředitelem (škola kde pracuji), byl za mnou s tím, jestli bych měl zájem o očkování. Jako od začátku nejsem z očkování nadšený, a těch rychlokvaškových vakcín mám docela hrůzu (Pfizer a AstraZ... a asi ani Moderna nebude úplně OK) a Sputniku se asi nedočkám, ale ta šaškárna kolem toho mě už nebaví. Napsal jsem obvodní doktorce co na to říká... Když jsem o tom nedávno mluvil s diabetoložkou, tak mě to jako diabetikovi doporučila.
Tak uvidím, když dostanu doporučení i od obvodní doktorky, tak do toho asi půjdu.
Mojí babičku očkovali asi před týdnem v důchoďáku a zatím žije...
Butch
Příspěvky: 764
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Butch »

Předevčírem jsem podstoupil test na Covid, sestře to bylo evidentně všechno jedno, nejdřív mi omylem udělala antigen, který po upozornění vyhodila a pak teprve PCR. Překvapivě to dělala stěrem z pusy a jen tak lehce z vnitřní strany tváře. Na můj dotaz zda má tento test smysl, když už čtyři dny kloktám jen pokrčila ramena (předem jsem neviděl že na tom místě dělají odběr ze slin). Výsledek testu jsem odhadl správně. :ne
To moji lékařku moc neuspokojilo s ohledem na symptomy a C+ osobu v domácnosti, tak mě poslala na další test na kterém jsem byl ráno.
A tak si tu teď ležím a čekám co bude :? a přemítám na tím, že ta svatba za dva měsíce asi neproběhne tak jak jsme si před rokem naivně naplánovali "v dubnu příští rok, to už bude dobré". :head
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Držím palce, ať svatba klapne... :F
My to měli 10.10.2020 :nod sice jen s pár kamarádama, ale o to lepší zábava.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Lyster píše: 24.02.2021 13:10 Mojí babičku očkovali asi před týdnem v důchoďáku a zatím žije...
Tak to naší babičce (90 let) se po druhém očkování rozjel oboustranný zápal plic - netvrdím, že za to nutně musí moci vakcína, ale na to, že byla (relativně k věku) v pohodě a po pěti dnech tohle...

Pikantní je, že se k ní všude chovají jako je kovidovému pacientovi, protože ji test vyšel pozitivní. Ale aby taky takhle nevyšel, když všechny testy reaguují na protilatky a po očkování se protilátky logicky tvoří...

Na druhou stranu, jakmile já budu mít možnost se nechat očkovat, udělám to.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Taky mám nárok z práce, tak do toho půjdu. Od naměřených protilátek po prodělaném koronáči mám 3 měsíce, tak není o čem moc přemýšlet. Chodím dost mezi lidi, tak už kvůli nim...
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Vcera me trenoval sekuritak v Tescu. 🙄

"Vy nemate respirator!
Nemam...
"Ale to musite!"
Nemusim.
"Podle narizeni, blba blabla"
Si to poradne prectete - respirator nebo nanorousku nebo dve ustenky pres sebe.
"A ten satek je nanorouska?"
JO, chcete videt certifikat!?
"Neee, dekuju muzete jit."
😷🤪
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cortes »

Kuva, dělám v Tescu skladníka.
Dokud jsem nosil r-shild tak v pohodě.
Dnes v noci jsem propotil 3 trička a ráno naměřil 38.5 teplotu. Trochu kašel a bolesti celého aparátu-), celková únava.
Testy už mám taky dnes zasebou, tak jen čekat na výsledky.😷
Snad do 48 hodin.
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Biochemist
Příspěvky: 91
Registrován: 02.01.2015 9:15

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Biochemist »

OldSoldier píše: 24.02.2021 16:42
Lyster píše: 24.02.2021 13:10 Mojí babičku očkovali asi před týdnem v důchoďáku a zatím žije...
Tak to naší babičce (90 let) se po druhém očkování rozjel oboustranný zápal plic - netvrdím, že za to nutně musí moci vakcína, ale na to, že byla (relativně k věku) v pohodě a po pěti dnech tohle...

Pikantní je, že se k ní všude chovají jako je kovidovému pacientovi, protože ji test vyšel pozitivní. Ale aby taky takhle nevyšel, když všechny testy reaguují na protilatky a po očkování se protilátky logicky tvoří...

Na druhou stranu, jakmile já budu mít možnost se nechat očkovat, udělám to.
Bohužel se jako ke covidovému pacientovi chovají správně. Ani PCR ani antigenní test nemohou být falešně pozitivní kvůli očkování. PCR testem se sleduje přítomnost různých částí genomové RNA, která ve vakcíně vůbec není a antigenní test reaguje proti proteinům z viru, které se sice v malém množství tvoří, ale pouze v místě očkování, ne na sliznici nosu nebo úst (ale jestli má oboustranný zápal plic, tak ji určitě testovali PCR testem). Pozitivně by po očkování vyšel pouze protilátkový test, ale ten se k diagnostice covid nepoužívá (protože vyjde pozitivně až v pozdní fázy onemocnění, nebo po vyléčení). Babička se pravděpodobně nakazila někdy mezi 1. a 2. dávkou a bohužel si včas nestihla vytvořit dostatečný počet protilátek.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

@biochemist - asi máš pravdu. Děkuji za nezaujatý pohled.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Ne asi, ale určitě, myslel jsem, že jsem ti tu už odpovídal já, ale asi jsem to nějak zmastil.
Po chemistově komentáři není už co dodat.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Reccol »

Biochemist píše: 26.02.2021 10:52 Ani PCR ani antigenní test nemohou být falešně pozitivní kvůli očkování
Zajímavý, u nás se lidi testují každou chvíli kvůli výjezdům a dává se důraz na to, aby tam nešli čerstvě po očkování, protože prý mohou vyjít pozitivní.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cortes »

Nevím jak, nevím kdy,ale mám to oficiálně potvrzené 😷
Přes noc ,,peklo,, , vysoké teploty, člověk neví jak má ležet, 4x jsem si převlékl propocené triko, mokrá postel.
Teplota přes den i v noci několikrát spadne k 37 a pak zase vyletí až 39.
Bolest celého těla, celková únava, kašel, chuť jsem zatím neztratil.
Doufám, že se k tomu už nepřipojí žádné jiné komplikace.
Mám z toho trochu strach,i o přítelkyni.
Snad budeme mít štěstí.
Karanténa na 10 dní.
Mladá bez příznaků,jde na testy ve středu 3.3.
Jako člen domácnosti dostala 15 dní karantény.
Teď jsem opravdu rád, že mám minimálně na těch 10 dní nakoupené potraviny.
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Odpovědět