Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

DeadMan píše: 15.05.2021 23:17 Řekni mi jediný důvod, proč by měla být zatažena ruční brzda několik dní na úplně rovném povrchu na vlastní zahradě?
  • zkrat na elektroinstalaci vozidla, spuštění startéru a v případě zařazeném rychlostním stupni pak pohyb vozidla
  • prudký a silný poryv větru zapřičinující pohyb nezabržděného vozidla
  • hrající si děti (dokáží roztlačit nezabržděný automobil - vlastní zkušenost z před 45 lety kdy caparti dokáží i těžký ragulin dotlačit z rovinky až na sešup z pozemku)
  • zemětřesení (možná extrém, ale i tak, stalo se, a to ani nemusí být nějak silné - autu vypadl zařazený kvalt a dalo se do pohybu)
  • atp...
Vše z výše uvedeného seznamu se už stalo, nejsou to žádné fantasmagorie.

Jinak JÁ ti nebudu vyvracet tvou pravdu.
Tvoji chybu ti bude (pokud se něco fakt moc posere a nebude to jen na pokutu od dopraváků) vysvětlovat státní zástupce a soudní znalec (příp znalci). Je totiž jasně dáno, že pokud řidič opouští vozidlo, je povinnen ho řádně zajistit proti samovolnému pohybu. A k tomu slouží (u osobních vozidel především) parkovací brzda. Tečka. Konec diskuse. NIKDO, žádný soudce ani právník ti nevezme v potaz, že jsi tam měl "vraženou jedničku". Protože to, z hlediska zabezpečení vozidla proti samovolnému pohybu, není dostačující.

Přeji ti, aby ses o mé pravdě nemusel dozvídat u toho soudu, ale vůbec bych se nezlobil, kdyby ti nějaký auto třeba jen "ujelo do potoka". To pak takový chronický nepoužívače ruční brzdy alespoň trochu vrátí do reality.

Jinak k tomu rozjetí nezabržděného auta na "parkovišti supermarketu"... No comment, jen u nás v ČR je spousta případů, namátkou třeba: Špatně zabržděné auto na parkovišti u Lidlu se rozjelo. Zajelo do stání na košíky

A stovky dalších ve světě. A než mě zase obviníš z toho, že pro svůj názor vyhledávám podporu na internetu, dávám ti stejnou šanci! Vrať mi úder! Najdi na netu články o tom, jak se samovolně rozjelo auto zabržděné správně fungující parkovací brzdou!!! (Och... wait...)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Večer jsem zkusil na Sázavě úhoře. Trochu survival, prakticky 1. povodňový stupeň. Za 2 hodinky 3 záběry, žádný úhoř.
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

IMG_20210515_221857.jpg
Udělám co musím
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Lovit v řece/rybníce ryby je OK. Někde jinde museli lovit zase auto... ;) Mmch, nedám si ještě pokoj... Fakt stačí sledovat dění v ČR, je to do měsíce pořád několikrát...:

Cizinec špatně zabrzdil auto, z Kyjského rybníka mu jej tahali hasiči


(Čti - špatně zabrzdil = nepoužil parkovací brzdu)

Prostě další vyznavač církve svatých nebrzdičů?... :D
Naposledy upravil(a) bivoj dne 16.05.2021 1:12, celkem upraveno 1 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Hoď se do klidu, jen to zbytečně přeháníš a vybíráš si případy, kdy by všichni, co v některých případech ručku nezatahují, tak ji dávno zatáhli ...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Já v klidu jsem. Vystupuji z auta = zatahuji ručku. Pořád. Už cca 35 let. A ještě mi žádný z aut kupodivu nikam neufujazdilo... Překvapivě... ;)

Naopak překvapivé není, že články o tom, že někomu se "samovolně" rozjede automobil jsou v 99,9 % o tom, že daný řidič vůbec nepoužil ruční brzdu. Ono totiž vyskočení spatně zařazenýho kvaltu není zas taková rarita, jak se může zdát... (A to už se vůbec nebavím o exotech, který tam ani ten kvalt nedají, nebo tam místo jedničky narvou 3 nebo 5...)

Ono totiž takový to používání parkovací brzdy "jen občas" a dle momentální nálady a situace vede ve svém důsledku přesně k tomu, že pak ten daný člověk tu ručku v tom jednom konkrétním případě nepoužije a průser je na světě... Když se podívám do diskuse zpětně, tak je tu spousta řidičů, co to má stejně jako já - automaticky platí, že vystupuji z auta = zatahuji "ručku" (či u některých amerik šlapu na "nožku" nebo u náklaďáku dávam zajišťovačku). A pak se mě nemůže stát, že budu překvapen fakturou na "vysušení, vylovení, odbahnění"... :D ;) https://www.youtube.com/watch?v=3FOLYFP ... el=Zanacek
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

A nezaprsi a nezaprsi...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Bivoj, OK, nejdříve jsem to chtěl nějak okomentovat, ale myslím, že stačilo :rofl
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

proforma píše: 16.05.2021 6:17 A nezaprsi a nezaprsi...
Jo, sice jen tak tak, ale včera večer kolem 21 30 to na konec té Žofii vyšlo na výbornou, ta se snad nepočůrala, ta musela mít průjem... Hrozná průtrž a kroupy. Na štěstí to netrvalo déle jak 15 - 20 min. a dneska kolem 2 30 ráno to bylo podobné. Chudák úroda, ty kroupy tomu musely dát na frak.
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od pedro! »

proforma píše: 15.05.2021 15:00 Taky jsem na ten jejich novy kalendar koukala, ale zatim jsem neprisla na zpusob, jak do nej importovat zaznamy z Gkalendare a jak ho mit synchronizovany s kalendarem v mobilu - ta jejich kalendarova appka mi nenacita data zanesena do kalendare v PC a obracene. Mas nejaky tip, co delam spatne?
Pro sebe používám Davical na vlastním serveru https://davical.org/index.php - Zprovoznění rozhodně není pro laiky. Ukládá to kalendářové eventy, kontakty a úkoly (TODO) a ty se následně dají načítat do libovolných aplikací na webu, desktopu či telefonech co umí Davical specifikaci. Co by ti ovšem mohlo pomoci je doporučovaná klientská aplikace pro Android DAVx https://f-droid.org/en/packages/at.bitfire.davdroid/ (na Google Play je aplikace placená). Slouží jako klient ke kalendářovému serveru a synchronizuje mezi serverem a Androidem. Jestli tím serverem může být i Proton kalendář to nevím, to záleží jak to má Proton udělané. K úkolům je potřeba ještě Opentasks https://f-droid.org/en/packages/org.dmfs.tasks/ .

Nicméně pokud máš v telefonu Google Play tak si myslím, že je úplně fuk, jak si budeš kalendář řešit a Google to pro Tvé bezpečí Tvou jistotu zazálohuje k sobě
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Ještě tři-čtyři ministři zdravotnictví a budou zas vánoce.....

Zeman by neměl nic proti odvolání Arenberga
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zeman ... el/2037934
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

To DeadMan a Bivoj: Kdysi jsem bydlel v Hradci Králové, kde je skoro všude rovina. V jedné části , kde bydlela moje babička (Labská II), a kde byla hustá zástava paneláků, začaly tenkrát narůstat počty majitelů aut, takže nestačila parkovací místa, ačkoliv byla kolmo k silnici, protože při plánování sídliště, se nepočítalo s tolika auty. Silnice byla ale dost široká, tak místní za kolmo parkujícími auty zastavovali i podélně silnice. Logicky tak takové vozidlo blokovalo 2-3 zaparkovaná vozidla. Finta byla v tom, že podélně parkující řidiči srovnali kola do roviny, vyřadili kvalt a nedávali ručku. Na rovině auto nikam neodjelo a bylo snadné s ním pohnout. Kupodivu to fungovalo a lidi si i vzájemně pomáhali posunovat auta, když chtěl někdo vyjet. Nevím, jestli jim to tam funguje dodnes, ale tenkrát mě to dost překvapilo. :chuckle
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od M M »

Presne to iste som zazil s cerstvym vodicakom v Bratislave (Petrzalka) v 90ych rokoch :D. Inak to proste neslo.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/kl ... .seznam.cz

Praha prijala klimaticky plan s cilem omezit emise mesta o 60 %. Krome dobrych napadu typu bioplynka u cisticky vody nebo MHD na LPG z vlastni bioplynky je tam taky brutalni omezovani automobilu: myto dle emisi i pro osobni auta, ruseni parkovacich mist (zabirani casti silnic na cyklopruhy a kvuli tomu zmena parkovacich mist z kolmeho na podelne) a kupodivu zdrazovani MHD. A fura dalsich "napadu".

Jestli tohle opravdu zacnou uskutecnovat, tak zacne klesat cena bytu v Praze, protoze to nebude misto k ziti.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mart0 »

Snížení cen bytů mají přece také v plánu, takže dvě mouchy jednou ranou... :D
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Stěhování do nového bytu dokončeno, odvezeny poslední zbytky nepotřebných věcí do sběrného dvora, odevzdání klíčů, poslední zabouchnutí dveří od bytu, kde jsme žili 11 let, "náš" první "novomanželský" byt. Jak to tak bývá, člověk vzpomíná většinou na ty dobré věci, takový bytový Stockholmský syndrom :lol: Ale jinak to nešlo a přestěhovat se bylo nutné. Buď bych musel agresivního a bláznivého souseda, který byl 2x v Bohnicích a vždy utekl na revers, a jednou ho odváděla z bytu PČR v poutech, zastřelit a jít si to odsedět, nebo čekat dne, kdy napadne manželku nebo dcery na chodbě. Při stěhování člověk zjistí, kolik nepotřebných blbostí za ta léta je člověk schopen nasbírat, materiál domácnosti jsme zredukovali tak o 60% (staré oblečení, stará elektronika, krabice od elektroniky, staré hračky, staré, obouchané nádobí atd.) Člověk se pak cití zase o něco lehčeji. Nyní jsme v novém, první obyvatelé bytu v novostavbě dokončené letos, vše voní novotou. A jak už to tak bývá, začínáme řešit pro nás zcela nový problém - ostatní sousedé berou balkóny jako svouji soukromou kuřárnu (kouří tady 9 z 10 sousedů) a telefonní budku na noční hovory. A já si začínám pomalu říkat, za jak dlouho se asi tak budeme zase stěhovat :D
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Oni si na svých balkonech kouří? Co si to dovolují, nakonec tam budou ještě chlastat a šoustat :devil .
Trochu mi to připomíná sousedku nad námi, které smrdělo prádlo dýmem po té, co jsem griloval sýra na elektrickém grilu :P (PS fakt se nepřipálil)
Hlavně, že její harant co furt řve a dupe je v pohodě.
Ale jo bydlet v bitovce/pančáku to je radost :D Už se těším, až se přestěhuju na barák, kterýže to ze sousedů se přijde stěžovat, že na svojí zahradě moc grilujeme, udíme a podobné radosti. Ještěže neplánuji mít včely.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Haluziak: hele jako ono každý extrém škodí, znáš to o tom, že kde končí tvoje svoboda, začíná svoboda druhého ;) Ono kouření na balkónech je už staré a vděčné téma (schválně koukni, kolik ti toho vyblije google, např. https://www.idnes.cz/bydleni/na-navstev ... bnosti_web), myslím že je to dokonce zmíněno i v § 1013 občanského zákoníku. S tímhle se potýká dost lidí a boj mezi nekuřáky a kuřáky tu vždy byl, je a bude. Je to o lidech, nedělej druhým to, co necheš, aby dělali oni tobě, je pro spoustu lidí velmi neuchopitelné řčení. ;) Já si taky na svém bálkoně můžu každých 10 minut lakovat křídlo RC modelu nitrocelulózovým lakem a čistit si nářadí ředidlem, že jo? Ale nedělám to, víš proč?

EDIT: u té tvé sousedky - že ty jsi si u toho grilování sýru na el. grilu dal krabičku cigárek, ty lumpe! :lol:
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od TomSmith »

Teď to balonové kouření ještě přežiješ, horší je to v létě.
Chceš večer konečně vychladit/vyvětrat byt - nedá se. Všichni huliči na si na balkónech užívají chládku :mrgreen:
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

devlope - znám, jako echt by měl to sejřilo na společným balkoně, ale když to má u sebe tak se tomu tak nedivím, ale pokud hodí vajgla z balkonu dolů tak je synem smrti nebo jak se to říká.
Ono je to taky rozdíl, jestli tam je furt a hulí jednu od druhé, nebo když tam dá 5 cigár za večer.

A ne nedal cigára nekuřím, ale to víš, že hned ten další den jsem si tam sedl s dýmkou a tabákem s obsahem latákie :D

Na druhou stranu se s nima dalo domluvit, vemu lepící papírek, napíšu zítra budeme grilovat, nalepím jim ho na dveře a je to (ale je pravda, že od té doby "grilujeme" o poznání míň). První lepící papírek byl ve tvaru pistole s logem Glock, tak když se potkáme tak jsou nebývale zdvořilí. Až na to děcko :D Proč nemůžou být všechny děti tak krásně hodné jako jsem byl já a nikdy neřvat. (Maminka říkala, že stačilo houpat kočárkem a byl jsem zticha, ale jak ho pustila z ruky, tak požární siréna hadr.)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět