Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

5 cigár za večer by byla pohoda, tady prostě během dne, kdykoliv jdu na balkón kouknout na to, jak si vedou sazenice rajčat a paprik v tomhle shit počasí, tak zleva z prava soused a sousetka na balkóně s cigém. Tipuju tak každých 40 minut cigárko v průběhu celého dne. Jednou jsem přijel z nákupu, žena mi přišla na proti ke dveřím, dám ji pusu a říkám, sakra lásko, ty jsi začala kouřit? To snad ne! A ona, ne, jen jsem si na chvíli sedla na balkóně a chtěla si vypít kafe :) Regulérně smrad kouře z vlasů a trička. Naštěstí, ložnice a dětský pokoj jsou z druhé strany bytu na severní straně ve stínu domu, kde balkóny nejsou, balkón je pouze z jihozápadní strany v obýváku. V létě tedy bude stejně zavřenej, ať sem nejde horko zvenku. Ale kua proč bych si nemohl sednout na balkón s knihou a vínem večer v létě a přitom pak nemusel mířit rovnou do sprchy umýt si vlasy a vyprat oblečení? Asi se ze mne stane fakt horlivý modelář, který musí každý večer na balkóně stále dokola stříkat jedno a to stejné křídlo vypínacím nitrolakem, což smrdí neskutečně krásně :lol: . Jak se do lesa volá... Ale věřím, že najdeme nějakou společnou domluvu. Jen mne prostě mrzí, že kvůli fyzické závislosti jiných lidí musíme řešit takové problémy chvíli po přestěhování. No nic, to je prostě život, nikdy to nebude růžové a sluncem zalité.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Společná domluva je se odstěhovat :D Kouřit v létě nepřestanou, max jen část. Důvod je jednoduchý, někteří z nich nechtějí aby jim to doma moc smrdělo (partner nekouří) a nebo aby nekouřili dětem pod nos, takže ven se chodí za každého počasí.

Pokud nemáš dobré sousedy, bydlení je na hovno. V paneláku máš sousedů spoustu, takže to, že bude na hovno je slušná šance. Pak si užiješ to, že:
- blbě funguje odtah, takže jeden soused kouřící na wc a když jdeš na wc, je tam smrad
- další kouří na balkoně nebo hulí jednu za druhou doma s otevřeným oknem a správné proudění ti to natáhne dovnitř jen co otevřeš okno
- další sousedka nad tebou vyklepává peřiny, koberce, deky,... takže máš furt nějaký bordel na balkoně a v květináčích
- plus se zamyšleně podíváš z okna a vidíš, jak zas nějaký soused umyl podlahu na balkonu a chrstl vodu z kýble ven

To jsou běžné zážitky z 11patrového domu.

To jsou taky jedny z důvodů, proč jsme koupili dům na vesnici za městem (plus dílna, zahrada,....).

Divím se, že se ti do toho všeho chtělo jít znova.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

On to není právě panelák o 11ti patrech, je to bytovka o 4 patrech 3 vchody celkem, takže se to nedalo čekat :)
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Pokaždé je nějaký problém alespoň s jedním sousedem.Než jsme se přestěhovali na "samotu u lesa",vždy byl všude nějaký problém.Naposledy jsme bydleli 8.let v činžáku.Vrchol všeho byl,když se soused (takovej grázlík od pohledu) se mnou setkal v práci na kriminálce.Kolega si ho předvolal na podání vysvětlení,..a my jsme se potkali na chodbě.Celkem zábavná situace.Od té doby mě on i celá rodina uctivě zdravili,...ale nějak se začali ztrácet dopisy ze schránky,občas něco napsané na dveřích,...atp.Nakonec jsme se odstěhovali,(což bylo stejně v plánu) a máme klid a pokoj.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak si moje mladá dnes střihla první pokutu od městapa. 400 za to že si na tom našem přeplněném sídlišti, kde je fakt problém zaparkovat i s tou její nákupní taškou a ne normálním autem dovolila zaparkovat příliš blízko křižovatky :D
Se na tu vesnici asi začnu i těšit :D

PS: zlaté slovenské značky, zatím mi chodí jen pozdravy ze Židlochovic a okolí.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Já si taky chválím bydlení na samotě, protože jsem vyrůstal ve městě. Teď mám nejbližší sousedy 1km na dohled, ale zase mě vytáčej cyklisti, co po sobě řvou celou cestu, co jedou okolo, a pak turisti, kteří zastavují na rozšířené cestě u domu a chtějí se jít vydělat do křoví naproti domu, přesto, že je vedle nich šipka ke kadibudce. :head
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Krovi vysekej a bude:-D
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mart0 »

Drobné problémy jsou všude. Soused má včely, takže žihadlo zaručeno a občas jsou dost dotěrné. Ale neřešíme, protože včely potřebujeme a navíc respektujeme jeho zálibu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Já bych k tomu křoví ještě přidal stojan s toaletním papírem. Jemně poprášeným slzným sprejem. Ať poznají význam fráze "prdel zažije středověk". :devil :devil :devil
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

K originálním řešením bych přidal ceduli "Skládka zakázána, prostor střežen fotopastí". Nikdo nebude chtít vystavovat nahý zadek pokud hrozí, že je tam někde kamera :)
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Nechci si tu nic přihřívat, ale doporučuju omrknout téma. Třeba by jim tam stačilo zanechat 25-galonový barel a něco na podpal. A nějaké instrukce :D
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

V dnesnim tahu loterie jsou sice v banku 2 mld. Kc, ale mam tu zajimavejsi sazku:

1) Vydrzi Arenberger do konce mesice, tj. do 31. 5. 21 vcetne?
Za mne ne.

2) Kdo jej nahradi?
Myslim, ze Prymula uz je poucenej a s diky odmitne, ale byl by to fakt gol :-)

Co myslite?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mart0 »

Nechápu proč vůbec někdo má potřebu jít dělat ministra zdravotnictví v této době. Musí mu být jasné, že je to na pár měsíců a že se na něj vyhrabe mnoho věcí. Nevěřím tomu, že si tam za pár měsíců nahrabe tolik, aby to za to stálo. Také nevěřím tomu, že chtějí spasit svět. Takže jako nejpravděpodobnější se mi jeví, že jsou to exhibicionisté. Také bych řekl, že do konce měsíce nevydrží, ale náhradníci se budou hledat hůře a hůře.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

jj, hypertrofované ego je děsná věc! S Aren… bohorovností navíc pěkně odpudivá. Ale vydrží, koho by teď bába vyhrabal? Jedině ještě většího ….ta. :head
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

V nejhorsim to bude delat Havlicek, neboj 🙂
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Proč i zde musíte být OT???
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Takové kouzlo nechtěného, ale nějak to tak vyšlo. Náhodou a neplánovaně. Zrovna na mé narozeniny.
*
Už zase máme psíka.
Screenshot_2021-05-21-09-15-32_20210521092107151.jpg
Udané údaje sice moc nesouhlasí, ale psík je úžasný. Milý, čiperný, mazlivý a i hodně zvědavý a akční.
Jen už není Hans, ale Honza!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Gratuluji k novému hlídači do rodiny.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Děkuji.
Ale oni ti labradoři nebo retrívři žádní hlídači nejsou. Nemají to v genech.
Jsou to "jen" společníci nebo asistenční psi. Povahově vyrovnání, velmi klidní, nekonfliktní a tak...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clane ... .seznam.cz

Zatimco v CR je okolo 20 C a do konce kvetna to lepsi nebude, v Archangelsku u polarniho kruhu bylo ve stredu 30-33 C. :lol:
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět