Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Dlouhé zimní večery se už blíží :devil
20210921_195736.jpg
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Ja si nemuzu pomoct, ale za posledni rok bezohlednost na silnici silene vzrostla. Tak hlavne ze jste celi.
Driv jsem si zanadaval tak jednou za 30 km, ted je to tak jednou za 10km. Jezdim Stejne trasy, stejne casy...
Jinak dneska jsem byl po dvou mesicich pro svacinu v regalmarketu. Bulka uz nestoji 3,90 ale 8,90 a skvarkova placka byla za 16,90. Za stejnou svacinu sem platil jednou tolik...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Me zacala dovolena uz vcera... 4 hodiny spanku po nocni, posekal jsem zahradu a trahali jsme svetky. K tomu jsem si dal dva lahve vileho od Pochyleho a udelal jsem ohen. Proste prijemne odpoledne a vecer... Dneska jsem svestky zpracoval na povidla - cca 25 litru. Ale nejak mi prestal fungovat zavarovaci hrnec (nejdrive to v nem varim, vyzkouseno mnohokrat), tak jsem musel naplnit vsechny velke hrnce a varim na sporaku... A zejtra se letime ohrat k mori, bude to prijemne..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Del-in píše: 21.09.2021 17:46 Jenny budou povidla? Já letos udělala pár skleniček s přidáním chilli papričky ( red scorpion Butch Taylor - pěkně ostrá potvora) a je to úlet.... Třeba se Ti hodí tip. Vaří se to v pomalém hrnci skoro samo a je to vážně dobrota.
Povidla ne, u nás doma nikomu nejedou :D Největší radost udělám doma švestkovým koláčem nebo kompotem, taky hodně mrazím a něco i nasuším na zimu.
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

J-e-n-n-y píše: 21.09.2021 14:48 Sedím, vypeckovávám švestky a uvažuju nad budoucím vývojem. Chtěla jsem si původně letos koupit nové auto, ale přemýšlím, zda nebude lepší, levnější a nadčasovější koupit si pracovního koně :D No ze zvědavosti asi dnes mrknu na inzerci...
Ty snad nevíš kolik takový kůň naprdí emisí? :lol:
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Fabulous píše: 21.09.2021 15:12Hlavně veterině ani muk! :ne
S veterinou jsem uz mluvil. Poradili mi take vyckat - existuje pry nejaky novy vir kraliciho moru, ktery by mel mit smrtnost nekde mezi 25-70% oproti tomu puvodnimu, ktery ma 90%.

Nabidli mi, ze provedou vysetreni, kdyz jim mrtveho kralika privezu, coz udelam.

Jinak uhynule kusy samozrejme likviduji - a nesnazim se setrit za kazdou cenu - ale palit kralikarnu mi prijde uz celkem moc, kdyz existuje desinfekce.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zapadlo »

osobní zkušenost - jeden z prvních chytáků na veterině - jak desinfikovat dřevo?
Ano, jedinou správnou odpovědí je oheň.
Je ti líto králíkárny. Není Ti líto všech dalších ušáků, kteří Ti v ní v budoucnu zbytečně a prodělečně skápnou.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

RHDV virus neni anthrax, kdy spory bakterii vydrží v půdě i vice než 300 let.
Osobně bych kralikarnu vydezinfikoval 2x savem, vymaloval vapnem a nechal v karantene aspoň 4 měsíce.

Jako prevenci nemoci hlavnich nemoci králíků, tj. obou forem kraliciho moru i myxomatozy, je omezit pristup vektoru (sajici hmyz, mouchy, klíšťata) ke kralikum.
Tj. misto klasického kraliciho pletiva dat jemnější drátěné hmyzuodolne pletivo (nebo kombimovat "kraličak" se sitkou) a zatesnit vsechny zbytečné škviry.
V okolí kralikarny udržovat sucho, nizkou trávu (bez bordelu jako stare pneumatiky, hrnce, květináče, kde se drží voda a množí komáři) a neotevirat kralikarnu zejmena v podvečer, kdy jsou komari nejaktivnější.
Prostě stačí jediný nakazeny komar a bez očkování je chov v haji.

Vice treba zde:
www.zverolekarka.com/mor-kraliku/amp/
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Kvůli asi komárům kdysi rodiče přestali klasické králiky chovat. Rybník, bažiny a tak.
*
Matka pak přitáhla angoráky. Ale ty jsme nejedli. Byli to mazlíčci a na vlnu.
A ti žádnými nemocemi netrpěli. Ani po ostříhání...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Ani holubinky nerostou. O hřibovitých ani nemluvě :mrgreen:
Nebýt jednoho velkého smrkového pařezu, byla by to velmi neúspěšná výprava.
*
Ale co teď s tím?
Václavkobraní.jpg
Václavkobraní.jpg (149.59 KiB) Zobrazeno 2627 x
Jak tohle může někdo zrát....jpg
Jak tohle může někdo zrát....jpg (271.22 KiB) Zobrazeno 2627 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Ja jsem vaclavky zavaroval na kyselo (je treba je dyl zavarovat) a je to vazne zradlo...

Nebo si z nich udelat zaklad na gulas na cibilce na sadle a to cele zavarit..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Guláš je dobrý, několikrát úspěšně vyzkoušeno. A koupeno teď i větší množství paprikového koření a sádla.
*
Jason, ten základ děláš jen z václavek, sádla a cibule? Bez papriky?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Ja si ten zaklad delam uplne jednoduse - na sadle cibule, osolim, pridam papriku a lehoucce mouky a tak to necham zaprazit. Pak pridam vaclavky a podusim. Horky rovnou do sklenic a zaleju sadlem jako "spunt" - pak normalne zavarim a skladuji..

Pak jenom hodim na panvicku, dochutim a da se konzumovat..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Ten základ se dá uchovávat taky v mrazáku. Ušetří se sádlo ;)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Nevim, kam to zaradit, tak si to odlozim tady:

https://www.idnes.cz/technet/tv-sat/dvb ... digitv_vse

CTU planuje do r. 2030 vypnout terestricke TV vysilani a prejit na net, aby se uvolnily frekvence, o ktere nikdo nestoji.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Uff, super, tak už vím, kdy mi zásilky z Číny pošta doručí. Před měsícem je pošta přijala a já už se začínal bát, že jsou ztraceny. Teď už je jasné, že to bude někdy po 1 říjnu :lol:
Zásilky ze zemí mimo EU do 22 eur podraží. DPH se začne vybírat od října
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/d ... nomika_ven
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

No nevím, Alík VAT přidává už od července... :cash
Od té doby měla ta novela původně platit.
A můžu říct, že to chodí svižně - koukal jsem na poslední tři zásilky a doba dodání je 2-3týdny.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Nenašel jsem zatím zahraniční obchod, který by to VAT nedával k ceně od toho termínu, kdy to začalo platit všude (krom nás, máme zpoždění). Takže to je jen bombastický článek o hovně.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od TomSmith »

proforma píše: 23.09.2021 7:06 CTU planuje do r. 2030 vypnout terestricke TV vysilani a prejit na net, aby se uvolnily frekvence, o ktere nikdo nestoji.
Myslím že těm opičákům jde i o televizní poplatky, pokud budou vše vysílat skrz internet, tak začnou operovat s tím že koncesionářské poplatky musí platit každý kdo má internet. Teď jim neplatím nic, nemám žádné zařízení způsobilé přijímat jejich vysílání. Naštěstím jim Slovenský model s elektroměrem u nás neprošel.
Proč bych měl platit propagandu ze svého :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

To byl zas týden, hlavně tedy ty dva poslední dny, včera a dnes.

Včera jsem se těšil jak malej harant na vydání Diabla II Resurrected, Zkušební beta šla v pohodě (na Bídné poměry Blizzardu,) Včera v 17h se měla hra spustit, bohužel, jako jednomu z mála nešla hra ani zapnout, kvůli tomu že mé starší CPU nepodporuje nějaký protokol AWX, který ale zkušební beta nepotřebovala. Do dnes se to nevyřešilo. Ale prý na tom Blizzard pracuje... ale to byl jen začátek, večer mě vzala zas migréna jak prase, asi zas to počasí, takže jsem celou noc nespal, ráno to bylo už trochu lepší, ale také nic moc, v práci dneska blázinec, a hlavně jak mi nebylo dobře, stálo to za prd. No a teď jsem si rozšlápl nové dioptrické brýle, které jsem minulý pátek konečně po 5 letech zase mohl začít po operaci oka nosit... O rodinných problémech raději pomlčím... to by bylo na sloh. Takže se zas fakt daří no. :(
Odpovědět