Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

V autě mám křížový klíč svařený. Kdysi jsem měl nějaký skládací, ale ten jsem hned napoprvé "rozebral" na prvočinitele. A kompresor mám ruční- pumpičku po dědovi.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

😥Já nemám. Ale dříve jsem u všech aut míval. Teď mám jen červotoč soupravu a chytrý kompresor. 🙂
Udělám co musím
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od step »

Dal jsem s rodinou dnes přespání v autě. Nad ránem se mi zdálo, ze trošku přituhlo. Ale furt to šlo ve starém spacaku Coleman bambusa M10 vydržet v trenkách. Ovšem na oknech už byl led i zevnitř. Kupodivu nikdo ani moc neremcal a vypadají spokojeně.
0B89F28C-8DED-4B56-B560-B2A9E128CF27.jpeg
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Dokelnik píše: 23.10.2021 20:35 Jeste presneji : Ne sip, ale sipka do kuse.
Šipka ne, ty nemívají šroubovací hroty
hrot.PNG
hrot.PNG (80.06 KiB) Zobrazeno 1786 x
tohle vypadá na plnotučný půlmetrový šíp, žádná 15 cm šipka,
kde právě ten terčový hrot lze nahradit loveckým
hrot lovec.PNG
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0ipka_(projektil)
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od skagerak »

Hohepa píše: 24.10.2021 9:36
Šipka ne, ty nemívají šroubovací hroty
Hohepa mam sipku do kuse se sroubovacim hrotem, presne s tim co trci na fotce (ja to ale nebyl a ani netvrdim jestli to je sip ci sipka)
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Dneska s CSV na střelnici.
Starej (byť odolnej) srandakolimátor z Aliexpresu šel dolů a místo něj se na railu uhnízdilo konečně něco kvalitnějšího - Vortex Sparc AR. Časem ještě dostane brášku - magnifier VMX-3T. Nová je taky natahovací páka - od Navrátila. Proti původnímu kluzkému pahýlu je natahování rozdíl 100 a 1. Spolu s již vyměněnou pojistkou za AR verzi tak CSV fakticky zůstal jediný (tento bohužel neřešitelný) nedostatek a tím je chybějící vypouštěč závěru.

Měl jsem dále možnost si na střelnici potěžkat UZI a viděl jsem naživo NFA 9mm. Uzi těžká sviňa a uživatelsky ne tak komfortní, nicméně něco na ní prostě je a pořád platí, že bych jí v trezoru za rozumnou cenu klidně uvítal. NFA mě překvapila svojí robustností, nečekal jsem, že je tak mohutná. Nechtěl bych to...
...CSV je prostě flinta jako moje žena - malá, štíhlá, šikovná v tom co dělá, dobře se drží, sluší ji všechno co má na sobě a je praktická, takže pár drobností jí člověk odpustí. Vybral jsem si dobře v obou případech a vím proč :lol:

*Nástřelák na 25m - druhej papír, střed po poslední korekci, vestoje s s oporou - nastřelovací stolicí
*To v ((10)) a nejblíž kolem je vestoje bez opory na 25m :hand To nad středem zhruba od půlky ((9)) je rychlá střelba do ksichtu na 15m :)
csv.jpg
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Liqid »

Germanik1 píše: 23.10.2021 23:14 👍Jsi mne překvapil, že některá auta ještě mají rezervu
Fabia 3 combi za příplatek, naštěstí máme rozumného správce autoparku, takže připlatil.
DanBlack píše: 23.10.2021 23:38 @ Germanik... Všechny "normální" auta mají rezervu. :nod

@ Liqid... Rychlá práce. :yes
Použil si originál nářadí nebo máš nachystané lepší?
Taky vozím v autě skládací klíč (kříž) a kompresor, jen to mám zahrabané pod podlážkou v kufru. :wasntme
Origo jsem použil hever, je sice na kličku a plechovej, ale šlo to s ním překvapivě dobře. Dále jsem použil multitool Bosh, kterej mám stále v přihrádce, posloužil na sundání plastových krytek šroubů. A na konec klíč, naštěstí vozím pevný křížový, sice se nikam nevejde, takže je stále v kapse za sedadlem, ale vyplatil se. Poslední šroub jen tak nešel, musel jsem si pomoci nohou a vlastní vahou, to by s obyč fajfkou nešlo.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Dneska je zase hezky
Dneska je zase hezky
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

Dnes začínám platit výpalné za televizi a radio.
Nějaké rady co napsat do zprávy pro příjemce? :chuckle
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Já jsem jim vždy odepsal, že ani rádio, ani televizi nemám, a byl klid. Nikdy jsem neplatil ;) .
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Hdm píše: 25.10.2021 11:41 Dnes začínám platit výpalné za televizi a radio.
Nějaké rady co napsat do zprávy pro příjemce? :chuckle
Mám to v trvalém příkazu napsané de facto jak píšeš:
"Výpalné pro rozhlas"
"Výpalné pro ČT"

Už to tak posílám 3 roky a nidko nic :chuckle
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od pekoz »

Včera ideální počasí (sluníčko, docela teplo ale hlavně bezvětří) k práci na střeše.
web1.jpg
web2.jpg
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Už vím, ke komu budu chodit dobíjet baterie :yes

Po dobrém nebo po zlém :mrgreen:
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Ray píše: 24.10.2021 21:20 *Nástřelák na 25m - druhej papír, střed po poslední korekci, vestoje s s oporou - nastřelovací stolicí...
CVSčko to umí líp. ;-) Z mé 8'' (M2) na 25m v sedě s oporou prakticky nevylezu z desítky na pistoláku.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Druhej papír myslím jako druhý nástřelák (ne tu figuru) - po poslední korekci, střed 5 ran ve dvoukoruně! VESTOJE! s mírně pokrčenými koleny zapřenej o stůl a kvér opřenej předpažbím ve stolici. Takže ne úplně komfortní podmínky. Další level už to jedině poslat jednou dírou :)

Ta figura je pak 25m VESTOJE bez opory ;)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Tomáš píše: 25.10.2021 12:35
Hdm píše: 25.10.2021 11:41 Dnes začínám platit výpalné za televizi a radio.
Nějaké rady co napsat do zprávy pro příjemce? :chuckle
Mám to v trvalém příkazu napsané de facto jak píšeš:
"Výpalné pro rozhlas"
"Výpalné pro ČT"
Už to tak posílám 3 roky a nidko nic :chuckle
Mám to úplně stejně... :cash :chuckle
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Já je 20 let ignoruju
Udělám co musím
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Pekozi, proč je ten poslední uskočený? Stín nebo tam něco zavazelo?

Jinak dneska nemám den na hledání nebo fórum neumí hledat :(
Chtěl jsem napsat něco o keramických topných tělesech, výrobci/prodejci nadeta a eltop a za boha to nemůžu najít a přitom vím, že jsem tam psal, že si nechám udělat tělesa 2x1kW, že jedno přes síť a druhé přes fotovoltaiku.
No a nějak to nemůžu dohledat.

Sdělení bylo v tom, že nadeta to nevyrábí (což jsme tam už probrali), no a hádej te, kdo je dělá? No ano, eltop.
Mám dvě od nadety a jedno od eltopu. Vše totožné, včetně popisu eltop, akorát nadeta rychlejší a levnější a eltop si nacáloval balné/poštovné 400 Kč ...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Ray píše: 25.10.2021 14:17 Druhej papír myslím jako druhý nástřelák (ne tu figuru) - po poslední korekci, střed 5 ran ve dvoukoruně! VESTOJE! s mírně pokrčenými koleny zapřenej o stůl a kvér opřenej předpažbím ve stolici. Takže ne úplně komfortní podmínky. Další level už to jedině poslat jednou dírou :)

Ta figura je pak 25m VESTOJE bez opory ;)
To jsem pochopil, že je to ten papír a ne figura. Nicméně nad tím středem je to rozsypaný cca 5 cm - tak to jsem nevěděl, jestli to je vše už po nastřelení, nebo proces. Takhle z jednoho terče to není poznat. Na jeden se má nastřelit a na druhý pak ověřit - tam už musí být pouze jeden roztřepený otvor. ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

pekoz: Budeš kWh prodávat do Německa za dobrý peníz?
Odpovědět