Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Obraz 4
(Z holé pláně vystupují dva terénní pahorky, jeden nízký, druhý vyšší. Před nimi
sedí tři čeští polárníci a dojídají zbytek husy. Kosti občas odhodí Frištenskému,
který leží opodál u zavazadel. Během rozhovoru polárníků je slyšet, jak Frištenský
drtí v čelistech kosti.)
NÁČELNÍK: Dobrý kamna jsou taky musgrávky. Trvá poměrně dlouho, než se rozhicujou, ale pak zase dlouho hřejou.
UČITEL (jako by se hovorem o kamnech zahříval): Nebo americká kamna. Na těch
je krásné, že to teplo člověk vychutná nejen pokožkou, ale i očima. Jak ten oheň
skrz tu slídu nádherně svítí.
LÉKÁRNÍK (drkotaje zuby): On by stačil, pánové, i bubínek. My jsme jednou hráli s
magistrem Boučkem šachy a já jsem ho roztopil úplně doruda. A magistr Bouček
povídá: Ty kamna jsou nějaký malý. A já povídám: No jo, to jsou nejmenší kamínka, který jsou k mání. Ale magistr říká: Mně se zdá, že jsou pořád menší a menší.
Tak já se podívám a vidím, že ten bubínek se těma rozpálenejma nožičkama propálil do podlahy.
UČITEL: To je krásné. Já až přijdu domů, tak si dám do pokoje čtvery kamna. Ty,
co jsme říkali, a k tomu ještě piliňáky.
LÉKÁRNÍK: Promiň, Václave, nerad bych sýčkoval, ale aby ti to utáh komín.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Když jsi v izolaci a děláš dětem lososa na smetaně, víně a listovém špenátu a musíš si otevřít druhou flašku, aby bylo co pod lososa.. :oops:
Óðinn á yðr alla
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

😆👍Krize a bída každým coulem. Jen podlívej👍
Udělám co musím
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Obraz 25
Jana, Hana a Dana v izolaci ve svých obývácích přes Skype, listopad 2021

Jana: Holky jak já miluju ty vánoční trhy. Procházet se mezi lidma, okukovat stánky co kde nabízejí, občas něco koupit. Lidi kolem ztratí tu celoroční nasranost a těší se na vánoce. Taková úžasná sváteční nálada, jednou za rok.
Hana: A když je kosa, dá si člověk svařenou medovinu nebo pečené kaštany. Viděla jsem i jakýsi polštářek z pohankových otrub, ten když se zahřeje v mikrovlnce tak krásně hřeje. Viděla jsem vloni stánkařku co to tak propagovala a každá druhá co jí to vrazila do ruky to koupila.
Dana: Já nejvíc miluju ty vůně co se tak zajímavě míchají a taky to dobrý jídlo. Koupíš parenicu co nechutná jak tvaroh, jako ta, co mají u nás v obchodě. Chodíme tam s celou rodinou a vždycky nakoupíme spoustu uzenin, které jsou z opravdového masa. A trdelníky. A spousta dalších specialit. A když dostaneš hlad, jdeš rovnou po čuchu k pečenýmu seleti.
Jana: A nakoupíš tam spoustu vánočních dárků. Hlavně když potřebuješ něco netradičního. Třeba tam mají taková vajíčka z různých druhů dřeva. Některé zajímavě voní. Anebo repliky historického skla.
Hana: A do toho něco pěkného hraje. To je tak skvělá relaxace, že jí není rovno.
Dana: Švagr s rodinou tam prodávají hedvábné šátky a vždycky vydělají balík.
....atd.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Dnes u vody teplo nebylo...
Ale zato braly fousatý torpéda, tak byla pohoda. Měly stoupající tonáž, od 45 přes 55 k 65 cm. Zábava. Mezi to nějaký plevel. Dnes bych rodinu uživil. :-) Ale jak zapadlo slunko, začalo sněžit a to už na mne bylo moc. :oops: Takže mník nebude.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Dnes jsem absolvoval 6,5.hodinový psychologický test v rámci přijímacího řízení do nové práce.
Tak jsem zvědav, jestli mi neseberou i zbroják, občanku, a řidičák :D .
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Tazi: 6,5h psychotest, hmm. To mají jen některé oddíly PČR a armáda nebo se pletu? Prozradíš, kám půjdou dál tvé kroky?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Typuju Dukovany nebo nějakou ambasádu.
Udělám co musím
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

To mají i profesionální řidiči. Takový řídící letového provozu má test ještě drsnější.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Nechci to zakřiknout, tak to radši neprozradím, ale opět se jedná o státní organizaci.
Asi mi 27.let fízlování nestačilo :D .
Nicméně jsem na začátku procesu, a ještě mě čeká cesta trnitá.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Psychotesty na strojvedoucího trvaly taky cca 6 hodin. Ze tří jsme to udělali dva.
Největší záhul byl ten blikací panel s čudlíky a pedály, co jsme měli nakonec. Na panelu se rozsvítí světlo určité barvy a člověk musí zmáčknout čudl stejné barvy. Do toho to ještě houká nízkým, nebo vysokým tónem. Podle výšky tónu se pak šlape buď pravý, nebo levý pedál. Začne to relativně pomalu a pak se to furt zrychluje.
Byl to docela záhul.
Koukej tak, aby jsi viděl.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

Pozor, ono to svojvoľne nezrychľuje. Zrýchľuje to vtedy, ak zrýchľuje testovaná osoba. Čím rýchlejšie to cvakáš, tým rýchlejšie to pak preblikuje.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Řídící letového provozu u téhle srandičky ještě něco počítá, myslím sečítá čísla. Záhul je to slušný.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FMJ »

Žeby referát bankovní policie ČNB či zaměstnanec, zajišťující ostrahu ČNB?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Vecer mi prisel mail, ze ode dneska konecne prechazim od nouzovych dodavek CEZu k novymu dodavateli. Udelala jsem odecet a spocitala si, kolik me ten mesic u CEZu asi bude stat. Vypocet je orientacni, protoze CEZ mi poslal jen cenu silovky, ktera obvykle tvori okolo 50 % celkovy ceny elektriny (ale muze byt treba taky 45 nebo naopak 55 %, podle toho, jak jsou prave nastaveny prispevky na solary, distribuci apod.). Takze jsem to odhadla s temi 50 % a vyslo mi, ze bych za 1 mesic a 5 dni u nej mela platit bez 200 Kc celkem 10 tis. :shock:

Doufam, ze jsem to spocitala spatne... :wasntme
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od xgordon »

Spravodajska sluzba ma tiez drsne (psycho)testy (spravodajska nemyslim tym medialnu zumpu :rofl ).
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

proforma píše: 30.11.2021 21:51 Doufam, ze jsem to spocitala spatne... :wasntme
ve srovnávači tzb je možnost zvolit E.ON DPI. Tam by se nejspíš dalo přibližně zjistit cenu. Dodavatelé DPI nejspíš budou mít ceny velice podobné.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Prohnala jsem to pres kalkulator ERU, tam je i tatif CEZ DPI. V podstate tam vysel stejny vysledek, jen ponizeny o DPH. Jo, zapomnela jsem, ze do konce prosince je to od DPH osvobozeno. Ovsem je otazka, jestli to stihnou do konce prosince vyuctovat...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Dneska bylo celkem mizerně, v práci zaskakuju za jiného a nějak nestíhám.
Ale doma mě synek uvítal pusou a řekl, že když mi dal pusu, že jsem jeho :F
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dnes jsem se bavila s kamaradem. Uvazuje o ockovani, ale je nalomenej antivax pribuznymi. Tak se ho ptam:

- Hele, kdyz ti reknu, ze velitel vybere 1 vojaka z cety a 1 vojaka z praporu a oba zastreli, kde bys v tu chvili chtel byt?
- V praporu, samozrejme!
- No, a o tom to je.

Uz je zaregistrovanej. :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět