Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

dneska jsem vyzvedával nějaké výpalky a další hutní materiál a dozvěděl jsem se, že mi objednávku o 14 dní zpozdili kvůli výrobě 5 tis hardoxových plátů do vest.. Tak předpokládám, že to byly ty pekla s předpálenejma očkama na popruhy co se prodávaly za 8 tis. za pár. A já se divim, že sem furt chudej, když mi zisk 20% přijde moc. evidentně se to prodává i se ziskem 1000% :D
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Kapo »

A ty to predávaš 800 za pár??
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

jo, neohýbaný sapi M z 6mm H500 jsem tu bazaroval myslim za 850 kč za pár.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MartinSk »

Tak, manželka má v první třídě tři Ukrajinčata... V pondělí byly s maminkami domluvit vše potřebné a ve výuce ode dneška. Z fondu nakoupila nějaké pera a pastelky a děcka ze třídy samy, aniž by někdo něco říkal, tak donesly další věci. Nu a manželka si "šplhla". Jeden hoch se jmenuje Timofej a neuměl to ještě napsat na tabuli. Tak to manželka napsala za něj - nenechá ho v tom. A Ukrajinčata s úžasem: "Vy znájetě náše bukvy..." :-) :-)

No bude to záhul - od této chvíle to bude malotřídka... Ještě jsme včera večer řešili pár rozdílů mezi ukrajinštinou a ruštinou. Mi už jsme starší ročník, ale nevím jak to dají ti mladší učitelé, které ta ruština už minula a neumí ani azbuku.
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
bear_grylls
Příspěvky: 129
Registrován: 26.08.2015 21:15
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bear_grylls »

Tie mladšie ročníky povedia "vsjo jasno,bukvy net.
Ludstvo je virus ktory napadol Zem.
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Butch »

Já jsem si dnes vzal služebák a ač máme ve firmě různé auta, tak jelikož mě čeká zítra dlouhá cesta po D1 vzal jsem si tu naši, domácí Škodovečku, konkrétně tedy Superba.

Je to relativně holátko, ale stačí, nicméně kámen úrazu, MOTOR je 1.5 benzín, jak s oblibou říkám HEMI, umí jet jen na dva válce.

Takže zatím má zkušenost ve městě, netáhne to, spotřeba 9,5l/na sto a pořád mi to psalo nějaké EKO tipy, zapínalo eko režim .....katastrofa :head :head
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od xgordon »

V meste je furt spotreba vyssia. Na mojom VW sa tie eko-bio-raw rady a score jazdy daju vypnut v infotaimente. A taktiez treba vypnut ten chujovy ekorezim jazdy. Zapnut tam sportovy rezim alebo akykolvek iny nie-eko a malo by to ist. Co viem tak to vypinanie valcov by malo fungovat pri jazde na dialnici, ked motor splna niekolko podmienok - teplota, otacky, atd. Cez diagnostiku sa to da zistit presne.

A netaha je podla mna subjektivne. Vela robi aj prevodovka. Navyse na benale je oproti dieslu krutiaci moment voci otackam mierne posunuty nahor. A v meste auto velmi nepotrebuje tah, ked je vsade 50-tka, semafor, prechod, stopka. Na okreske je uz tah potrebny, hlavne, ked treba predbiehat kamiony. Tam ten vykon je poznat a na automate je poznat aj ten oneskoreny zaber. V tom je lepsi manual, kedy sa podradi a vyzenu sa otacky aj s krutakom okamzite.
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Butch »

Já právě taky myslel, že to jen "plachtí" na dálnici na dva válce, ale normálně mi to tam psalo, že je to vyplo i ve městě. Právě naopak mám ve městě rád trochu výkonu pod pedálem, jasně je to subjektivní, soukromé auto mam diesel se skoro dvojnásobným výkonem.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Naopak, ve městě je potřeba pořádný tah, aby se dalo rychle rozjet. To je to, co brzdí provoz. Dvě minuty zelená a teprve se pohlo auto přede mnou. To ve mě pak šijí všichni čerti, co za experty neumí zmáčknout pedál. A to prosím volná cesta za křižovatkou ...
Ikdyž ono to asi nebude tak o tom tahu úplně, protože i ty největší chcípáky se na těch 50-80 rozjedou rychleji než nemehla za tím pedálem, co se na něj bojí šlápnout.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Ač nemám škodovku rád, tak ty motory 1.4 a jsou velice příjemné a rozhodně netrpí nedostatkem výkonu. Jejich chování je velice podobné dieselu a jsou schopni zabrat klidně od 1500 ot/min.
A jestli je to porovnávané s dieselem o téměř dvojnásobném výkonu (což je tedy cca 200kW), tak se nedivím, že se zdá, že to proti tomu nejede.
V práci máme oktávky 1.4tsi a ač mám k tomu spoustu výhrad, tak na projev motoru a spotřebu si rozhodně stěžovat nemůžu. Mám problém se dostat nad 5.5 litru/100km i při jízdním stylu služebák.

Ale je možné, že v superbu 1.5tsi s těma eko blbinama nějak dodrbali.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

To si tak chcete vyfotit téměř hotový produkt pro prezentaci klientovi...
277364204_1024801121456769_91719437435725152_n.jpg
a on si na kongo sedne pan pes, protože si myslí, že jste mu připravili pelech

edit:
a můžu si vzít novou pracovní bundu
IMG_20220401_142235_1.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Butch »

Takže já dnes absolvoval cestu z jedné Metropole do druhé Metropole 😂 a zpět po D1, celkem cca 400 km. Cesta zpět byla o něco rychlejší z kraje města k okraji cca 1 hodina 20 min 🤷‍♂️ Za krásných 8,2 litru na 100 km. Nakonec na te dálnici i ta 1.5 hnala dobre, resp. lépe než čekal.
V podstatě poměrně příjemné cestování.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

A jak dlouho jsi stál před Brnem? Já se odpoledne uváznutí těsně vyhnul...
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Kapo »

Tak mój služobák má priemernú spotrebu sto na sto. :chuckle
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Butch »

Já jsem měl štěstí, ráno do Brna v pohodě a odpoledne z Brna na Prahu taky dobre, protisměr zadupany jak cyp 😂😅
drigon
VIP
Příspěvky: 2963
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Můj služebák měl jednou spotřebu 600 na 100. Akorát že má železná kola.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Kapo »

Čakal som, že ty vytáhneš največšého trpajzlíka... :lol:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak dnes prvních 8 hodin mysliveckého kurzu. Je zajímavé jak někdo dokáže 8 hodin mluvit o počtu zubů a určovaní stáří zvěře ... a uteče to jako nic a někdo dokáže 1,5hodiny výkladu o Nařízení Brusel II proměnit na věčnost s tím, že máte pocit, že tu věčnost sedíte namazaný medem v mraveništi..
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

:yes :yes :yes
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Ztratil se nám pes. Už od rána ho není. To ještě nikdy neudělal, není žádný tulák. Na krku má sice známku s t.č., ale aby toho nebylo málo, tak jsem zapadnul s autem v polích. A je mi blbé zas otravovat kolegu s traktorem. Ještě k tomu v neděli.
Tak jsem ho tam nechal. Až vytaje nebo přimrzne.
Dobrá kombinace...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět