Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Tak jsem dnes odvezla comp do spravkarny. Pri cekani na opravu jsem se stavila ve VDF vyresit nejakej nesoulad ve vyuctovani. Kdyz si me kluk za prepazkou zacal vyhledavat, spadl jim system.

Ja mam holt zvlastni kouzlo osobnosti :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Liqid »

Hodně špatně udělaný OS? Používá to přes miliardu lidí... a Bill je mimo MSFT někde od roku 08.

Docela by mě zajímalo, jakou práci na tom vlastně děláš. Viděl jsem desítky na stovkách zařízení, stoláky, tablety, telefony, microPC, čtečky, netbooky...na kdejaké blbosti a fungovalo to spolehlivě. Oproti archaické úchylárně XP jsou 10 velmi user friendly.

Jabkaře nekomentuji, to je spíš náboženství než technika.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Asi mame jinou predstavu o user friendly. Ja proste nemam rada produkty, ktere mi vnucuji svoji predstavu, co mam chtit. Proto si nikdy neporidim jabko - nemam tam moznost cokoli duleziteho ovlivnit. A Win jsou v tomhle cim dal horsi. A pokud neco zpusobi blbou aktualizaci (a takovych uz bylo!), zatimco ja nemam moznost takovou aktualizaci odmitnou (mohu pozastavit, ale nikoli zcela vynechat), tak se na mne nezlob, ale to je proste blbej system. Totez v ovladani compu, nastaveni, cim dal vetsi spehovani, vnucovani novych verzi, vnucovani cloudovych distribuci apod. Nekdo od OS ocekava, ze bude funkcni, a je s tim spokojen. To ja neocekavam, to PREDPOKLADAM jako nutny ZAKLAD. Kvalitu SW posuzuju podle jinych kriterii.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Dnes mi pacientka vykládala, jak ji minulý týden začal škrtit její syn se slovy "Zabiju tě" a jen díky tomu, že měl už v sobě už nějakou tu lahev tvrdého alkoholu, tak se jí podařilo vysmeknout a utéct k sousedům. Ti zavolali "Mestapo" které i přes upozornění na specifikum adresy (Ve Zlíně jsou takové tři) přijelo samozřejmě na špatnou adresu a až po urgencích přijelo na správné místo. I když věděli, že je držitelem ZP a má místnost plnou nezabezpečených zbraní, tak to nikdo neřešil a to i přesto, že paní sousedka si stěžovala, že už dříve jí syn mé pacientky vyhrožoval "rozstřílením". Policie mu nechala dopít láhev slivovice a domluvila se na vykázání za tri dny po incidentu. Pacientka se mohla domu nastěhovat až tedy po několika dnech, kdy teda přijela policie ten odchod zkontrolovat. Zbraně se zůstaly válet v domě pacientky - ten Uherský Brod bylo snad malé selhání policie? Myslím, že tam bylo špatně úplně vše.

Nemám pacientce důvod nevěřit - přes její věk má hlavu v mnohem lepší kondici než mám já sám. Sama nechtěla nic řešit, přece je to jen její syn.

Nicméně ten chlap má zjevně opakovaně psychotické stavy a při odchodu i před policií sliboval sousedce, že si to s ní vyřídí. Policie mu neřekla nic.

Zítra půjdu na místní Oddělení pro zbraně a střelivo, aby se to pořešilo. Takovéto individua jsou ostuda střelců.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1588
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

proforma píše: 06.04.2022 19:59 Asi mame jinou predstavu o user friendly. Ja proste nemam rada produkty, ktere mi vnucuji svoji predstavu, co mam chtit. Proto si nikdy neporidim jabko - nemam tam moznost cokoli duleziteho ovlivnit. A Win jsou v tomhle cim dal horsi.
Tak v tomhle si člověk ale nepomůže ani s Macem ani třeba s Ubuntu. A mimo jiné, aktualizuje se to všechno. Já aktualizace naopak na Win10 spíše chválím než že by mi trhaly žíly. Ale chápu to. Někdo potřebuje mít funkční OS a počítač opravdu používá jako prostředek. Prostě si nemůžu pomoct, ale pro takového člověka co čas vyvažuje penězi fakt nemůžu nic jiného než Applí produkty doporučit. Jako je to fakt těžké takhle radit. Jinak tomu syndromu se říká statická elektřina. Někdo je tou negativní prostě nabytý. Mám takového šéfa. Ke všemu k čemu se přiblíží, to se mu začne sypat i když se na to jen blbě podívá, ale samozřejmě taky nadává jak je okamžitě zabité dopoledne.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

A to jeste, kdyz jsem odpoledne vytvarela bod obnovy tech cistych W, mi zhavarovala fleska. Odolny Corsair, chapes to? Asi mam tenhle tyden nejakej spatnej hororoskop 🙂
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Flešky vyhazuji jak na běžícím pásu ... Jedno z nejméně spolehlivých řešení na zálohy. Už jsem se spálil (obrazně, nikdy jsem na tom neměl důležitá data, navíc stejně zálohuji na více míst) hodněkrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Jo, z flesky to pretahnu nekam jinam a na disk, ale z nejakyho duvodu to pro tu obnovu chtelo prave jen flashku. Ani SD kartu to v tom kroku nerozpoznalo (ne ze bych si tim nejak moc pomohla). Proste divna logika. Kdyby bylo na mne, dam to rovnou na externi HDD, ale W10 ma proste vlastni hlavu...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

https://www.kverulant.org/article/kde-j ... d=16032817

Vysledky kontrol COI u benzinek, kompletni seznam pokutovanych pump a zjistenych nedostatku k poc. dubna. V drtive vetsine mely problemy male neznackove rodinne pumpy, coz prekvapive neni. Vicekrat je zastoupen MOL, na druhou stranu ma 306 cerpacek, takze to asi neni zas tak strasny.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Bod obnovy je při větším problému stejně nanic.
Nejjistější je prostě udělat image celého disku, jak už jsem doporučoval já i další lidi.
A odolné flešky jsou jen marketingový tah a vyhozené peníze. Když to člověk rozebere, tak uvnitř není nic extra. Stačí jedna dobře mířená šlupka statikou a je po flešce.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Jo, ja vim, ale prece jen mi flesky neodchazeji zase tak casto, mam dokonce jednu 2 GB, kterou jsem kdysi kupovala za cca 3 tis. Kc jako uzasny technologicky vystrelek :-), a porad slouzi.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
steve_michalik
Příspěvky: 219
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od steve_michalik »

K těm aktualizacím - asi před třemi měsíci přišla úžasná aktualizace W10, která způsobila nefunkčnost integrovaného ipsec vpn klienta. Lidi, kteří tuto vpn používají k práci, museli být velmi nadšení.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

Můj sedmdesátiletý táta mi dnes mezi řečí prozradil, že si doma seskládal BoB a je připraven vyrazit kdykoli, kamkoli. Má v tom i solární panel na batoh a udělal si propoj, aby mohl nabíjet akumulátor elektrokola. Mohl jsem jen obdivně zamručet.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Grunt píše: 06.04.2022 22:55Jinak tomu syndromu se říká statická elektřina. Někdo je tou negativní prostě nabytý. Mám takového šéfa. Ke všemu k čemu se přiblíží, to se mu začne sypat i když se na to jen blbě podívá
Mám takového kamaráda také - pořád ho přesvědčuji, že by se měl živit jako QA (tester), protože on je ten typicky případ člověka, kterému se zaručeně něco podělá i přesto, že všm okolo to funguje naprosto spolehlivě :-)
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Maximus píše: 06.04.2022 22:37 Zítra půjdu na místní Oddělení pro zbraně a střelivo, aby se to pořešilo. Takovéto individua jsou ostuda střelců.
:yes
Když jsme něco velmi vzdáleně podobného zkoušel přes ně řešit, tak mě poslali na obvodní oddělení. :roll:
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Quido »

Dnes bylo fajn, konečně jsem se dostal ke zpracování fotek z víkendu v lese.

Příjemných 18km, druhý den i trochu snežilo, teplota -2°C až +2°C, 25kg batoh, letní spacák, a zevl u ohně při výrobě troudu a vyřezávání pomocí bajonetu za popíjení Lucky Bastarda a Diplomatica. 1 teplé jídlo: nějaké těstoviny s arrabiatou a parmezánem.
277683200_1130286834437662_217834566200060632_n.jpg
277685319_1029580160964923_8468574715796477628_n.jpg
277851093_2754860584810886_3044018879383254854_n.jpg
IMG-20220402-00864.jpg
IMG-20220402-00866.jpg
IMG-20220402-00882.jpg
IMG-20220402-00884.jpg
IMG-20220402-00889.jpg
IMG-20220403-00898.jpg
V lese bylo nádherně, ve dne v noci se překřikovali sokoli a daňci a počet zajíců na polích mě dráždil k tomu se na ně dívat optikou malorážky. :)
Žádný gauč, žádné monitory, žádný internet, žádná rodinka a sice mě bolel ještě v pondělí celej člověk, ale mít čas, tak vyrazím o víkendu zase. Na druhou stranu zahrada se sama neporyje a silikon se do kopelny taky nenanese sám.

*Vím, že bajonet 0,7kg je na vyřezávání nic moc, ale zase se dá dobře používat narozdíl od jemného řezbářského vercajku jako bohrabáč. Pilka nahoře je výborná na trhání látek a nasazenej na AR-15 family vypadá hustě. :rock
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Liqid »

proforma píše: 06.04.2022 19:59 Asi mame jinou predstavu o user friendly. Ja proste nemam rada produkty, ktere mi vnucuji svoji predstavu, co mam chtit. Proto si nikdy neporidim jabko - nemam tam moznost cokoli duleziteho ovlivnit. A Win jsou v tomhle cim dal horsi. A pokud neco zpusobi blbou aktualizaci (a takovych uz bylo!), zatimco ja nemam moznost takovou aktualizaci odmitnou (mohu pozastavit, ale nikoli zcela vynechat), tak se na mne nezlob, ale to je proste blbej system. Totez v ovladani compu, nastaveni, cim dal vetsi spehovani, vnucovani novych verzi, vnucovani cloudovych distribuci apod. Nekdo od OS ocekava, ze bude funkcni, a je s tim spokojen. To ja neocekavam, to PREDPOKLADAM jako nutny ZAKLAD. Kvalitu SW posuzuju podle jinych kriterii.
To je právě ono. OS je vyvíjen pro masy. Jako první pro BFU, kteří chtějí zapnout, otevřít prohlížeč, přehrát video, office...prostě aby se nemuseli o nic starat, na to 10 fungují super.
Pokud máš specifické požadavky, jsi tedy nejspíš zkušenější uživatel, tam se předpokládá, že si OS upravíš dle svého. Aktualizace zakázat jdou, ale je potřeba jít víc do hloubky (pže ochrana BFU). Stejně tak cloudové služby lze plně odstranit. Pokud máš nadstandartní potřeby a nemáš k nim dostatečný skill, doporučuji si zaplatit IT konzultaci a nechat si udělat řešení na míru.
Pro zjednodušení, je to jako bys koupila Golfa a nadávala, že je to debilní auto, pže jsi zapadla na mokré polňačce. Ne, Golf není debilní, jen nemáš správně vybraný produkt ke svým potřebám. Takže si nech na Golfa namontovat pořádné gumy a podvozek a hurá na zablácenou cestu státního IT marastu :yes
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Ještě k tomu počítadlu.
Pochybné programy pouštím vždy ve virtuálním windows.
Tj. na windows pustím virtuál s windows. Možná to není úplně licenčně OK, ale na to kašlu.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Grunt píše: 05.04.2022 22:39
PeFi píše: 05.04.2022 22:29Kompletní image ti celkem zalevno udělá Macrium Reflect, případně Acronis.
A zadarmo Clonezilla. Kdo zvládne Debian, zvládne i tohle.
CloneZilla je fajn na jednorázové použití. Acronis i Macrium umí automatizovat zálohy a pouštět je podle plánu, umí dělat inkrementální, diferenciální, automaticky spravovat kolik záloh si držíš atd. Umí toho fakt docela dost a hlavně člověk na to nemusí myslet a nemusí být IT expert, ale vše si relativně snadno naklikáš.

Po konci pracovní doby se automaticky spustí inkrementální záloha a pak se PC samo vypne. Pak stačí jednou za čas zkontrolovat, že vše funguje jak má - tuhle mě starší verze Acronisu na 10 let starém PC nečekaně vyšplouchla tím, že pokud se zálohování nedokončí za 4 hodiny, tak vyhlásí chybu a zabalí to (USB 2.0 je prostě pomalé a záloha se dělá na externí USB disk).
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Jsem baba :chuckle
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět