Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
grg
Příspěvky: 147
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od grg »

Načo je dobrá na elektrickej píle odstredivá spojka?
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kuny »

Neviem či tam je odstedivá, len sa niečo také zdá. Pílu som naposledy rozoberal skoro 20 rokov dozadu. Tak to rozoberiem a uvidím. Tiež si myslím, že to treba len trochu nastaviť.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Přece si na vylíčení dvou metrů čtverečních vápnem nebudu brát velké ochranné brýle, dioptické mi na to budou stačit. ... No jasně ... :head
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Já to lidem na školení říkám furt... :x
...nebudeš chtít nosit rukavice / štít, dokud si nepořežeš ruce / nespálíš obličej. :tmi

Tak ať je to bez následků! :nod
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od xgordon »

Ked som kupil dom, po predchadzajucom majitelovi som siel vypratat drevarku. Hovorim, ze sa mi nechce na tu chvilu obuvat pracovnu obuv, ze tych par dosak zvladnem aj v botaskach. Samozrejme, ze som musel stupit na hrdzavy klinec.

Podobne som si este musel este parkrat zodrat ruky aby som teraz na kazdu blbost bral okuliare, rukavice, poriadnu obuv, a ked robim veci na streche tak aj lano a postroj.

Kolega mi podobne rozpraval o sustruzeni, bruseni a sponach v oku.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Jo, jo, chybama se clovek uci, znam. Ja jsem si propichla nohu o rezavej hrebik i v holinkach s 1,5 cm tlustou podrazkou. Od te doby s latema ze stary strechy nedelam, nechce se mi kupovat boty s ocelovou vlozkou za 3 tis. Na rezani apod. pouzivam strelecke bryle, ty toho chytnou hodne a mam je v dioptrickem provedeni, takze no problem.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Ocelovou tužinku / vložku proti propíchnutí maj i faračky za necelej litr...hledej označení odolnosti "S3". 8-)
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

xgordon píše: 15.05.2022 16:28 Samozrejme, ze som musel stupit na hrdzavy klinec.
Mne sa to stalo tiez, ked som bural staru hospodarku. Lata s klincom pod vrstvou sena a bolo to, je to uz vyse roka a stale nedokazem naplno stupit na to chodidlo. Odvtedy pracovna obuv vzdy.
Ale zaujimave, ze oci si chranim vzdy automaticky.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Ja jsem se tedy taky naucil jenom pracovni boty, poradne obleceni a ochranne pomucky.. drive jsem si nechaval vzdy nejaky stary obleceni abych ho pri praci dodelal ale s tim jsem prestal kdyz jsem jel pro nejaky material a u regalu my ruply kalhoty a vykoukla mi ven pulka prira a kus pytle.. od te doby jenom poradny pracovni kalhoty, to je zaklad :o)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MarS »

To mi připomíná, že už deset let chodim na tetanovku :?

Jinak taky dám teda příhodu. Byl jsem dneska za vsí navést nějaký balvany do vjezdu na louku, kterou si místní pořád nevim proč pletou s vedlejší obecní cestou, Vzal jsem si i motorovku, že to tam rovnou trochu prořežu, ať se neni možný odvolávat na blbou průjezdnost.

Tu cestu jsem vyřezával už včera, dneska zbejvalo dodělat ještě asi 100m. Vykládám teda šutry do vjezdu a pak sjíždim pomalu cestou dolu, když najednou v dáli před sebou vidim v kýženým úseku stát traktor. Říkám si, co tu kdo... , možná to někdo z obce čistí za mě a budu to mít aspoň jednou bez práce? Divný ale budiž. Dál tedy dolu už nejedu, beru žebřík a motorovku a vydám se po cestě k traktoru. Když přijdu blíž vidim, že o traktor jsou opřený vyřezaný bezový větve, který jsem tam včera po krajích cesty pohodil. Evidentně daný tak, aby traktor zakrývaly. Došlo mi, že tu asi nikdo nebude. Co tu kdo nacvičuje proboha? Traktor jsem identifikoval jako Zetor 7245 s čelňákem, vzadu měl v hydraulice nesenej jakejsi zarámovanej betonovej kvádr, asi závaží. Říkám nic ořežu tedy aspoň posledních pár větví po cestě za traktorem, třeba se někdo objeví.

Nikdo nepřišel, tak jdu pomalu zpět k autu , protože mám ale káru, nechce se mi couvat zpátky proti kopci asi 150m. Zkusim tedy troubit, jestli někdo nepřijde. Po chvilce si všimnu , že nalevo asi 300m metrů stojí na louce bílá oktávka, troubim ještě víc, když vidim, že u ní někdo stojí. Nic. Asi nemá cenu tam chodit, ten s tim zřejmě nemá nic, když nereaguje.

Vjíždí do mě vztek, po tom, co zjistim, že jsem si nevzal mobil, nikoho si tim pádem nezavolám, aby mi odpřaženou káru pomoh vytlačit zpátky a nemusel bych mordovat spojku. Kilák do vsi pěšky nejdu. Za už hlasitýho nadávání se střídavým troubením to po deseti minutách vzdávám a začínám couvat zpátky nahoru. Peklo, cesta úzká, hrbatá, kára pořád nabíhá někam do strany, šípky odíraj sice letitou, ale zachovalou corollu, nadávám ještě víc. Ještě prorazim vanu a bude vyděláno.

Když se nakonec konečně vyškrábu zpět k silnici, vidim najednou ve zpětným zrcátku, jak kolem pomalu projede vůz známé policejní barvy, nicméně zmizí za mezí. Vytočenej to komentuju slovy: supér, ještě tyhle tady, zjej sen tohleto. Ty určitě zastaví, co tu nacvičuju s tou károu takhle v neděli na večer. Vylízám ven z auta s tím, že pokud náhodou jenom projeli, půjdu panu traktoristovi nejspíš rozflákat okno nebo vypustit kola.

Samozřejmě z poza meze se vyhoupnou dva muži v černém a po pozdravu následuje už obligátní otázka: můžeme se zeptat, co tu děláte? To už se ve mě vaří krev a vysvětluju (jeden by řekl křikem) situaci a že by místo starosti o mou osobu měli raději řešit idiota blokujícího cestu dole.

Po odpovědi, že o traktoru vědí a bílý oktávce taky vědí, chtějí doklady. Nemám.

Nezdá se to být ale problém, vyndá mobil, přes spzku fízl asi hledá majitele vozu..ptám se co se děje. Ta bílá oktávka na louce, je naše, víc vám říct nemůžem.

Chvíli ticho. Začíná mi pomalu docházet, co se děje a přemítám. Ten traktor dole asi někdo ukrad a schoval do cesty, takže jsem vlastně asi podezřelej. Týpek v kšiltovce, zarostlej, špinavý ušmudlaný tepláky, leje z něj pot, jak po dojetí Krále Šumavy, smradlavý propocený triko...ten je jasnej, přijel si na obhlídku kořisti. Měním trochu tón a ztišuju hlas.

Ty větve na traktoru jsou nařezaný tedy od vás? Jo.. opakuju, že jsem byl přivést šutr, aby mi konečně přestali jezdit ve vzrostlý trávě a prořezat cestu, řezal jsem to tu už včera. Druhej mezitím nakukuje do auta.

Hmm, tak teď mě zakleknou.

Datum narození? To auto neni vaše? Ne, bráchovo.....ticho.

Dělám blbýho a říkám, kdy teda ta cesta bude volná? Kouknou po sobě a jeden povídá, že dneska určitě ne. Dělám dál blbýho a říkám, tady někoho zamordovali? Policajt se usměje a říká nee.

Směje se, je to asi dobrý.

No zkrátim to, nakonec jsem ty klepeta teda nedostal a nechali mě bez nějakýho zbytečnýho protahování odjet. Sejít se to o minutu jinak, tak má ale traktor nejspíš rozbitý okno a týpek v oktávce co to tam z povzdálí hlídal, by na mě vyrazil.

Jinak teda, že se jedná o ukradenej traktor mi nikdo nepotvrdil, jenom je to asi dost pravděpodobný. Prý se to určitě dozvim o co šlo, čimž asi narážel na vesnický poměry. Traktor ale neptří niomu z místních, to vim.

Snad zejtra už nepřijedou.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

O víkendu jsem zahájil loveckou sezonu. Uloven na přibližně 200m. Lovu zdar!
Přílohy
IMG_9119.png
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

@ MarS...
Tak to máš štěstí, mohl to být jak v Pelíškách. :chuckle

"No jo, dvě dávky!"
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Já to z té fotky nepoznám, vidlák nebo to má schovaný vzadu a je to šesterák? Ta levá přední výsada je uštíplá? Víš jako adept se musím ptát :D

Čím si střílel? Sklo, Flinta, Náboj, Střela?
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Haluziak píše: 16.05.2022 13:31 Já to z té fotky nepoznám, vidlák nebo to má schovaný vzadu a je to šesterák?
Je to šesterák - viz fotka z jiného úhlu.

Střílel jsem CZ557, Meopta 3-12x56RD, ráže .308W, Norma Vulkan 11,7g, střeleno ze země z trojnožky Primos Gen3 (nabo jak se to jmenuje)
Přílohy
IMG_9125.png
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Já si říkal, že to bude schované. Vypadá to na krásnou, čistou ránu.

Děkuji
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Dneska jsem projel kolem bílého karavanu/obytňáku "ZA BABIŠE BYLO LÍP". Nechalo mě to chladným. Asi jen nějaká agitka. Teď si rvu vlasy, že jsem mu nevyšrouboval štýlky.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Dneska jsem dodelal dalsich 6 zahonu (cca 40m2) a rovnou vse osazel.. jak jsem to dodelal tak zacalo pekne prset, ani jsem nemusel zalejvat.. a ted nocni, uz ted nejak padam na hubu - to bude noc..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

OldSoldier píše: 16.05.2022 12:58 O víkendu jsem zahájil loveckou sezonu. Uloven na přibližně 200m. Lovu zdar!
Zdar! gratuluji, u nás dle pokynu hospodáře do června lovíme jen paličkáře, škůdníky a slabé kusy. Mám obeznámené tři, jeden mi přišel ve čt v 9 večer na 120m k sedačce, ale takhle za šera jsem se už necítil.

já zas po měsíci a něco stihl krákej pistolovej trénink. začal jsem a vpodstatě i skončil u mířenky: standardizovaný úkon 10 ran na 25m na nekrytě ležící figuru
výsledky byly lehkce pod dlouhodobým průměrem za minulý rok (91/100) a sice:
84,93,88,94,88/100
IMG_20220512_173645_2.jpg
na první "studené" sadě hned po příchodu je vidět, jak člověk při tréninku jednou za 4-5 týdnů bez sušení upadá
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Haluziak píše: 16.05.2022 14:20 Vypadá to na krásnou, čistou ránu.
Jj - zhasnul v ohni. To je moje priorita č. 1 - aby rána byla dobrá, protože jsem líný to dohledávat a také jsem měkkota a blbě nesu, když zvěř trpí.
vratnikp píše:u nás dle pokynu hospodáře do června lovíme jen paličkáře, škůdníky a slabé kusy.
V honitbě kolem mého bydliště to máme podobně (o snižování stavu se starají převážně řidiči), ale tady je to jiné - srnčího je tolik, že jde spíš o to, je ani nepouštět do říje.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Tak Lovu zdar stará vojno,
u nás taky jen paličkáče a knoflíkáče, ale já teď stejně nikam moc nechodím, protože jsem trochu alergik na pyly a teď když někam jdu, tak furt frkám a pčíkám.
Rozhodl jsem se to vyřešit jinak. Zejtra balím celou rodinu a jedeme na dovču do Anglie. Vyhnu se tak nejhorší pylové sezóně a užiju si s rodinou, dokud mají peníze ještě nějakou cenu. Pořídil jsem do Transportera rozkládací postel, otočnou přední sedačku, rozkládací stolek, a spoustu kravinek pro kempování, tak nebudeme ani moc závislí na ubytování. Dokud je dcerka malá a baví jí jezdit s rodičema, tak si to společně užijeme.
Dopředu jsme koupili jen trajekt, vstupenku do filmových ateliérů, kde se točil Harry Potter a zamluvili si dvě noci v campu v Cambridge. Máte někdo nějakej TIP, co bychom neměli v UK vynechat? :?:
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Odpovědět