Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

50m, volná ruka, 2 série po 10 ranách, vortex sparc 2 (papírově 2moa, pocitově souhvězdí 3,5 moa), žádná olympijská mířenka ale taková ta "bojová"
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Dnes rano me na silnici natvrdo vybrzdilo černé Audi, které poté odjelo.
Ja byl na skutriku, takze noha značně rozbita, jdu za chvili na sál.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Měl jsi ho zastřelit, co s takovou zbytečnou existencí.
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Maximus píše: 29.05.2022 14:14 Ja byl na skutriku, takze noha značně rozbita, jdu za chvili na sál.
Budu hádat (dle popisu): Klasický skútrařský postroj, tedy tílko, kraťásky a na nohách žabky nebo papuče. Na kufru něco jako „Ktož jsú boží bojovníci“ nebo „Mě na silici ochraňuje bůh“. Skútr vzhledem k tomu že je z plastů úplně na sr***. Jak daleko jsem od pravdy?
Václaf píše: 29.05.2022 15:42 Měl jsi ho zastřelit, co s takovou zbytečnou existencí.
To stejné si říkají i ti řidiči Audiny ;)
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Maximus píše: 29.05.2022 14:14 Dnes rano me na silnici natvrdo vybrzdilo černé Audi, které poté odjelo.
Ja byl na skutriku, takze noha značně rozbita, jdu za chvili na sál.
Brzdná dráha auta a dvoustopého vozidla jsou naprosto nesrovnatelné, což řidiči aut ani cyklisti a motocyklisti obvykle netuší. Auto brzdí fantasticky, motorka mizerně, jízdní kolo zcela tragicky. Skůtr bude někde mezi kolem a motorkou.
Samotář
Příspěvky: 338
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Samotář »

Maximus píše: 29.05.2022 14:14 Dnes rano me na silnici natvrdo vybrzdilo černé Audi, které poté odjelo.
Ja byl na skutriku, takze noha značně rozbita, jdu za chvili na sál.
Ať je noha co nejdříve v pořádku.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

tak at ti to dobře dopadne a čtyřkroužkovej buzík nechť to někde pošle za svodila. podobná svinstva jsou důvod, proč jsem prodal cestovní motorku a mám jen enduro do honitby. Co 30 km v čr, co zmrd to mi chce zabít, naprosto běžné že to z vedlejší někdo pošle se zdvyženým prostředníkem. Paradoxně v zahraničí se mi naschvály děly tak jednou za 300 km.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Dnes na střelnici:
střelba přerušena aby se mohlo k terčům, balím si věci a po chvíli slyším rachocení závěru a vidím ránu jistoty do prostoru, kde ve vedlejším stavu stáli lidi u terčů :!: .
Tak se nahlas slušně ozvu, chlapík mrmlal něco v tom smyslu, že se nic nestalo či co si dovoluji (čekal jsem, jo pardon to jsem podělal atd...nic). Ostatní stáli jak telata a čuměli. Chlap oblečený komplet v taktickém béžové či multicam (zbraň mj. VAR v levoruké verzi s nástřikem podobné barvy) a asi tam zaučoval a ukazoval co a jak 2 lidem bez ZP. Snad si z něj neberou příklad..... Tohle jsem dlouho nezažil. :head
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od M M »

Co na to spravca?
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

" Jó já jsem slyšel, jak tam něco po něm řvete "
A který, že to byl?
Pak nevím, šel jsem dom.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nightmare »

No nevím... Elementární slušnost je, že když jsou lidi u terčů, tak se na kvér nesahá :rock
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Tu Grunt: motobuda, ochrane rukavice, kožené boty, jen misto poradnych kahot jen rifle.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od M M »

jolky palky píše: 29.05.2022 21:38 " Jó já jsem slyšel, jak tam něco po něm řvete "
A který, že to byl?
Pak nevím, šel jsem dom.
To sa mi snad zda ... to ako spravca nezaregistroval ze mu na palebnej ciare niekto manipuluje so zbranou zatial co ma pred nou ludi? :roll: :x
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Maximus píše: 29.05.2022 22:02 Tu Grunt: motobuda, ochrane rukavice, kožené boty, jen misto poradnych kahot jen rifle.
Aha. Tak tak běžně jezdím já (jen boty ještě musím dokoupit). Tak co se potom stalo? Přímo na brzdu a skútr v kufru?
PeFi píše: 29.05.2022 17:25 Auto brzdí fantasticky, motorka mizerně, jízdní kolo zcela tragicky. Skůtr bude někde mezi kolem a motorkou.
No tak přesně naopak. Když má motocykl dobré destičky tak pořádným drapnutím za přední brzdu se dá udělat otočka kolem předního kola (přelet přes řídítka). Naopak nožní brzdou jde úplně úplně v pohodě zablokovat zadní kolo. A to je právě na tom to nejhorší. Do smyku lze při leknutí velmi snadno a ze smyku už bývá cesta jen na asfalt. Párkrát se mi to povedlo. Ten skútr pravda, ten brzdí hůř, no zase se mi ho nepovedlo ještě bloknout takže i při plných brzdách se s ním dá nouzově uhýbat/manévrovat. No největší jistota je držet si odstupy a ve městě jezdit pomalu (bezpečná rychlost je 40-45km/h).
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Mas pravdu, zabrzdil jsem zbytečně ostře a vyhodilo mě to. Tu havárii videli vsicni kolem, jen audina na to dupla a zmizela. Ještě ze nejsem paranoidni :devil
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od skagerak »

Vubec se nedovedu vcitit do toho, co se vybrzdovacum deje v hlave...

Pokud mne nekdo zdrzuje ci jinak, stve jizdnim stylem, tak jsem rad, ze jsem ho konecne predjel a jedu dal jak potrebuju a spis slapu na plyn ne na brzdu...
Saddáma
Příspěvky: 23
Registrován: 30.05.2022 1:06
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Saddáma »

skagerak píše: 30.05.2022 0:28 Vubec se nedovedu vcitit do toho, co se vybrzdovacum deje v hlave...
Nedovedes ? Si pust tuto pisnicku a dovis se to :D https://www.youtube.com/watch?v=qPWhJp9Atxc
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Palubní kamera na řídítkách nebyla ?
To je jasné ujetí od nehody, to by se chlapec asi dost divil až by si pro něj přišli...... :devil
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Idaho »

Rafael píše: 22.05.2022 11:30 ...
Asi nějaký zkrat v té jeho psí hlavě.
Držím palce at se dáte oba dohromady. Zažil jsme něco podobného- Dcerky vyrustali s naší fenkou a ta měla štěňata. Hráli si s nimi vše ok, až nám zůstalo poslední štěně, které nikdo nechtěl.. bylo u nás o dva měsíce déle až se ho ujal dobrý kamarád, kterého jsme cca 1-2 měsíčně navštěvovali na celý víkend a štěně nás vždy vítalo, hrálo si s dětmi ( kamarád sám má dvě děti ).
Jednoho dne jsme přijeli, vítáme se - rodiny na dvoře - a běží k nám hafan, už odrostlý ( skoro 2roky ) vrtí ocasem, projevuje radost, nic nevypadá nenormálně. Proběhne kolem první dcerky, ta ho v běhu pohladí a on běží k mladší ( v té době 6let ) kterou měl vždy hrozně rád podběhne jí pod rukou, ona ho pohladí pes dobrzdí cca dva metry za ní, ja psa periferně sleduji a v tu chvíli jsme si prvně uvědomil problém ale nezareagoval, seběhlo se to tak rychle že jsme si to uvědomil až potom. Pes najednou nepřirozeně ztuhnul absolutně nepřirozeně se tak 3-5vteřin ani nehnul, potom se otočil a skočil dcerce po ruce a osklivě ji pokousal. Bylo z toho přes 30 stehů ( debil doktor ji to v Teplicích zašil ). Mělo to ale další dohru, kamarád psa odchytil, zavřel do stodoly a zatímco sem řešil zastavení krvácení navigoval záchranku. Za dcerkou jsem odjel do nemocnice a vrátil se s ní po 4hodinách a dozvěděl jsme se, že pes se podhrabal pod vraty stodoly a když šel kamarádovo syn okolo zakousl s emu do nohy. Kamarád psa nakonec zabil ( což byla další chyba ).. Dcerka má zjizvenou ruku dodnes několik let se probouzela s křikem ze spaní s panickou hrůzou ze psů ( dva jsme měli doma.. takže peklo )

Jen pro zajímavost. rány po pokousání zvířetem nikdy nešít pokud to není nutné, dcerka skončila s infecí v ruce, u nás v nemocnici se mne ptali kterej blbec ji to šil, vyndavali stehy, nařezávali částečné srusty po týdnu a půl a vymačkávali celé panáky hnisu.. Málem ji lékařská péče v Teplicích stála ruku..
Další věc - zvíře po takovémhle napadení za každou cenu zachovat živé - pokud chcete dělat vyšetření na vzteklinu - dá se i z mrtvého mozku / míchy udelat test ale trvá tak dlouho, že než se dozvíte výsledky jste u dítěte za dobou po kterou lze vzteklinu u tak malého dítěte uspěšně léčit ..
Mluvil jsme s několika civilními chovateli i policejními kynology a shodli se na tom že ten víkend byl celý divný, protože psi nejen napadli chovatele ale v mnoha případech se napadli i mezi sebou spi co spolu leta žili, shodli se muselo být něco špatného "ve vzduchu" co ovlivnilo chování psů po celé republice...

Držím palce at se vše vyřeší a přijdete na to co se Honzíkovi honilo hlavou a sklidní se..
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Asi tady dostanu kartáč, ale to, když pes na někoho zaútočí je na 99% chyba ve výcviku. Někdo tady dokonce zmiňoval lovecké psy, že by měli být na řemeni atp. Nesouhlasím s tím.

Pár psů jsem za svou kariéru vycvičil (dobrých psů - s titulem CACT). Na základě si dovolím tvrdit, že dobře vycvičený pes se nesmí hnout od vůdce bez jeho výslovného pokynu a už vůbec nesmí zaútočit na nikoho (člověka, zvíře) byť se cítí nekomfortně. U loveckých psů, je speciálně hodnocenou disciplínou tzv. "klid před zvěří", kdy pes nesmí ani náznakem vyběhnout za zvěří (pernatou i srstnatou), i kdyby o něj ta zvěř zakopla. A už vůbec nesmí vypálit za člověkem (např. běžícím) nebo dopravním prostředkem, kde to může znamenat ohrožení na životě. Pokud pes na tyto vjemy jedná z vlastní vůle bez pokynu vůdce, není dostatečně vycvičený a nesmí být puštěný na volno. Ohrožuje tím své okolí a i sebe. A to není chyba psa, ale jeho "pána", který (jak často vídám na výcviku) "je osobnost", "má svou hlavu", "stalo se mu něco nepříjemného" a další tisíce výmluv.

Poslušnost, ovladatelnost a klid psa se musí cvičit - úplně stejně jako jiné povely, u kterých nám nepřijde divné, že se musí cvičit (k noze, sedni lehni...). Nepřestává mě udivovat, že lidi mají psy, kteří umí perfektně všechny základní povely, ale pak by na řemeni utrhli svému vůdci ruku.

Jak na výcvik je nad rámec tohoto postu, protože si nejsem jist, jestli to vůbec někoho zajímá a asi je to zde i OT.

Co je ale dobré a možná si to pár řádek zaslouží, je zdůraznění nutnosti, aby pes znal a reagoval na povel "down" (k zemi) - hodně se používá u loveckých psů, kde je to nutné během lovu, ale měl by ho umět každý pes. O co jde? Obecné se jedná o takovou "nouzovou brzdu", kdy psa zastavíte na místě. Ten povel musí být v tom psovi tak "zadrátovaný", že ho vykoná bez přemýšlení a za všech okolností. Je dobré mít psa naučeného na hlasový povel - hlasitě velím "down" ("daun"), případně na delší vzdálenost píšťalkou dlouhý táhlý hvizd. Oba povely jsou rovnocenné (ne vždy mám u sebe píšťalku), tzn. není to tak, že řvu "daun", pes neposlechne a pak pískám. To je samozřejmě špatně.

Jak na to? Jdu se psem na procházku, a učím psa "daunovat" tím, že při chůzi na řemeni velím "down" a pes musí okamžitě zalehnout. A pořád dokola. Když to pes umí, posadím ho a odstoupím na nějakou vzdálenost (třeba 20m) - velím "ke mě" a v půli cesty "down!" - pes musí opět okamžitě zalehnout. Přijdu k němu a odměním ho.

Nejtěžší je to venku - tam se mi osvědčil výcvikový obojek s "elektrikou" - pokud pes uteče, zavelím "down" nebo píšťalou - když poslechne super. Pokud ne dostane elektrický výboj. Tím si spojí, že na povel "down" musí zalehnout, jinak to bude bolet.

Teprve, až vašeho psa zastavíte za všech okolností, můžete ho s klidným svědomím pouštět na volno.

Takže ještě jednou: Pokud váš pes neposlechne nebo dokonce na někoho zaútočí, není to chyba psa, ale jeho pána, který selhal ve výcviku.
Odpovědět