Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FarmářJan »

zajímavé, tak možná byl kromě obálek problém i s lístky. Ale je fakt, že tisknout pro všechny voliče senátní, když jich přijde pár je dost plýtvání. U obcí bývá zájem 45-70 % a to není špatné.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od ecart »

Kdysi jsem viděl nějaký sci-fi film a tam se volilo elektronicky! Taková hloupost, to přece musí být každému jasné, že elektronické volby by šly velmi jednoduše zmanipulovat. Úplně stejně, jako kdyby se třeba elektronicky posílaly peníze, místo toho abychom u poklady každý ukrojili kousek zlaté cihličky a paní pokladí to pak zvážila na zlatnické váze. Pche, elektronické placení, tomu by přece také nikdo nemohl věřit, že to není zfalšované.

No jak říkám, byl to hodně špatný film. Spíš vlastně fantasy, než sci-fi. :head
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Snaha dobra, ale zapominas na zasadni rozdil: volby museji byt anonymni, zatimco elektronicke platby museji byt s overenou identitou. A v tom nasem bordelistanu, kde KAZDA statni SW zakazka nefunguje, si elektronicke volby radeji ani nechci predstavovat. To by nebylo sci-fi, ale thriller. :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Alstratt »

Trochu toho pripomenuti.

https://www.cdc.gov/nceh/radiation/emergencies/ki.htm

https://dsa.no/en/preparedness/taking-i ... r-accident

Vsimnete si do kolika let, jake davky priblizne pro deti atd. I kdyby se neco stalo, tak sance ze ho budete potrebovat neni moc velky. Kdzy pouzijete google, najdete lepsi slozky ktere brat kdyz by vypukla radiace. A takove latky navic musite brat dlouhodobe, jako napriklad ruzne antioxidanty (zjistete si jake davky pro vas brat po zasazeni/schytani) a celkove zdrava strava. Coz u jodu draselneho plati naopak. Jod draselny nebrat jentak preventivne, muze vam dost uskodit zdravotne a muze to skoncit spatne. To az by byl vyhlasen ve vasem okoli pokud jste treba u jaderne uelektrarny, tak by vas informovaly ze se v okoli vyskytuje, ze brzy dorazi k vam, pripadne at oblast urychlene opustite. Tak v tu chvili si muzete dat jod draselny co je na to urceny. Jinak pozor, neplest si to s tim ze nebrat jod vubec, i jod je dulezity brat bezne, ale ne ten co je urcen proti radiaktivnimu jodu. To jsou uplne jine davky atd. Pak jsou ruzne produkty i co vas mohou procistit od znecistujicich latek, tak to nektere mohou fungovat i prave kdyz uz to schytate tak nasledne procistovat telo nekteryma produktama.

A tak mate i dekontaminacni prostredky jak na kuzi (pokozku) tak i na CBRN oblek? Ja ano, na to tez nezapominat. A tak kdyz se v tom budete presouvat, tak mate vymysleno kde to vse mate, ci si to povezete sebou? Protoze pred sundanim toho obleku se to musi dekontaminovat. Ja to mam, ale nevim co vy. Tak myslete i na tohle. Ale sance ze to budete potrebovat je mala pravdepodobnost. Jinak kdo nemuze/nechce tabletky, da se z toho udelat kapalna verze.

Jsou specificke i latky proti chemickym utokum apod. a jak se jim branit. Mate tez na to protilatky? :) Ja ano, a jsou pravdepodobnejsi ze to schytate nejakyma latkama unikajici z chemicek kdyz neco prijde, nez nejakou velkou davku radiace. A i presto ty rizika celkove jsou male. Takze nemejte obavy z toho kdyz nesezenete jodid draselny, neni to tak dulezite oproti jinym latkam ktere potrebujete vice, a proti jinym hrozbam ktere i tak nejsou tak velike riziko, rozhodne ne ted.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Naposledy jsem takhle blbnul na základce, když nás strašili Americkýma jadernýma bombama :lol: .
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Dnes je u nás krásný slunný den, jako stvořený na řezání dřeva. Akorát místo toho seču trávu a dělám jiné zbytečnosti, protože tupý majitel půjčovny nářadí půjčil cirkulárku, zamluvenou na víkend od úterka!!!, někomu jinému, který přijel předemnou (i když v út do tel. říkal že si píše moje jméno). :head :head :head

Poslední pěkný den na bůhví jak dlouho. Ještě dneska mě nasranost neopouští, a to je co říct, protože normálně, byť jsem nervák, chladnu hodně rychle.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

U nás taky po delší době krásný den a spousta plánů do něj jde úplně do :moon
Všechny stroje provozuschopné, ale zasáhla nějaká vyšší zlomyslná moc.
Kuwaaa fix, proč nemůžu dostat silnou chřipkou v nějakém nečase, ale zrovna teď?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Právě teď :P :
20220924_190702.jpg
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

U nas se povedlo naprosto drtivou vetsinou vypraskat z radnice dosavadni zaby na prameni! Opravdu zcela ve vyznamu slova drtive vitezstvi.

Jenom to ted vitezove budou muset davat dohromady. Jsem zvedava, co za ty 4 roky zvladnou a jak se ukazou...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Dnes se to krásně marodí. Ne jako včera. Venku zima, temno a každou chvíli prší.
Paráda. Nečas, že ani pes nechce opustit postel.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Já jsem nemocný už od utěrka...ještě k tomu nemoc nenemoc... Mužská ryma :D
Ale dělat se nic nedá...
A zrovna taaak hezký venku :twisted:

Nová do toho se sekačka definitivně odebrala do věčných lovišť tak aspoň vybírám novou.
Chtěl bych stigu,ale už je mimo budget :evil:
Tak jsem našel toto za 7000,- VeGA 46 HWXV 6in1
Nevypadá úplně zlé...nemá někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od ecart »

Tomáš píše: 25.09.2022 13:47 Mužská ryma :D
Jako že kapavka?
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

:D :D
Nevím,ale teče mi to úplně vsude :?
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od ecart »

Teče všude? Ajaj.

Tomas,
Rafael,

no jestli máte bolení v krku, ukrutné bolení hlavy i celého těla, plus nějaké další potíže libovolného rázu, jako třeba rýma, pocení, sračka či kašel, tak je to jasná letošní verze covidu.

Měl jsem to před pár týdny taky a dostávám se z toho doteď. Postupně odeznělo vše, kromě kašle a bolení hlavy. Naopak pracovní kolega to zvládnul za dva dny, pak se oklepal a hned se pustil do sekání dříví. A to je panelákovej typ. Takže na různý lidi to působí různě.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Nevím jak jsou na letošní covid citlivé testy, ale dělal jsem si ho a negativní (ale jestli to nebude tím, že jsem obecně dost negativní :lol: )

Spíš bych to u sebe tipnul na zánět horních cest dýchacích, ale nejsem doktor a nikde jsem s tím nebyl.
Nemám teplotu a hlava v podstatě nebolí.
Zato hlenu co mě leze :head žena se mi směje, že furt brečím :lol:
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Já mám jen z čenichu něco jako poškozený prokápavájící vodovodní kohoutek a k tomu jen kašel a občas pocity horka a zimy. Takže asi nic vážného.
*
Na bolesti zad, kloubů, sníženou pohyblivost, nemožnost být kratší než krátkou dobu ve vzpřímeném stavu jsem si už zvyknul a beru to jako daň za to, že ještě žiju. Ne nadarmo jsem ID....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

A já to za vás musím dohánět :D
Od rána bourám lešení na zadní stěně baráku. Včera a předevčírem se mi konečně podařilo po těch deštích zadní stěnu natřít barvou a dneska bourám lešení, aby mi "májový deštík" intenzity požární stříkačky neudělal z baráku strakatinec.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Tak ať se ti daří a vše zvládneš.
Já jen:
Pochod marodů a kriplů.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

dnes som zistil aký som blbý a nevšímavý. na chalupe som sa snažil vyladiť kúrenie a ani za pána sa mi to 2 týždne nedarilo. v poslednom radiátore pri tlaku 2bary stále nebola voda. čisté zúfalstvo...
až som sa pozrel na manometer pri kotly v akých jednotkách to meria, pretože som stále sledoval iba číselný údaj.
a bolo to v p/mm2...ešte z čias Márie Terézie :head
čiže v reále som tam mal tlak cca 0,2bar. tak už len vymeniť manometer, za niečo z tohto tisícročia a môžem to napustiť a odvzdušniť ešte raz.
Ale aspoň som našiel chybu...bola v obsluhe :D
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Manometr si klidně nech. Jen si na krycí sklíčko napiš 10x.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Odpovědět