Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Včera jsem si dovezl nového (pro mě) mazlíka, krásně čistého a dnes?
344310608_1957594234578589_1206419135117371855_n.jpg
A to jsem jenom zajel zkontrolovat oplocenky.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
čimango
Příspěvky: 391
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od čimango »

Tak mi dneska volali z gymnázia, že čára odvolání došla až k mé dceři (30. pod čarou) a že ji berou. Spadnul mi velký šutrák ze srdce :rofl
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

To byl dnes den.

Ráno brigáda, rozebrat shnilý posed - dojdeme na místo a tam spadlej posed kompletně zarostlý v trnkách a ostružinách a hlavně autem nedostupný pač nesmíme jezdit po polu. No tak jsme ho 2,5 hodiny rozebírali řezali (včetně klestení si cesty k němu) aby jsme ho tam nakonec stejně nechali, že ho odvezeme po sklizni.

Odpoledne plantáž, jak já nemám rád zahradničení.

Večer jdu na posed kde jsem byl teď každý den čekat na černou ale ani ťuk. A ejhle posed tam není, nakonec jsem ho našel - chlapi ho posunuli na jiné místo u stejného pole. Lezu po žebříku a volá hospodář, že se důchodci stěžovali, že jim tam furt někdo sedí (hospodář předtím řekl, že tam mám hlídat zasetou kukuřici). Tak jsou důchodci, můžou tam sedět od rána do večera, já tam chodil jen po práci a stejně jsem je předběhl. No posed budoval/koupil jeden ze stěžovatelů, tak říkám hospodáři, že tam tedy chodit nebudu, tak vymýšlel kam mě posla,t tak mě poslal na jeden svůj posed.

Dojedu tam, lezu po žebříku a v řepce za mnou si chrochtlo prase, tak si říkám to by mohlo dnes dopadnout. Sedím 15min a zrazu křup a už nesedím :'( zítra ráno musím vzít akušu a jít to opravit.

Alespoň ten Jager mi doma nezaskočil.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Idaho »

Včera jsem nestihl napsat ale vzal jsem kamarádova syna na jedny menší ipsc závody a když už jsem tam byl tak jsem si prostě picnul taky. Vzhledem k tomu že se již několik měsíců věnuji spíše army stylu a polní medině tak jsem bez jakékoliv přípravy dal 3., místo v kategorii :D potěšilo, obzvlášť proto že jsme předběhl lidi, které jsem několik let nemohl předběhnout, byt sem trénoval jak debil. No asi sem býval moc přemotivovanej :D
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

To byl zase včera den :head
Jeli jsme s kámošema na 300m střelnici že vyzkoušíme flinty na víc než 50-100m. Flintu jsem měl nastřelenou (mnou) z podpěry ze sedu na 100m na flek. Tady se může střílet jen z lehu a tím to začalo, honil jsem to na 100m tak, že nemělo smysl střílet na větší dálku. Říkám si kde je problém, podotahoval momenťákem všechny šrouby na flintě a montáži a furt. Pak přijel od kámoše tatík dal si dvě na 100m říká že to lítá dobře a pak druhou ranou (první byla moc vysoko) prostřelil asfaltovýho holuba na 300m. Klobouček, jako fakt nevím jak je možný že ze sedu nastřílím tak že je to jedna velká díra a z lehu nic.
Alespoň jsem si pak spravil chuť na pistolovce na poprech. :angel

No a po cestě domů mi auto co mám dva týdny vyhodilo chybu ABS. Říkám si čidlo nebo poistka, to těch 60km domů dojedu. Jenže ejhle za 10km nejde posilovač. Zastavím na polňačce, otevřu kapotu a zjistím, že se netočí klíňák :head takže odtahovka a o půlnoci doma. Snad to bude jen sestava napínacích kladek a ne něco horšího. :shock:
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Sed a leh jsou 2 různé disciplíny. V lehu je klíčové zaujetí správné polohy za puškou, výška a materiál bagu nebo nožiček. Dokonce i pažba na sed a leh by měla mít v ideálním případě jiné parametry.
A pak mezi 100m a 300m může hrát roli i střelivo.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1471
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Asi jsem narazil na nějakého "suvereního občana"...

Na dvouproudovce do města jako vždy kolona, jedu v levém pruhu, dojedu na konec kde se silnice mění v jednopruh, dám blinkr a "jemně" se začínám tlačit do pravého.
Tlouštík v Renaultu na mě zuřivě troubí a skoro nabourá do auta před sebou jak se mě snaží nepustit.
Srovnám se vedle něj, stáhnu okno a ptám se: "Znáte dopravní předpisy?"
On: "Jo..."
"A znáte pravidlo zipu?!
"Znám, ale neuznávám ho!"

K jeho nelibosti mě pustilo auto před ním, navíc jsem na další křižovatce (asi po 50metrech) odbočil. :mrgreen:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Haluziak: divný, že se ti nerozsvítila kontrolka dobíjení.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Ňáký světýlka :roll: ;)
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

PaF jj v sedu se za to v klidu poskládám a je to pak i vidět na terči, v lehu jsem se za to nemohl nějak nasoukat ale až takový rozdíl jsem nečekal. Vzhledem k tomu co pak dokázal táta od kámoše s mýma přebíjenkama to asi nebude a tak špatné střelivo. Každopádně včera přišli další střely tak můžu nacvakat nějaký náboje a jít trénovat.

dracekvo Právě i servisák se divil, že se nerozsvítila kontrolka dobíjení a zdrbal mě, že příště mimo tlak oleje a teplotu mám i kontrolovat ukazatel napětí. Kdyby ta V8 neměla servo na klíňáku tak bych si to všiml, až by mi pohasli světla, nebo se to začalo přehřívat. Nu co Servisák dojel za půl hodinky na parkovišti u auta vyměnil napínák a klíňák, vzal si 4k a jel dom.

PS: kámoš mi doporučil NV co má na flintě on (Pulsar N455) starší, poměrně levné ale prý dobré. Tak jsem byl předevčírem kouknout na černou. No jelikož jsem nedokázal rozeznat kde končí čerstvě zasetý hrách a začíná vzrostlá řepka to asi až takový super kup nebyl.

PPS: DanBlack na to se vyser takového kripla pleskneš a oni Tě budou soudit jako kdyby byl normální.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
mhi
Příspěvky: 448
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mhi »

Udelal jsem si nocni cyklistickou vyjizdku, a uprostred silnice vidim lezet mlade prase divoke. Tak jsem ho alespon odklidil stranou. Zaujala mne ale jedna vec: byl to docela macek, v zadni casti tela mel obrovskou diru a vypadalo to, ze mu chybi vnitrnosti. Anatomii prasete neznam, je samozrejme mozne, ze ho nekdo prejel ... ale nesedi k tomu to, ze mrtvolka byla velmi soudrzna, bylo uprostred relativne uzke lesni cesty, a hlavne mi neprislo, ze bych obsah nekde na ceste videl. Pravda, moc jsem to nemel chut studovat. Ze by bylo strelene mi taky neprislo.

Takze ma otazka je, jestli je nejaky duvod to prase vykuchat a zbytek takhle nekam pohodit? Nebo nejaka jina teorie?
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 261
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od sroub »

Vlk, nebo obecně psovitá šelma.
Psi a vlci když uloví zvíře, tak obvykle načnou břicho, je tam slabší kůže. Buď tam někde máte vlka nebo vlky, a nebo tam někomu kolem pytlačí domácí mazlíček.
Podle mě to mohl bejt mladej vlk na pochodu. Malá sviňka pro něj není výrazný problém, a pro bachyni je výhodnéjší zachránit ty zbylý, než riskovat střet s vlkem který tam nemusí být sám. Pokud by to byl toulavej pes, tak nějakej starej mazák, co ví že když ho lidi chytnou při pytlačení, začnou pršet broky, tak se klidil stranou.
V obou případech byl asi pachatel nejspíš někde poblíž, a doufal že mu jeho večeři nesebereš, což se mu splnilo :lol:
Non multi, sed multa
mhi
Příspěvky: 448
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mhi »

Ano, vypadalo to, jako kdyby ho nekdo rozparal a vyvrhnul, a mozna ho na te ceste jen nejak vlacel. To, ze by byl v okoli nejaky predator mi vubec nedocvaklo, hlavne protoze to je cca 15 km zapadne od hranice Prahy, tesne za vesnici. Vim, ze tu jsou lišky, ale ta by ho asi nezvladla, ne? Kazdopadne jsem ho hodil do prikopu a nahazel na nej trochu hliny, tim jsem asi zkazil nekomu veceri.

To jsem nakonec mel asi celkem stesti, to abych se zacal bat chodit do lesa :). Mozna bych nekde pridal ke svemu tematu "jak se branit pred jezevcem v podzemi" i "co nam hrozi v lese" ;-).
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 261
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od sroub »

Bydlim od Prahy něco přes třicet km, a vlk už tudy procházel, a nejspíš ne jen jednou. Ale pokud nejsi polomrtvý, v posledním tažení nebo podobně snadná kořist. tak se vlk radši vyhne tobě. To že sme tu měli vlka mi nevěřili ani místní myslivci, než viděli data ze sledovacího obojku...
Non multi, sed multa
Hagen
Příspěvky: 1305
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

mhi píše: 19.06.2023 12:10 To jsem nakonec mel asi celkem stesti, to abych se zacal bat chodit do lesa :). Mozna bych nekde pridal ke svemu tematu "jak se branit pred jezevcem v podzemi" i "co nam hrozi v lese" ;-).
Musel by jsi být extrémní smolař, aby tě napadl vlk (smečka vlků).
Mezi roky 1950-2000 bylo v Evropě zaznamenáno 59 útoků vlka na člověka, z nichž 9. lidí bylo usmrceno, z toho v 5. případech měli vlci vzteklinu, která se v ČR od roku 2002 nevyskytuje.
Poslední smrtelný útok vlka na člověka byl zaznamenán v roce 1974 ve Španělsku.
Pro srovnání... ročně je v ČR zaznamenáno kolem 1100 napadení člověka domácím psem.
Násobně větší pravděpodobnost je, že tě v lese "sejme" divočák, jelen v říji, myslivec, nebo naštvaný houbař ;) .
Kalivoda už naštěstí spáchal sebevraždu :yes .
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak jsem si pro pobavení pořídil soubor paklíčů z Chiny, že si obnovím staré znalosti. Přiložený tréninkový zámek jsem otevřel do půl minuty, na další pokusy snad i pod 15s. Namlsaný jsem vytáhl starý zámek ze stolu značení ELZETT.
Už se s ním morduju 3 hodiny a furt není otevřený. Kde jsou ty doby kdy jsem visačky od FAB otvíral pinetkama.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Haluziak píše: 08.06.2023 20:50 kámoš mi doporučil NV co má na flintě on (Pulsar N455) starší
čus, já mam yukon n455, nevím jak moc jsou příbuzní, ale chce to hodně onanovat se světlostí a kontrastem, pokud nepřisvicuju. u obojího mam hodně vysoké hodnoty řekněme okolo 15/20 a pak stačí zbytkové světlo a je pěkně vidět. Od února sem s tín nebyl venku tak ti to z hlavy nepovím. a pulsar by měl být lepší
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

něco pozitivního. 9/10 drobků je na světě
Přílohy
354278407_226756090211687_2230281076957386878_n.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

To je krása, to je nadílka :yes
A co to desáté?
To asi budete muset krmit, že? To ta fenka přece nemůže uživit, že?
*
My se štěňaty nemáme vůbec zkušenosti - měli jsme vždy jen psy.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

náš pes fenku kryl. poslední fenečku se nepodařilo oživit, nezvládla to. Přikrmování bude nutné, stafbulové mají v běžně maximálně tak 6 štěňat
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět