Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Nějak nám ta hudba řídne... :shock:
.
368368334_804278611702935_1083918913383287873_n.jpg
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5383
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Je toho nějak moc.
R.I.P..jpg
R.I.P..jpg (138.72 KiB) Zobrazeno 4325 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
mhi
Příspěvky: 469
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mhi »

sroub píše: 19.06.2023 12:56 Bydlim od Prahy něco přes třicet km, a vlk už tudy procházel, a nejspíš ne jen jednou. Ale pokud nejsi polomrtvý, v posledním tažení nebo podobně snadná kořist. tak se vlk radši vyhne tobě. To že sme tu měli vlka mi nevěřili ani místní myslivci, než viděli data ze sledovacího obojku...
Dovolil bych si ozivit moje tema "asi jsem zkazil vlkovi veceri" :) - viewtopic.php?p=300077#p300077 ; muj aktualni dotaz zni, jestli se daji nejak odlisit zvirata (liska, vlk, jezevec, divocak, apod.) v temnem lese, kdyz na ne posvitim a ocicka je prozradi. Nebo podle nejakeho dalsiho chovani, treba jestli se na mne prestane koukat, utece, stoji nehnute na miste a pozoruje, atd.

Byl jsem totiz zase nedaleko onoho mista (les v bezprostredni blizkosti vesnice asi 15 km od Prahy). Asi 30 minut schovany, takze po chvili je obvykle slyset dusot vseho mozneho. Tentokrat jsem ale nic neslysel. Ovsem kdyz jsem odchazel, pri svitu baterky se mozna 100-150m ode mne rozsvitila oranzova ocicka a pozorovala a pozorovala. Sel jsem dal po neudrzovane ceste, ale ani kdyz jsem byl z dohledu, neslysel jsem zadny dusot. Cesta misto sviticich ocicek obchazi, a kdyz jsem se priblizil z druhe strany, opet je tam vidim ... a opet ani naznak toho, ze by treba ze svitu baterky uhly.
vrb
VIP
Příspěvky: 909
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

Vlka jsem v honitbě ještě nepotkal, tak nemám zkušenost.
Co znám:
Do oranžové může mít odstín liška. Taky záleží jake spektrum ma LED v baterce. Hodně pomůže odhadnout výšku očí od země. Teď se po honitbach potuluji dost mladá liscata, co nemají moc zkušeností a vybudovaný strach z lidí. Často se k nim dá přiblížit a oni neví co mají dělat. Zkušená liska okamžitě zdrha. Srnčí je vyšší a má odlesk sítnice spíš do zelena, ale zase srnčí leží a kouká a nehybe se pokud opravdu nemusí. Zajíc oči hodně blízko sebe a po stranách, většinou vidíš odlesk jednoho oka. Prasata jsou neustále v pohybu a mění výšku hlavy podle toho jestli jistí nebo ryji.
mhi
Příspěvky: 469
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mhi »

Dekuji za odpoved, vysku oci neodhadnu nejen kvuli terenu, ale ani to neumim. Zaujalo mne prave to, ze zvire zustalo nehnute na miste cca 10 minut, nez jsem ho vlastne obesel, a porad mne pozorovalo. A taky to, ze neprisly zadne srnky. Obvykle kdyz jsem nehybne schovany, objevi se spousta zvirat. Tehdy nic.

Pro (skoro) Prazaky-hezka je obora Podkozi (zaridil ji Kellner), tam se da velmi kontaktne setkat s celou radou zvirat. Idealni cas je nekdy dopoledne ve vsedni den. https://mapy.cz/zakladni?q=obora%20podk ... ase=ophoto
vrb
VIP
Příspěvky: 909
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

MHI: Při dnešním stavu techniky už ven bez PNV v noci ani nechodím.
I když zrovna nejdu vyloženě lovit, tak potom ta zvědavost co to asi bylo mi ještě nějaký čas zůstane. Takhle se kouknu PNV a vím co, jak a proč. Je zajímavé, co všechno zvěř venku v noci dělá, a že se nebojí tak jako ve dne.
Zkus prosím popsat nějak detailněji situačku. Počasí, síla větru, pozici kusu - uprostřed otevřené louky, na okraji lesa, úplně v lese...a detaily co si vzpomeneš.

Ad. Jak bylo
Já jsem měl o víkendu zajímavé setkání. Bavil jsem se v člověkem, co v roce 1993 sbalil celou rodinu a utekl z Jugoslávie do Austrálie, tam se velice dobře uchytil v byznysu a už tam má vnoučata. Když jsem se ho ptal jak k tomu došel. Říkal, že když začali mezi sebou bojovat a nenávidět se lidé z jedné vesnice, dříve sousedi, kamarádi nebo i příbuzní kvůli etnickému původu, tak viděl, že je velký průser. Že nechce mít nic společného ani s jednou stranou, protože má kamarády ve všech etnikách v Jugoslávii, a nechce být nucen bojovat ani proti jednomu národu tak se sbalil a utekl.
Když tam teď jezdí za příbuznými, tak mezi státy bývalé Jugoslávie už zase ani nekontrolují pasy. Tak si říká za co vlastně tam všichni mezi sebou bojovali a k čemu ty hromady mrtvých, genocida a tak, stejně se pak museli nějak domluvit.
Jediný výsledek, co pozoruje, byl obrovský odliv schopných lidí z Jugoslávie a znatelný ekonomický úpadek po válce.
mhi
Příspěvky: 469
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mhi »

Vitr foukal nepravidelne, mohlo to byt tak 7m/s (ale jen chvilemi), fotka terenu v priloze. Je to stary les, misty spatne prostupny. Bezprostredni blizkost staveni a dvou silnic.

Ja jsem sel to sede, zvire jsem zpozoroval celkem nahodou kdyz jsem prosvitil baterkou les v miste severni zlute brambory. Asi neni nutne zjistit o jake zvire slo v tomto konkretnim pripade, jen mne to hodne zaujalo a rad bych do budoucna vedel vic.

PNV nemam. Pokud se da poridit nekde rozumne levne, rad to udelam, zatim moje zvedavost neprekrocila hranici ze bych se pidil po tom co koupit :). V ex-Kellnerove obore mi obvykle staci bezny dalekohled, koncentrace zvere je tam tak velka, ze po chvili vyleza odevsud. A jinde jde casto o kratka necekana setkani, kde bych nemel sanci rychle zareagovat.
Přílohy
ooo.png
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Teď jsem se vrátil z dvoudenní rybačky a včera v noci jsem měl zajímavý zážitek. Sedím u prutů a sleduji ve světle svíčky špice. Dost náročné na oči. Najednou rachtání mezi stromy 4m ode mne. Pak rány plechovek od piva... Sedím 20 m od kukuřice, tak jsem si říkal, jestli nepřišla na pivo prasátka. Vezmu baterku a namířím ji do roští a nestačím se divit... Liška táhne v zubech 2kg pytel s krmením pro ryby pryč po cestičce nahoru na hráz. Vyrazil jsem za ní, takže pytel pustila, popoběhla 2m, otočila se a zle po mně koukala... Jednu chvíli jsem měl pocit, že na mne vlítne ;) . Zmizela teprve, když jsem začal nahlas křičet a mávat rukama. Ráno jsem zjistil, že mi ještě odtáhla balík piva v plechovkách 5m do vysoké trávy. Je ta zvěř nějak oprsklá :lol: .
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1038
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

ahoj, já se tý lišce nedivim, v těchle vedrech jsem si i já, zapřísáhlý vinař koupil basu desítky. Nám začíná rodinný víkend při příležitosti oslavy 75tky mé babičky. Už se nám sjela nejmladší generace babiččiných pravnoučat
Výstřižek.JPG
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Včera jsem vyrazil na srnce - začátek se moc nevydařil. Na 50m jsem střílel na srnce a chybil jsem. Po ověření nástřelu jsem zjistil, že mi flinta střílí 50cm nad :head - hned jsem si vzpomněl, že jsem večer před tím upadl i s flintou a pravděpodobně to mělo následky.

Tak jsem si půjčil jinou od kolegy a pokračoval jsem - ani ne za dvacet minut jsem narazil na odstřelového vidláka. A cestou zpět jsem objevil ještě jednoho. I ten zhasl v ohni.

Poprvé v životě jsem lovil s Blaserem R8 (ráže 30-06 Springfield), navíc s tlumičem a musím uznat, že už chápu, proč to stojí takové peníze. S mojí CZ557 (přesto, že ji naprosto zbožňuji) je to naprosto nesrovnatelné - přesná, rychlost přebíjení, chod spouště... Začínám šetřit.
Přílohy
IMG_0940.png
IMG_0940.png (218.66 KiB) Zobrazeno 3386 x
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1134
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Lovu zdar!

Vidím, že v trápení se s flintou (teda spíš optikou) nejsem sám :(
Včera ráno jsem šel ke kukuřici, kdyby konečně náhodou černá. No nastala přehlídka srnčí, vše kusy na které nemám povolenku, ale co není to jenom o střílení, docela jsem si to ráno užil pozorováním zvěře, kolem 9 si říkám už to zabalím, přijdu zase večer, naposled prohlédnu dalekohledem a ejhle támhle v průseku je něco černého, chytám flintu, přecijen přes 25x50 vortex se kouká líp než přes dalekohled ČSLA 6x50. První kus černé co sem tenhle rok viděl. Celý čas byl ke mě pírkem a když už se otočil k ráně tak z něho trčel jen hřbet a ryj v kukuřici, navíc to bylo docela daleko 270m říkám si neblbni co když je to bachna a má tam selata. Za chvilku z kukuřice vylezlo hnědé selátko tak třetinové až poloviční velikosti černého kusu, říkám si vidíš blbe. Načež z kukuřice na průsek vytáhla i BACHNA, majestátní, hnědá se světlejšími pruhy od světel k ryji. Říkám si takže je to nějaký lončák/lončačka (ryj ani podvozek jsem neviděl skrz porost), každopádně z mé pozice těžká rána, blbý úhel i vzdálenost - zbytečný risk, o sto metrů blíže a v lepším úhlu k průseku je balík sena, tam si hodíš flintu na nožičky zapřeš se ...
No než jsem slezl z posedu a došel k balíku byli pryč. Nevadí večer se půjde znova.

Večer jsem došel, rozložil si náčiní na balík sena, sedl do kempingové židle a čekal, a čekal, a čekal (mezitím mě na 30m došoulal předseda, že mě hledal na posedech dalekohledem a neviděl mě tak se šel podívat jestli nejsem na tom shnilém za rohem, abych se nepropadl, taky vážím jak dva kňouři), až přišla tma a žádná černá. Ne že by to byla marná doba, zase přehlídka srnčí, souboj dobrého šesteráka s takovým vysíracím slabším vidlákem vypadalo to na takové bratrské kočkování ale ten vidlák si prostě nedal říct. Vyměnil jsem Vortexa za nočák. Černá spustila brajgl v kukuřici ale nevytáhl ani kus, ani na průsek, ani na strniště. V půl desáté jsem začal balit - ráno je potřeba jít do práce. Naposled se rozhlédnu nočákem po strništi a u dalšího balíku cca 70m liška. Házím flintu zpátky na balík, zapírám se do nožek do balíku, kříž ustálený za pleckem, ozve se tlumen rána, liška vyskočí do vzduchu a bere čáru do kukuřice. Prohledávám místo kde by měl být nástřel nic, 6x křížím únikovou trasu - ani kapka barvy. Po hodině to vzdávám, říkám si ráno tam zajedu bude vidět líp než za tmy. V noci pršelo.

Ráno píšu kámošovi co má stejný nočák (starý Pulsar Digisight N455) co se mi stalo a on na mě: a to ho máš na té origo montáži? Ta nedrží nástřel ani když ji nesundáváš ne ještě když to na flintě přehazuješ.
Už mi posílá jeho starou, která nástřel drží.

AD Blaser :) v Olomouci na střelnici se mi chlapi smáli, že jsem si Bergaru Wilderness HMR jako první přesnou flintu koupil špatně, že je moc lehká.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
vrb
VIP
Příspěvky: 909
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

OldSoldier:

Tvoje příspěvky mají hlavu a patu a nespamuješ. Nerad bych abys nám tu chyběl.
Prosím nekupuj si přímotažný závěr, to je dobré tak na Biatlon s 22LR. Ne na lovecké kulovnice. I když ta flinta stojí přes mega.

http://lutzmoeller.net/Waffen/Blaser/R93/Blaser-R93.php ( dlouhé, stačí projet jen obrázky )
http://www.strelectvi.cz/forum/blaser-r93-t4963.html
https://www.lidovky.cz/relax/lide/schwa ... 5_lide_mev
Syn ministra zahraničí jehož celé jméno zní Johann Nepomucenus Andreas Heinrich Joseph Karl Ferdinand Johannes Evangelist die Heiligen Drei Könige Achaz Michael Maria Erbprinz zu Schwarzenberg se zranil při lovu prasat v okolí jihočeského zámku Orlík.
Čtyřiačtyřicetiletý Johannes, který rodinné sídlo spravuje, chtěl na lovu vyzkoušet novou kulovnici. „Selhala mu puška, to se někdy stává,“ potvrdil jeho otec deníku Blesk. „Závěr vyrazil dozadu a holt mu to vlítlo do ksichtu,“ popsal Schwarzenberg nehodu.
Podle serveru Novinky.cz byl poraněný myslivec odvezen nejdříve do písecké nemocnice, odtud ale putoval do Prahy. Ránu v obličeji bylo nutné sešít více než třiceti stehy.

http://www.myslivost-lovectvi.cz/diskuz ... r-r8:1914/

Jestli je to fakt dobrej kámoš, tak mu to přepošli.
drigon
VIP
Příspěvky: 2994
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Kolega v práci si pročetl co tam o oné flintě píší. I obrázky si prohlédl.
A suše to okomentoval: "ta flinta je tak pro tchýni".
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

vrb píše: 28.08.2023 17:00 Tvoje příspěvky mají hlavu a patu a nespamuješ. Nerad bych abys nám tu chyběl.
Prosím nekupuj si přímotažný závěr, to je dobré tak na Biatlon s 22LR. Ne na lovecké kulovnice. I když ta flinta stojí přes mega.

Jestli je to fakt dobrej kámoš, tak mu to přepošli.
To jsem netusil, urcite se kouknu na ty clanky. Kolem mě tuhle flintu ma spousta kolegu (i profesionalu) a nikdy jsem o tom problemu neslysel. Clanek preposlu, kamarad to je. Diky
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1038
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

dneska mi chytly toulavy nohy a tak jsem se navecer sebral a obesel cast reviru. potesilo mne nekolik letosnich bazantu, mame tu malou mirne rostouci populaci. cestou domu jsem potkal par dneska mi chytly toulavy nohy a tak jsem se navecer sebral a obesel cast reviru. potesilo mne nekolik letosnich bazantu, mame tu malou mirne rostouci populaci. cestou domu jsem potkal par "starych znamych" kusu srnciho. U jedne srny jsem chtel overit, ze vodi trojcata, nakonec to vypada jen na prumerne silna dvojcata. dostal jsem se k nim na cca 40 metru (foto). pruberna hola (dve mlade a jedna stara srna) byly moc daleko, ale byly kde maji byt a to se pocita (plan lovu by se mel plnit) prisly se na mne podivat dve srny kazda s jednim srncetem a dva zajici. zmoklej ale spokojenej jsem se vratil domu, kde mi pani domaci nezapomela vycist, ze se mi za a) pulhodinova prochazka protahla na dve hodiny a za b) proc mam v ruce toceny pivo od souseda.

nicmene den mi zkazila nova cerna skladka na mezi uprostred poli. dobytka povesit za koule do pruvanu. narychlo jsem to nahlasil na odbor zivotniho prostredi a zitra tam mam rande s mistne prislusnymi organy. i to k myslivosti patri (mejte to pratele na pameti az zas budete nadavat na "vrahy v zelenem")
Přílohy
9BA9F385-F849-42E6-84C1-D73B688D6CB4.jpeg
BC25403C-77D8-4E4D-893D-98FC2399CFE5.jpeg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Já jsem dneska hrd. Nastřelovali jsme nový puškohled a zajížděli pušku.
20230902_094036.jpg
50m.
20230902_172139.jpg
Nedávno jsem tu psal, že jsme rodili a teď už střílíme....hrůza jak to letí.......
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Jendo, fantastické :yes :hand
Čechy čechům !!!!!
drigon
VIP
Příspěvky: 2994
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Gratuluji.
Já se chtěl jít dneska zaplavat. Když jsem uviděl jak rybník vypadá mne to přešlo, neboť skafandr nemám.
IMG_20230903_122641.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

jolky palky píše: 02.09.2023 21:16 Nedávno jsem tu psal, že jsme rodili a teď už střílíme....hrůza jak to letí.......
Letí to hrozně, já už chodím střílet s nejstarším vnukem,....
A cca za týden by měla další snacha opět rodit. Už moje čtvrtý vnouče.
A není to tak dávno co se mi narodil první syn. 30.let uteklo jak voda ;) .
Můj starší pes-moje malé štěňátko včera "oslavil" 12.let,.... a do důchodu ještě tááák daleko.
Ale bude to 10.let co jsem si naposledy na něco někomu stěžoval ;) .
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Čas je neúprosný...
Čechy čechům !!!!!
Odpovědět