Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Děkuji všem, naštěstí se daří.
Mám to teď hezky srovnané.
4x děti - nejstarší kluk, a pak tři holky.
4x vnoučata - nejstarší holka, a pak tři kluci.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od eotto »

Taky blahopřeju :)
BOB2016 a DanBlack dík, nenapadlo by mě to otočit.
"Mors certa hora incerta"
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Přijde mi, že poslední dobou (třeba poslední měsíc) u nás přibývá krátkých výpadků elektřiny.
Četnost je třeba 1x za týden, možná víc, nejsem stále doma.
Vždy to naskočí do 5ti min.

Co vy,nepřijde vám?
Flatron
Příspěvky: 26
Registrován: 20.09.2023 9:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Flatron »

Tomáš: nepozoruji, ale jestli bydlíš někde na konci vedení, možná jen tví sousedi "žerou" více než dříve (klima, tepelná čerpadla atd.) Nemá někdo ve tvém okolí na střeše FVE?
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Hagen píše: 17.09.2023 19:54 Tak dnes 4. vnouče. Kluk 3715 gramů, 52 cm.
Po 14. denním přenášení se šlo na vyvolávačku, a ani pak nechtěl ven.
Museli ho vytáhnout kleštěmi.
gratuluji kamarade. bud jim vsem dobrym dedeckem. ti jsou dnes treba jak sul.

ja ocekavam dceru snad az za par tydnu. pani ma nepekny tlak a do terminu jeste 6 tydnu. vzhledem k tomu ze syn se narodil taky o mesic driv to asi budem brzy zapijet
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

dve a pul hodiny zpet jsem castecne splnil neprijemnou povinnost-jedno ze dvou srncat od poranene srny (nenaslapuje na lp beh) s dekou vazilo 4.2 kg. druhe ma tak o pul kila vic. v sobotu se zajdu podivat, jestli po ztrate srncete bude vytahovat na stejne misto.
podvecer byl nicmene krasny.

letala nade mnou dve mlada a dve starsi kanata, predpokladam jeste nerozpadla rodina
Přílohy
D5C73EE5-6409-4BE3-80C5-C84FDE545516.jpeg
3009D8A1-03A4-48C6-91F2-FDA760E3881A.jpeg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
drigon
VIP
Příspěvky: 2965
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Pěkná rána. Přeji ať Ti vyjdou i další.

Mně včera v noci moc nechybělo a málem jsem s vlakem o hmotnosti 1200 tun "ulovil" jelena. Výsady měl pořádné, naštěstí mi asi tak 30-40 metrů před lokomotivou uskočil do škarpy. Jel jsem cca sedmdesátkou.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

vratnikp Lovu zdar!
Zacházíme se smrtí, pokud by ti to dělalo jen radost je něco špatně.

Taky mě teď čeká lov srnčí holé (2ks) a nějak se mi kvůli tomu ani nechce do honitby. A někdo by čekal, že když začneš, tak budeš střílet po všem co se hne.

PS: Co máš za tripod? Já koupil ten od Meopty a není špatný, ale asi to není úplně ono.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

lovu zdar,
trojnožku mam z decathlonu. tohle bylo prvně, kdy jsem z ní střílel. mám jí na doporučení kamaráda. stabilita je OK, cena taky, flintu drží pěkně. jedinou výtku co mám je nulový odpor v rotaci hlavice. chtělo by to tam kontramatku, která by rotaci kladla odpor. střílel jsem na 75m na zadní komoru, zasáhl jsem za předposlední žebro, takže mužem říct chyba nějakých 7 cm. trojnožce nemůžu připsat nic, srdce mi dunělo v hlavě tak, že bych nepotřeboval ani sluchátka. až dodělám jeden melouch tak se zamyslím nad nějakou úpravou, aby hlavice nerotovala tak snadno. třeba do závitu nasypu písek nebo tak :D

při střelbě na střelnici mám ale z trojnožky výrazně horší výsledky než v sedě z oporou z loktů, nebo s oporou slabou rukou o sloup.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Kulová hlava u meopty se dotahuje závitem takže je možné tam nastavit nějaký odpor ale furt je to nestabilní poloha.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Haluziak vs papilomatóza 2:0
IMG-20230924-WA0000.jpeg
Došouláno z 400m na 150m po zaseté řepce, stříleno ze stativu (zlatý stůl nebo leh) a docela překvapila lovecká horečka, při prvním lovu jsem jí vůbec neměl.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

lovu chlape,
nepřestanou mi udivovat dálky, na který střílíš. Na horečku jsem se ted ptal o víkendu táty, protože to srnče z minulého týdne jsem ulovil až když zatahovalo zpět do lesa. při vytahování šlo na nějakých 100 m a já měl takovou horečku, že sem si udělal kolečko kolem meze, ve které jsem stál. patří to k tomu, ber to jako důkaz že jsi normální člověk. Naopak bych se podivoval nad tím, kdyby člověk horečkou netrpěl. s usmrcováním zvířat problém nemám. Mám za sebou několik tisíc ryb a pár stovek hospodářských zvířat, ale bereš život svobodnému tvorovi plus to udělat čistě, jako když vemeš kapra po hlavě topůrkem, není jen tak.

používáš dálkoměr?

edit:
přivedls mi na zajímavou myšlenku:
při lovu na sobě pozoruju syndrom "terč překrytý neterčem" z losu. vyrábím intuitivní střeleckou chybu od "neterče", což je u srnčího plec. bylo to tak u všech 4 kusů co jsem ulovil. Prostě jako v LOSu když člověk řeší rukojmího. Daňka jsem úmyslně střílel přes plec a zásah byl kde měl být. u srnčího jsem si v duchu říkal "posaď kříž ještě kousek dál od plece" a pak jsem to projistotu ještě o pár cm ztrhl jak v tom losu, kde jsem začal mířit na hranu terč-neterč a intuitivní stržení mi pak vyrábí alfy
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Lovu zdar!
Kdo se neumí hýbat (já) musí se naučit střílet na větší vzdálenost. Bez dálkoměru nelezu z baráku, to si ta zvěř nezaslouží. Navíc u nás je to polní honitba ať si kdo chce říká co chce viz tady ta procházka otevřeným terénem co se tváří jako šoulání :)
Ad horečka nemyslím, že je to špatně, jen mě to překvapilo, že jsem musel dvakrát odlícit vydýchat se než jsem se uklidnil. Když jsem lovil toho květnového papilomáka, tak byl se mnou táta a byl jsem ledově klidný.

Ad syndróm neterče - to si vyzkouším 4. 11. v Třebíči, jdu na svůj první závod v LOSu, když už povolili kolimátory a kompenzátory na pistolích, ale samozřejmě s neterčemi trénuji a je to tak, že nemířím ani na hranu neterče ale dávám si tam prostor pro chybu. U té srnčí zvěře je o takový dvojitý strašák protože z jedné strany je plecko (čert ho vem, jde to do výkupu) ale chci dodržovat etiku, že by se zvěřina neměla úmyslně znehodnocovat a z druhé strany je velký strašák, že to bude na měkko přes trávník, všude zelené...

PS: Včera jsem byl rozstřílený
Terč.jpg
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
drigon
VIP
Příspěvky: 2965
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Praha. Tři jezy
Za chvíli startujeme.
IMG_20230928_112235.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2965
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Už jsme na cestě domů. Splutí Vltavy v Praze jsme si užili. Všechny tři jezy jsme projeli v pořádku, pod Šítkovským jezem jsem si zaplaval (dobrovolně, voda byla teplá a koupala se tam i spousta dalších lidí).
Moc se nám to líbilo, příští rok si tři jezy plánujeme zopakovat.
IMG_20230928_131151.jpg
IMG_20230928_114501.jpg
IMG_20230928_122217.jpg
IMG_20230928_114456.jpg
IMG_20230928_135515.jpg
IMG_20230928_122209.jpg
IMG_20230928_112731.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Posílám pozdrav ze země Sv. Patrika.
20230928_170803.jpg
20230928_172146.jpg
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
drigon
VIP
Příspěvky: 2965
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Vypadá to tam hezky. A je vidět, že se taky nenudíš. :beer :yes
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2965
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Oprava ke včerejší akci: koupání proběhlo pod Helmovským jezem, kde se koupala spousta lidí. Pod Šítkovským by to dobrovolně ani nešlo.
Koukej tak, aby jsi viděl.
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od čimango »

Nejlepší místo na ryby v Praze.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

dnes jsem pri rodinne prochazce nasel onu srnu s poranenym behem a zbyvajicim jednim slabym srncetem, 600m od mista kde jsem ji to prvni vzal. byla vytazena v jednu hodinu odpoledne na pomerne frekventovanem miste 200m od chat. holt vi ze ma nutricni deficit tak musi opatrnost stranou. odzimoval jsem karabinu s jedim tu ta balikem sena. ve ctvrtek jsem sel po ctvrt roce na slepo na noc, ulovil jsem prvni lisku. bylo mi ji hrozne lito, ale zajici a bazanti jsou cenejsi
Přílohy
B1E81C39-BA31-45E9-B3CC-2905F71A4FEB.jpeg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět