Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

tak vanocni servis forestera hotov,
krom rozvodu, vodni pumpy termostatu a oleje v prevodovce se jeste vyvaril vyfuk, dal novy stabilizator na prednim kole, a opet daly nove zapalovaci kabely. a to mot. prostor sprejuju, jsou tam zachodovy kulicky, v aute jezdi pes a smrdi po strelnym prachu a mrtvejch zviratech a stejne je ty NGK kabely tak lakaj.
no je to za lidovych 25 tis. udrzovat starou vranu je fakt neekonomicky, byt to hospodarske zvire, je do stedryho dne v chladaku a stari se. pozitivni je, ze ma pani po tenhle informaci po trech letech ochutna alkohol.

zacinam litovat lidi, co tyhle stary kramy musi drzet pri zivote ne proto ze chtej, ale proto ze musi. proste pustit do auta rocne 10-15% jeho drzni ceny aby dal fungovalo je fakt smutny

tak plejadam zdar, rzi zmar
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

co se tyce zavodu priblizneho strojirenstvi, jsem s Haluziakem. z pameti z poslednich let v okoli:

evo, po 500 ranach praskly zapalnik
duty- po 1000 ranach nafoukly ram tak ze nesla do kydexu, podle czub je to vlastnost ne vada, reklamace neuznana
vsech 5 ks p10- po 500 ranach nefunkcni padova pojistka, neco se tam ulomilo uz nevim co

cenova politika nove rady kulovnic je ulet. cenove si hrajou na stredni tridu, pritom na tikku nebo mauser zdaleka nemaj. myslel jsem si na traila, ale za tech 38 tis si ho muzou strcit hned vedle tureckych brokovnic za 25+ tis. z akvizice SB nekouka nic dobreho
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

jj, taky jsem koukal na Trail v 300, ale cena je šílená. Ruger American Ranch je za polovinu. Jasně, nemá cool pažbení, ale kvalitou nijak nezaostává. A na rugerech, které jsem měl (7 ks) 0 závad, na CZ (3 ks) 5 závad. Dnes už mám od CZ je P10C a uvažuju o výměně. 1 neodpálená na 2 zásobníky je moc.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

No tě prsk, legální držitel zbraní, kterému prdlo v kouli... To zase bude chytráků, kteří budou vidět problém ve zbraních, ne v tom cvokovi.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

PaF: Tak minimálně se to vědělo. Střelec toho očividně měl v plánu víc a asi můžeme být rádi, že zas takový ostrostřelec to nebyl nebo svůj plán neodtahal úplně do konce. To by mělo asi nešťastné Vánoce víc než 15 (+1) rodin. Smutné Vánoce tento rok.
Přílohy
1703181934943297.jpg
1703182575649621.jpg
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

Kua.
Člověk se vrátí z posledních vánočních nákupu kde mám v autě svůj playlist, pustím zprávy a nestačím se divit.
Zmrd jeden.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1481
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Pred chvili me vzbudil zvuk motorovky a modre majaky...
Smrcek padnul pres ulici a vzal sebou zaparkovane auto. Ja stojim hned za nim. :tmi
Asi jsem ho i slysel padnout - kolem pulnoci vichr a pak rachot, zjevne jsem mel byt pozornejsi.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Mým pesanům se podařilo eliminovat už třetí kočku co se k nám naučila chodit.
Už začínají mít vypracovatou taktiku.
Nechápu, že jsou ty kočky tak blbý, a furt sem lezou.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Moje Barča a spol už má na svědomí 5 nutrijí, 3 kočky a 2 hrdličky. Ty hrdličky, jednu nutrii a dvě kočky na svém pozemku. Holt je to jejich území. Nepochopil jsem tu nutrii, co ji vedlo k tomu sem lézt, když ty psi musela cítit?
Čechy čechům !!!!!
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Žena ty kočky přikrmuje, tak se tam naučili chodit.
Ti moji blafani jsou dost těžkopádný na lov koček, natož hrdliček, ale už jsem si všiml, že začali spolupracovat, a jsou schopní tu kočku společně zahnat do pasti, nebo nadehnat jeden druhému do huby.
Žena samozřejmě nadává, ale co se dá dělat. Je to jejich zahrada. ;)
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Mám dvě fenky Beaucerona a jednoho Sibiřskoněmeckýho huskyhaře ( čili vořecha ) a ty hrdličky dostali na vědru s vodou, obě...
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od ecart »

Má cenu jít odhrnout příjezdovku, když furt sněží jako blázen?
Shrnu to a za dvě hodiny to tam bude zas, achjo.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Samozrejme.
Aspon nebudes sedet s vyvalenym pupkem, ale trochu protahnes telo :⁠-⁠)
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

ecart píše: 23.12.2023 11:11 Má cenu jít odhrnout příjezdovku, když furt sněží jako blázen?
Shrnu to a za dvě hodiny to tam bude zas, achjo.
Ten samý problém mám s nehty.
Má cenu je stříhat, když zase narostou :lol: .
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od ecart »

Máš pravdu, udělám to přesně jako s nehty:

Na hrabání kašlu a pokud někomu sníh vadí, tak ať si ho odhrne sám. Například manželka, jako s těmi nehty :lol:
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Proforma, pomoc!!
V jakým poměru dáváš kořenovou zeleninu do salátu? Já to léta dělám bez ní a letos mám požadavek, že musím podle těhotnýho kuchaře. A von tam nemá množství.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Nevim, jestli Ti pomuzu, mam recept pro kumpanii :-) Asi 10 kg brambor, 2-3 kg mrkve (dle sladkosti), 1 vetsi celer, 3-4 petrzele, dle velikosti. 2 vetsi cibule, ostatni dle chuti.

P. S. Mam rada sladsi, proto vic te mrkve, okurky jen opravdu symbolicky, zadny lak. Hrasku docela dost, salamek taky.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Dík.
Zajímavé. 2 - 3 kg mrkve, celer 1 kus a petržel 3-4 kusy. Jeden celer a dvě cibule musí v tom množství totálně chuťově zaniknout.
Já už jsem to nějak namíchala, snad dobře, uvidíme. My zas sladký moc nemusíme a já navíc ještě měla pastinák. Jinak budu dělat i svou klasiku, ale s jednou změnou: podívala jsem se na cenu velký skleničky majonézy (tý musí být mraky) a na cenu za litr oleje a bylo to zcela jasný.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Jo, ja bych tam ty cibule dala podstatne vic, ale mamka ji tam nechce, ze ji vadi. Tak davam aspon ty nejvetsi, ktery najdu :-) S tou petrzeli mas pravdu, neni tam vubec znat, ale toho celeru je zase docela dost, velka hlava muze byt i 1 kg.

A treba majonezy davam uplne minimalne, na tohle mnozstvi 1 malou sklenicku a kousek (podle typu brambor) - proste aby to drzelo pohromade, ale neplavalo to v tom.

Aneb stare zname - co rodina, to vlastni, ten jediny pravy a nejlepsi recept :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Tak, dneska jsem asi po 8 letech zas jednou zdobil stromeček. Většinou jsem na to kašlal a byl jsem rád, že Vánoce a ten lázinec po Novém roce zas ha cvhíli zkončí. Tentokrát jsem ale aspoň takový pidi stromek nastrojil. Myslím že spokojenost... Viz. první fotka.

Teď doma sedím u PC, poslouchám hudbu a snažím se nic neřešit... dokonce jsem si upravil i můj Matrix spořič obrazovky... jak to nazvat červený Santa Matrix?... sice jsem na Santu doslova alergický, ale tohle nevypadá zle ne?... viz druhá fotka.

Přeji krásné a hlavně klidné prožití Vánočních svátků. Hlavně hodně zdraví, vše ostatní pak přijde samo...
Přílohy
Stromeček.jpg
Santa Matrix.jpg
Odpovědět