Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Dnes bylo u vody krásně a zima. 2 cejni 53 a 55 cm, dohromady cca 3,5 kg, na polotěžko. Parádní úlovek na to, jak je málo vody. Vloni bylo na stejném místě v řece skoro o metr vody víc. Jestli nenapadne nějaký sníh, půjdeme do jara s pěkným deficitem :( .
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Germanik1 píše: 22.01.2022 14:51 Dneska v 11 hodin +- vypadla elektřina v Lidlu Dobříš. Tak 200 lidí zůstalo totálně potmě. Super sledovat ty projevy. Personál kupodivu okamžitě obsadil mezery mezi pokladnami. Potom naskočil nějaký rezervní zdroj, orientační osvětlení a pokladny. Za 15 minut se vyprázdnilo, zaplaceno a zavřeno. Do mého odchodu elektřina nenabehla. Super zvládnuté. Možná tam poslat pár ministrů?
Velké markety většinou mají záložní zdroje a na výpadky jsou připravené. Trochu jsem se okolo toho ochomýtal kvůli diplomce a potvrdily mi to třeba HM Globus a Tesco.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

https://www.krajskelisty.cz/kralovehrad ... d=14956148

Narazila jsem na tenhle clanek. Pokud je to pravda, je to pekna zakonna svinarna. Ve zkratce: pokud mate pribuzneho s exekucemi (stat se muze, pribuzne si clovek nevybira), tak tim, ze mu zaplatite pohreb, na vas muzou spadnout jeho dluhy, protoze dedictvi pak temer nelze odmitnout. V clanku popis konkretni situace s vysvetlenim, jak to funguje.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

IMHO jak tam píší v komentářích pod článkem je to BLÁBOL.

To jestli uspořádáš pohřeb nikterak nesouvisí s odmítnutím dědictví
a už vůbec nemá vliv na úsudek či domněnku EXEKUTORA, zda jste byli či nebyli majetkově spojení.

Orákulum exekutorovi vnukne, že si umrlý u tebe uskladnil nábytek neb ty přece žádný nemáš a stejně ti ho přijde zabavit.

To ty budeš dokazovat, že je tvůj a předkládat faktury za nábytek na tvé jméno - praxe posledních dvaceti let.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Kapo »

M M píše: 21.01.2022 23:59 ... ten idiot ked mal kabinu predo mnou (a za mnou este tak 15m) tak vyhodil smerovku vlavo ze ako ide do nasho pruhu. Ako - vyborne - a teraz co? Ten predo mnou trochu zrychlil ale nie prilis (uz z toho ako akceleroval na svetlach som skonstatoval ze je z tych opatrnejsich - ale v poriadku, radsej toto ako idiot), ja som sa mu v ramci moznosti narval za zadok nech sa dostanem mimo nakladaku ... ten idiot zacal trubit ... ako ... co cakal??? Ze vsetci zastanu a spravia mu miesto? :( . Pri tomto ma neprekvapuje ze dochadza k nehodam. Miestami je to fakt na budku co clovek na cestach stretava :head .
Je to síce mimo témy, a viem, že máloktorý vodič si prizná chybu :lol: , ale podla opisu a novely cestného poriadku z roku 2020 bol vodič toho kamionu v podstate v práve a mal si ubrať a nechať ho "zipsovito " zaradiť.

https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/5 ... a-vyzerat/
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@Hohepa: Komentare pod clanky jsou obvykle velmi rozdilnych kvalit. Pokud nekdo uvede zcela konkretni informace a tvrdi A, pak pro popreni A bych uvitala zcela konkretni informace, ze kterych bude vyplyvat B. Jinak pri tom bordelu, jaky je v nasich zakonech, narizenich a urednickem simlovi, bych se v clanku uvedenym skutecnostem vubec nedivila.

Ja posledni dobou taky dost ziram, co vsechno je mozne, takze absurdity uz mne zacinaji nechavat chladnou...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Maser
Příspěvky: 22
Registrován: 21.01.2021 16:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maser »

Kapo - Sice bez znalosti konkretního místa nemůžeme mít jistotu, ale z popisu to nevypadá na sbíhání dvou jízdních pruhů. Navíc při uvedených rychlostech a tvrzení že se kamion sunul před vozidlo, se dá pochybovat i o souběžné jízdě. Takže se ti nejspíš dostává příležitosti, jít s přiznáním chyby příkladem :-)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Kapo píše: 23.01.2022 17:46
Je to síce mimo témy, a viem, že máloktorý vodič si prizná chybu :lol: , ale podla opisu a novely cestného poriadku z roku 2020 bol vodič toho kamionu v podstate v práve a mal si ubrať a nechať ho "zipsovito " zaradiť.

https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/5 ... a-vyzerat/
Psal
pravy pruh vedie na vypadovku, lavy na okruh.
žádný pruh nekončí, tak proč by měl někdo zipovat ?

edit: Maser byl rychlejší
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

I kdyby končil pruh. Tak řidič končícího pruhu dává přednost a to má vyšší prioritu jak zip.
Tento zákon je celkem nešťastný. Sice platí zip, ale ten co to nedodrží je obvykle nevinník.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od M M »

Pruhy nekoncili ... inak Ceske Budejovice "Dlouha Louka" (EDIT: pozeram ze "Na Dlouhe louce", stale som naplava, tak miestne nazvy presne neovladam :D ) - lavy pruh pokracuje zakrutou na Manesovku, pravy sa potom oddeluje smerom na juh - na Kaplici / Cesky Krumlov.
Naposledy upravil(a) M M dne 23.01.2022 21:46, celkem upraveno 1 x.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Liqid »

Ray píše: 22.01.2022 23:38
Germanik1 píše: 22.01.2022 14:51 Dneska v 11 hodin +- vypadla elektřina v Lidlu Dobříš. Tak 200 lidí zůstalo totálně potmě. Super sledovat ty projevy. Personál kupodivu okamžitě obsadil mezery mezi pokladnami. Potom naskočil nějaký rezervní zdroj, orientační osvětlení a pokladny. Za 15 minut se vyprázdnilo, zaplaceno a zavřeno. Do mého odchodu elektřina nenabehla. Super zvládnuté. Možná tam poslat pár ministrů?
Velké markety většinou mají záložní zdroje a na výpadky jsou připravené. Trochu jsem se okolo toho ochomýtal kvůli diplomce a potvrdily mi to třeba HM Globus a Tesco.
A třeba Kaufy to mají taky, že nahodí záložák pro sebe, ale malé krámky v uličce jsou po tmě.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Liqid: Jo, jo. U nás už se stalo. Stará paní majitelová zašla pro svíčky, vytáhla z podpultu bloček na sčítání a tužku a vesele se prodávalo dál až do zavíračky (EET ji absolutně natrápilo). V Lídu, Tescu a Kaufu když pár dní nepojede elektrika, tak se zboží pokazí a lidi venku vyhladoví. Takže asi tak
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Proba »

Přesně tak, větnamec vytáhne kuličkový počitadlo a dokud bude mít co prodávat, a lidi budou mít hotovost, bude prodávat. Supermárket jenom dokončí co nejrychleji prodej a zavře.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zapadlo »

Dokud bude mezi lidmi hotovost (a důvěra v měnu) půjde to i takhle.
Pokud bude uzákoněn povinný bezhotovostní platební styk, začnou se dít věci.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Martysedlak »

Osobně si myslím, že vietnamské večerky významně zvyšují odolnost systému zásobování. Jsou v podstatě všude i na malých dědinách a jejich množství zboží nemá m3 prodejny je odhadem 2-3x vyšší, než je obvyklé v jiných obchodech. A jsou schopné fungovat ve svitu svíčky.
Já například v mám někdy problém u vietnamců projít uličkou, abych nezhazoval, svou prostorově objemnou postavou zboží.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Buď rád, že tam nemusíš lozit dírou v zemi do sklepa :D
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak už ho mám taky. Potřetí koronáč, z toho podruhé během dvou měsíců :lol: Dneska potvrzen. Žena také.
Jsme prostě taková pozitivní rodinka.
Óðinn á yðr alla
drigon
VIP
Příspěvky: 2958
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Pozitivní nálada s pozitivním výsledkem? To se jen tak nevidí.
Hlavně ať jste všichni v pořádku.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Děkuji, v pohodě, jen kvůli práci je to pruda. Precijen VPN neřeší všechno.
Už jsem se bál, že Omikron minu, chyběl mi do sbírky. A jak mám rád Skandinávii, tak se už těším, až koštnu skandinávskou mutací. To bych viděl tak prelom února a března :)
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Přidávám se k pozitivnímu Ulfovi, i s ženou. Zřejmě omikron, protože covid jsme tu doma měli naposledy před měsícem. Oba máme příznaky nachlazení, akorát první den byl dost podivnej, stavy jako kdybych nemohl ovládat své tělo, celý den jsem prospal. Děti jdou zítra na PCR. Jinak samotest Flowflex opět odhalil pozitivitu správně.
Odpovědět