Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Nejhorší je si utírat prdel ... Všechno ostatní je raz-dva :D
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ja mela pravou zlomenou nekdy v 6. nebo 7. tride. O vanocnich prazdninach jsem sla bruslit... :-) Mela jsem to v gypsu 6 tydnu, 6 skvelych tydnu bez pololetnich pisemek :-D Levou jsem se naucila psat a vsechno potrebne, ale proc bych ty pisemky psala, ze jo? Od te doby jsem dost obouruc, obcas se mi porad nekdy stane, ze si prohodim pribor a prijdu na to az z blbych pohledu ostatnich apod. Kupodivu levou i lip strilim nez pravou :-) Zrejme nejake predispozice, ktere mely sanci se projevit.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Vzhledem ke komunistické výchově byla drtivá většina ne zcela nevyhraněných naučena na pravou. No a jak došlo ke zranění pravé, tak se zjistilo, že ten pravák nebyl až tak vyhraněný pravák, že to umí i levou.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

V lednu mi bude 39 a v životě jsem neměl nic zlomeného. Rozflákal jsem se nesčetněkrát na kole, spadl z 5m skály s menší zastávkou skoro volným pádem, pády ze stromů ani nepočítám. Později veselé držky na lyžích a na snowboardu. Naposledy pár let zpět při dělání SDK stropu jsem spadl žebrama na pod mou vahou zhroucené plechové schůdky.... A i v mém odjakživa jediném a akčním zaměstnání nebyla nouze o menší ci větší karamboly. Nic. Buď mám štěstí, nebo svinsky pevný skelet :)

Jediné vážné zranění, které jsem si přivodil sám, byly natažené laterální vazy v koleni. Za měsíc jsem o nich nevěděl.

Všem tímto přeji pevné zdraví :hand
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

- leva noha
- leva ruka
- prava ruka
- pak me nasi dali pojistit :lol:

Vsechno pri sportu (beh, lyzovani, brusleni).

Potom uz jen nos (sachy).

Ja holt nesmim sportovat. :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Nos a šachy????
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

No, na zavodech jsem porazila starsiho kluka, on to tak trochu neunesl a prastil me pescem :-D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

:rofl
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

No - mě v lednu čeká operace ramene (po pádu na lyžích potrhané nějaké vazy a šlachy) - bohužel pro mě, coby leváka, se jedná o levou ruku, takže to pak bude složité. Tak uvidíme.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Aston se svoji dnešní glosou mě moc pobavil:
Sken.jpg
Budu si muset přečíst originál, tu Agathu Christie protože na mysl se mi zatím dere jen toto:
https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni ... usci-60939
https://www.youtube.com/watch?v=z18SJNTggvM
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

Jednou rukou se to ještě jakž - takž dá. Já měl před 20 lety v sadre obě ruce naráz. Koukaly mi jen špičky prstů. Brr raději nevzpomínat.

Ale zase mám kvůli tomu modrou, že jsem od té doby mrzák. Když jsem včera četl o posledních projevech Řehka a Černochove, tak jsem šel prohrabat skříňku s dokumentama a našel jsem. :yes
Nikdy jsem si nemyslel, že ten papír o zdravotní nezpusobilosti z odvodu budu ještě ještě někdy hledat. Snad nebude opravdu potřeba...
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

¨Také ho ,,někde,, mám, ale jsem na dokumenty bordelář :rofl :rofl :rofl
Čechy čechům !!!!!
Samotář
Příspěvky: 340
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Samotář »

A to máte zbroják?

Myslel jsem, že vojenský kripl téměř automaticky nemůže splnit zdravotní způsobilost na držení zbraně.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

V noci nad ránem u filmu Přání smrti mě napadla taková blbost. Taková možná asociace:
(Nemám moc rád filmy kde vystupují taková monstra, ale nemohl jsem spát. Hodina mezi psem a vlkem).
Film přání smrti.jpg
Film přání smrti.jpg (60.5 KiB) Zobrazeno 1333 x
Predátor.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Tak tohle s tím nemá naštěstí absolutně nic společného.
Jaké máš parametry zdravotního stavu, tak máš jasně dané vyhláškou.
Stejně tak jsou dané podmínky pro odvod.
Tyto množiny ale nejsou shodné, ani není důvod, aby byly, už třeba kvůli tomu, že dost těžko můžeš aplikovat střelbu za pohybu třeba z mimina na kdejaké střelnici.
Srovnáváš asi tak nějak pilota osobního dopravního letadla s pilotem na rogalu ...

Samotář píše: 26.11.2022 19:26 A to máte zbroják?

Myslel jsem, že vojenský kripl téměř automaticky nemůže splnit zdravotní způsobilost na držení zbraně.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Historické okénko ze ZVS:
Zažil jsem, viděl jsem, ale do přímého styku jsem s ním naštěstí nepřišel.
Teda ve smyslu, že bych s ním byl na jedné jizbě nebo dokonce, že by spal na na "bidle" nade mnou.
Ve dne, ale hlavně v noci neudržel moč ani stolici.
Podle jeho vzhledu, chování a vůbec tak celkově vůbec nevypadal na nějakého simulanta. Na to rozhodně neměl.
*
Ale i tak, tu šikanu co si tam zažil, než ho převelili jinam, nebo propustili do civilu, bych nepřál ani svému nejhoršímu nepříteli...
*
Jak to s ním nakonec dopadlo, nevím.
Ale moc bych za to nedal, že velmi špatně.
(O pár případech, dezercích, zastřelení, "nešťastných nehodách" apod. jsem věděl. A taky o tom "převelování" něco. Než tam dotyčný dorazil, už tam vše o něm "snaživí mazáci" věděli. Přece jen jsme byli PVOS a rtr útvary...).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

vrb píše: 26.11.2022 17:16 Jednou rukou se to ještě jakž - takž dá. Já měl před 20 lety v sadre obě ruce naráz. Koukaly mi jen špičky prstů. Brr raději nevzpomínat.

Ale zase mám kvůli tomu modrou, že jsem od té doby mrzák. Když jsem včera četl o posledních projevech Řehka a Černochove, tak jsem šel prohrabat skříňku s dokumentama a našel jsem. :yes
Nikdy jsem si nemyslel, že ten papír o zdravotní nezpusobilosti z odvodu budu ještě ještě někdy hledat. Snad nebude opravdu potřeba...
Také doufám, že nebude nikdy potřeba jít do boje za naši vlast.
Ale na druhou stranu, pokud by to bylo potřeba, tak by mě naopak mrzelo, kdybych jít nemohl.
Česká republika zdaleka není ideální země, ale je to moje rodná hrouda, ať už je jaká je.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

Samotář:

Základní bezpečnou manipulaci zvládnu. Stejně jako dojet autem k posedu a vyskrabat se nahoru. Tím to tak končí.
S vojskem v poli bych vydržel naživu maximálně pár hodin. A stejně bych tam nebyl k ničemu. Asi proto jsem tak zbaběly, že si uvědomuju svoje reálné limity.
Voják si nemůže vymýšlet nějaké speciality a tahat sebou extra pomůcky. Musí být nasazen s tím co nafasuje a plnit úkoly.
Je pravda, že u odvodu jsem byl až po revoluci. Pár známých mi taky řeklo, za komunistů se odváděly horší případy a asi bych tenkrát na vojnu musel. Ale to teď nedokážu posoudit co by kdyby.

Hagen:
Kdyby šlo o život, řekněme někdo vedl jasnou vyhlazovaci válku, tak to je jiná věc. Ale padnout za Kalouska nebo Babiše by se mi moc nechtělo. Ono ve válce je to pak jedno, kobercova palba neřeší kdo byl odveden a kdo je tam civilní lemra.
Ale myslím že v tvém věku už nasazení stejně nehrozí.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Samotář píše: 26.11.2022 19:26 A to máte zbroják?

Myslel jsem, že vojenský kripl téměř automaticky nemůže splnit zdravotní způsobilost na držení zbraně.
Byť jsem dle vás ,,krypl,, a je mi to fuk, neboť podle sebe soudím tebe... Mám v hajzlu od šestnácti kolena, tak mě nechtěli. To má určitě velký vliv na ZP být krypl, možná asi jako vy...
Čechy čechům !!!!!
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

Kripl je v tomto pojmu terminus technicus. Nic pejorativniho v tom označení není.
Tuším je to z německého označení ještě z dob R-U monarchie.
Odpovědět