Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Edit, asi si to pletu. Ten motiv je celtic knot. Takový jednoduchý natažený valknut.
Celtic thumb je prsten na palec, většinou s nějakou variantou celtic knotu .
Řekl bych, že jde spíš pseudokeltský šperk.

Mimochodem na území ČR frčel vývoz bižuterie už před Jabloncem. V našem pozoruhodném pohoří Džbán (doporučuji na vandry) najdete zbytky těžby tzv. švartny. To je nějaký zpevněný měkký sediment. A z toho Kelti z Lán...eee..Mšeckých Žehrovic (co se v těch viereckschanzen našla ta hlava Kelta) dělali bižuterii pro půl světa
Óðinn á yðr alla
Ultraladinek
Příspěvky: 20
Registrován: 11.02.2019 9:58
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ultraladinek »

Nejde tazateli spíše o antropologický keltský znak "keltská noha", kdy druhý prst na noze je delší než palec? U.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Ale on se ptá, co to symbolizuje. Co by symbolizoval delší prst, křivé nohy, nebo povislá prsa?
Óðinn á yðr alla
Ultraladinek
Příspěvky: 20
Registrován: 11.02.2019 9:58
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ultraladinek »

Symbolizovalo by to keltský původ rodové linie. :-) U.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od zedik »

Dnešní zkušenost se systémem a covidem :
Před dvěma dny mému dědovi (88let) kontrolním náběrem zjistili obrovský podstav červených krvinek, požadavek na okamžitou hospitalizaci a transfuzi - při té příležitosti udělala doktorka kontrolní pcr test - v odpoledních hodinách šok -výsledek pozitivní.
Doktorka vzhledem k věku a skupině požádala o preventivní podání protilátek, aby se dozvěděla že nejsou v celém Plzeňském kraji.
Takže jednodenní chaos co tedy bude, dnes tedy hospitalizace specializovanou infekční sanitkou. Teď večer sms , že druhý kontrolní pcr test v nemocnici - výsledek negativní. Děda je od rána hospitalizovaný na covidovém mezi nakaženými - přesunout ho prozatím nemůžou, protože nemocnice ještě výsledky nemá ..
Prostě den co vám ubere pár let života ...
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Tak ať to dobře dopadne :yes
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

kupodivu když mi Googl překladač přeloží keltský palec do angličtiny jako celtic thumb,
tak už to strýček G už umí najít :wasntme Toto jsi měl Ulfe na mysli?
celtic thumb.PNG
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tenhle rok se daří. Jednu bouračku furt nemám dořešenou a dnes jsem rozstřelil další, tentokrát svý auto :D Škoda, že tentokrát bez cizího zavinění.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od step »

Držím se raději při zemi. Po 48 hodinách uzení studeným kouřem.
234BF104-0B5F-4B85-9EDD-2104DB301C05.jpeg
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Dnes jsem se prihlasil jako zaloha na ARO v jedne moravské nemocnici. Sice meli problém s mym postojem k očkování soucasnymi vakcinami, ale az dojdou očkování, tak se radi ozvou. Myslim, že to bude docela brzo :devil

Uz mam přesto domluveno přeškolení na obsuhu modernich ventilátoru a dalsi nové techniky. Přece jenom je to uz pres 20 let, co jsem delal v ostrem provozu na JIP.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Klobouk dolů :yes
Kdo je připraven, není překvapen.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FMJ »

Maxime, klobouček. Snad Tě nebudou potřebovat, ale obávám se, že tohle přání vyvolalo na tváři boha infekčních onemocnění škodolibý úsměv.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

:yes :clap
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

👍 Morituri te salutant, Caesar 👍
Udělám co musím
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Nemám rad, kdyz se jen blbě hemzá. Sice muj příspěvek bude jen zrnkem v poušti, ale snad z toho další dobrovolnici nějakou viditelnou dunu vytvoří.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FMJ »

Občas je lepší škrtnout sirkou, než proklínat tmu...
Jizva
Příspěvky: 15
Registrován: 07.07.2020 0:42
Pohlaví: žena

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jizva »

Ten keltský palec to je přímo palec té dámy nebo se to nachází na něm (nějaká čára nebo tak něco). Prý se to u nich v rodině dědí. Dostala úkol si k tomu najít význam co to znamená. Mělo by to mít nějakou spojitost s keltskou symbolikou víc k tomu nevíme. Prostě jsme zvědavý báby.
A děkuji všem. Myslím že to bude mít souvislost s oblízlým prstem.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak tady je jeden pěkný rozhovor s Bártou. Doporučuji. Ale podle mě je Bárta dost velký Optimista co se týče budoucnosti naši civilizace ...

Rozhovor s egyptologem Miroslavem Bártou pro Prostor X, který uvedl, že strachem se lidi líp ovládají, ale epidemii tak nevyhrajeme.

https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/str ... edl-barta/
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Od včerejška večer doteď ve vsi nešel proud. Ranní mručení ženy kvůli tomu, že si (chudák nachlazená) neudělá ani čaj, jsem s úsměvem ignoroval a jen donesl ze špajzu plyn. vařič, na který dávno zapomněla. Její radost jsem ještě umocnil zatopením v krbových kamnech, které od instalace jinak "většinu času zabírají místo" :chuckle
K dokonalosti tomu chybělo už jen děcko u babičky, místo doma...

Už mám tak druhej malej "prepperskej" zářez v péči o rodinu. Poprvé to byla před časem její otázka při náhlém výpadku vody: "Co budem dělat, když nemáme ani kapku?" a moje suchá odpověď: "Těch 130l ve špajzu a ve sklepě je ti málo?"
...Holt jí hned nenaskakují ty algoritmy přežití tak jako mně :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Butch »

Tak ježíšek si dnes objednal Spartan blades Alala, tak jsem zvědavý :twisted:
Odpovědět