Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Omicron: connecting people :D
Óðinn á yðr alla
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tazi »

Ulfhednar píše: 25.01.2022 9:09 Tak už ho mám taky. Potřetí koronáč, z toho podruhé během dvou měsíců :lol: Dneska potvrzen. Žena také.
Jsme prostě taková pozitivní rodinka.
Ulfe, přiznej se, že doma chováš netopýry.
Nebo je chodíš navštěvovat někam do jeskyní:)
Mimochodem, na vlastní oči jsem viděl testování zaměstnanců v jedné firmě.
"tady máte papír (předtištěný se jmény a kolonkami na dny), a dvakrát týdně mi sem hoďte podpis, že jste se testovali s negativním výsledkem".
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Mám rád čínské polévky ze sušených netopýrů s příchutí pásovce :D

No nic, aspoň vybuduji ve sklepě regály pro uložení NZ. Pořád jsem se k tomu nemohl dostat...
Óðinn á yðr alla
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Joe Azbest »

Tazi píše: 25.01.2022 12:27
Ulfhednar píše: 25.01.2022 9:09 Tak už ho mám taky. Potřetí koronáč, z toho podruhé během dvou měsíců :lol: Dneska potvrzen. Žena také.
Jsme prostě taková pozitivní rodinka.
Ulfe, přiznej se, že doma chováš netopýry.
Nebo je chodíš navštěvovat někam do jeskyní:)
Mimochodem, na vlastní oči jsem viděl testování zaměstnanců v jedné firmě.
"tady máte papír (předtištěný se jmény a kolonkami na dny), a dvakrát týdně mi sem hoďte podpis, že jste se testovali s negativním výsledkem".
Co vím, tak takto to probíhá ve většině malých firem. Co čekali?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Narazila jsem na tenhle zajimavej pocin:

https://www.dw.com/de/12012022-langsam- ... .seznam.cz

Pomalu namluvene nemecke zpravy (denne), ktere si soubezne s poslechem muzete cist jako text pod tim. Vyborny na trenovani nemciny. Lepsi nez jazykove kurzy Goethe Institutu :-) Kdyby se to treba nekomu hodilo...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Co mě hned napadlo? To neuhodnete!
?
?

Pro nové arabské a africké spoluobčany.
*
Ale jinak dobré!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Už víc jak měsíc mi leží šasi na Rugera na celní poště Praha 120. Na netu zatím přibývají nulové recenze stejně nespokojených lidí, nikdo z pošty nekomunikuje (úplně na to serou) a já si pomalu zahrávám s myšlenkou, že při nejbližší příležitostí drapnu místní pošťačku a budu ji držet ve sklepě jako rukojmí, dokud ty hovada na celnici nezačnou konečně něco dělat :head :punch :ne
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

To mi ani neříkej, včera mi tam dorazila jedna zásilka :evil:
You cannot kill me as I am already dead!
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Joe Azbest »

Včera mi dorazily dva automatické přepínače sítí z aliexpresu. Z Číny za necelé dva týdny a bez cla. Kvalitní provedení, jeden za 500+200 doprava. Trochu rozdíl s těma co mám zapojeny, ruční od ABB za 1700. Tady fungovala pošta uspokojivě. Zajímalo by mě podle jakého klíče to proclívají :-)
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Alík je obecně v pohodě, tam do těch 150E není problém díky novému DPH v ceně zásilky. Přes vánoce jsem taky objednával a cajk, došlo to přímo domů. Problém jsou ostatní zásilky mimo EU.

2 DeadMan
jestli se chceš nasrat, tak se podívej na Firmy.cz, nebo recenze Google ;) Třeba jim ale ta tvoje do toho bordelu přistála hned nahoru a budeš mít štěstí :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Liqid »

Ze zvědavosti jsem si našel recenze na Googlu a nechápu, jak je tohle možný? Proč to nikdo neřeší? Minimálně by to mohl být dobrý námět pro média, nemáte někdo známé?
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

A ty jsi někam už posílal stížnost?
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Já řeším tu zásilku z USA přes jednu CZ firmu, která mi to v rámci dřívějších dobrých vztahů zařídila vlastní cestou pouze za cenu cla a dopravy bez vlastní provize, takže si bez podkladů nemůžu stěžovat přímo. Sami s tím teď mají starosti navíc. Nicméně jsem už posílal podněty na reportáže na IDnes a do Novy. Zatím bez odezvy. Asi zkusím poslat ještě podnět k prošetření na ministerstvo vnitra, pod které ČP spadá. Ale tam beztak ruka ruku myje. Bude to k hovnu...dokud lidi nevemou kanystry s benzínem a vidle a nevydají se směrem na Štěrboholy :lol:
...Ale tak já jsem ještě v klidu, je mi hlavně líto těch, kterým to brzdí podnikání a přicházejí o vlastní zákazníky a peníze. Ta bezmoc z totální nekomunikace ČP musí být teprve šílená.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

No já nevím, ale stížnosti na MV, co zatím byly, tak byť byly třeba i odmítnuty, tak náprava přišla.
Na něco si někdo stěžoval, bylo to zamítnuté, ale to stěžované najednou zmizelo a všechno funguje jak má a dokonce se tam u toho i usmívají. Asi dostali interně pojeb, vyměnili pár lidí a jede se dál.

Takže hned poslat stížnost a uvidí se. Máme výhodu v tom, že jako občana stížnost nic nestojí a oni to zase jen tak do koše hodit nemohou.
drigon
VIP
Příspěvky: 2958
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Spolujízda trochu jinak.
20220126_123603.jpg
20220126_123646.jpg
S kolegou jsme jeli takhle vedle sebe cca 10 kilometrů.
V mém případě šlo o takzvanou "jízdu proti správnému směru" (návěstidla pro obě koleje pro oba směry). Dokonce nás pak zastavili ve stejné stanici. Jeho vpravo a mne vlevo od hlavních kolejí. Odjížděl jsem až po něm.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Covidově izolační zábava: s dcerkami režisérský 4h sestřih Das Boot.
Óðinn á yðr alla
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Del-in »

Dnes večer jsem měla lehké nutkání poprosit na setmělém parkovišti před OC o pomoc náhodného neznámého muže, neb mi našel otevřít olej, který už nutně potřeboval dolít. Koupila jsem ho právě při velkém nákupu, který jsem vyložila do kufru a tím si zablokovala cestu k případné pomoci nářadí. Ale nakonec jsem to dala jen holou rukou a dal to i motor dalších 60 km, co zbývaly do konce cesty. Kurňa, proč je to vždycky tak utažené?
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

drigon píše: 26.01.2022 21:08 Spolujízda trochu jinak. 20220126_123603.jpg20220126_123646.jpg

S kolegou jsme jeli takhle vedle sebe cca 10 kilometrů...
No jo, to je to desetikilometrové předjíždění. To nemáš strach, že ti v té zatáčce vletí něco do protivky? :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Pomalá jízda?
Udělám co musím
drigon
VIP
Příspěvky: 2958
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Oba jsme měli stejně rychlé vlaky. Maximálka tam je 80, drželi jsme ji oba. Tak jsem ho ani nemohl dojet, aby jsme si pokecali z okýnek :D
Z protisměru strach nemám. Kdyby mi tam v protisměru někdo vyjel (stačí posun ve stanici vyjetý za izolovaný úsek) by se mi na návěstidle objevilo na stůj (zelená takzvaně "spadne"). Viděl bych to i na návěstním opakovači, kde je změna návěstního znaku provázena zvukovým signálem.
Potom následuje rychlobrzda a telefon výpravčímu (někdy se stane, že návěstidlo "spadne" jen tak). Poté postup/ústup dle situace.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Odpovědět