Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od viktor »

jsem hodil sekacku na travu do auta, pribalil par zbrani a jel na strelnici, posekal travu, potom taky si trosku zastrilel a jel domu, docela prima den
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

K tomu belgičanovi na útěku:
zaujalo mně, že družicové snímky oblasti, kde se po něm pátrá jsou na mapy.cz zjevně dodatečně silně rozmazány. Na Google.maps jsou ovšem ostré. Zvláštní...
Óðinn á yðr alla
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mart0 »

Jaké místo máš na mysli?

S tím rozmazáváním některých snímků je to zvláštní. Asi záleží na době, legislativě, kdo je pořizoval... Mapy.cz mají například rozmazaný areál v Topoľčiankách (48.4334011N, 18.4095950E), ale obdobně důležitá místa v Česku rozmazána nejsou.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Hoge Kempen, kde ho mají nahánět.
Óðinn á yðr alla
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dr78 »

Ulfe, jak v mapy.cz, tak v google mapách vidím rozmazané stejné objekty. Například letiště Vliegbasis Zutendaal (1km na sever od městečka Zutendaal). Na mapy.cz je to rozmazané více, řekl bych. Při nejvyšším přiblížení jsou patrné přesné místa kde se má rozmazávat. Existuje někde seznam míst co se mají rozmazávat? To by mohl být zajímavější. ;-)
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mart0 »

Letiště Zutendaal je rozostřeno na mapy.cz, na maps.google i na satellites.pro. Oblast na sever od Maasmecheen (50.9923261N, 5.6839661E) je na mapy.cz rozostřená jen v určitém přiblížení, jde jít hlouběji na ostřejší, takže to je spíše jen nějaká náhodná chyba.

Na yandex.com není rozmazané ani letiště.
https://yandex.com/maps/?l=sat&ll=5.591 ... ndaal&z=16

Pokud vím, tak rozmazávání je záležitostí každého státu a pak záleží i na tom, jestli pořizovatel snímků podléhá dané jurisdikci, chce mít dobré vztahy s nějakou vládou/zemí atd.

Nějaké info k rozmazávání např. zde:
https://fas.org/blogs/security/2018/12/ ... acilities/
a
https://fas.org/blogs/security/2018/12/ ... d-deserts/

Doba se mění, před pár desítkami let se nesměla fotografovat nádraží a dnes člověk vidí vše na pár kliknutí.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mukl »

Viktor píše: ".....jsem hodil sekacku na trávu do auta, přibalil par zbraní a jel na střelnici, posekal trávu, potom taky si trošku zastřílel...." Teda Viktore? Čekal jsem víc :roll: . Něco ve stylu, ...že tráva na střelnici už trochu přerostla, tak jsem vzal pár mašinkvérů....a trochu to tam srovnal! No nic. Viktor neměl zrovna asi svůj den :mrgreen: . Tak snad příště.... :hi .
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 328
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Majkl Night »

Dnes jsem vzal po práci kolegyni na cvičnou ferrátku, aby zjistila zda ji to bude bavit.
IMG-20210603-WA0004.jpg
Na fotce vodní nádrž Vír I.
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

https://cnn.iprima.cz/smrt-obchazi-univ ... d=12042593

Na jedne fakulte UK zemreli v tomto tydnu 2 mladi ucitele - 45 (muz) a 31 let (zena). Nikde zadne zpravy o autonehode nebo jine obvykle tragicke pricine.

Docela velka a neobvykla nahoda. Az se mi chce hledat souvislost. Covid? Ockovani? Neco jineho? 31 i 45 je zatracene malo na to, aby lidi umirali.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

20210604_085602.jpg
Uplne nepritomnej vyraz. Pravak striha levou rukou. Vi vubec, co dela? Opravdu musime mit TOHLE jako nejvyssi reprezentaci statu? Az mi ho zacina byt lito jako cloveka - o normalni lidi v jeho stavu se postara rodina nebo pecovatelak, on se musi nechat probudit, nadopovat, zesmesnit fotografy... Fakt mu tohle vsechno stoji za to, aby si mohl jednou za cas rypnout do svych odpurcu?

Ja vim, ze politika sem nepatri, zaujala mne ta lidska troska...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mart0 »

Tak jak je volební právo (volit i být zvolen) omezeno věkem zdola, tak by mělo být omezeno i věkem shora. Ale to je ve společnosti důchodců zatím neprosaditelné.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Mně ho je taky líto. Ale ještě víc je mi líto nás všech, že jsme nebyli schopni vygenerovat /nebo někdo úmyslně tento proces blokoval? / za posledních 30 let lepší kandidáty na prezidenty. Jestli Schwarzenbergové, Drahošové, Hilšerové etc jsou jediné, co dovedeme vypotit, měli bychom ten národ rozpustit.
Udělám co musím
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od TomSmith »

Zas to tak neprožívejte, dyk je to jen politik ;)
Posledni funkční období Masaryka bylo ještě horší, ani slib nebyl schopen říct a nosit ho museli taky.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Masaryk se ovšem "zasloužil o stát". Ale je to hrozný, vždyť má dceru a manželku. Že ho nechají takhle zneužívat...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mukl »

Autor fotografie prezidenta Zemana: "MAFRA". Fotili ho při akci stylem "fotokulomet" a pak pečlivě vybrali snímek, kde vypadá nejblběji. To se tak prostě v některých případech, v některých souvislostech a u některých osobností dělá.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ve ctvrtek jsem vyzkousela Portal obcana a do sluzeb, ktere se mi zdaji pro mne uzitecne, jsem zadala svuj oficialni NOVY mail pro komunikaci s urady. Dnes dopoledne zacal chodit maily s nabidkami tonzskeho, konzkeho a jinych dedictvi.

A pak verte ceskym uradum a jimi spravovanym databazim...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Ten mail máš na vlastní doméně nebo to je Google / Seznam / etc. ?
Rád bych to otestoval - mě i na profláknutou adresu chodí jen jednotky spamů měsíčně... (možná má jenom Wedos tak dobrej spamlist) :ugeek:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Tipuju Protonmail 8-)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dane, nejde o to, kde ho mam, ale o unik dat z ceskych oficialnich platforem. Jestli mi to pak nekdo odfiltruje lip nebo min, nema vyznam, maximalne si u tech, kteri filtruji lepe, muzu dele myslet, ze moje data predana ceskemu statu jsou v bezpeci...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Tak před 30minutami jsem byl očipován Pfizerem. Ještě v ordinaci, pár sekund po vpichu, jsem doktorce vyměnil toner v tiskárně, protože jim právě došel a ona se setřičkou si s tím nevěděly rady :lol: . Pak ještě v 15minutové povinné čekačce po očkování, kdyby se projevily alergická reakce, mi hned přišla sms s heslem a email s certifikátem o prvím očkování. Už jsem se jal odejít, zvedl jsem se, sešli jsme po schodech dvě patra a...studený pot po celém těle, zatočení hlavy, abnormální sucho v ústech a žízeň, prostě na omdlení. Žena, která tam byla se mnou tvrdila, že jsem byl bílej jak stěna. Já debil jsem si s sebou nezval pití, takže mne zachránila voda z kohoutku na hajzlech a horká čokoláda z automatu. Takže jsme seděli ještě dalších 20 minut, až když jsem měl pocit, že jsem ready - čekala nás ještě cesta cca 2km pešky domů, do kopce na sluníčku :lol: Trochu se mi motala hlava, prostě divný pocit jako bych byl opilej. Takže příště - studené pití s sebou a raději autem s někým. Teď cítím, jak me začíná pálit rameno jak čert.
Odpovědět