Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Já zalehl s covidem ( moje poprvé) minulý čtvrtek. Jelikož jsem 2 dny předtím dělal dříví, tak mi nepřišlo ani divné, že mě vše bolí a jsem unavený, ale když se do mě dopoledne v kanclu pustila zimnice, věděl jsem, že je něco špatně :twisted:
Takže test a hurá domů, byl jsem fakt KO, bolela mě snad i pokožka a horečky 39, ale od dalšího dne už bez horeček a celkově se stav zlepšuje. Ale únava, slabá bolest na prsou a žlutý hlen furt...

Takže tu jen smutně koukám na to, co jsem ještě mohl udělat dokud nezačne zima, ale co no...
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Ty jo tady jsou všichni nemocni :( já si taky včera myslel, že už je semnou kámen. Nejdřív mě chytl žlučník jako překvápko, protože jsem ani nežral nic tak hroznýho. No tak zkroutit se do postele snad to přejde. Po třech hodinách mě začala bolet druhá strana břicha, tak to už jsem si říkal, hele ty jseš v ... jak cikánská hračka. Naštěstí jsem to zaspal a ráno už dobrý, ale můj plán vylít se jak váza (je schůze MS) dnes dostal závažné trhliny :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Liqid »

Se hlásím do klubu, test včera sice negativní, ale po šichtě jsem padnul a spal jak zabitej. Dnes ráno cítím dutiny, krk a lítaj soply. Víkendovou šichtu jsem musel zrušit, tak snad budu na pondělí OK.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1002
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

U mě taky už týden,
Začala slabá bolest v krku, bolest hlavy, pak se spustila rýma (teče toho jak kdyby jsem vysmrkal půl mozku), a přidal se kašel. 2x test covid během týden negativní. Celou dobu teplota téměř 38. První 2 dny úplný lazar, teď už funguji alespoň na home office (díky za něj). Dám tomu ještě víkend, jinak v pondělí půjdu k Dr.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dnes jsem si v pracovnich odevech koupila tuhle vestu:
2022-10-18-16-54-24-233.jpg
Reflexni je cely povrch, ale protom clovek vypada normalne, ne jako silnicar nebo popelar. Idealni na cyklo, moto, venceni, pohyb v lese, nocni geocaching apod. Je prekvapive tepla diky tomu, ze je dost vetruodolna, i kdyz sama vyteplena neni vubec, zespoda je jen sitovina. Ale vypada dobre zpracovana. I nejaky ten stredni destik chytne. Prijemne prekvapila. Zlevnena ze 639 na 479 Kc, to uz jde.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
kuny
Příspěvky: 278
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kuny »

Ja som tiež chorý, už asi dva týždne mám teploty od 37,2 - 37,8 + kašeľ, ale dva AG testy mi vyšli negatívne. Na PCR ma poslať nechceli a platiť si to nemienim. Popri tom zatepľujem dom, tak asi preto sa z toho nemôžem dostať. Inak som tak dlho teploty ešte nemal. Ale chcem to do zimy stihnúť, lebo neviem čo nás ešte v zime čaká.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Já mám už test negativní, přetrvává bolest na hrudi a ráno kašel (než se to asi vychrchlá).
Ale našel jsem si prozměnu útvar v epigastru, tak jsem si byl dneska pro žádanku na rtg a sono a zítra hurá na věc. Zároveň jsem se zmínil o pocovidovém stavu, tak si mě poslechla, udělala CRP a prý vše dobré. Že mě na prsou může bolet od toho kašlání, ale tak často a silně také nekašlu, takže mi to moc nesedí :?

Už jě těch "dobrých" zpráv na mě nějak moc :evil:
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

... a včera a dnes a zítra a ....
Směska.jpg
Směska1.jpg
Kuwaaa fix, valach bude muset slopat blbú jabkovicú, bo se mu ani jedna, jediná slivečka neurodila :(
*
Tak toto je už fact vážná krize!
Dělat přímo z jablek gořalku a ne jen líh na likéry apod.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Hezká úroda!
To hrablo je tam vtipné :D
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

To hrablo není ftip ale užitečná vychytávka!
Když došly pytle a bedníčky, místo ve stodole, musel jsem ty jablka z vlečky nějak dostat a uložit i na dvorek.
A lopaty je poničovaly a rychleji by hnily...).

(Hodně limitující je pomalost košového lisu. K výrobě nějakého kontinuálního, šnekového apod. jsem už nedostal. I když možnosti jsem měl).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Pořádná úroda. Škoda těch švestek. Děda když dával kvasit ovoce do sudu k němu přidával med.
Jednou z hecu nechal udělat slivovici s 75% alkoholu. Ale to už se prý nedalo pít.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Butch
Příspěvky: 764
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Butch »

Jelikož se stehuji, tak rekonstruuji byt, mám brigadnika za par peněz. Natáhl jsem kabely a krabice na novou elektřinu a když jsem brigose nechal vytahovat staré krabice, které jsem obouchal, tak mi vytáhl i ty nové a ucvakal kabely.

Co se s takovým člověkem dá udělat, kromě toho ze ho pošlu do :moon
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Chybu jsi popsal hned v první složené větě, v její třetí části.
No občas se zadaří :D
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

proforma: parkrat jsem si koupil neco od teto znacky ale bohuzel kvalita hooodne slaba. At se to tyka materialu ale hlavne zpracovani. Dlouho mi nic z toho nevydrzelo..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

Dle mého názoru je CXS v pracovním oblečení nadprůměr. Bez jejich kožených rukavic by se mi dělalo mnohem hůře.
Trička taky super.

Samozřejmě odolnost nemůžeš chtít srovnávat s armádní kvalitou z výprodejů, na kterou jsme my rozpadlíci zvyklí...
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Butch píše: 18.10.2022 23:05 Jelikož se stehuji, tak rekonstruuji byt, mám brigadnika za par peněz.
Bohuzel cena delnika/remeslnika nema s kvalitou nic spolecneho. Ja letos na jare nechal nainslalovat nove vchodove dvere, kvuli atypu a zaruce co jedna z nejnej firem v cr nabizi nechal udelat i instalaci. Remeslnici dvere instalovali 4x, pak sem je vyhodil a dodelal to po nich (zasadni chyby jako turbosrouby, co jdou vyndat rukou atp.) Minuly tyden sem volal patou reklamaci - z kovani vypadl samorezny sroub. To vse na dverich, jejichz tabulkova cena byla 60 tis. Proste kdyz chce clovek neco poradne, musi si to udelat sam.

Prikladam dokonceny tydenni projekt. Krome tohoto sem stihl jen vymalovat byt (protiplisnova penetrace a barva). Jestli nekdo bojujete s plisni, tak penetrace od Siokrat funguje. Jenje treba dat alespon 2 vrstvy barvy. Dela to hrozne smouhy jak na vnitrni omytce, tak na sadrokartonu
Přílohy
IMG_20221022_115641_7.jpg
IMG_20221022_115653_5.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

vratnikp píše: 22.10.2022 12:18 ....kdyz chce clovek neco poradne, musi si to udelat sam.
Jak říkáš. Když mám možnost svůj SDK strop s obvodovou nikou s LED osvětlením, kterej jsem dělal jako samouk (spolu s celou místností) poprvé, občas někde okem porovnat s prací podobných "profesionálů", tak mi v tu chvíli vždycky prudce stoupá sebevědomí :) Jo, sice jsem si to dělal pomalu a v klídku bez stresu z výplaty, ale stejně.
IMG_20221022_134035.jpg
Jinak dneska dopo výlet pro kvalitní brambory Laura a taky nějakou budoucí ovocnou produkci. Jabloň, bluma, čer+čvn rybíz a maliny. Dneska je ale hnusně, takže to půjde do země až zítra.
IMG_20221022_133313.jpg
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Protoze se nam kralici mnozi necekane rychle (v lednu k porazce dalsich 25 ks) zpracovali jsme veskerou lonskou zverinu v mrazacich. Bylo toho 50kg a tak mame zverinovou vysocinu. Vhodna k jidlu i vychove neukaznenych lidi
:D

Premejslim, ze bychom zacali delat kralici konzervy
Přílohy
IMG_20221029_141240_0.jpg
IMG_20221029_141417_7.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

To je otázka, smí se s tím chodit v Německu v batohu nebo by i ten salám policajti zabavili (a sežrali) jako že je to zbraň? :D
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Já když vidím ty šťavnaté a masité výtvory, tak se musím taky pochlubit: Včera večer jsem se rozhodl, že budu vegetariánem. Omylem jsem si koupil vaničku vegetariánského masa s příchutí slaniny. Nadšení pro vegetariánství mi vydrželo tak pět minut. Nechápu jak to může někdo žrát (dobrovolně) a nepoblít se z toho. A nebo je v tom nějaký trik.
Odpovědět