Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6013
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Podle mych informaci krome Srbska:

- Izrael jeste turisty neockuje, porad je turistice uzavren. Ale uz aspon povolil prilety svych obcanu do zeme odjinud, tak je to snad na dobre ceste.

- Island uz ma skoro proockovano, ale na ockovaci turistiku se nechysta, porad tam maji vstup bud s prodelanym ockovanim, nebo s karantenou.

- USA - tak uz ockujou kazdyho, kdo chce, i nelegaly nebo turiaty. Ale nez ziskas vizum atd., je otazka, jestli se mezitim neotevre nejaka jina zeme.

- slysela jsem jeste o Indii (jejich zdravotni turistika je dost vymakana), ale to nemam overeno.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
čimango
Příspěvky: 391
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od čimango »

Dnes mi obrovsky vylepšilo den zhlédnutí tohoto rozhovoru:

https://www.novinky.cz/muzi/clanek/po-u ... .seznam.cz

Před pár lety jsem tohoto chlapíka potkal na rybách ve chvíli, kdy si sám podebíral na třpytku uloveného candáta.

To je člověk, ke kterému lze vzhlížet.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6013
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

https://veda.instory.cz/1624-podivnou-z ... d=11247370

Na Marsu sonda objevila divnej zelenej sutr, kterej ted zkouma.

Ja myslim, ze je to strep z flasky od piva.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zapadlo »

To by celkem dávalo smysl. Vypitou flašku na sondě zapomněli montéři, cestou ji omlátily mikrometeority a při přistání spadla a rozbila se. V NASA maj pěknej bordel.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6013
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Kdepak, to bylo martansky pivo :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Manželka má brzo narozeniny, docela se teď věnuje domácí komsetice (mastičky, mýdla apod), tak jí sháním nějaký kurz, kde by se naučila něco víc jak s tím dělat. Případně kdyby to bylo laděné na léčivé mastičky, tak bych se vůbec nezlobil :D
Nemáte náhodou někdo zkušnost s něčím poblíž Plzně?:)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6013
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Zkus se zeptat zdejsi Ivany.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Jestli se se mnou manželka nerozvede, tak to bude asi zazrak :-)

Kvůli chladnému počasí jsem byl nucen přesunout křepelky do garáže, protože chladné počasí jim nesvědčí. Tak je máme v garáži. Pořád je to slepice, takže jsou docela cítit, pokud se, alespoň obden nevyčistí. Jo, důležitý detail je ten, že garáž je spojená se zbytkem domu.

Co čert nechtěl, dneska mi při čištění utekly a namíříly si to rovnou do obýváku, kde se vydělaly snad úplně všude. Nikdy bych nevěřil, kolik bordelu ti ptáci nadělají :puke

Tak snad se konečně brzy oteplí..
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Křepelky v obýváku jsou asi ještě v pohodě, ale když jsem to četl, tak jsem si vzpomněl na kamarádovu příhodu z našich školních let (někdy ze střední školy, tedy vzhledem k mému věku už dost v pravěku). Dělali jsme takovou alkoholovou party u rybníka. Kamarád odchytl nějakou opelichanou kachnu nebo kdo ví co, vypadalo to každopádně dost divně. V opilosti dostal nápad, že si to ochočí. Rodiče měl na dovolené, byl doma sám. Dotáhl to domů, vydržel s tím asi 2-3 dny, poslední den už nevydrželi sousedé a zavolali do panelákového bytu policii pro rušení nočního klidu - celou noc to dokázalo strašně hlasitě kdákat, doslova to řvalo. Teprve návštěva policie ho donutila to vrátit k rybníku. Tak zadělaný, fakt to jinak nejde napsat, než totálně posraný celý byt, jsem v životě neviděl, snažili jsme se mu pomoct s úklidem, než dojedou rodiče, ale asi ne moc úspěšně, stejně to poznali.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Jsem dnes dělal hrdinu. Oloupal jsem 4 kg brambor, nastrouhal na 2 hrubosti, nakrajel slaninku a umichal bramboráky. Pozval jsem dvoje izolované důchodce na pivo a bramborák. Až sem dobrý. Dědouš to hladově zasunul mezi čelisti s blaženým výrazem. Najednou zpomalil tempo čelistí a prolil hrdlo půlkou piva. Měl pravdu chlapec, ty brambory byly příšerně namrzlý. A já to z ochutnávky těsta nepoznal. Takový práce nazmar.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1466
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Někdy se nezadaří. :chuckle
Tak aspoň že pivko bylo... :beer
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
PaF
Příspěvky: 1523
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Co je to ze přípravu na rozpad. Sladké přesolit a sežrat ;) .
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

16.4.2021 v cca 23h, se kolegyni z práce narodila vnučka Viktrorka... no měl to být sice Viktror... :wasntme ale to vůbec nevadí. :lol: . Tak tomu mrňousovi držte palce, nebude to mít asi v budoucnu moc jednoduché (když si vezmu v potaz dění ve světě.)... Ale jinak velká gratulace Mamince a Tatínkovi a samozřejmě i "Bábě". :) :beer :beer :beer :beer :beer :beer
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6013
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

https://nedd.tiscali.cz/nasi-predkove-v ... d=11311072

Vědci označují lidi z doby kamenné (tři miliony let před naším letopočtem až čtvrté tisíciletí př. n. l.) za ‚hypermasožravý druh‘. Opírají se přitom o čtyři stovky dřívějších studií a poznatky z archeologie, paleontologie, morfologie i fyziologie.

Ben-Dorův tým dosud nejdetailněji rekonstruoval jídelníček hominidů. Z toho dospěl k závěru, že člověk byl na vrcholu potravního řetězce po miliony let. Zeleninu, ovoce a rostlinnou stravu, kterou dnes považujeme za symbol přirozené a zdravé výživy, neznal a vzal ji na milost až poté, co vylovil většinu velkých živočichů. S nástupem zemědělství potom masa ve stravě ubylo
.

Asi se pustim do paleodiety :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zapadlo »

Přechod od lovců-sběračů k usedlým zemědělcům byl obecně provázen zhoršením zdravotního stavu populace a poklesem doby dožití. Na kostrách jsou jasně patrné příznaky podvýživy. A to ani nemluvím o prvních doložených masakrech se spoustou domlácených ostatků včetně dětských v nepietních masových hrobech
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Posledních pár dnů zas začínám cítit velký špatný... (když pomineme těch posledních minimálně 6 let.)
Tak jsem usoudil, že je zas dobrý nápad zainvestovat do literatury a doplnit mou rozpadlickou knihovničku o pár dalších titulů které mě zaujaly, akteré by se mohly časem hodit...
S mýma očima si toho asi moc nepočtu, ale třeba moje knihovnička poslouží časem i někomu jinému... já s mým inzulinem to mám poslední rok jednoduché... bude inzulin, budu i já, nebude inzulin...(domyslíte si sami.) Takže sebe už tak nějak neřeším... spíš rodinu, přátelé a generaci mladých... přeci jen pracuji na ZŠ...

Jen tak pro inspiraci dnešní objednávka.
Přílohy
Objednávka knih.jpg
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1119
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak jsem si dnes udělal radost - Federal HST 230gr .45ACP, i když ta cenovka mě štve :D a to jsem bral jen krabku na vyzkoušení.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Jaro už je tady - narodili se nám králíci. Bohužel jednoho jsme našli vyhozeného z hnízda, ale o ostatní se naše "prvnička" stará vzorně. Loni jsem musel utratit naši zasloužilou matku, která byla špatná.

Do toho křepelky rostou jako z vody-už bych je potřeboval vyndat ven z garáže, ale venku je stále zima. Kde je to globální oteplování, když ho potřebuju? :-)

No a poslední věc - dneska mi přišel hydrogeologický posudek na stavbu studny - tak jsem to hned poslal na úřady. Jsem fakt zvědavý, kdy a jestli dostanu povolení.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Dnes po dlouhé době byl čas věnovat se zahradě, připravil jsem záhony na zeleninu, vyčistil studnu a zasadil brambory.
K večeři prejt z Globusu :mrgreen:
A vybral jsem si novou benzínovou pilu

:rock :beer
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od pekoz »

Je k nezaplacení číst v dnešní době něco normálního :yes pro lidi.
Odpovědět